w* t JyKtM PEUGEOT WEMBLEY m w SERGANT SPORT Kamillekens verliezen titel twee minuten voor tijd Gijzegem ten onder in eigen tornooi Rudy Van den Berghe knalt tweemaal tegen het doelhout Strafschoppen beslissen (4-2) Jeugdtornooi S.K. Herdersem li 34. i w de beste Europese Fiets X" Fietsen PEUGEOT Bromfietsen Moorselbaan 1 07-11 3 9300 AALST i Tel. 053/21 18 65 MOTOS HOFMAN 14 - Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1983 1 rr» \i FC Boterhoek behaalde een ruim verdiende zege tegen de gasten van Gijzegem (Boterhoek 3-Gijzegem 1 Te verkrijgen bij Vrouwenvoetbal 2e nationale afdeling R. Union-Kamillekens Aalst 3-2 Kamillekens Aalst promoveren naar eerste afdeling maar dienden de titel wel aan Gosselies te laten. Zwaar zal men daar echter wel niet aan tillen. De Aalsterse meisjes, gestart met Veerle De Wint op de voorstopper in de plaats van Trees van Geert die op reis was, namen onmiddellijk het initiatief in handen. R. Sportief Gijzegem bleek niet machtig genoeg om het eigen tornooi zegevierend af te sluiten (Boterhoek 3-Gijzegem 1 Finale: Boterhoek-R. Sportief 3-1 Boterhoek speelde van bij de aanvang erg offensief. R Sportief dacht uitslui tend aan verdedigen en probeerde het op de counter. Boterhoek verkwan selde open kansen. Baeyens kreeg mogelijkheid tot scoren maar faalde bij de afwerking. Op het kwartier ging Gijzegem mees pelen Het zorgde voor enkele gevaar lijke fases voor het doel van Verhof- stadt maar deze kon onheil vermijden. De slechte weersomstandigheden maakten goed voetbal echter onmoge lijk. Dit leidde zelfs tot enkele komi sche situaties. Bij de rust bleef het dan ook bij een brilscore. Na de koffie nam Boterhoek alweer het initiatief in handen. Baeyens gaf een scherpe voorzet maar De Sutter kwam net iets te laat om de openingstreffer op zijn naam te zetten. Dit doelpunt kwam er aan de over zijde. Geeroms scoorde na een prach tige solo 0-1De wedstrijd kon begin nen. Boterhoek drukte Gijzegem in verdediging terug en via hoekschop, door Baeyens getrapt, kon De Sutter op sublieme wijze inkoppen (1-1) De tijd begon te dringen. Beide ploe gen wilden absoluut verlengingen ver mijden. Op een nieuwe corner vond Baeyens alweer De Sutter en deze trapte koelbloedig binnen. (2-1). Gijzegem kwam deze goal met meer te boven. Boterhoek scoorde nog een derde keer langs De Sutter die meteen een zuivere hattrick liet noteren. Een verdiende zege voor Boterhoek na een uiterst faire match geleid door Mr Dalschaert en lijnrechters Mr Demeyst en Mr Van Schuilenbergh. BoterhoekVerhofstadt, De Sutter, Pannekoek, Bekker, De Roover (De Clerck), Verstraeten, Nachtergaele, Roelandt, Van Gelderen, Demeyst, Baeyens. R SportiefJanssens, De Coster, Michiels, Van Lysebeth, Meerschaut, Rombout, Berloo, Aelbrecht, Ceu- pens, Coppens. Geeroms. Bij de pré-miniemen namen slechts twee ploegen deelSK Herdersem en Wilskracht Moorsel. Te 13u.30 speel den zij «hun» finale op het B-terrein Aangemoedigd door vader en moeder maakten de allerkleinsten er een pit tige wedstrijd van. De thuisploeg won verdiend met 4-1 Voor bromfietsen en moto's één adres Hoofdverdeler SUZUKI Schoolstraat 48, 9300 Aalst Tel. 053/70 33 95 KONTANT KREDIET Steeds de goedkoopste in motor- kledij en onderdelen. Zondag 1 mei: Groendal Mere - Boterhoek Wichelen 0-3 t Kloksken Aalst - Onder den Toren Gijzegem 0-3 Duifken Hofstade - Schuurken Hof- stade 5-3 Dressel Moorsel - Sportief Gijzegem 0-3 Zaterdag 7 mei: Groendal - 't Kloksken 0-5 Schuurken - Dressel 0-4 Boterhoek - O.D. Toren 2-1 't Duifken - R. Sportief 0-0(1-3) Op dat ogenblik vond op het A-terrein de finale plaats voor de knapen. R.C. Haaltert, dat V.J Baardegem met 3-0 en Eendracht Aalst met 5-1 had ver slagen, nam het op tegen Wilskracht Gijzegem, dat op zijn beurt Wilskracht Moorsel met 6-2 en S.K. Herdersem met 15-0 had ingeblikt. In deze finale Zondag 8 mei: 7e en 8e plaats Groendal - Schuurken 1-3 5e en 6e plaats t Kloksken - Dressel 2-1 3e en 4e plaats O.D. Toren - 't Duifken 4-1 Eindstand van het tornooi: 1Boterhoek 5. t Kloksken 2. Royal Sportief 6. Dressel 3. Onder den Toren 7. Schuurken 4 't Duifken 8 Groendal werd hét een krappe 1 -0 overwinning voor Gijzegem Te 15 uur betwistten de miniemen van Eendracht Aalst en Wilskracht Moor sel op het B-terrein de finale. Nou ja, van betwisten was er eigenlijk geen sprake. De wit-zwarten maakten er een éénrichtingswedstrijd van met een 5-0 pandoering voor paars-wit uit Moorsel als gevolg. Een doelpuntenfestival werd het in de finale voorscholieren tussen T.K. Mel- dert en de gewestelijke scholieren van Eendracht Aalst. Meldert liep uit tot 3- 0 bij rust. In de tweede helft trachtte Eendracht de situatie recht te zetten. Zonder succes echter. Het werd uiteindelijk nog 7-2 Een mooie revan che voor Guy De Smet en Co, die vorige maand de finale van hun eigen Paastornooi op het nippertje misten. Na het tornooi werd in een eivolle kan tine overgegaan tot de prijsuitreiking De organisatoren noemden het tor nooi en dan vooral de finaledag geslaagd. Daar zal ook het goede weer van zaterdag wel voor iets tus sen gezeten hebben De finales pre-miniemen S.K Herdersem- Wilskracht Moorse! 4-1 miniemen Eendr. Aalst - Wilskracht Moorsel 5-0 knapen R.C. Haaltert - Wilskracht Gijzegem 1-0 scnoneren i k. Meldert - Eendr Aalst 7-2 Robby Renée üelannoy kwam tweemaal dicht bij een doelpunt. Eerst omspeelde ze de plaatselijke doelvrouw maar knalde op de doelpaal en één minuut later straTiode ze op de lokale portierster. De thuisploeg kwam echter tegen de gang van het spel in op voorsprong en verdubbelde deze nog in dezelfde minuut uit een slecht genomen vrij schop die door de slechte staat van het veld in het doel kaprioleerde. Aan de rust deed de Kamillekenstrai- ner Paul De Cremer een uitstekende zet. Hij wisselde Veerle De Wint en Greta Van Hauwermeiren van plaats zodat Greta voorstopper werd en Veerle op het middenveld postvatte. Hilde Daelmans werd een rij achteruit geschoven en Ghiséle Ghesquière kwam op het middenveld uit. Na tien minuten bracht dit reeds resultaat op. Een korte hoekschop van Ann Eeck- Overpelt - Eendr. Aalst 0/0 Aalst was echter niet aangeslagen en ging op zoek naar de gelijkmaker Van Renterghem besloot nipt naast en Meert kwam centimeters te kort om een voorzet in te tikken ledereen dacht aan rusten toen Van Renterghem via hoekschop binnen schoot 1 -1 Na de herneming weden de duels bit- siger. Zo werd onder meer Verstraete met een schouderkwetsuur naar het ziekenhuis gevoerd Hij werd vervan gen door Van Lokeren Bij een vrije trap van De Neef stond alweer Van Renterghem op de juiste plaats. (2-1) Denderhoutem bleef vechten voor elke bal. De thuisploeg raakte in paniek Groe- ninckx verscheen alleen voor Tom- beur maar deze kon de bal slechts afweren. Groenmckx kwam nogmaals in het bezit van de bal. trok voor en De hout tot bij Veerle De Wint die Hilde De Neef, die Renée Delannoy vervangen had, aanspeelde en Hilde de Union- doelvrouw kansloos liet. Amper een minuut later lukte Hilde De Neef zelfs de gelijkmaker maar een proteste rende lokale doelvrouw kon-de overi gens zwak leidende ref ompraten en het bleef 2-1Als kompensatie kregen Kamillekens dan wel een strafschop toegewezen toen Nicole Verhofstadt in duel ging met een Brusselse speel- sfeer en deze onvrijwillig de bal tegen de hand kreeg. Greta Van Hauwermei ren liet de kans niet onbenut. Een gelijkspel was voldoende om de titel binnen te rijven en de Aalsterse meis jes beperkten zich dan ook tot kontro- levoetbal wat hen in de slotfase fataal werd. Union knalde toen een vrijschop voorbij een verbouwereerde Brenda Van Den Eeckhout (JVL) Pril knalde net leder tegen de netten. 2-2 Penalty's moesten dus over de win naar beslissen Denderhoutem moest beginnen Van Der Stock besloot op Tombeur en Van Lokeren op de bezoekende doelman. Voor Denderhoutem misten nog Groe- ninckx en Van Der Schueren zodat E Aalst won met 4-2 en meteen de trofee in ontvangst mocht nemen E Aalst: Tombeur. Verstraete. Van Der Fraenen. Vlaeminck. Brisard. Ver- moesen. De Neef. Van Hover. Van Bever, Van Renterghem. Meer V Denderhoutelm Van Den Berghe. De Blander. Van Der Hoeven. De Pril. Groenmckx. Van Den Eynde. De Witte. Van Den Brande. Van Der Schueren. Van Der Stock. Van Herre- weghe (PVDS) De schoherenploeg van TK Meldert won afgetekend de finale van het jeugdtor nooi te Herdersem (TK Meldert 7-E. Aalst 2) Café (gelegen rechtover Eendrachtstadlon) All® feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST ar 053/77 13 90 Alhoewel beide elftallen geen enkel belang meer hadden in deze partij werd er wel nog gespeeld voor de winstpremie. Aalst domineerde gedurende de volledige eerste helft maar kwam zoals gewoonlijk niet tot scoren. Ferrera dook alleen voor doel en miste. omdat de vraagprijs van Antwerp te hoog Rudy Van Den Berghe. een van de meest opvallende figuren, knalde tweemaal te gen de paal. Eenmaal van erg dicht bij een tweede maal toen hij van erg ver aanlegde De tweede helft kwam de thuisploeg meer in de wedstrijd maar Horvat werd nauwelijks bedreigd. Al bij al een logisch gelijkspel want wanneer men niet kan scoren kan men niet winnen We begrijpen eigenlijk niet dat een Kin- gambo die de laatste weken de pannen van het dak speelde nu ineens uit de ploeg gezet werd. Horvat trainde een ganse week niet en speelde zondag toch mee. alhoewel Van Wilderode tegen R. Mechelen puik gekeept had. Het verlengen van de contracten loopt ook erg stroef. Het is vrijwel zeker dat Steyaert niet zal aangeworven worden ligt. We vernamen dat Antwerp twee mil joen vraagt. Voor een speler die pas ze- twintig is en dit seizoen erg nuttig was vinden we die prijs echter niet zo hoog. De jonge Nederlander Teuben daaren tegen is in ver gevorderde onderhande lingen met het Eendrachtbestuur Gerard Desanghere verlaat Aalst en tekende een tweejarig contract bij Verbr. Dender houtem dat volgend seizoen in Bevorde ring uitkomt. Dat wil zeggen dat Een dracht op zoek moet naar een centrale verdedigingsas. Kampioen van derde klasse A R Jet is geïnteresseerd in Edy De Bolle. De Brusselaar zelf zou niet wei gerachtig staan tegenover deze over gang. Hij heeft het in Aalst nooit echt kunnen aarden (JVL) Finale beker van de Denderstreek voor scholieren E. Aalst - V. Denderhoutem 2-2 De wedstrijd was nog geen minuut aan de gang toen E. Aalst een reuzekans onbenut liet. Van Bever schoot recht op de doelman. V. Denderhoutem speelde afwachtend, loerend op de counter. Deze bracht in de 9e minuut al succes op. Groeninckx kreeg de bal aangespeeld, dribbelde drie thuisspelers en knalde droog voorbij keeper Tombeur (0-1). Vorige zaterdag werden op de terreinen van S.K. Herdersem de finales gespeeld voor diverse jeugd- categorieën. De schiftingen hadden reeds plaatsgevonden op 20, 22, 23 en 27 april. Het is reeds het zevende jaar dat het bestuur van S.K. Herdersem haar jeugd beloont met een der gelijk tornooi na een geslaagde kompetitie.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16