nsofook EHHa ACADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN Sint-Maarteninstituut Buurtweg Wittelos Meldert gedeeltelijk afgeschaft INSTITUUT Kasteel Terlinden Esplanade 6 AALST Tel. 053/21 13 86 - 70 44 91 Basisonderwijs Humaniora - Technisch Onderwijs Avondonderwijs Basisonderwijs Secundair onderwijs 10 Nieuwe Gazet van Aalst - 24 juni 1983 Amper één maand nadat het stadsbestuur voorgesteld had de buurtweg nr. 87 te Meldert te behouden, werd op de gemeenteraad van 14 juni jl. voorgesteld deze gedeeltelijk af te schaffen. Nadat schepen voor leefmilieu André Dooms medegedeeld had dat de stad Aalst bezig is met een inventarisatie van alle buurtwegen die kunnen afgeschaft worden of die behouden moeten blijven, wees VU-raadslid Danny De Nayer op het hogervermeld tegenstrijdig stand punt van het schepenkollege. Anderzijds wees hij op twee bezwaren tegen deze afschaffing. Enerzijds van Raldes (Re gionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde), die o.a. wees op de rekreatieve en toeristische funktie van Meldert. Buurtwegen zijn dikwijls alternatieve verbindingswegen. Aldus zou de Witte los de verbinding kunnen vormen tussen het Kravaalbos en het rekratiecentrum van de Molenvijver. De gedeeltelijke af schaffing vond Raldes alleszins voorba rig. Ook uit verkeerstechnisch oogpunt en als ontlasting van de gevaarlijke Mo- lenkouterstraat zou de buurtweg behou den moeten blijven De illegale afsluiting, die aangebracht werd, diende volgens Raldes alleszins verwijderd te worden. Anderzijds wees De Nayer op een be zwaarschrift van aanpalenden omdat het aanpalen aan een buurtweg een meer waarde betekent voor hun eigendom. Met dit tweede bezwaar werd trouwens rekening gehouden. De Volksunie ver zette zich alleszins tegen de voorgestel de afschaffing. Ook de SP verzette zich bij monde van Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Mijnheer, Naar aanleiding van het artikel «Spookt het in Kasteel Terlinden», verschenen in het weekblad «de gazet van Aalst» op 1 7 juni 1983. Artikel welke niet strookt met de werkelijkheid en waarbij ik mij ver plicht zie in naam van onze meer dan 200 leden Mr. L.D.C. van antwoord te dienen. Ik ben van mening dat de tipge ver te ver van de realiteit staat «Jonger dan je denkt» is meer dan een pétanqueklub. Ze is een ontmoetings centrum waar mensen van de 3® leeftijd, gehandikapten en alleenstaanden elkaar kunnen ontmoeten in een vertrouwde sfeer met pêtanque, bakschieten en kaarten. Gestart in 1978, zonder na te denken wat ons te wachten stond, vreugde en ontgoocheling liggen soms dicht bij elkaar, hebben wij nu meer dan 200 leden, die in de klub een 2e thuis hebben gevonden en terug de smaak van het leven te pakken hebben. Wij zijn trots op hetgeen wij verwezenlijkt hebben. Ik kan u verzekeren dat wij niet langs de grote poort zijn binnengekomen. Wij hebben moeten kloppen tot er werd openge daan, de afgelegde weg liep niet over paden van rozen. In ons reglement van inwendige orde staat dat wij een inrichting zijn, wars van alle wijsgerige en politieke inslag. Dat zal u misschien duidelijk maken waarom het zo moeilijk was iets te bekomen Ondanks de sociale prijzen der dranken, hebben wij in de loop van het jaar, op onze kosten, de aardgasverwarming Patrick De Smedt tegen de afschaffing en vroeg de verwijdering van een illegale afsluiting. Ook hier kwamen de argumen ten van Raldes aan bod Volgens De Smedt kwam men slechts tegemoet aan de wens van één eigenaar. Schepen Doorns gaf toe dat er twee klachten waren, maar wees er op dat de buurtweg reeds lang niet doorloopt. Eén van de bezwaren werd gevolgd. CVP- raadslid. Lambert Van de Sijpe (die zelf in Meldert woont) was van oordeel dat de weg reeds 20 jaar niet meer gebruikt wordt. Drie vierden van de Wittelos heeft nooit bestaan aldus het meerderheidslid, die er nog op wees dat het eerste deel een buurtweg was. maar het tweede deel een losweg, waarvan alleen de aange landen het losrecht hadden. Hij vreesde voor motorisch verkeer van het Kravaal bos naar Meldert-vijver en zei tenslotte dat een burentwist niet mocht leiden naar grote filosofische bedenkingen. Patrick De Smedt bleef erbij dat men een globale visie moest hebben op het buurtwegenbeleid. vooraleer tot de af schaffing over te gaanDe Nayer van zijn kant had de buurtweg niet teruggevon den op de kaart der buurtwegen. De atlas der buurtwegen dateert van 1843, aldus Burgemeester Uyttersprot, die eraan herinnerde dat het stadsbestuur een glo baal beleid wil uitstippelen waarbij de voetwegen, die bestaan zouden behou den worden en zo nodig verbeterd. An derzijds stelde de burgemeester dat de gemeenteraad niet de bevoegdheid heeft om een erfdienstbaarheid door te trekken. (M.P.) met konvektoren laten leggen, bewijs dacht ik dat wij de centen gespaard heb ben. Een verkeerde voorstelling van de feiten kunnen wonden slaan die moeilijk gene zen. Daarom betwist ik ten stelligste dat er door het stadsbestuur buitensporige onkosten werden gedaan voor ons lokaal en oud koetshuis die wij van het stadsbestuur in bruikleen hebben ge kregen en waar de meeste werken door onze leden werden uitgevoerd. Waar er nog altijd geen bevloering is, waar het nog binnen regent bij de minste regen val. Indien er buitengewone kosten zijn geweest, moet men die elders zoeken. Wat de nieuwe poorten, muren, enz. betreft nodig ik de steller van het artikel uit om zich ter plaatse te komen overtui gen. Wij hebben hetzelfde regime van de kaartenhuisjes, die na 1945 als padde stoelen uit de grond rezen. In deze tijd van joggen, trimmen en aerobic, die modewoorden zijn geworden, zijn de kaartenhuisjes (zittend leven) wat voor bijgestreefd Het is wetenschappelijk bewezen dat ouderen meer beweging nodig hebben. Onze betrachtingen zijn, over de tegen stellingen heen een evenwicht te vinden, samen oud worden en samen blijven in een klimaat van verdraagzaamheid en onderlinge verstandhouding. De oude ren, alleenstaanden en gehandikapten te laten leven in de maatschappij niet erbuiten, dit is ons enig doel. Met de meeste hoogachting, namens het bestuur, de o.v. Robert Sonck, Molendreef 30, 9300 Aalst. 053/21 13 86 Esplanade 6, Sint-Kamielstraat 85. 053/21 54 02 Moorselbaan 128, Langestraat 183, Park de Blieck. 053/70 19 16 Raffelgemstraat 8, Sint-Jozefstraat 7, Immerzeeldreef 112. 053/70 07 62 Middelkouter 14, Haaltert. Heldergemstraat 167, Heldergem. Sint-Maarteninstituut (ASO) 053/21 13 86 Esplanade 6, Aalst. 70 44 91 Oude en Moderne Humaniora. Technisch Instituut Sint-Maarten (TSO BSO) 053/77 56 21 Esplanade 6, Aalst. 70 44 91 Handel, Informatica, Moderne Talen, Boekhouden. 053/77 76 31 Termurenlaan 16, Erembodegem. Kleding LSB, Techn. Wetenschappen, LST, Informatica HST 053/77 34 31 Bruulstraat 17, Haaltert Kleding LSB, Handel LST Onderwijs Sociale Promotie Vrije Taal- en Handelsleergangen 053/21 96 44 Dendermondsesteenweg 2, Aalst 70 44 91 Moderne Talen, Boekhouden, Steno-Dactylo, Boekhouden-Fiscaliteit. Informatica, E.H.O.K.T. oude vismarkt .13.9300 ONDERWIJS VOOR MEISJES SINT JOZEFSTRAAT 5

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10