SERAV Daensdag te Aalst Ook open tijdens verlofperiode woon Toegangsweg voor nieuw zwembad zal voor sluikverkeer zorgen Vakbond voor karnavalgroepen Radio Hofstade bewijst populariteit Ghislaine Van De Voorde s 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST MRIïHTMG In dit huts werd priester ADOLF OAENS geboren op 18 december 1839 DAMES KAPSALON Maquillage Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching OP AFSPRAAK 104 MHZ Aalst toonaangevend voor Vlaanderen MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 Nieuwe Gazet van Aalst - 17 juni 1983 3 Gedenkplaat onthult in Kerkstraat Onder heel wat publieke belangstelling had vorige zondag de nationale Daens dag plaats te Aalst. Aan Priester Daens' geboortehuis in de Kerkstraat werd een gedenkplaat onthuld. Naar jaarlijkse gewoonte begon deze dag met een bloemenhulde op het kerkhof gevolgd door een eucharistie viering in de St.-Martinuskerk waar Pater K. Van Isacker de homilie uit sprak. Mevr. wed. Frans De Neve, moeder van VU-raadslid, Jan De Neve, onthulde een gedenkplaat aan het geboortehuis van Priester Daens, het Zwitsers huis, in de Kerkstraat. Hier werd een toespraak gehouden door Luk Delaforterie, waar mets van begrepen werd. Nadien is men in stoet naar het monument van A. Daens op de Werf getrokken, waar Algemeen Sekretaris S. Lenaerts het woord richtte tot het publiek. In deze toe spraak werd vooral de klemtoon gelegd op Amnestie en de wantoe stand in de regressie dit ter gelegen heid van het heengaan van Prins Karei, 'Graaf van Vlaanderen'. Na de hulde op de Werf werd men in het stadhuis door Burgemeester Uyt- tersprot ontvangen. W. De Turck, ondervoorzitter, bracht hier op boeiende en gepaste wijze hulde aan D. D'Haese en Piet Van den Brulle, beiden dit jaar overleden. Het Priester Daensfonds had op deze dag ook een gedenkplaat willen onthullen aan het sterfhuis van Pries ter Daens. De huidige eigenaar, Guy Van der Gucht, heeft echter laten weten dat hij «om persoonlijke rede nen» een dergelijke plaat aan zijn huis niet kan dulden. Wat bij de voorzitter van het Daensfonds volgende opmer king ontlokte: «De franskoljonse, be krompen konservatieven blijven tegen Priester Daens. Een bewijs temeer dat hij gelijk had». JoeGoert Polle Keipernoagel plaatselijk kommissaris De in '68 opgerichte Federatie van Folkloristische Culturele Carnavalistische en volksdansverenigingen van België wil nu ook in Aalst van de grond komen o.l.v. Polle Keipernoagel, plaatselijk kommissaris. De opening van het nieuw stedelijk zwembad aan de Albrechtlaan is nakend. Op dit ogenblik wordt trouwens reeds hard gewerkt aan de weg, die toegang moet verienen tot het zwembad zelf en tot de aanpalende parking, en die naar alle waarschijnlijkheid zal genoemd worden naar de oud burgemeester van Aalst Jozef Borremans. Alhoewel de weg nog niet volledig afge werkt is, wordt de realisatie ervan reeds druk besproken in de aanpalende woon wijken. Door haar struktuur en haar lengte is het duidelijk dat de nieuwe straat niet langer meer beschouwd wordt aan een aanzet voor het realiseren van een nieuwe ver binding met Moorsel en Baardegem via de oude spoorwegbedding van Leireken. Van het koncept van autostrades zoals de Mijlbekelaan werd blijkbaar op het laatste ogenblik afgestapt, tot groot ge noegen van diegenen, die aan de vroe gere spoorlijn naar Opwijk wonen. De vrees voor sluikverkeer is echter des te groter. Zo zal de nieuwe weg een ide ale en snelle verbinding vormen tussen de Albrechtlaan en de Bergekouter. zo dat de bewoners van de wijken nabij het Beukenhof en nabij Ten Berg niet langer meer van de drukke Brusselsesteenweg of de nog drukkere Moorselbaan dienen gebruik te maken. Ook langsheen de Bergekouter en de Schendelbeekhofstraat vreest men dat ontelbare automobilisten de nieuwe baan zullen gebruiken om de dagelijkse verkeerschaos nabij de ingang van de kliniek te vermijden. De rust in deze stra ten kan misschien weldra tot het verleden behoren. van de wijkraad Aalst-Rechteroever het verkeersarm of eventueel verkeersvrij maken van de Schendelbeekhofstraat Een ander probleem, dat bij het openstel len van het nieuwe zwembad vrij snel aan de oppervlakte zal komen, is de ver- De toegangsweg naar het nieuw zwembad (OJ) Welke maatregelen hiertegen zullen ge nomen worden, kan men voorlopig nog slechts gissen. Misschien zal de nieuwe toegangsweg tot het zwembad enkel voorbehouden worden voor plaatselijk verkeer, maar welk nut hebben dergelijke verkeersborden Misschien ligt de op lossing op lange termijn in het voorstel keersproblematiek aan de Albrechtlaan zelf, waar op dit ogenblik geen enkel oversteek voorzien is ter hoogte van de nieuwe zwemkom. Misschien zullen en kel verkeerslichten ervoor kunnen zor gen dat geen onschuldige slachtoffers zullen vallen op weg naar het zwembad (M.P.) Driedaagse tuinfeesten Deze federatie heeft tot doel de Vlaamse groeperingen van folkloristi sche, karnavalistische en kulturele aard samen te brengen in één grote vereniging om onderling aan de aktivi- teiten meer rugbaarheid te geven en om een spreekbuis te kunnen vormen naar het Ministerie van Vlaamse kui tuur toe. Zo krijgt de stad Binche jaar lijks 3 miljoen van de Waalse Execu tieve ter bevordering van haar karna val onder impuls van deze federatie. Daar waar Aalst ooit een betoelaging van 200.000 frank heeft ontvangen van het toenmalige Ministerie van Nederlandse Kuituur. Een groot plusplunt aan het lidmaat schap van deze federatie is een auto matische verzekering voor haar leden. Op 24 juni e.k. wordt aan de Werf in 't Brughuis een informatievergadering gehouden voor alle karnavalgroepe- ringen om deze op de hoogte te bren gen van de werking. Tevens zullen 2 verzekeringsagenten spreken over de verzekering aan het lidmaatschap ver bonden, welke 700 fr. per jaar bedraagt. Gaat dit de zoveelste vereniging zijn om de vereniging of gaat zij werkelijk kunnen bijdragen tot het bevorderen van onze karnaval in Vlaanderen Nie mand weet het. De toekomst zal het uitwijzen. JoeGoert In Hofstade iets organiseren is een delikate zaak. Mensen uit het ver enigingsleven kunnen daar van meespreken. De gemakzucht en de crisis houden het publiek soms tegen. Dat er tijdens de eerste tuinfeesten van Radio Hofstade op 10,11 en 12 juni toch een gezellige drukte heerste, was deels te danken aan de zon, maar de echte reden ligt ongetwijfeld in de populariteit die dit station heeft weten te verwerven in Hofstade zelf en in een straal van 8 kilometer rond de antenne. Naast het ontspannend, informatief en vormend karakter van de uitzendingen, was thans opnieuw het aspekt animatie aan de beurt. Een aantrekkelijk program ma was daartoe samengesteld. Een sportkwis op vrijdag, gevolgd door een optreden was Paul, zoals hij daar onder vrienden wordt aangesproken, niet ge haast om te vertrekken. Hij bleef nog geruime tijd handtekeningen uitdelen. Toen 's avonds de schijnwerpers werden aangestoken zat de bekende Belgische orgelist Jo D'Haese klaar om op verzoek van de aanwezigen en de telefonerende Paul Roelandt omringd door Radio Hofstade-fans. (OJ) demonstratie van de Aalsterse Karate Club. Zaterdagnamiddag en -avond wa ren gevuld met een aantal Vlaamse ar tiesten de exotische Lady Butterfly, Jo Rocking. Jerry Blondel en Rudi Silvester. Louter uit sympathie voor de vrije radio waren zij dadelijk bereid mee te werken. Paul Roelandt Deze zeer sympathieke zanger-juwelier die zondagnamiddag te gast was, onderhoudt met Radio Hofsta de een speciale vriendschapsband. «Mijn dorpje» en «Kinderogen» zijn slechts een paar van de liedjes die hij, omringd door zijn fans. vertolkte. Na zijn De drastische belastingverhoging in Aalst ging met onopgemerkt voorbij. Volgend citaat uit het Kortrijkse maandblad «Manten» spreekt boekde len «Aan de hand van enkele 'goede' voorbeelden (Aalst en Mechelen) wist burgemeester De Jaegere aan te tonen hoe rechtvaardig en doodge woon' het was om de opcentiemen zomaar drastisch de hoogte in te jagen Zo worden ook de bank-onroe- rende goederen geviseerd Einde citaat. Burgemeester De Jae gere vertelde dit op het zgn. Groot- Kortrijkse zesjarendebat van 27 april jl. (PD) luisteraars, de meest uiteenlopende nummers te spelen. Sedert september 1981 werd reeds heel wat weg afgelegd, maar toch weten zo wel de luisteraars als de medewerkers dat de weg naar een eventuele erkenning en vergunning nog lang en moeilijk is. De tuinfeesten hebben echter bewezen dat Radio Hofstade een brede kring van luisteraars heeft opgebouwd en dat bete kent wellicht een stimulans. Door vlot ge bruik te maken van de mogelijkheid een aktieve inbreng te doen in de program ma's. voelen deze luisteraars zich recht streeks bij het gebeuren betrokken. Dat kan verklaren waarom zij het tijdens de stiekem beluisterende gesprekken aan de tafeltjes niet hadden over «de» radio, maar wel over «hun» of «onze» radio. (A.D.B.) Huwelijkslijsten Geschenken j ft

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3