i Willy Van Mossevelde Onrust werklozen Is groot onder tewerkgestelde Wat doet stad Aalst tegen wilde duiven Aalsters kruiswoordraadsel a a e a a a q aan a 0 a a na a □b a a 0 a 0 a a n 0 aaa nnfi n a a n nn n m a a 3 3 a achtdienst Wereldwinkelprodukten proeven op Topdag KWIS-AVONDEN HERVAT 8 Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1983 Wie wordt afgedankt Een recente perskonferentie van het stadsbestuur was de direkte aanleiding voor Volks unieraadslid Willy Van Mossevelde om te interpelleren over de toestand van de tewerk gestelde werklozen in de stad Aalst. Door mededelingen, die het schepenkollege bij haar eerste perskonferentie gegeven had, was volgens de interpellant de grootste ongerustheid ontstaan bij deze kategorie van het stadspersoneel, dat volgens de interpellant besefte dat er binnenkort afdankingen zouden plaatsvinden. Deze tewerkgestelde werklozen kregen onlangs een brief waarin de periode van stempelkontrole vermeld werd (4 maan den), alsook de mededeling dat deze maatregel noodzakelijk was om budget taire redenen. Aldus werden op 1 april 8 bedienden en 25 werklieden naar het stempellokaal verwezen. Volgens Van Mossevelde diende men onder deze personen toe komstige ontslagen te zoeken. Konkreet wenste het raadslid dan ook te weten hoeveel mensen er in aanmerking kwa men voor afvloeiing, en of de ontslagen zullen gebeuren in deze eerste groep. Tevens wenste de interpellant de kriteria te kennen waarop het stadsbestuur zich baseerde om aan te duiden wie al dan niet de stadsdiensten definitief moest verlaten. «Zijn het deze die verbonden zijn aan de «verkeerde partij» die de laan zullen uitgestuurd worden, zo vroeg hij zich af. Is het juist dat men gemakkelijker in dienst kan blijven als men zijn politieke filosofie herziet en zijn kaart verkleurt zo vroeg Willy Van Mossevelde, die ver nomen had dat bepaalde mensen bena derd werden om te muteren naar een ander ziekenfonds, of lid te worden van het afdelingsbestuur van een bepaalde partij. Hijzelf noemde dit laag bij de grondse praktijken. Is nu reeds in het C B S. bepaald wie definitief moet stem pelen zo vervolgde het raadslid zijn vragenlijst. Hij stelde dat bepaalde te werkgestelde werklozen definitief ont slagen gingen worden. Het feit dat men dit uit de mond van derden diende te vernemen noemde hij onmenselijk Tot slot vroeg hij waarom sommige tewerk gestelde werklozen in dienst van de stad Aalst mochten blijven werken, met vrij stelling van stempelkontrole en met en kel het stempelgeld als vergoeding. Al hoewel dit toegelaten is. stelde Van Mos- selvelde vast dat een openbare instantie al te gemakkelijk kan gebruik en misbruik maken van goedkope werkkrachten, wat KMO's en Middenstanders zich niet kun nen veroorloven. De Pauw In zijn antwoord wees de nieuwe sche pen voor personeel Robert De Pauw op de toestand bij de bestuursovername Bij gebrek aan beschikbare kredieten diende het nieuw bestuur een oplossing te zoeken voor de tewerkgestelde werk lozen. Ingevolge het aanvaarden van de sane ringslening kan er van een uitbreiding van de kredieten voor tewerkstelling van werklozen geen sprake zijn. In het belang van de tewerkstelling en na overleg met de vakbonden werd daarom beslist dat elke tewerkgestelde werkloze 4 maan den gaat stempelen in 1983 en dat de mogelijkheid tot overheveling naar BTK- of DAC-systeem dringend onderzocht wordt. De beurtrol voor het stempelen van werk lozen werd opgesteld in samenspraak met de dienstchefs en de personeelsle den zelf. Volgens Schepen De Pauw kreeg iedereen, die verwezen werd naar de stempelkontrole een brief, waarin achteraan vermeld werd «op het einde van deze periode zult U bericht ontvan gen wanneer, in het kader van de bud gettaire mogelijkheden, uw wederin- diensttreding kan geschieden». Daar de begroting van de stad nog niet goedge keurd werd, en er een aantal BTK- en DAC projekten werden ingediend, moest op dit ogenblik de grootste voorzichtig heid in acht genomen worden, om de Horizontaal 1 pleitrede hevig 2 planeet iemand studeren 3. plaats interval v zes toontrap pen nota 4. Ind onbevloeid bouwland open strook in een bos vat met hengsel 5 mondeling et cetera slot 6. briefaanhef (omgekeerd) rust bank muzieknoot 7. rijtoer gram voorzetsel insekt 8 schoon lichaamsdeel 9. indien pers voornw in orde elastiek 10 steenmassa inspringend gedeelte boksterm /Wv. A i 6 7 8 9 10 11 12 1 a 0 a a a 3 0 aB 0 □0 □a □0 a 000 900 000 00 0 a 0 3 □00 B0Q 0 □00 □00 000 □00 00 33 33 1 c h tie 0 3 300 6^ e_ 33 jj_ 3 0 0 e_ e_ 6i (j T_ c o 0 O T_ o e 0 P_ L_ A 3 T fc~ 0 A o_ n 3 0 A 3 4 c- 3 Jl j- 11snel vogel vastgelegde ton in het water 12. bevestiging afnemen 13. kledingstuk keukengerei gek 14. pers. voornw. oude lengtemaat polijststeen bazige vrouw 15. zeer gekende vrouw uit Aalst die bezemstrokken gebruikt. Vertikaal 1 geestelijke vaartuig af standsmaat 2 naderhand eskimowoning voertuig 3. speciale genodigden stijf 4. volmaakt uitroep rivier in Gr. Br. 5. lidwoord laatstleden kleve rige lijmstof paardekracht brief aanhef 6 heet water, de vuil was in de zetten 7. schelpdier nep 8. traagheid gewijde zalfolie 9. nauwkeurig de stam van omgang met iemand trachten aan te knopen 10. damp v. kokend water muziek noot 11 namelijk eikeschors mine raal 12. bedwinger voertuig laatstle den 13. kluizenaar ongezond tijdverdrijf 14. pakken vreemde munt reus 15. iemand die met een huurrijtuig rondrijdt om een vrachtje op te doen vaatwerk soort 2 3 4 5 6 7 8 910111213 1415 maksimale tewerkstelling te kunnen handhaven. Het stadsbestuur wil zich alleszins nu nog niet binden. Indien de kredieten in de begroting defi nitief gekend zijn alsook de uitgaven voor de tewerkgestelde werklozen, dan zal het schepenkollege voor al de huidige in dienst zijnde personeelsleden een mak simale tewerkstelling waarborgen in het één of het andere systeem. De schepen voor personeel bevestigde dat het Schepenkollege nog geen beslis sing genomen had inzake afvloeiing van personeelsleden. Wat de vrijstelling van stempelkontrole betreft, herinnerde De Pauw eraan dat deze maatregel volledig wettelijk is. Re kening houdend met het feit dat de te werkstelling van sommige diensten af hankelijk is van de aanwezigheid van TWW en mits akkoord van de perso neelsleden zelf, die soms van oordeel waren dat er aanpassingsmoeilijkheden zouden zijn bij wederindiensttreding of die werklozen in hun arbeidsmilieu te blij ven. bleven een aantal werklozen hun dienst verder op het stadhuis verzeke ren, met enkel de werkloosheidsvergoe ding als loon. Druk Willy Van Mossevelde noemde het ant woord van de schepen rond-de-pot- draaieri). Hij herhaalde dat een persoon benaderd werd om van partij te veranderen en dat men al wist wie zou afvloeien. Hij vond dit laag bij de grondse praktijken die onver antwoord zijn. De Pauw stelde dat er hoegenaamd geen opties genomen werden om men sen te laten afvloeien. Hij beklemtoonde tevens geen kennis te hebben van de praktijken, die door de VU-interpellant aangevallen werden Burgemeester Uyttersprot noemde de maatregelen van het huidig kollege veel meer fair dan deze van het vorige sche penkollege. Het stempelen in beurtrol was noodzakelijk bij gebrek aan kredie ten. vermits men met 15 miljoen negen maanden diende te overbruggen. Ook volgens hem werden er nog geen beslis singen over afvloeiingen genomen. In het verleden werden wij niet zo bediend door het stadsbestuur, aldus Uyttersprot, die protesteerde indien er druk zou uitgeoe fend worden op personeelsleden om van sociale organisatie te veranderen. «Sommige keerden spontaan terug van waar zij kwamen» aldus de burgemees ter «Het zijn uw eigen luizen, die U bij ten» zo wierp Lambert Van de Sijpe nog in het midden aan het adres van de in terpellant. Op vraag van SP-fraktieleider Hoog- huys, diende schepen De Pauw te erken nen dat niet alle syndikaten het akkoord over deze materie ondertekenden. Tot slot deelde Burgemeester Uytter sprot nog mee dat het organigram niet aanvaard werd door het vorig stadsbe stuur, wat geleid heeft tot scheefgegroeid situaties Aldus zijn bepaalde diensten, waaronder de computerdienst deels af hankelijk van tewerkqestelde werklozen. (M.P.) m dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers Enkele tijd geleden werd via pers, radio- en televisie bekend gemaakt dat er pest uit gebroken was onder de reisduiven. Hierdoor werd het speelseizoen onderbroken en pas terug geopend op 17 april jl. Volgens SP-gemeenteraadslid Louis Saerens vormen de overblijvende duiven op torens en openbare gebouwen een gevaar voor besmetting van allerlei aard. Daarom zien volgens hem vele duiven- liefhebbers met spanning uit naar de maatreaelen die het stadsbestuur terza ke zal treffen. Het Moorsels raadslid wen ste dan ook van de bevoegde schepen te vernemen welke beslissingen hij reeds getroffen had. In zijn antwoord wees Schepen voor Leefmilieu André Doorns op de besmet telijke duivenziekte parathyphus, die zich in Nederland en andere Europese landen voorgedaan heeft. Door inenting van de duiven werd de ziekte volledig bestre den. zodat er geen akuut probleem meer bestaat en de duivenvluchten hervat werden De schepen bekende wel dat de in het wild verdwaalde duiven een poten tieel gevaar vormden voor de reisduiven en zelfs voor de volksgezondheid. Daarom werden in Aalst sporadisch wil de duiven gevangen, o.a. in de Pont straat. aan de Esplanade, de Houtmarkt, enz. Dat gebeurde door de toezichters van de vzw Sport, telkens ingevolge klachten van inwoners. De laatste dui venvangst had plaats in 1982. André Doorns wenste het probleem in de toekomst wel systematisch en grondig aan te pakken In dat verband werd er heel wat onderzoek gedaan. In een K.B. van 1981 betreffende de bestrijding van schadelijke planten en dieren wordt geen gewag gemaakt van in het wild ver dwaalde duiven. Een wettelijke regeling terzake bestaat dus niet. Uit adviezen bij het Ministerie van Volks gezondheid en bij de Provinciale dienst voor planten bescherming blijkt dat er verschillende manieren van vangen of onschadelijk maken van wilde duiven be staan met name het vangen met netten, het steriliseren, en het plaatsen van spie geltjes op daken van historische gebou wen. wat de duiven afschrikt. Op 14 mei houdt de Wereldwinkel een proefstand open in de De Ridder straat. leder kan er, vrijblijvend, de produk- ten proeven en tevens de verhouding prijs-kwaliteit beoordelen. Ook de nieuwigheden van 1983 kan men er degusterencashewnoten, ananas en lychees uit Vietnam en honig uit Mexico. Voor meer informatie: Wereldwinkel. Hopmarkt 11Aalst. Het grootste probleem was volgens schepen Doorns dat de bevolking de duiven bijvoedt. In die omstandigheden hebben de duiven 4 a 5 broedsels per jaar Een nieuw artikel in het politiereg- lement of een sensibiliseringskampagne is dus volgens hem nodig. De schepen wachtte echter om het indie nen van voorstellen tot wanneer de ad viesraden van volksgezondheid en leef milieu geïnstalleerd zijn. Om tot de goed koopste en doeltreffende oplossing te komen was dan ook eerst enig overleg noodzakelijk. (M.P.) DOKTERS Aalst Dr. G. Schollaert, Kapucijnenlaan 118, Aalst, tel. 77 31 31vrijdag 13 mei vanaf 20 uur; zaterdag 14 mei vanaf 8 uur s morgens; zondag 15 mei de hele dag tot maandag 16 mei, om 8 uur 's morgens; maan dag 16 mei en dinsdag 17 mei vanaf 20 uur; woensdag 18 mei vanaf 12 uur; donderdag 19 mei om 20 uur tot en met vrijdag 20 mei om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Kindermans, Hogeweg 128, Erembode gem, tél. 78 88 22 zaterdag 14 mei en zondag 15 mei 1983. Hofstade, Gijzegem Dr. Roggeman, Steenweg naar Dender- monde 55, Gijzegem, tel. 70 33 55: zaterdag 14 mei en zondag 15 mei. Baardegem, Heroersem, Meldert, Moorsel Dr. Mattheys, Nieuwstraat 28, Wieze, tel. 70 07 05: zaterdag 14 mei en zondag 1 5 mei 1983. Nieuwerkerken Dr. Brihet, Jeruzalemstraat 6, Mere, tel. 21 67 60zaterdag 14 mei en zondag 15 mei 1983. APOTHEKERS van zaterdag 14 mei om 9 uur tot zaterdag 21 mei om 9 uur: Bovy, Geraardsbergsestraat 204, Aalst Burms, Dorpsplein 35. Lede Schrurs, Brusselbaan 91Hekelgem Van de Velde, Elfdagwandstraat 12, Welle TANDARTSEN Snoeck, Dirk Martensstraat 22, Aalst, tel. 78 92 00zaterdag 14 mei van 14 tot 18 uur en zondag 5 mei van 9 tot 12 uur. Belangrijke telefoonnummers: Antigifcentrum: 02/345 45 45. Zelfmoordpreventie: 02/649 95 95. Sociaal Tele-OnthaalWithuisstraat 4, Aalst, tel. 77 61 61 HAK (Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum): St. Martensplein 2, Aalst, tel. 70 38 88. De eerste van een tweede reeks kwisavonden is voorbij. Zoals verleden jaar treden oo tien vrijdagavonden tien kwispjoegen tegen elkaar in het striidperk in de zaal Netwerk in de De Ridderstraat. Door de twee nieuwkomers uit respektie- veiijk Motstaae en de telle kwisstreek öuggenhout-Dendermonde is de kwaliteit van de kampende ploegen voelbaar gestegen, maar ook de sfeer en de gezellig heid waren onmiddellijk van de partij. Zelfs de opkomst van het publiek, dat thans nauwer bij het spel wordt betrokken, liet al direkt vermoeden dat het dit jaar nog beter wordt. Voorlopig staat de ploeg «Opba» met gerenommeerde TV-kwissers op kop. De volgende speeldata zijn telkens te 20 u-op vrijdagen 20 en 27 mei, 10en 17 juni, 1 juli en 9, 16 en 23 september. Hoe grijzer, hoe wijzer. Raakt daar maar eens wijs uit. (JC) De Asdammen Een tip voor de kwisleiderWat wil dat zeggen (JC)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14