Garage De Poorter Pierre Aantal speelpleinen en sportinrichtingen zijn aan herstelling toe CITROEN Onder de Belforltoren Aalsterse zegswijzen ^2 Sterk verzet tegen benzinestation Boudewijnlaan Autostradelaan 110D 9440 EREMBODEGEM-AALST Tel. 053/66 58 60 Steeds grote stock okkasie-Citroëns in voorraad. Kom proefrijden met de nieuwe BX. EEN DROOM IN WERKELIJKHEID I EEN TOP MIDDENKLASSER IN IEDERS BEREIK EEN ECHTE VOOR IEDEREEN REEDS VANAF 238.400 fr. btw Vredesduif kakt op F-16 nog voor hij kan neerstorten Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1983 5 VU raadslid Danny Denaeyer interpelleerde bi; de jongste gemeenteraad over de toestand van een aantal speelpleinen en sportinrichtingen van de stad Aalst. In het stadspark had hij aldus ontdekt dat de «levende brug» zich in slechte toestand bevond, terwijl aan alle toestellen en speeltuigen de grond weggelopen is waardoor kuilen ontstonden die volgelopen zijn met water. De speeltuigen zijn aldus niet bruikbaar. De speelweide zelf was vol gens hem één sompige, ongelijke ruimte die zouden opgehoogd worden. Ook de netien van de basketbalpiei- van deze negen zijn er volgens hem nen, handbaldoelen en het volleybal net zijn aan vervanging of nazicht toe. De toestellen zelf moeten dringend geverfd worden. Op de Moorselbaan staan de basketbaldoelen klaar om te vallen en wordt de asfaltvloer omhoog gewerkt door de wortels van niet ge knotte populieren. Ook de speeltuigen zijn vrijwel onbruikbaar, terwijl glas scherven en ander afval her en der verspreid zijn. Het geheel geeft trou wens de indruk van één grote vuilnis belt. In de Kerrebroekstraat zijn de touwen van het takelsysteem en de schep weg. De afglijbaan is niet te gebruiken doordat in het onderste gedeelte water blijft staan. Naast enkele afge broken boompjes vond de interpellant er ook een rustbank, die gedeeltelijk gesloopt is. In het Beukenhof is de toestand ook niet rooskleurig. Een rustbank en een draaimolen staan er in het water. Een grote schommel is stuk en op het bas ketbalterrein is één bord volledig stuk en is er een vrij grote verzakking in de bodem. De Biekorf biedt nog de slechtste aan blik, met onkruid, wildernis, vernielde beplanting, gesloopte tuigen, afval, uitstekende nagels enz. In het Koningin Astridpark zijn er tou wen verdwenen en hangen kettingen los. Er is geen parkwachter en vol gens Denaeyer doen moto's er regel matig een motocross. Noch in Park De Blieck noch aan de Rozendreef zijn er nog speeltuigen aanwezig. Zoals aan de Zandberg geven deze gebieden wel een vrij pro pere indruk. Danny Denaeyer meende dan ook dat een regelmatige kontrole en onder houd van de speel- en sporttuigen van de stad noodzakelijk is. Ook nu en dan een aanwezigheid van de wijkagent zou volgens hem veel vandalisme kun nen voorkomen. Sporthal In zijn antwoord meldde de schepen voor de jeugd en de sport. Gilbert Bourlon, dat de stad Aalst op dit ogen blik eigenaar is van 9 speelpleinen, terwijl er éen in aanleg is op de wijk Harding te Herdersem. vijf in perfekte staat. Schepen Bourlon wees in dit verband op de inspannin gen die zijn voorganger, Eddy Mon sieur, gedaan had tot vernieuwing en aanpassing van de speelpleinen van het stadspark, Kerrebroek, het Astrid- parkje, Gijzegem en de Moorselbaan. Moeilijker is de toestand op die speel pleinen, waar er nog oude metalen speeltuigen aanwezig zijn zoals in het Beukenhof. Binnen de beschikbare budgetten wordt hier nu naar een oplossing gezocht. Om veiligheidsre denen werden daarom een aantal moeilijk herstelbare en minder veilige toestellen weggenomen, zelfs zonder dat men onmiddellijk nieuwe kon plaatsen. Ook hier wil men echter tot een meer fundamentele hernieuwing gaan. Wat de sportinfrastruktuur betreft heeft schepen Bourlon samen met zijn kollega van openbare werken De Maght, een bezoek gebracht aan het sportcentrum van de Osbroek. Momenteel zijn de verantwoordelijke stadsdiensten bezig een inventaris op te stellen van alle herstellings- en aan- passingswerken. aan de zeven sport centra. Aldus werden reeds de eerste herstellingswerken aangevangen aan het voetbalterrein in de Waterstraat te Gijzegem. Binnen de budgettaire mogelijkheden beloofde de schepen dan ook het nodige te doen. Als gevolg van de interpellatie van Denaeyer wees SP-raadslid Patrick De Smet op het probleem van het jeugdvandalisme. waar volgens hem oplossingen mogelijk zijn via jeugd- en buurtwerking. Hij stelde voor dit pro bleem nader te bespreken in de kom missie jeugd. Als aanvulling op de interpellatie van zijn partijgenoot wees Willy Van Mos- sevelde (VU) op de slechte toestand van de kleedkamers in de sporthal Ten Rozen. De muren brokkelen er af, er zijn kakkerlakken en een verfbeurt is dringend nodig. «Ik heb mij na een douche thuis ontsmet», aldus Van Mossevelde, die het onbegrijpelijk vond dat in die omstandigheden bin nenkort een turnfeest georganiseerd wordt. Nochtans zijn er permanent twee toezichters aanwezig. Burgemeester Uyttersprot wees nog op de financiële middelen, die een rol spelen in de aanpak van de infrastruk- tuur. Hierdoor zal wat maksimaal onderhouden wat bestaat. Ook een mentaliteitswijziging was volgens hem noodzakelijk. Ook Eddy Monsieur (SP) kloeg het vandalisme aan. Hierbij wees hij naar de fit-o-meter in het stadspark, die tot driemaal toe hersteld werd «Soms komen benden de pleinen teisteren», aldus Monsieur, die eveneens verdui delijkte dat er in het verleden een pro bleem was bij het opmaken van priori teiten. Daarbij kwam nog dat de dienst Jeugd en Sport over geen eigen tech nisch kader beschikte. (MP) Nog tot 16 mei kan de bevolking opmerkingen en bezwaren uiten omtrent de aanvraag door de N.V. De Kegel om aan de Boudewijnlaan een benzinestation te mogen uitbaten. Het betreft de percelen gelegen juist naast de linkerhoek van de Boudewijnlaan en de Asserendries (grasperkje) en rechts van een huizenrij. Het is niet de eerste keer dat een aan vraag gedaan wordt voor een benzi nestation aan de Boudewijnlaan. Dit keer gaat het om vier ondergrondse opslagplaatsen voor super (50.000 liter), diesel (30.000 liter), normale (10.000 liter) en verwarmingsgasoil (10.000 liter), een compressor van 8 verdeelpompen (samen 4,16 KW). Eigenaardig is dat men nog over geen bouwvergunning beschikt. Op Open bare Werken werd ons meegedeeld dat een aanvraag daartoe niet vol deed, en dat nieuwe plannen nog niet ingediend zijn op dit ogenblik. Tal van omwonenden hebben reeds een bezwaarschrift ingediend, alsook de v.z.w. RALDES. Deze laatste steunt zich vooral op verkeerstechni sche problemen. Een verdere belas ting van het stuk «woonring» dat de Boudewijnlaan toch is, wordt ontoe laatbaar gemaakt, in het kader van een deaeliike verkeersplanologie. A 't heest van ae arbeid, 'i feest van ae strtja, viel dit jaar op een rare lijd samen mei 'i communiefeest dal was nog nooit zo geweest Die in de sloei vonden hei amheiani, ze moesten vlug naar huis voor hun communicant. Die zonder communicant vonden het ook al niet Jijn, ze waren overtuigd dat dit een CV P-streek moest zijn. Maar kijkook Van Mossevelde was niet content, hij is eigen voetig naar de politie gerend, want hij vond het helemaal niet staan, dat die stoet, tijdens de preek, voorhij de kerk mocht gaan. Hierop heeft Priester Daens zich, schijnt het, omgekeerd, zijn Vlaams-sociale hart, nogmaals eens bezeerd. Hij wistalleen waar mensen vrij hun mening mogen tonen kan een volk tot echte ontplooiing komen. Een wijze raad voor alle partijen in plaats van om kleinigheden te bakkeleien, k wanten jullie beter samen op voor vrede én voor werk een slogan die echter ook past bij een menslievende kerk. Nu ja, symbolisch althans dan toch. Want een aantal Aalsterse organisaties doen ter gelegenheid van 1 mei en Rerum Novarum een omroep tot progressieve samenwerking. En dit radikaal tegen twee essentiële menselijke waarden die met uitroeiing bedreigd wordenHET RECHT OP ZINVOLLE ARBEID EN HET RECHT OP VREDE. Want terwijl tientallen miljarden aan militaire uitgaven gewoon de lucht ingaan, en de raketten zich al haast knusjes in onze achtertuin geïnstal leerd hebben (niet bepaald met een strandstoel mogen zowel werken den als werklozen de inlevertranen laten vloeien, en worden gastarbei ders in het kader van de «wet op het racisme» als een hoop stront behan deld. Al deze toestanden willen de ondertekenaars (jij ook van de oproep niet langer lijdzaam onder gaan In een vijftal punten omschrijven de organisaties hun idealen waarvoor zij zullen ijveren. Winst moet plaatsma ken voor het maatschappelijk nut als doel van kulturele, sociale en milieu- faktoren van deze 'samenleving. Er is inzet vereist voor de vrede, tegen de wapenwedloop, en tegen de kernbe dreiging. Behoud van de sociale voor zieningen moet gewaarborgd worden, de afbraak ervan tegengegaan. De hetze tegen vreemdelingen en elke andere vorm van racisme is totaal ver werpelijk, en van groeperingen die racisme propageren zetten de initia tief nemende organisaties zich radikaal af. Tenslotte roepen zij de arbeiders beweging op om zich te verenigen in gezamenlijke akties. Sociale strijd moet in dat verband aansluiten bij de vrouwenbeweging, de vredesbewe ging, de derdewereldbeweging en de milieubeweging. Naast de andere bevoegdheden werd schepen Chris Lievens-Borms eveneens belast met het vreemdelingenbeleid, Gilbert Bourlon met ontwikkelingssamenwerking en Remy Van Vaeren- bergh met het bejaardenbeleid. De gemeenteraadsleden van Aalst geven blijkbaar niet altijd het goede voor beeld aan de bevolking. Martin Van der Speeten (SP) protesteerde aldus tegen het feit dat een parkeerplaats voor mindervaliden op de binnenkoer van het stadhuis ingenomen werd door één van zijn kollega s. Martin Van der Speeten, die zelf mindervalide is. vond in zijn protest gehoor bij de burge meester, die beloofde streng te zullen optreden tegen overtredingen op dit vlak. Het feit dat de CVP nu deel uitmaakt van het nieuwe schepenkollege, schijnt ook zijn positieve weerslag te hebben op de begrotingen van de kerkfabrieken. Volgens schepen van financiën Etienne Bogaert, mededeelde heeft de geestelijkheid nu begrip voor de slechte financiële toe stand van de stad Aalst, en zal zij dan ook bezuinigen waar mogelijk. Naast vakjargon (de dienst orginfo, een organigram prerogatieven...) die het volgen van een gemeenteraadszitting moeilijk maken, gebruiken onze gemeenteraadsleden nog uitdrukkingen die ver van de volkstaal liggen; op de laatste zitting hoorden we: dienaangaande; ingevolge; geenszins; met name; en/of; om aldus terzake. om ons te vergewissen van de toestand van zaken inzonderheid Daadwerkelijk geenszins cafépraat, met name deze wijze van uitdrukken en/of inzonderheid deze stijlwendingen. Wil je een kartoon van jezelf Spaar dan de 6 tekeningen van deze derde reeks. Noteer erop wat de prent wil zeggen. De 6 opeenvolgende tekeningen stuur je op naar de redaktie. Een jury zal het beste en juiste antwoord aanduiden. Dan krijg je een spotprent getekend door Frans Wauters. Dit is de 5de tekening

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5