Afvalwaterpijp plechtig ingestapt Spookt het in kasteel Terlinden Gazet van cjal^t Laatste deel afvalkollektor linkeroever aangepakt Aannemer VAN R0SSEM-MEERT lUw Stoffencenterl tex-trend Onafhankelijk weekblad voor Groet-Aalst HOTEL-RESTAURANT-CAFE DES ARCADES TUetuMtnoAt 23 AaUC" nkzucoq COPY SERVICE (vanaf 2 fr.) 2 Nieuwe Gazet van Aalst 17 juni 1983 Met de traditionele toespraken en receptie werden de werken voor de aanleg van het derde deel van de afvalwaterkollektor op de linkeroever van de Dender gestart. Vervolg van blz. 1 Ook de stad Aalst bleek reeds vrij vlug begaan met het probleem. In 1964 werd aan een studiebureau opdracht gegeven een zuiveringsstation te ont werpen (de kosten werden toen op 30 miljoen geraamd, waarvan het Minis terie van Volksgezondheid 80 zou dragen). Dit werd blijkbaar vergeten, want in 1973 keurde de gemeente raad andermaal dezelfde principes goed wat 5 jaar later eindelijk resultaat zou opleveren In 1978 duidde Minis ter De Saeger de zone Aalst als priori tair aan inzake waterzuivering en werd de stad Aalst aangeduid als ontwerper en bouwheer Vandaag liggen de kol iektoren er en is de rioolwaterzuive ringsinstallatie aanbesteed «Hopelijk moeten we nu met nog eens 30 jaar wachten, alvorens de Dender opnieuw leefbaar wordt en misschien een re- kreatieve funktie kan vervullen», aldus burgemeester Uyttersprot, die ook de herinnering aan zwempartijen in de Dender (vooral Herdersem) met vergeten is. Fase beëindigd Schepen van Openbare Werken. Annie De Maght-Aelbrecht ging meer in op de werken zelf. Ze bracht in herinnering hoe in oktober '81 (onder een ander stadsbestuur, door een andere aannemer en met een andere minister...) de plechtige eerstebuis- legging van het kollektorennet plaats vond op het industrieterrein van Erem- bodegem Op niet eens twee jaar tijd is dit gerealiseerd. Enkel een klem sluitstuk dient nog aanbesteed te wor den. Ze sprak de wens uit dat de sanering van de Dender door de Vlaamse Rege ring ook in de toekomst priorair zal blij ven gesteld worden. Een bijzonder woord van dank ging uit naar de Vlaamse Waterzuiverings maatschappij, die de rol van bouw heer overneemt, maar de stad Aalst ook in de toekomst studiebureau zal laten zijn. (Denk aan aanwezig perso neel en know-how, en je begrijpt de betekenis hiervan I) De bevolking, die ze het grootste slachtoffer noemde van de stinkende Dender, dankte ze voor het ondergaan van een aantal tijdelijke ongemakken tengevolge van de werken Vervuiler betaalt Namens Minister Lenssens voerde hierna Ir. Bruyneel het woord. Ondanks het zeer kapitaalsintensief karakter van de zuiveringswerken aan de Dender bleef hij deze toch prioritair vinden. Een en ander is trouwens een aansporing voor het bedrijfsleven om milieuvriendelijker produktietechnie- ken te ontwerpen, want het principe «de vervuiler betaalt» wordt doorge voerd Binnenkort wordt een dekreet inge diend bij de Vlaamse Raad met over gangsbepalingen inzake het beheer van koliektoren en zuiveringsinstalla tie. Voor de stad Aalst, die de komst van de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij met afgewacht heeft, zou dit betekenen dat een geleidelijk over dracht zal plaatsvinden en dat nieuwe initiatieven in samenspraak getroffen worden Werkgelegenheid Aannemer J. De Nul besloot het rijtje toespraken met de hoop uit te spreken dat spoedig een definitieve beslissing komt (op Vlaams niveau) opdat met het zuiveringsstation kan gestart wor den. Zowel in Ninove als Aalst is zijn firma als uitvoerder van de bouwwerken aangeduid (voor Aalst in december '82) Deze leefmilieuzorg (nl eigen afvalwater zuiveren vooraleer het stroomafwaarts gevoerd wordt) achtte hij een blijk van «goede nabuur schap» Hij hoopte dan ook dat Minis ter Lenssens (zelf Dendermondenaar) vlug een beslissing zal treffen opdat de Dender die stad proper zou berei ken. Jan De Neve Wie enigszins misnoegd de plechtig heid bijwoonde was de voormalige schepen van Openbare Werken, Jan De Neve Hoewel hij bij de verwezenlij king van het projekt een belangrijke rol vervulde, werd hij zelfs niet ver noemd Vergetelheid 9 Politieke watertjes zijn soms ondoorgrondelij- ker dan het vuilste Denderwater (PD) Deze eindkollektor loopt vanaf het Werf- plein nabij de St.-Annabrug langsheen de Nijverheidsstraat naar het Stations plein. Daar worden de buizen onder het station en de pendelparking doorgeperst om aldus de Tragel te bereiken. Via de Tragel en de Bergstraat wordt de rijks weg te Hofstade bereikt, waarbij men tenslotte langsheen de Hofstaadse in dustrieweg het zuiveringsstation bereikt. De stad Aalst is zelf opdrachtgevend be stuur, maar de werken zelf worden 100 betoelaagd door de Vlaamse deelre- gering. Het eerste voorontwerp kwam ter sprake in de gemeenteraad van Aalst op 29.8. 1979 en toen waren de uitgaven ge raamd op 269,5 miljoen. Het eigenlijke ontwerp kwam opnieuw ter sprake in de raadszitting van 28 januari 1981 en hier bij was de uitgave reeds gestegen tot 287,7 miljoen. Amper zes maand later werd dit ontwerp door de Minister van het Vlaamse Gewest goedgekeurd. Meteen kon overgegaan worden tot de aanbeste ding wat gebeurde op 18.12.1981. Acht Vervolg van blz. 1 Er zouden reeds uitgewerkte plannen bestaan om «het burchtje van St. Anna» bin nenin om te bouwen tot een koks- school Men spreekt er ook van om hieraan een publiek restaurant te kop pelen, wat gezien het speciale kader van natuur en romantisch kasteel natuurlijk een voltreffer zou worden.. Hoe de vork precies in het kasteel zal zitten, valt nog af te wachten, maar welingelichte bronnen bevestigden ons dat het geld vanwege het ministe rie van onderwijs reeds beschikbaar is, en dat de zegen enkel nog van minis ter Coens zelf moet komen, en van het verkopende stadsbestuur natuurlijk. 't Is weer prijs... Tot hiertoe is nog geen prijs bekend. Naar verluidt zou Aalst hier alleszins niet meer dan 10 miljoen uit kunnen puren Een druppel in de hete schul denput Dat het kasteel de stad teveel ging kosten, is wellicht een al te lichtvaardig argument. Via betrouw bare bron vernamen we dat vorig jaar geen enkele onderhoudsrekening van het kasteel zelf moest worden gein- kasseerd. De cijfers werden vervalst door het feit dat enorm veel geld be steed werd aan vernieuwingen en onkosten aan de bijgebouwen, die funktioneren als klubhuizen voor twee petanqueverenigingen en een scouts- groep Hun nieuwe poorten, muren, togen, elektriciteit, water, enz. kwa men allemaal op de rekening van het kasteel zelf, terwijl dit juist erg zuinig «verteerde». Liepen de verwarmtngs- kosten te hoog op? Is 12.000 liter stookolie per jaar dan zoveel 9 Waar om toch deze kulturele parel-in- t- groen vlug-vlug verkopen i p v er een kasteelwaardige bestemming aan te geven Gedeklasseerdpositief vijverwater... Men lijkt wel bang om alternatieven te zoeken, of om de diskussies erover te laten oplaaien Men kan zich afvragen waarom men met poogt om dit prach tige gebouw te laten klasseren, het schijnt zelfs dat Aalst er 87 aan onderhoud kan uitsparen door subsi dies En dan de funktie, zou het echt met rendabel kunnen gemaakt worden door er eventueel alleen maar een be scheiden cafetaria in te richten, wat door de honderden regelmatige wan delaars in het park in dank zou worden aanbiedingen kwamen binnen waarvan de N.V. Jan De Nul uit Aalst de laagste bieder was met 227.925.875 fr. Het werk werd dan ook op 31.12.1982 aan deze firma toegewezen. De uitvoeringstermijn wordt voorzien op 495 werkdagen, zijnde zowat anderhalf jaar. Hiervoor worden wel 3.646 m. kol iektoren aangelegd, waarvan de diame ter varieert tussen 1,2 en 2 meter. Zoals overal elders op het parcours worden ook tal van overstorten voorzien, die dienen om het regenwater te evacueren, o.a. aan de Wed, op het Stationsplein, aan de Tragel. in de Doorsteeklaan en de Indus trieweg te Hofstade. Het spreekt voor zichzelf dat dit werk in de komende maanden, vooral in het stadscentrum nog voor heel wat ver- keershinder zal zorgen. Dit zal ongetwij feld eveneens het geval zijn met de aan leg van het middenstuk van de linkerkol- lektor tussen de Vilanderstraat en de Wed, waar men hoogstwaarschijnlijk het trajekt van de Burchtstraat zal volgen. (M.P.) aanvaard, om de wandeling af te ron den met een pintje of een «zjatje kaf fee». Dit terwijl deze groep Aalste- naars nu zeer kritisch staat tegenover de verkoop, omdat dan ook «hun» park in gevaar zou komen. Nee, de stad Aalst zou het parkje wel niet ver kopen, maar als de verkoop aan de hotelschool doorgaat, gaat dit toch niet zonder gevolg blijven voor de rust en de sfeer in die groene oase op de St. Annaparochie. Frekwente verkeer van auto's of zelfs vrachtwagens zou niet denkbeeldig zijn, en eventueel stukrijden van de aarden toegangs weg (nu dus nog wandelpad) zou voor de nodige trammelant kunnen zorgen tussen de «daders» van de school en de stadsverantwoordelijken die het parkonderhoud op zich zouden nemen... Ook de petanquers van «Jonger dan je denkt» en «Apollo», plus de Jins- scoutsgroep, zullen niet meer zo gerust op beide oren slapen, want zij kregen totnogtoe onderdak in de bij gebouwen van het kasteel. En heeft een hotelschool nooit een nood aan opbergplaatsen En een stadsbe stuur nood aan nog meer geld Kokkerel Sambre Al met even lede ogen zal de uitbater van «hostellerie Terlinden», op geen 100 meter van het kasteel, de bewe ging rond het omstreden gebouw door de hoge (keuken)pieten van de hotel school aanzien. Want voorlopig was konkurrentie in de streek ver te zoe ken.. De bittere gedachte dat die er nu wellicht nog komt met de eigen belasting zal allesbehalve een troost blijken Slot voor «slot Terlinden» Voorlopig viel er echter nog geen defi nitieve beslissing, maar alle vermelde betrokken partijen buiten de onmid dellijke onderhandelingstafel hopen dat er liefst een leukere bestemming uit de bus zal komen, die zelfs ook de stadskas ten goede kan komen. Daar toe zal echter wat denk- en organisa- tiewerk nodig zijn. Maar ja, verkopen is nu eenmaal het gemakkelijkste... We zullen ons ook al maar voorberei den op het nieuws dat kasteel Terlin den naar culinaire gewoonte wordt omgedoopt in «Chateau aux tilleuls», zeker (LDC) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsberqsestraat 44/3, Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr6 maanden 550 fr3 maanden 300 fi Prijs per nummer: 25 fr. Stationsplein 8, AALST 053/77 32 96 Restaurant open alle weekdagen en zondagmiddag. Specialiteitscampis, paling Aperitief gratis 83/104 specialiteit: plaatsen van rustieke gevelplakketten Veranderingswerken en alle verbouwingswerken binnen en buiten, alsook nieuwbouw Eén adres Hertshage 15, 9300 AALST 053/77 71 28 lil 63/142 JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); O Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam: Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst B3/141 Snacks op elk uur van de dag Molenstraat 1, Aalst Openingsuren open alle dagen van 9 tot 19 uur (zaterdag tot 1 7 uur) Vrijdag en zondag gesloten VRIJ IN EN UIT. Kaaischoolstraat 17, 9400 NINOVE Tel. 054/33 39 34-33 19 46' MODIEUZE EN KLASSIEKE DAMESSTOFFEN - VOERINGEN GORDIJNEN - OVERGORDIJNEN - NAAIGERIEF Kussens, tafeldoeken, kousen, sokken, pulls enz.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2