Zakenkantoor FRANS JANSEGERS Aalsterse infobeurs over computer en onderwijs Aktie Groene Straten gaat opnieuw van start Zelfs een Aalstenaar kan niet alles weten of kennen FbEURINGK Stedelijk Slachthuis boekt nog steeds verlies r, a /I Zal uw pensioen het U mogelijk maken uw vroegere levensstandaard te bewaren Toch komt er een dag dat je met pensioen bent, dat je het misschien met heel wat minder zal moeten stellen. Om niet spreken over die ernstige dingen die ook bij het ouder orden horen. )aar moet je op voorbereid zijn het belang van je gezin, in het belang van jezelf. Dm zelf de grootte van je aanvullend pensioen te bepalen en 10e je het bij mekaar zal sparen, kan je terecht bij ontweg 57, HERDERSEM s 053/77 51 34 Flanders' Technology indachtig... 4 Nieuwe Gazet van Aalst - 13 mei 1983 De opmars van de computer is niet te stuiten. Wie verleden week de Flanders' Technology-beurs bezocht, weet het. Wie er niet was, weet het onderhand ook wel. En de scholen, waar men de maatschappij van mor gen moet voorbereiden, beginnen het ook te begrijpen. De Derde Industriële Revolutie in Vlaanderen moet ook daar voorbereid worden. Het Contactcentrum Bedrijfsleven Onderwijs (C.B.O.) en de Generale Bankmaatschappij geven de onderwijsmensen en geïnteresseerden nu een duwtje in de rug. Van 16 tot en met 27 mei kan je in de Generale Bank (Nieuwstraat 207 een infobeurs onder het motto «Onderwijs en com puter» gaan bekijken. Telkens open van 9 tot 12 u. en van 14 tot 16u.30. Bedoeld voor leerkrachten, school hoofden, leerlingen en hun ouders Op de woensdagnamiddagen 18 en 25 mei, en op zaterdagvoormiddag 21 mei, in de beurs ook toegankelijk voor ouders en hun kinderen De toegang is gratis. Wat is er te zien De beurs zal prak tische toepassingen uitbeelden over de informatica thuis, op het werk en op de school; met de klemtoon op dit laatste. Naast het Instituut voor elek trotechniek van de KUL., het Insti tuut voor voortdurende vorming van de middenstand (IVV) en de Perma nente Commissie voor het officieel neutraal gesubsidieerd onderwijs (CONCO) komen diverse konstruk- teurs tonen wat er met de mikrocom- puter in het onderwijs mogelijk is. «Control Data» demonstreert compu tergestuurde opleiding in wiskunde, scheikunde, fysika, talen, analytische boekhouding, hydraulica, enz... «Moderne Instructie Methoden MIM» stelt een aantal didaktische pro gramma's voor; bedrijfswetenschap pen, ekonomische wetenschappen, fiskale wetgeving, boekhouden met computer voor klasgebruik,«Stan daard Uitgeverij» brengt programma's voor de studenten, zoals meetkunde, cijferwerk, aardrijkskunde, algebra,... en voor de schooladministratieleer lingenadministratie, tekstverwerking, ROSTAR-lesrooster programma, boekhouden. Kortom, een buitenkansje voor wie mee wil met zijn tijd. Op woensdagavond 18 mei wordt, eveneens in Nieuwstraat 20, een her denkingsplechtigheid receptie gehouaen, ter geiegenheia van net 15-jarig bestaan van het CVO Werkgroep Denderstreek. Ir. W. Govaert (voorzitter), B Cantineaux (sekretaris), F.P Callebaut (Kamer van Koophandel Aalst) en L. Lode- wijckx (sekretaris V.E.V.) zullen er het woord voeren. Aanvang: 19 u. Na de infobeurs, op zaterdag 28 mei, wordt een veelbelovende studiedag ingericht in de GB-gebouwen te Nieu- werkerken (Kwalestraat) De bijdrage voor deelneming bedraagt 500 fr. per persoon, lunch inbegrepen Inschrij ven vóór 14 mei bij de GB-Publi Rela tions, G. Bocqué, Kwalestraat 94, 9430 Nieuwerkerken Telefonisch; 77 72 22 (toestel 179). Op het pro gramma staan o m. referaten door prof. R Leyder en Drs. E. Henderickx en toespraken door opdrachthouders van de ministers Lenssens en Coens. In de namiddag zijn er sessievergade ringen, acht in getal, die door inspec teurs, universitaire onderzoekers en andere deskundigen worden bege leid. Een unieke kans, voor wie er wat voor voelt Het volledige programma kan op voornoemde adressen beko men worden. En de inrichters verdie nen nu al een pluim of hoe heet dat in computertaal (k.n Alhoewel het stedelijk slachthuis van Aalst steeds betere resultaten heeft, sinds de exploitatie overgenomen werd door een pri- vé-firma wordt er nog elk jaar een boek houdkundig verlies geleden. Niettemin keurde de Aalsterse gemeente raad de rekening van de stedelijke Regie van het Slachthuisbedrijf 1982 unaniem goed. VU-fraktieleider Jan Caudron merkte hierbij op dat de slachtcijfers voor het eerste kwartaal 1983-9434 lager waren dan deze van het vierde kwartaal 1982 en waarschuwde meteen voor de gevol gen van deze neerwaartse trend. Schepen voor Financiën Etienne Bo- gaert, die ook de regiën onder zijn be voegdheid heeft bekende dat deze daling juist was. maar verduidelijkte meteen dat deze trend zich niet noodzakelijk in de komende maanden zal voortzetten. An derzijds wees hij erop dat zware afschrij vingen hun weerslag hebben op de eind afrekening. Tegenover 1981 stegen de opbrengsten van het slachthuis met 4.293.108 fr., terwijl de uitgaven ver hoogden met 3.031 670 fr. Het resultaat verbeterde hierdoor met 1.261.438 fr. tegenover het jaar voorheen. Hierdoor vermindere het boekhoudkundig verlies van 6.038.257 fr naar 4.821.819 fr. Het budgettair verlies geeft nog frappanter cijfers, vermits hier het verlies daalde van 2061607 fr. naar 167.227 fr. Ondanks het feit dat het aantal slachtin gen steeg van 195.628 in 1981 naar 256.763 werd het break-even point (opti male cijfers om geen verlies te lijden) nog altijd niet bereikt, vermits de slachtingen dan zouden moeten omklimmen tot 343.351 Volgens Schepen Bogaert verloopt de oplossing met de konsessievorm in de goede richting. Hij hoopte meteen dat de huidige ekonomische konjunktuur de verdere opgang niet zal breken of de ak- tiviteiten verstoren Het opzet van de stad Aalst blijft nog altijd te evolueren naar een sluitende jaarrekening. Over de tus senkomst van VU'er Danny Denayer in verband met het slachthuis vindt U elders meer. (MP.) Behang Gordijnen Overgordijnen Verf Karpetten Traplopers Dekens en spreien bed- HUIS BINNENHUISINRICHTING Schoolstraat 1 Nieuwerkerken 21 70 25 Kanunnik Colinetplein 3 Aalst 70 12 53 Via een informatieavond in de trouwzaal van het stadhuis werd vrijdagavond jl. opnieuw de officieuse start gegeven voor een nieuwe aktie Groene Straten. Zoals schepen voor leef milieu André Doorns het uitdrukte wil men met een sensibiliseringskampagne de Aal- stenaars aanzetten om hun stad in de bloemetjes te zetten en aldus te verfraaien, en dit via bloembakken, tegeltuintjes, verzorgde voortuintjes, enz. Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. Nieuw is de kampagne op zichzelf niet. maar belangrijk is wel dat men er dit jaar enkele aksentverschuivingen aan toe voegde. Daar waar in het verleden, onder impuls van de vorige schepen Anny De Maght, vooral de nadruk gelegd werd od de verfraaiing van oe bebouwde omge ving, werd in 1983 ook veel aandacht besteed aan de groenvoorziening rond industrieën en boerderijen. In het resultaat van de aktie Groene Stra ten ziet Schepen Doorns een middel om samen met de milieubewegingen een grootst mogelijk gewicht in de schaal te werpen bij alle beslissingen en plannen, die een invloed hebben op de kwaliteit van het leven van de Aalstenaars. Naast de leefmilieuverenigingen zelf. waren op de vergadering ook afgevaar digden van de Jonge Kamer en van so ciale verenigingen uitgenodigd. De be trokkenheid van deze laatsten bij het bestuurs- en maatschappelijk gebeuren blijkt immers veel hoger dan dat van de doorsnee inwoner. Ook de dekenijvoorzitters werden uitge nodigd, omdat zij door een verfraaiing van de winkelstraten en buurten kunnen zorgen voor een nog grotere aantrek kingskracht op de potentiële kopers. Het imago van Aalst als winkelhart van Vlaanderen kan men volgens de sche pen van leefmilieu ditmaal niet met een etalagewedstrijd hooghouden, maar met bloemen en planten. Via de voorzitter van de Kamer van Koophandel pleitte de schepen voor het aanplanten, waar mogelijk, van buffer- groen, en het verfraaien van bedrijven en KMO's, die in het centrum gelegen zijn Ook de landbouwers worden bij de aktie betrokken en dit met de vraag tot het aanbrengen van erfbeplanting, opgaan de beplantingen rondom de boerderijen en in het omliggende landschap en het vernieuwen van hagen en houtwallen. Gezien de beleidsverklaring nog niet in de gemeenteraad aan bod kwam. werd hierover door schepen Doorns nog niet gehandeld, met uitzondering van zijn vi sie op de stads- en dorpsherwaardering. Alhoewel er reeds voorstellen bestaan tot vier goed afgebakende herwaarde ringsgebieden (één te Hofstade. één te Baardegem, en twee te Aalst aan beide zijden van de Dender) werd er nog niets konkreets beslist Vooraf wordt immers eerst kontakt opge nomen met Staatssekretaris Akkermans, en nadien worden de stuurgroepen aan gesteld, die de herwaarderingsgebieden zullen afbakenen en de hele operatie zul len begeleiden. Ondanks alles ging de schepen nader in op één van deze ge bieden, met name dit van Aalst-rechter- oever Varkensmarkt Wat betreft het herwaarderingsgebied van Aalst-rechteroever wordt o.a ge dacht aan het verkeersarm maken van de Hoveniersstraat vanaf de Varkens- markt tot de Moorselbaan. alsook het openmaken van de stadseigendom ge legen aan de Hoge Vesten en uitgevend op de Hoveniersstraat. Aldus wil men deze winkelbuurt. die ingevolge het ver dwijnen van de Varkensmarkt. de aanleg van de 1 -Meistraat en de teloorgang van de prondelmarkt veel van haar allure ver loor. opnieuw een hart geven. Hierbij komt nog dat enkel de linkeroever een markt bezit. Volgens schepen Doorns leidde dit alles tot een verlies van eigenwaarde, zodat Aalst-rechteroever stedebouwkundig sociaal, kultureel en misschien wel kom- mercieel achteruitkruipt. Ditzelfde ver schijnsel deed zicht voor in de wijken Heilig Hart en Mijlbeek, doordat de ker ken een verlaten eiland vormen tussen de rijvakken van de ringlaan. De trend, die merkbaar is tot het herleven van de rechteroever, dient volgens André Doorns door het bestuur ondersteund te worden Deze herwaarderingsprojekten komen neer op aktivering van het saneringsver- band, uitbreidingsstedebouw, een grond- en pandenbeleid en beleidsmid delen ter ondersteuning hiervan Tot slot deelde de schepen van leefmilieu nog mee dat in de beleidsverklaring veel aandacht zal geschonken worden aan milieuhygiëne, een alternatief groenbe- leid het beschermen natuurgebieden, natuuredukatie, straatveëgdienst, selek- tieve huisvuilophalingen grondbeleid, huisvesting en monumenten en land schappen (MP.)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4