n CDAUriQ QMI :t rnANvlw OIVII Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 Herman Van Keer waardig finalistbekerwinnaar Minnebo maakt de zaken opnieuw spannend Van den Broeck ontneemt Elias laatste illusies ZIJN NOOIT ZO SYMPATHIEK GEWEEST VOOR MEKAAR. F.C. 'T KL0KSKEN DE TROYER Gentsestraat 8 AALST Yamaha Kawasaki-dealer Houten ramen mm Dealer Delmac PVC en ALU-ramen dubbel glas Zonnewering Isolatie Voorzetrolluiken voorzetramen Met de medewerking van de Nieuwe Gazet van Aalst Basketbal The Best of Six -'•*> Cüt Bij~Dianë en Frans 16 Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1983 82 29 02 a J!1 Van Keer-Famaey 117-79 Herman Van Keer heeft met zijn jeugdige beloftenploeg alle twijfels weggenomen omtrent een fina leplaats. In de wedstrijd tegen Famaey bewezen vooral die beloften, wat zij waard waren. Schel- linck (26), Van Impe (21), Cornand (19) en De Neve (20) scoorden zowat 3/4 van de punten en de uitblinker uit de vorige wedstrijden Guido Bieseman mocht dan ook gerust op de bank de finale voorbereiden. Famaey kon langs hemzelf, Van den Spiegel en Rijckbosch de intiale minu ten goed doormaken en leidde zelfs met 6-8. Tot 12-12 bleef het gelijkop- gaand, doch langs Van Impe en Biese man slaagde het Van Keerteam er in de wedstrijd naar hun hand te zetten 18-12. Toen begonnen Schellinck en Cornand aan hun recital en na een kwartier was de overwinnaar reeds lang gekend 47-23. Langs Curd Van den Spiegel en Rijckbosch kon Famaey tot de rust gelijke tred houden 57-36. Tot 7' in de tweede helft bleef dit verschil op het bord. Schellinck dreef dan door tot 75-52 en dan werd het plots stil in de Okapizaal. Langs Moens, Van den Spiegel, Famaey, Rijckbosch en D'Herdt kwam Famaey onverwachts terug opzetten tot 79-67 en dan kwam de routine van mannen als Van Keer en Van Keymeulen van pas Ruim vier minuten slaagde Famaey er niet in om ook maar één punt te scoren, terwijl Van Keymeu len, Schellinck en Van Keer een 15-0 plaatsten. Dit betekende meteen het einde van de moedige Famaey-spelers en het Van Keer-team was nu gelan ceerd voor een zeer hoqe score. Langs Dirk De Neve bereikte men de centuryscore 101-71. Cornand liet zich nog even opmerken in de tegen aanval, en De Neve legde de zware eindcijfers vast. Ploeg Van KeerSchellinck, De Neve, Van Impe, Cornand, Van Driessche (Okapi beloften), Bieseman (Sint Antoon), Van Keer (De Floorn), Van Keymeulen (BBC. Asse). Ploeg FamaeyVan den Spiegel (Osi ris), Verhoeven (Okapi), Rijckbosch (Osiris), Famaey (Okapi). D'Herdt BCS23), De Brouwer (Cabrita Zele), Moens (Cabrita Zele). (AVH) alGHMOÏg UCBMm mauw HMof De ploeg Schorreet met als coach Fons Kesteloot (staande uiterst rechts). Een kleine aanwijzing waar Danny volgend jaar zal spelen Schorreel - Minnebo 89-95 Waar iedereen reeds stil zat te denken aan een finale tussen Herman Van Keer en Herman Van den Broeck, heeft Minnebo nu eveneens uitzicht gekregen op een podiumplaats. Nochtans kende Schorreel een zeer goed begin. Langs hemzelf en Beek- nel slaagde men er in een 18-9 voor sprong te bewerkstelligen. Een korte tegenstoot van de uitblinkers Temmer man en Mollekens was echter genoeg om alles opnieuw te beginnen 24-24 Van dan af werd het een keiharde par tij met twee ploegen, die elkaar niets toegaven 34-34 en 42-42. Naar de rust toe kon de Minneboploeg langs Mare. Putteman en Temmerman een lichte voorsprong bekomen 46-49 Niets liet voorzien dat deze wedstrijd dergelijke ontknoping zou kennen. Elias startte zeer goed langs Moro, Dirk De Schaepdryver en Mare zelf en leidde met 6-12. Een weer verbluffende Moro goochelende weer alles binnen, zodat een tienpuntenkloof steeds op het bord stond. De gekwetste Celle Van de Keere werd bij Elias vervangen door internationaal Cariat, en toen deze onmiddellijk scoor de en voor 33-46 zorgde kwam er hoop in de Elias-rangen. Na een 40-52 rust stand kon het Elias-team nog ruim 8' stand houden. Alles draaide er nochtans vierkant. Alleen Cariat en Elias haalden nog hun normaal peil. doch voor de an deren werd het tempo blijkbaar te hoog Coach Mare Cornelis gokte op de lokale bank, toen hij Patrick De Smedt eindelijk van de bank haalde, Edwin Schorreel die in grote doen was op de vleugel uit speelde en Danny D'Herdt, die in dit tor nooi nog geen potten brak, in de plaats van Hendrickx uitspeelde. «Kleine» Schorreel bleef verder scoren, Patrick De Smedt was groots op de verdeling en Danny D'Herdt hervond zijn geduchte af standsworp. Na 11stond het Van den Broeck-team aan de Elias-zijde. Toen de wedstrijd in zijn definitieve faze trad. bleek alras dat internationaal Cariat re gelmatig door Van den Broeck in de luren gelegd werd, zodat deze stilaan maar zeker voorsprong nam op het scorebord. Een ultieme press leverde Elias geen baat meer op. zodat Van den Broeck nu uitgesproken tweede favoriet is voor de finale, naast Herman Van Keer Ploeg Van den Broeck Van den Broeck (Okapi). Ongenaet (Osiris). De Smedt (The Tower). D'Herdt (The Tower). Phlips (Okapi), Schorreel (Olfit), Hen drickx (Cabrita Zele). Rombaut (Akron Ronse) Ploeg Elias Van de Keer (Castors Bra- kel), Elias (Okapi), Dirk De Schaepdrijver (The Tower). Van Gijsegem (Borgh- mans), Moro (Castors Brakel), Luc De Schaepdrijver (De Hoorn). Cariat (Ma- riembourg), Corthals (Okapi). (AVH) Mollekens, Minnebo en Putteman begonnen de tweede helft aan een razend tempo en in geen tijd evo lueerde de score naar 65-54 De wed strijd was meteen gespeeld. Molle kens, Putteman en nu ook Ludwig Lie- vens bleven raak mikken, en wat Bas- sier ook ondernam, hij predikte in de woestijn. Ploeg Schorreel: Schorreel Danny (Okapi), Lievens (Vlierzele). Van de Velde (Vlierzele), Van der Haegen (Bavi Gent), Bassier (Antwerpse), Van de Keere (Avanti), Becknel (Namen), Van Campenhout (Skolkb Houtem). Ploeg Minnebo: Ludwig Lievens (Okapi), Lagring (Osiris), Temmerman (Osiris). Putteman (Avanti Brugge), Van Leem put (Dendermonde), Minnebo (Okapi) en Mollekens (Avanti Brugge) (AVH) De ploeg Van Keer. (JC) De overblijvende grote namen van het liefhebbersverbond kregen de overwinning niet op een schoteltje aangeboden, door de mindere goden. In de kwartfinale had Olfit alle last van de wereld om Cockpit er onder te houden. Cockpit leidde aan de rust zelfs met 47-37, doch de beginfaze van de tweede helft werd de Cockpitters fataal. was met een 2 op 13. De Nachtwacht leidde dan ook reeds met 24-29. Dit Olfit-duo scheen in het begin van de Langs Paul Steenhout en Edwin Schor reel kon Olfit de bakens verzetten om uit eindelijk nog ruim te zegevieren Ook Sint Antoon moest zich hardnekkig ver dedigen om Torenhof van een plaats in de halve finales te houden, doch de ver standigste ploeg haalde tenslotte het la ken naar zijn kant. 't Snoepertje zorgde bijna voor de verrassing tegen Hugh's. Het werd een zeer spannende partij met 't Snoepertje aan de rust zelfs één puntje voor. Gilbos was de grote mijnheer bij de restaurantploeg. Het was tenslotte de routine van Bert Troch en Mare Cornelis die de doorslag zou geven. Nachtwacht had de gemakkelijkste karwei, daar te genstander Terlinden forfait verklaarde. In de halve finales, kon De Nachtwacht geruime tijd in het zog van Sint Antoon blijven. Sint Antoon zonder Bieseman liet zich regelmatig vangen aan het trage basket van de Nachtwacht-spelers, doch een finaleplaats kostte hen dat niet. Een groots Hugh's, met Bert Troch, Mare Cornells. Tony Van den Driessche. Dan ny De Wolf en Philip Ghysbrecht in de hoofdrollen bracht dan de grote verras sing door Olfit naar de troostingswed- strijd te ven/vijzen Hugh's leidde op een bepaald ogenblik met 22 punten, doch via een pressing kon Olfit in amper 4' deze voorsprong ongedaan maken. In een zeer spannende eindfaze, was het Mare Cornelis, die van Hugh's de finalist maakte. De wedstrijd voor de derde en de vierde plaats bracht wel spanning, daar Olfit re gelmatig op achterstand stond, doch wei nig basketbal. De reden daarvan was niet ver te zoekenals men ziet dat Pol Steen hout begon met een 0 op 11 en dat Edwin Schorreel aan de rust al niet veel beter tweede helft een betere periode te ken nen, want zij zorgden voor een 32-31 voorsprong. Doch de Nachtwacht voelde de overwinning binnen zijn bereik en vocht voor wat het waard was. Koen Goubert, die in de tweede helft 0 op 6 shotte kende in de slotminuten een goe de periode, door 5 van zijn 7 vrijworpen om te zetten, waarmee De Nachtwacht verdiend de derde plaats haalde. 54-59. De finale tenslotte werd een wedstrijd om heel gauw te vergeten. Tot 6-6 kon Hugh's gelijke tred houden, doch toen bij Sint Antoon. seizoenrevelatie Guido Schelfthout aan zijn nummertjes begon was Hugh's een geslagen ploeg, aan de rust 46-26. Uitblinker Schelfthout zou er dan nog een schepje bovenop doen. met de steun van Steurebaut 68-36. Toen Troch uitviel bij Hugh's en vervangen werd door Freddy't Seyen verwaterde de wedstrijd totaal. Guido Bieseman kon na een 6 op 20 in de slotfaze zijn persoonlijk aktief ruim verhogen tot 34 punten, zodat hij daarmee topscorer werd van de wed strijd. Eindst96-52. OLFIT De Saedeleer 2/Van Callenber- ghe 10/Van der Ghylen 2/Steenhout 22/ Schorreel 18. DE NACHTWACHT Vermoesen 21 /De Lil 14/Flips 5/Koen Goubert 15/Les- crauwaet 4. SINT ANTOON Steurebaut 14/Ren- ders 2/Schelfthout 27/Kiekepoos 7/Bie- seman 34/De Smet 10/Blanckaert 2. Hugh's De Wolf 7/Troch 14/Van den Driessche 15/Cornelis 12/Ghysbrecht4. (AVH) Nieuwbeekstraat 40 AALST open van 10 tot 4 uur specialiteit: dagelijks j spaghetti en brochetten» De Ploegen De Nachtwacht (rechtstaand) en Olfit(gehurkt) (JC) Van de invoerder, van 1.500 tot 5.000BF als "Toelage" op uw motorbudget. De goede voorwaarden van uw dealer. Een tof verrassingsgeschenk Yamaha Mode. Uw cheque ligt klaar bij al onze dealers. YAMAHA D'leteren Sport

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 20