Ring Motors n.v. 053/2110 79- 702315- 702316 Z.V.C. Wetteren wint zaalvoetbaltornooi F.C. Beukenhof Tijl wint na strafschoppen STANDPUNT D M Albrechtlaan 50 AALST - Nieuwe Gazet van Aalst - 13 mei 1983 15 Afgelopen zaterdag organiseerde F.C. Beukenhof, in het kader van de sportmaand van de stad Aalst, een zaalvoetbaltornooi voor de kampioenen en vice-kampioenen van alle provinciale reeksen van Oost-Vlaanderen. 's Morgens vonden de schiftingen plaats, 's Namiddags werden de halve fina les gespeeld en in de vooravond ging men over tot de finale. Tot deze eindstrijd waren doorgedron gen: Z.V.C. Vijfhoek Sint-Niklaas en Z.V.C. Wetteren. Wetteren (staande) bleek veel te sterk voor zijn opponenten uit Sint-Niklaas (Wetteren 11 -Sint-Niklaas 2). Voetbaltornooi jeugdhuizen van O.VL. Vorig weekeir.de had de slotfase van het voetbaltornooi voor jeugdhuizen van O.VL. plaats. Er namen dertig ploegen aan deel. In de halve finales haalde Tuf het van Pallieter die zich voor de halve finales geplaatst had als beste verliezer. Tuf-Tuf in de finale van de Oostvlaamse Jeugdhuizen. (JC) Dat zaalvoetbal bijzonder aangenaam om volgen kan zijn, bewezen beide clubs. De eerste helft verliep vrij even wichtig. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Er werd op geen in spanning gekeken. Met korte, vloeiende combinaties trachtte Vijf hoek zijn opponent onder druk te zet ten. Wetteren spekuleerde op de counter. Dat countervoetbal ook in zaal bijzonder lonend kan zijn, demon streerden de Wetterse jongens vooral tijdens de eerste helft. Op tegenaan val bracht Patrick Van Hauwermeiren zijn ploeg immers op voorsprong. Wetteren ving de aanvallen van Vijf hoek steeds goed op en stuurde tel kens een mannetje gepast in de diepte. Dit resulteerde nog vóór rust in een gevleide 3-0 voorsprong. In de tweede periode kregen we een zelfde spelbeeld. Sint-Niklaas akteerde erg zenuwachtig, zoekend naar de aansluitingstreffer die er maar niet kwam. Men probeerde het dan maar met afstandschoten maar de Wetterse doelman wist er steeds raad mee. De stand was al opgelopen tot 5- 0, toen Vijfhoek toch een eerreddend doelpunt lukte. De goal werd nog aan gevochten door Wetteren want de bal zou via een gat in het zijnet in doel beland zijn. Lang bleef men er bij Wet teren echter niet bij stilstaan. Men nam de wedstrijd opnieuw in handen en liep verder uit tot 11-1. Net vóór affluiten kon Yves De Brandt een flater in de Wetterse verdediging te baat De sportieve onredelijkheid van de brandweerkommandant U zal zich misschien afvragen beste lezer(es) welke eer de nieuwbakken brandweerkommandant van onze stad Wim Bauwens nu te beurt is gevallen, dat hij een plaats krijgt in onze wekelijks sportcolum. Het betreft hier zeker geen lofzang aan het adres dezes persoons. Integendeel, het is eerder een aan de kaak stellen van het «syndroom» waarmee deze man blijk baar opgezadeld zit tegenover alles wat met Aalsterse festiviteiten en sportieve-recreatieve aangelegenhe den te maken heeft nemen om de 11-2 eindstand vast te leggen. De doelpunten Voor Wetteren Gilbert Van Hende 2 x Gino Martens 4 x Patrick Van Hauwermeiren 1 x Noél Van Hauwermeiren 2 x Luc Van Hoecke 2 x Voor Sint-Niklaas Peter Koslowski Yves De Brandt Schiftingen V.D.V. Lokeren - Z V C. Vijfhoek Sint- Niklaas 3-6 B.W Landegem - President Oude naarde 3-1 Breugel Ledeberg - Corthals Ninove 4-4 (2-1 pen.) Z.V.C. Wetteren - C.A.F. Stekene 2-2 (4-2 pen.) Halve finales Z.V.C. Vijfhoek Sint-Niklaas - B.W. Landegem 4-1 Breugel Ledeberg - Z.V.C. Wetteren 2-7 Finale: Z.V.C Wetteren - Z.V.C. Vijfhoek Sint-Niklaas 11-2 (Robby) In het vroege voorjaar schrok iedere, zichzelf respecterende karnavalvier- der op van Bauwens boute verklaring dat wat hem betrof zotskap en feestneus voorgoed in de la mochten .blijven liggen. En alsof dat nog niet voldoende was ageerde hij ook tegen het feit dat de stedelijke turnkring en de dans- en vendelgroep Alkuone bepaalde oefensessies boven in dp zaal van de plaatselijke brandweer kazerne hielden. Hij trok onder meer van leer tegen de oud-voorzitter van eerstgenoemde vereniging, Marcel Everaert. Deze laatste, sportliefheb ber in hart en nieren, beet echter kor daat van zich af, met als resultaat dat en de turnkring en Alkuone nog steeds in de Vrijheidsstraat terecht kunnen. Vorige week zaterdag, naar aanleiding van het bewegingsfestival van de turn kring, werd nogmaals bewezen welke impact de sport in het algemeen heeft. Zowel op de actieve beoefenaar als op Tuf Tuf was veruit de betere ploeg en scoorde langs Lieven Van Den Eynde en Bart De Bruyn. Alewien vormde geen hindernis op weg naar de finale voor Tijl. Tijl haalde het vlot met 6-1 cijfers. Voor de derde en de vierde plaats was de stand na de reglementaire speeltijd tus sen Alewien en Pallieter nog steeds blank gelijk. De verlengingen leverden ook geen doelpunten op en omdat de strafschoppen eveneens gelijk eindigden werd er getosst. Alewien haalde het dan tenslotte. Een de passieve toeschouwer. Het applaus klaterde spontaan van de vol gepakte tribunes op; zowel bij het optreden van de kleine ukjes als de eli tekeu rg roep. Voor veertien dagen was er een staande ovatie voor de schitterende creaties van het jubilerende Alkuone Onze krant berichtte zelfs van een prestatie die het professionalisme oversteeg. Wij hebben niet alleen bewondering voor de mensen die op het podium staan en hun urenlange, intensieve training uiteindelijk laten uitmonden in een gratievolle demon stratie van hun talenten; maar ook voor diegenen die achter de schermen werken. Dat ze niet of nauwelijks in het voetlicht treden, lijkt hen geen bezwaar. Het werken met jonge sport- pittig detail aan deze wedstrijd was wel dat scheidsrechter Boterbergh een spe ler van Alewien uitsloot omdat hij de grensrechter uitgescholden had en deze door bemiddeling van organisator Jef Borms terug het veld op mocht. De finale tussen Tuf Tuf en Tijl eindigde eveneens op een scoreloze draw. Van een produk- tieve slotfase kon men wel niet spreken. De verlengingen eindigden ook zoals ze begonnen en bij de strafschoppen was het na de eerste reeks strafschoppen 5-5 gelijk, toen miste Jan Geeroms voor Tuf Tuf zodat Tijl nu ook provinciaal kam pioen van de jeugdhuizen werd. (JVL) beoefenaars en hen iets bijbrengen dat leidt tot een zichtbaar doel is voor deze leraars en leraressen al meer dan voldoende. Vaak moeten ze zich behelpen met een minimum aan mate riaal en zijn ze gehuisvest in weinig comfortabele omstandigheden. Maar ondanks die lamentabele toestanden blijft er de kosteloze enthousiaste inzet, de drang om iets wezenlijks te boetseren, om een kind of jongmens het gevoel te geven een echte presta tie te hebben neergezet. Daarom mag éen man zich niet het recht aanmatigen te oordelen over het sportieve lot van een grote groep jon geren. Of is alle (sportieve) redelijk heid uit het «gezonde» verstand van de brandweerkommandant misschien verschroeid Renaat GITS financie FORD Ford kredietkampioen is 'n tijdelijk aanbod: van 1 april '83 tot 30 juni '83. Dit is géén huurformulena volledige afbetaling bent u eigenaar van uw auto. De prijs bij aankoop blijftdeprijsbijIevering,waterookgebeurenmagmet de muntwaarde. De opgegeven winst is berekend in vergelijking met de wettelijke financieringstarieven op basis van de kataloogprijzen in voege op 31 maart 1983 BTW 25% en weeldetalrs inbegrepen). Alles ge beurt onder voorbehoud van goedkeuring door de financieringsmaatschappij. Wij hebben ookgunstvoorwaarden voor termijnen tussen 12 en 42 maanden. Maar die verklappen wij u wanneer u langskomt. KREDIETKAMPIOEN. FIESTA JUNIOR 957 CC SIERRA CUSTOM Diesel 5-deur FIESTA QUARTZ II 957CC ESCORT CUSTOM 1.1L3-deur voorschot 28.875 F voorschot: 32.588 F voorschot: 37.900F voorschot: 54.800 F 42x4.928 F 42x5.509 F 42x6.397 F 42x9.335 F U WINT 20.958 F U WINT 23.436F U WINT 27.216 F U WINT 57.415 F SIERRA CUSTOM 1.3 L 5-deur GRANADA CUSTOM 2.0L4-deur TRANSIT 100 BESTELWAGEN voorschot: 46.644 F voorschot: 46.800 F voorschot: 53.720 F 42x8.050 F 42x8.111 F 42x9.243 F U WINT 55.175 F U WINT 50.905 F U WINT 56.481 F

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 19