Zakenkantoor FRANS JANSEGERS Vuilniswagen boycot wegbermaktie Levensvreugde feestelijk 20 jaar jong HRIT0 Aalst opent deuren op 7 mei kan niet alles weten of kennen Belastingsaangifte reeds ingevuld Betaal volgend jaar minder belastingen Doe aan bijkomende pensioenvorming Voordelen minder belastingen betalen een uitstekende belegging de toekomst van uw gezin beveiligen. Laat U inlichten over de goedkoopste manier bij: Pontweg 57, HERDERSEM s 053/77 51 34 4 Nieuwe Gazet van Aalst 6 mei 1983 Dat Natuur 2000 niet bij de pakken blijft zitten - of moeten we zeggen niet met het vuil blijft zitten - bewezen haar leden vorige zondag nog maar eens. Zoals in '81 en '82 namen zij zich voor om in 't kader van de Wegbermaktie, de wegberm en de gracht langsheen de Siesegemlaan te reinigen. Een vrij omvangrijke karwei die volledig met de hand moet gebeuren. Hoe meer volk hoe liever dus, maar andere milieugroeperingen stuurden hun kat. Wat er op zo'naktie allemaal niet gevon- geladen en de lange rij «vuilnisfietsen» den wordt tart alle verbeelding, zelf le vende katjes opgesloten in een zak wor den door «brave, respectievelijke bur gers» de gracht ingekeild. Papier, karton, lege bliekjes, plastiek flessen, glas- en steen- afval vormen echter de hoofd schotel van de ijverige leden van Natuur 2000. Bij de vorige aktie verleende het stadsbe stuur (met A. De Maght) haar volle mede werking door het beschikking stellen van een vrachtwagen van de reinigings dienst, welke na een namiddag hard zwoegen, torenhoog gevuld, naar 't stort kon rijden. Ook dit jaar beloofde de nieuwbakken schepen Doorns van leefmilieu zijn me dewerking. Het bleef echter bij een be lofte, de vrachtwagens en de 50 vuilnis zakken kwamen niet opdagen (speelt de lege stadskas hier een rol Met de weinige vuilniszakken die de le den van Natuur 2000 bij zich hadden werden de bermen en de grachten te lijf gegaan, maar al spoedig waren ze alle overvol zodat de aktie voortijdig moest worden stopgezet. De vuilniszakken werden op de fietsen De beloofde vrachtwagen van de stad stuurde zip kat, de vuilniszakken werden dan maar door een sliert vuilnisfietsentot voor de poort van «'t stadhuis gevoerd en daar gedeponeerd. (JC) Rika Steyaert, gemeenschapsminister voor gezin en welzijnszorg, was verleden zaterdag in Aalst te gast voor de viering van 20 jaar Levensvreugde. Coens, Galle en D'Hondt waren verontschuldigd. Gelukkig waren Pater Van Den Broeck, Mevr. Maria Van Berkel en de heer Fosselle er wel de pioniers en bezielers van het jubilerende Levensvreugde werden met dank- en geluk wensen overladen. Dolf Sedeyn, voorzitter van het inrichtend komitee, schetste tijdens de academi sche zitting in de feestzaal van het stad huis, de bewogen geschiedenis van de jarige instelling. Een lang relaas over het zoeken, sparen, bouwen, vallen en op staan, zweten en zwoegen van talloze vrijwilligers in al die voorbije jaren. Nau welijks samen te vatten in een paar re gels. Maar de resultaten zijn tastbaar Levensvreugde heeft voor matig en ern stig mentaal gehandicapten op dit mo ment een basis- en secundaire school voor buitengewoon onderwijs, een dag verblijf voor volwassenen, een tehuis voor mensen die in de beschuttende werkplaats arbeiden, een bezigheidste huis, een M.P.I., een sociale advies dienst, een internaat, een wandel- er, ontspanningsclub, revalidatiecentrum, oudervereniging, tijdschriften, school- vervoer,wat al niet? Meer dan 100 personeelsleden en 224 pupillen En twintig jaar geleden was er niets. Rika Steyaert huldigde de stichters en stelde dat «de menselijke meerwaarde» van hun initiatief niet te schatten valt. Zij bleef wat op de vlakte i.v.m. de toekomst van de door bezuinigingen bedreigde revalidatiecentra, maar beloofde wel dat zij het gehandicaptenbeleid nieuwe im pulsen zou geven «Er zal meer koördi- natie, klaarheid en overleg komen. De krisis mag geen ontmoediging wekken». Burgemeester Uyttersprot dankte na mens het CBS en onderstreepte dat de bezieling van Levensvreugde op hem grote indruk maakt. Levensvreugde zet een oude, kristelijke traditie voort, die geen «Jaar van de gehandicapten» behoefde om zich te engageren, aldus de burgemeester Pater Van Den Broeck. groots in al zijn eenvoud, dankte ont roerd, en betrok het personeel in de hul de. Hij besloot met een van zijn gedich ten, waaruit zijn zorg sprak om de kwets bare mens en hoop op de toekomst «Een lente als een open deur...». Voor Levensvreugde wordt het ongetwijfeld nog een zomer van twintig jaren en méér... Na de dankmis in de St.-Martinuskerk werd de feestdag afgerond met een druk bijgewoonde receptie in de feestzaal van het St,-Jozefscollege, (k.n.) Het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs organiseert zaterdag 7 mei een open deurdag met een boordevol programma. Wie op die dag eens binnenwandelt zal vast een paar interessante dingen ontdekken. begaf zich naar het stadhuis waar de zakken voor de ingangspoort gedepo neerd werden, tot groot ongenoegen van de planton - er moest immers nog een concert worden gegeven in 't stadhuis en de mensen zouden die vuiligheid zien... In de wegberm en de gracht weggewor pen door «diezelfde anonieme mensen» wordt het niet gezien... Natuur 2000 beoogt met deze ludieke aktie de mensen gevoeliger te maken vor het leefmilieu, en hoopt tevens dat het Stadsbestuur volgend jaar wijs genoeg zal zijn om in deze crisis-tijd het gratis aanbod aan werkkracht niet af te slaan en de moeite zal doen om toch een vrachtwagen ter beschikking te stellen. Op 't stadhuis werd vernomen dat op leefmilieu alle formaliteiten om de vracht wagen ter beschikking te stellen vervuld en doorgegeven waren ter uitvoering aan het kabinet van de schepen van Openba re Werken waar «het bleef hangen» Ei genaardig zou men zeggen, want de hui dige schepen van openbare werken is nu juist diegene die de vorige jaren zó mee gewerkt heeft... Mevr. A. De Maght (JC.) Programma Van 13.30 tot 18 u kan men zowel HRITO als RMS IV in aktie zien in de werkplaatsen, labo's en klassen. In de wandelgangen komt een reeks tentoon stellingen Romeinse vondsten (vereni ging Agilas uit Asse), een unieke verza meling koralen (Dhr. Van De Velde) de revolutionaire Compact Disc (firma Ane- lec. Erembodegem), en een expositie over leven en werk van de jonggestorven dichter Jotie 't Hooft. Deze laatste blijft tot 13 mei open, tijdens de schooluren. In formatiestands zijn er ook over Espe ranto, de Vereniging voor Ecologische Land- en Tuinbouw (VELT). Aëroclub Aalst (met zweefvliegtuig ter plekke), de Industriële Hogeschool van het Rijk C.T.L. Er is een diamontage over Wenen, wat aansluit bij de liedjes en sketches die «Don Kroes en zijn dolle mina's» zullen opvoeren in de Oostenrijkse wijnstand (turnzaal). Demonstraties niet vergeten elektronische schrijfmachines (firma Jouret - Aalst), verfmengbank en spuit- materiaal (Du Pont de Nemours), en voor de doe-het-zelvers komen nog een aan tal bekende firma's met hobbystands voor de dag. (i.v.m. lassen, centrale ver warming. houtbewerking...). De leerlin gen van het RMS IV verkopen zelfge maakte wenskaarten, bloemstukken enz enz... De Bond Oud-Leerlingen en Stu denten bieden café- en volksspelen aan, plus Belgische bieren. Wie tussendoor honger krijgt kan van 12 tot 15 u. en van 17 tot 20 u., in de eetzaal terecht voor democratische hapjes. Vernieuwingen te over Tijdens de opendeurdag wordt ook een tentoonstelling en film georganiseerd over het vernieuwingsproject in het be roepsonderwijs. Het HRITO werkt hier aan vrijwillig mee ze kozen voor het ex periment «Algemene vakken als geïnte greerd geheel». Eenenzestig leerlingen krijgen nu Nederlands, geschiedenis, aardrijkskunde en wiskunde in een geïn tegreerde vorm, waarbij veel aandacht gaat naar het persoonlijk opzoekings- werk en een levensnabije benadering van de leerstof Verder werden de labo's van de poly technisch gerichte afdeling uitgerust met tal van nieuwe instrumenten, computer gestuurde machines, microprocessors enz... Er wordt ook gebouwd aan een nieuw administratief gebouw en een klassevleugel van vier verdiepingen, die klaar zou moeten zijn tegen september 1984. Het stijgend aantal leerlingen en het inrichten van de nieuwe studierichtin gen maakten deze uitbreiding noodzake lijk: het Gebouwenfonds voor de Rijks scholen keurde de plannen goed en sinds 28 maart 1983 is men met de nieuwbouw begonnen. Tenslotte werden de bijscholingscursus sen verrijkt met een cursus over aard gasverwarming. die op 16 mei '83 start en vijf weken duurt (elke maan-, dins- en woensdag van 18 tot 22 u.) in HRITO- lokalen. Inschrijvings- en examengeld samen 3.250 fr. Het leerboek van R. Volckaert en de Koninklijke Vereniging voor Belgische Werklieden kost 600 fr. Voor inlichtingen moet je het HRITO op nummer 053/77.30.12 bellen, en voor in schrijving 3.850 fr storten op per. 000- 0110145-50 (Vriendenkring RTS, Wel vaartstraat 70). Snel zijn, want enkel de 20 eersten worden toeaelaten. (k.n.) Levensvreugde werd 20 jaar oud en startte de jubileumviering in het stadhuis. Eerste rij, v.l.n.r. Burgemeester Uyttersprot, Minister Steyaert, Pieter Van Den Broeck, Dr. en Mevr. Du Four en Dolf Sedeyn. (OJ) Neem nu Leê :6of7km van uw deur, maartoch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons biad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en hetvoor- delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4