Gilbert Bourlon «Vroeger zijn er beleidsfouten gemaakt» ST.-J0RIS Uu/yE*iJL VAN MELKEBEKE Garage carrosserie FELIX Moorselbaan 78 Aalst Garage Frangois De Smedt Kamillekes Aalst bedrijvig op transfermarkt Starten NIEUW minjJUMBO Wapens Munitie Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 PRACHTIGE OKKAZIEWAGENS TE KOOP BIJ Schets (Grimbergen) en Suarez (Crossing) naar E. Aalst Eendrachtstraat 5, AALST Tel. 053/21 09 55 70 95 75 78 96 13 12 Nieuwe Gazet van Aalst 17 juni 1983 De moeilijkheden in verband met de installatie van het nieuwe schepenkollege behoren reeds geruime tijd tot het verleden. Meteen de gelegenheid om Gilbert Bourlon, PVV-raadslid voor Sport en Vrije Tijd, even aan het woord te laten. Hij heeft het vooral over de toekomst; de eigen visie die hij en zijn direkte mede werkers gedurende een zesjarig sportbeleid tot ontwikkeling willen brengen. «Ik wil eerst en vooral tal van sportverenigingen geruststellen. De subsidies die voorzien zijn in het jaarbudget van de stad komen niet op de helling te staan. Een hogere betoelaging kunnen wij ons echter niet permitteren. Daarvoor is in de begroting geen ruimte voorzien. Onze dienst streeft er wel naar om de financiële donaties te minimaliseren en meer aandacht te schenken aan materiële hulp. Nu hoor ik de jammer klacht al van de klubs dat de geschon ken subsidie slechts een druppel op een gloeiende plaat bedraagt. Van dat feit ben ik me misschien nog meer bewust dan zij zelf.» «Materiële hulp. In welke zin van het woord In dat verband zal het sportkomité een advies moeten uitbrengen. Zo zal er een werkgroep opgericht worden die verschillende zaken moet onderzoe ken. De desbetreffende rapporten zul len nauwkeurig behandeld worden en op dergelijke wijze kunnen wij ons een beeld vormen van wat één of andere klub nodig heeft. Aankoop van nieuwe netten, trekken van lijnen, herstellen van trainingsbenodigdheden, enz. Het kan ook zijn dat sommige groeperin gen geen materiële hulp behoeven. In dat geval keren wij gewoon het jaar lijkse subsidiebedrag uit. «Het eerste en laatste voorbeeld lijken mij zin vol; maar wat het trekken van die lijnen betreft...? Waarom niet Het zijn deze kleine zaken die de kosten van de klubs als maar doen stijgen. Wees er maar overtuigd dat in een laagkonjunktuur, zoals we die heden ten dage meema ken, elk offervaardig gebaar op prijs gesteld wordt Beleidsfouten van vorige bestuur Het vorige bestuur heeft wel een aan tal beleidsfouten gemaakt Het meest schrijnende voorbeeld betreft het Osbroekkomplex. De terreinen D en E zijn aangelegd op een stort. Met als resultaat dat nu glasscherven, steen gruis en allerhande soorten afval bloot komen te liggen. Dit had al menig kwetsuur tot gevolg. Het is zonder meer duidelijk dat men vroeger niet bekommerd was om de toestand van de diverse sportvelden. De moeilijkhe den waar wij nu mee te kampen heb ben vloeien daar uit voort «Ligt er een oplossing in het verschiet Speciaal wat voorvermelde terreinen aangaat, is het MTSA gevraagd om het D-plein ongemoeid te laten. De nodige maatregelen zullen getroffen worden opdat binnen afzienbare tijd ook dit voetbalveld opnieuw ter be schikking kan staan. Wat de eventuele aanleg van nieuwe sport- en rekreatiecentra of de renova tie ervan betreft; ik zal erover waken dat aan de nodige eisen voldaan wordt zodat niets een korrekte uitvoering van de werken in de weg kan staan. Nieuwe zwembad verdubbeling van personeel en werkingskosten. Met de opening van het nieuwe zwem bad, voorzien in de maand januari van het volgend jaar, zullen heel wat ad ministratieve en financiële beslomme ringen gepaard gaan. Vooreerst is er de (bijna) verdubbeling van het hui dige personeelsbestand. Dit is echter noodzakelijk gezien de grootte van het wateroppervlak (het nieuwe zwembad is ongeveer gebouwd volgens Olym pische afmetingen. De lengte bedraagt wel 50 meter maar de breedte evenals de indeling van de banen zeven in plaats van acht is met conform het Olympisch manifest). Had men dus eerst veertien mensen in vast dienstverband dan zullen voor taan vijfentwintig (25) instaan voor vei- Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken MAZDA - AALST Langestraat 218 9300 AALST Tel. 053/70 06 17 Datsun Bluebird 180 SSS coupe, 10 pk, 1977 Dacia 1300 (1980), 7 pk. Schepen Bourlon ligheid en hygiëne van de gebruiker. Dit surplus aan werknemers zorgt in de eerste plaats voor een meeruitgave op het jaarlijkse budget. Maar dat ook de rest van de werkingskosten bijna het dubbele zullen bedragen in verge lijking met deze die aan het momenteel nog in gebruik zijnde zwembad wor- Eendracht Aalst blijft opval lend kalm op de transfermarkt. Men is in onderhandelingen met enkele spelers, maar na Teuben werd er nog geen enkele noemenswaardige transfer afgesloten. Wel wer den Schets (Grimbergen) en Suarez (Crossing) voor één jaar aangeworven. Men zou wel met De Winne (J. Lede) en Rudy Haleydt (C. Brugge) in onderhandeling zijn. (JVL) den besteed, is een logisch gevolg. Tocht vertoont het nieuwe bad reeds een aantal tekortkomingen. Naar welk model de ingenieurs ook hun plannen gespiegeld hebben, het ontbreken van een instruktiebad is een onvergeeflijke fout Des te meer omdat bij het ondiepe water reeds een hoogte van 85 m. bereikt wordt. Voor peuters is dit totaal ongeschikt en ook diegenen die rustig een baantje willen trekken moeten vooral op vrije dagen wan neer de schooljeugd in niet geringe mate aanwezig zal zijn tussen aller lei plotseling opdoemende menselijke hindernissen laveren. Oud zwembadverhuren, verkopen, sluiten Deze drie mogelijkheden worden momenteel door een adviesgroep ter studie genomen Wat betreft het verhuren of verkopen wordt in de rich ting van de scholen gedacht Maar ook op dat vlak is de keuze niet meer al te groot. Als voornaamste gegadig den worden het Vrij Technisch- en het Sint Maartensinstituut geciteerd. Of de directies van beide voornoemde onderwijsinstellingen zich zullen laten verleiden tot de aankoop van een ieder jaar méér kosten vergend gebouw is echter zeer de vraag. Tenzij één of andere financieel sterke sportmecae- nas mocht opduiken rest er slechts één oplossing de definitieve sluiting. Hier zullen wij al meteen een fabeltje uit de wereld helpen. Bij een eventueel dichtgaan van het zwembad komt er zeker geen tenmskomplex. Op dat ogenblik zal de sloophamer meer dan waarschijnlijk zijn diensten kunnen aanwenden. Renaat GITS Kamillekes Aalst willen in eerste klasse geen figurantenrol spelen. Het middenveld is de grootste zorg van trainer Pol De Cramer, daarom werd de 21-jarige Ann Bauduin van het Brusselse Union aangeworven. Deze sterspeelster meet 1,82 m. en stond eveneens op het vragen lijstje van Standard Luik. Om de kern te verruimen wierf ook twee Dendermondse meisjes aan. Aanvalster Ann Van Israël (16) en mid denveldster Nadine Aelbrecht (17) zullen volgend seizoen de Aalsterse rangen vervoegen. Verder is men nog aan het onderhandelen met twee speelsters maar namen werden nog niet vrijgegeven. (JVL) Nog met gepanikeerd Vrijdag 17 juni 20 u.kwis in Netwerk.; 19u.30 in feestzaal stadhuis: voor lichtingsvergadering over de mogelijk heden van het Rijksfonds voor Sociale Reclassering van de Mindervaliden voor suikerzieken, door dhr. Van Tricht, inspekteur bij het Rijksfonds. Dr. Rot- tiers (internist-diabetoloog) spreekt over de toekomstperspektieven van suikerzieken. Zaterdag 18 juni 14 u. in Jebronbezoek van Jeugdpastoraal-Lier. 18u.30 in Begijnhofkerk; viering rond Lc. 9, 18-24 «de mensenzoon moet veel lijden.» Zondag 19 Juni 9u aan Hof Ter Varent, Ledevoormid dagwandeling De Wielewaal in de Onegem-Erpe (Turfputten). Laarzen en veldkijker meebrengen. 14 u. aan dorpsplein Moorselwande ling langs VTB-wandelpad (9 km.). Org. VTB-afdeling Aalst. Woensdag 22 juni 18u.30 in Jebron gebedsmoment Donderdag 23 juni 20 u. in HAKoptreden van Turkse folk groep. Gratis inkom. Een paar enorme plussen: ruim zelfs voor 4 volwassen Europeanen 5 deuren voor optimale toegankelijkheid zuinig a34 I normale benzine per 100 km bij 60 krrVu (5.10 per 100 km bij 90 knv'u. en 6.10 I per 100 km in de stad volgens ECE-norm) pittig met een top van 125 échte km/u veilig voorwielaandn/vmg en onafhankelijke vering compleetzoals elke SUBARU degelijk3 jaar garantie op carrossene tegen doorroesten van binnenuit SUBARU-kwaliteit dus onder houdsarm sensationele prijs Mini Jumbo Super de Luxe 139.850 F BTW. Mini Jumbo Luxe jg I^iwIDUf-STW VERNUFT VOOR TOTAAL RIJGENOT GA HEM BEKIJKEN EN PROEFRIJDEN

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12