STROOCA 10-jarig bestaan op Topdag strooca molenstraat 45 9300 Aalst telefoon 053/70321 binnenhuisinrichting Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1983 13 Zicht op binnenkoer met ingang STROOCA. laten, toen in 1978 de kans zich voor deed om het kompleks Van Ootegem aan de Molenstraat'45 aan te kopen. Hij was werkelijk gefascineerd door dat gebouw. In dit oude gebouw zag hij zijn eigen zaak, die intussen opbloeide, nog meer naar voor komen. Het voldeed aan het genre dat hij wenste. Opnieuw natuurlijk zeer grote verbouwingskosten en in september 1978 was de droom van Jan Castelain werkelijkheid. De oude gebouwen waren omgetoverd tot een nuttige handelsbinnenkoer. In de verbouwing werd opzettelijk de ingang aan de straatzijde* dichtgemetseld, om het kliënteel op de binnenkoer het gebouw te leren ontdekken. Dit hield natuurlijk heel wat risico's in. Zou het nieuw kliënteel er op af komen Zou het oude geen dempelvrees krijgen, om door die tunnel tot bij Strooca te gera ken Het was een hele opluchting voor Jan, toen zowel oud als nieuw gunstige reakties liet horen over zijn «waaghalzerij». Velen beschreven het als een pittoresk Brugs hoekje dat zomaar in de Molenstraat neergezet was. Zij spraken van een oase in het stadscentrum, dit rustige hoekje ver geleken met de woelige Grote Markt. Samen met «Chipka», dat in dezelfde bouwstijl afgewerkt werd als Strooca, is hij de enige overlevende van het eerste uur. Toch betekende dit. alles geen eindpunt voor de aktieve uitba ter. In 1980 werd alle klein materieel uit zijn gamma gebannen en begon hij zich meer te specialiseren in gordijnen en draperieën. Deze werden aan het kliënteel voorge steld in 3 meters hoge showbanen, zodat men een beter uitzicht kreeg op het reële eindresultaat. Of Jan daar mee aan het einde is van zijn ideëen, laten wij aan hem over. Doch voorlopig blijft het daar bij. Zeker een hele ommekeer, als men even terugdenkt aan het winkelje aan de Nieuwstraat 8 te Moorsel. Waaruit bestaat dan het huidige gamma en diensten, die Strooca zijn kliënteel te bieden heeft I. DRAPERIEEN zeer hoge kwaliteit, qua konfektion- nering en afwerking 80 handwerk eigen atelier met ervaren personeel van eenvoudige effen en bedrukte stof, over handgeweven zijde tot handgeweven en geborduurde cache- mire stoffen II. VAST TAPIJT EN TAPIJTEN mogelijkheid voor de klant om zelf zijn eigen kleur te bepalen, aangepast aan zijn interieur en stoffen (drape rieën) opzoeken kleuren en zaken voor MEER-eisende klanten, die niet in voorraad zijn, doch wel te verkrijgen zijn via import. III. SPECIALE BEHANGPAPIEREN speciale tekeningen behangpapieren onvindbaar op de nationale markt, doch wel op de inter nationale markt tekstielbehang IV. ZITMEUBELEN nieuwe meubelen aangepast aan elk interieur ouue overtrokken meubelen naar de smaak van iedere klant zit iemand verveeld met een bepaald binnenhuisinrichtingspro bleem Inplaats van zelf iets te probe ren, vraag gerust raad bij de man met de revolutionaire gedachten JAN CASTELAIN STROOCA Molenstraat 45 9300 AALST Tel. 053/70 32 19 Het is juist tien jaren geleden dat de nu 32-jarige Jan Castelain in de deelgemeente Moorsel een kleine winkel startte van gordijnen, verven, keramiek, kaarsen, poppen, rietwerk, gadgets, e.a. Dra bleek dat deze beperkte ruimte niet geschikt was, en de ligging al evenmin. In 1975 werd uitgeweken naar Aalst, naar de Molen straat 63, en deze leegstaande werkplaats bleek ideaal te zijn voor de perspektieven, die Jan Castelain had. Na grote verbouwingswerken kon Strooca geopend worden in een ideale omgeving In vergelijking met Moorsel viel onmiddellijk op, dat de kwaliteit hoger was. Er meer aandacht besteed was aan specialisatie en men ook veel geperfektionneerder te werk ging. Gordijnen, draperieën, rotanmeube len, rietwerk en ander klein gerief ble ken artikelen te zijn, die het groter kliënteel meer aansprak. Drie jaar in de Molenstraat 63, bewezen dat het publiek in het stadscentrum veeleisen der was en meer en meer eksklusieve zaken wilde. Jan Castelain, die zijn studies volgde in de tekstielbranche, veel interesse had voor binnenhuisinrichting en renoveren van oude gebouwen, kon zijn karaktertrek niet lang achterwege SERVICE Bij Strooca aan de Molenstraat 45 te Aalst, biedt Jan Castelain U een unieke service in de winkel kan de klant een zeer ruime keuze maken in de honderden stoffen, die voorhanden zijn. Jan Cas telain komt met de stoffen dan thuis bij de klant, om deze aan te passen op elk interieur

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15