Kawasaki CONFECTIEFABRIEK STAELS LAMMENS CHRIS DE TR0YER Turbo Cars voor vierde keer kampioen Jonge Voettaller ZNA degradeert naar derde Bowlingclub Zilverspar viert kampioenen Chrono-meter F.C. 'T KL0KSKEN T."an 104™ DAMESKLEEDJES DAMESBLOEZEN AAN ECHTE FABRIEKSPRIJZEN Statiestraat 42, MOORSEL - Tel. 053/21 89 55 VAN DONDERDAG 30 JUNI TOT EN MET ZATERDAG 2 JULI van 9 tot 19 uur, doorlopend. ■H— GALERIJ ^lETER M COECKE Nieuwe Gazet van Aalst - 24 juni 1983 13 Golfbiljart In de erereeks werd Turbo Cars voor de vierde maal kampioen. Gemakke lijk is deze titel er zeker niet gekomen. Zowat een maand voor het kompetitieslot maakten zowel Moorsel als Palace nog kans op een eventuele titel en diende Turbo Cars nog diep in zijn reserves te tasten om het uiteindelijk te halen. Vol gens topspeler Hendrik De Baere wel de moeilijkste zege uit de voorbije jaren. Hoe zulks kwam. verklaarde hij heel sim pel «Wij blijven zowat dezelfde kern be houden, en spelen dan ook op onze rou tine. Andere verenigingen hebben zowat de beste van de mindere klubs bij elkaar gehaald en vormen meteen een meer dan te duchten team Voor de enen bete kent zulks de opgang (nvdr) Palace en Moorsel. Voorde anderen (nvdr) Koszen en Hand in Hand de terugval». In de B reeks was de B ploeg van kampi oen Turbo Cars zonder tegenstand Al leen op de slotdag werd verloren toen reeds lang over winst en verlies beslist was. De concentratie was weg en een toevallige nederlaag kon hen met meer deren. In de B reeks deed Hand in Hand B het nog het best van al. Het verloor geen enkele maal Was steeds leider doch moest tot op de meet vechten om Johny boys B en nieuwkomer Kingboys A achter zich te houden. Een grote ver dienste was wel degelijk de derde plaats van nieuweling Kingboys. Het had ge ruime tijd de tweede plaats in zijn bezit, doch werd op de meet geklopt voor de titel van vicekampioen door runner-up Johnyboys B. (AVH) Johan Van Den Winckelhet jaar van de waarheid Als kadet van E. Nieuwerkerken stootte deze snelle aanvaller vrij vlug door tot de provinciale selectie van Oost-Vlaanderen. De talentscouts bleken geen verkeerde zet te hebben gedaan want de destijdse voetbalmeester van het Edmond Mach- tensstadion, Johan Boskamp, plukte Van Den Winckel weg uit de provinciale rangen. Hij mocht het als scholier één jaar lang waarmaken bij RWDM. Een aantal factoren, waaronder de verplaatsingsmoeilijkheden, als voornaamste, zorgden ervoor dat Johan opnieuw dichter bij huis kon aantreden. E. Aalst bood hem de kans om in een tijdsspanne van drie seizoenen (laatste jaar scholier en twee jaren als UEFA-junior) uit te groeien tot een polyvalent speler. Dat Van Den Winckel een neus heeft voor doelpunten, getuigen niet alleen de veertig treffers die hij liet aantekenen bij zijn debuut als voetballer maar ook de vierendertig die men mocht noteren bij RWDM. Sc. Lokeren. toch geroemd om de uitstekende jeugdopleiding, wil deze ruwe diamant nu verder bijslijpen. Voor Van Den Winckel wordt het dit jaar in ieder geval zéér belangrijk. (R.G.) Waterpolo Wat velen reeds in de loop van de competitie gemerkt hadden, werd vorige zondag bevestigd. ZNA slaagde er niet in het behoud in tweede nationale afdeling te verzekeren. Aalst is opnieuw een degraderende club rijker. Wat dat betreft is 1983 wel erg markant. Alhoewel voor de wedstrijd tegen Bergen bracht een bijwijlen tragi-komische ver nog een kans bestond om voor de red ding te zorgen, moest ZNA een zware 12-7 nederlaag incasseren. Bergen was duidelijk sterker dan de Aalstenaars en had weinig moeite om de 2 winstpunten in eigen huis te houden. ZNA diende wel de diensten van John Cassiman en Pa trick De Schrijver te missen. De meest opvallende figuur van de wedstrijd was eens te meer de scheidsrechter. Deze toning waarbij zowel het publiek als de spelers weinig gebaat waren. De arbitra ge blijkt in het Belgische waterpolo inder daad het zwakke broertje te zijn. Dit is misschien wel één van de redenen waarom deze sport steeds minder popu lair wordt. Vorige week bood de fluitenier van dienst zowel aan de thuisploeg als aan de gasten erg fantasierijkebeslissin gen aan zodat ZNA hierin zeker geen ex cuses dient te zoeken. De Aalsterse ploeg had te weinig stuw kracht om het in tweede afdeling te kun nen waarmaken. Het gebrek aan voor spelers liet zich vaak voelen, vooral in dien de Aalsterse topschutter Patrick De Schrijver in mindere doen was. Volgend jaar acteert vrijwel hetzelfde team in der de afdeling. Mochten Jurgen Goossens en Dirk De Bruecker verder blijven trai nen voor het waterpolo, dan is een ver betering van de voorlijn zeker in de maak. Voor de waterpolospelers start een lange rustperiode. Misschien ideaal om even te bezinnen over de voorbije competitie, en reeds te denken aan de volgende. (PVB) Tijdens het traditionele eindeseizoensouper vierde bowlingclub Zilver- spar zijn diverse kampioenen. Vooraleer over te gaan tot de huldiging van de laureaten, werd afscheid genomen van voorzitter Roland De Clippel. Hij werd bedankt voor de jarenlange inspanningen die hij zich getroostte om van Zilverspar een vereniging te maken met aanzien. Dat hem dit gelukt is, wordt bewezen door de eerste ploeg - actief in 's lands hoogste afdeling - en de grote respons op de jaarlijkse «Memorial Marc Van Houdt». Ook werden reeds een viertal transfers afgesloten zodat Benny De Bock, Re becca Van Damme. Luc Van Renther- gem en Valère De Vos tijdens de volgen de competitie de Zilversparkleuren zullen verdedigen. Tot slot mochten volgende spelers en speelsters hun naam op het palmares van het ligaseizoen '82-'83 laten note ren ClubkampioenLucien Bekaert 184 gem. Clubkampioene: Nadine Ringoir 150 gem. Topserie Benoit Thiran 688 pins Topscore heren Benoit Thiran 246 pins Topscore dames Anne De Schrijver 211 pins 1 e periodekampioen Norbert De Mol 188 gem. 2e periodekampioen Daniël Ydiers 190 gem. 3e periodekampioen Lucien Bekaert 191 gem. Singles scratch Norbert De Mol 186 gem. Sinqles handicap Luc De Cooman 206 gem. Dubbels scratch L Bekaert en N. Rin goir 168 gem. Dubbels handicap L. De Cooman en N. Van Boxstael 191 gem. PloegenkampioenschapThe Ever greens Bekaert, Ringoir en Ongenae. B.T.-P.P. ploegenkampioenschap De Mazouttankers Gabriels, De Schrijver, De Mol. Thiran. PuntenklassementBekaert en Ringoir Club der 200 Daniel Ydiers 23 Club der 600 Lucien Bekaert 4 AfvallingsklassementLucien Bekaert 2e Memorial Marc Van HoudtBenoit Thiran Clubtornooi scratchwinnaarErwin De Clercq handicapwinnaarAnne De Schrijver Eindtornooi-Pnjs van de voorzitterPaul Gabriels 200 gem (R G.) Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst Dirk Ledegen. de Aalsterse scholier, blijft zich in de belangstelling springen Tij dens een avondmeeting te Vlierzele haalde hij de nieuwe clubrecordhoogte van 4,50 m Met deze jump verbeterde hij zijn beste prestatie met 5 cm 4,60 m. werd slechts nipt gemist, zodat mag verwacht worden dat Dirk dit jaar zeker nog vooruit gang zal maken De 5 m. in zicht Dirk's oudere broer Mare ging over 4,10 cm. Eveneens een verdienstelijke prestatie, die getuigt van een verbeterde conditie. Veronique De Pierre vestigde een nieuw record over 60 m horden miniemen meisjes. Met 13"7 vervolledigde ze de Aalsterse recordtabel. Gun- ther Lanckman liep over dezelfde afstand 2/10 sneller. Zijn prestatie was een clubrecord bij de pupillen waard. Danny Roelandt en Guido Schelfthout werden geselecteerd voor deelname aan de Beker der Vriendschap die te Koblenz zal plaats hebben. Guido zal er zowel in het kogelstoten als in het discuswerpen getuigen van zijn kunnen. Danny komt uit in de dubbele hectometer. Tijdens een meeting te Brussel liep hij over deze afstand 21 "61Vrijdagavond had te Gent' op de Blaarmeersen eveneens een meeting plaats. Zowel Roland Bayens als Eric De Saedeleer starten in de 10.000 meter. Roland had te kampen met adem halingsmoeilijkheden en moest de baan verlaten. Eric liep ondanks de zware tegenwind een persoonlijke besttijd 30'52"5. Herman Parmentier liep zaterdag een schitterende halve marathon te Mollem bij Asse. Hij finishte als tweede voor Lelon. Laatstgenoemde was twee weken geleden nog de snelste bij de Aalsterse jogging. Te Denderhoutem werd Jan Marcelis. eveneens bij een halve marat hon, vierde veteraan. Alex Buyle was 35ste bij de seniores. Bij deze wedstrijd werden enorm veel opgaves genoteerd. Een halve marathon is inderdaad geen kinderspel. De beloftevolle miniem Pascal Poelman kan wegens groeiproble- men momenteel niet aan sport doen. Hopelijk is dit van voorbijgaande aard, want in deze jeugdreeks is hij de beste van de regio De Aalsterse polsstokspringers kunnen sinds vorige week genieten van een vernieuwde stand. Dankzij de per soonlijke inzet van de Aalsterse atleten is deze er dan toch gekomen Het stads bestuur (of de vzw der sportcentra) had echter geen centen voor de noodzakelijke reparatie van de hoogspringstand. Zal er wel geld voorhanden zijn om kwetsuren van hoogspringers te vergoeden (PVB) Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons .opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. De ploeg van Turbo Cars A voor de vierde maal federaal kampioen van Aalst. Nieuwbeekstraat 40 AALST Bij Diane en Frans Gentsestraat 8, AALST Tel. 053/21 83 50 Fietsen Bromfietsen en moto's 44.625 BF 41.055 BF in promotie 34.990 BF

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13