FRANCIS SMET BBH L Tï IfÜI Beroepsrenners te Terjoden Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 lsolatie De Heuvel duldt geen tegenstand Herdersem klopt leider Kastel Kampioenenviering Belottersclub Immerzeel Amateurs K.S.C. Denderstreek niet van tegenslag gespaard in R.v. België HOSTE G. 1 II 1 OPEN-DËUR-DAGEN 2 en 3 juli Houten ramen Dealer Delmac PVC en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering Voorzetrolluiken voorzetramen GALERIJ RIETER COECKE overgebracht naar AALST JORISSTRAAT ENIG IN BELGIE 14 Nieuwe Gazet van Aalst 24 juni 1983 Kaatsen Vierde grote prijs Remy Van Vaerenberg De grote kermislutte tussen De Heuvel, S.K. Welleweg en Hoké kende een ongewoon verloop. De kaatsbaan aan het station was onbespeelbaar omdat men de borden voor verboden stationne ren geplaatst had voor woensdag en niet voor dinsdag zodat de pendelaars zich van geen kwaad bewust op de kaatsplein gepar keerd hadden. De eerste twee luttes werden dan maar noodgedwongen op De Heuvel gespeeld, de laatste lutte werd rond zeven uur aan het station op het plein van Welleweg betwist. De Heuvel versloeg in de eerste partij Hoké met 7-3 cijfers. Hoké liep noch tans tot 0-3 uit. Bauwens speelde toen voortreffelijk. Het ontbreken van de routine bij de juniores die Hoké moest opstellen was er mede de oorzaak van dat De Heuvel het in een ruk uit maakte. Van Den Broeck en Bal lagen aan de basis van de zege van De Heu vel. Hoké won op zijn beurt van Welle weg. Hoké liep tot 3-1 uit, maar door toedoen van De Munter kwam S.K. terug tot 5-4 Bij een 6-5 en 40 gelijk stand keerde de korte koordspeler van Welleweg de bal echter buiten terwijl de kaats ter hoogte van hem lag. Wel leweg bracht er tegen De Heuvel op eigen kaatsbaan niets van terecht. Er zat niet veel animo in de wedstrijd, via 1-1 werd het onmiddellijk 1-7 in het voordeel van De Heuvel. Luc Franck leverde in het zesde spel liefst vier maal binnen. Om maar te illustreren hoe slecht Welleweg was. De Heuvel werd laureaat van deze kaatsnamiddag en bevestigde hier mee zijn vooraanstaande plaats in Lagere I. (JVL) Gew. bevordering Herdersem blijft de onberekenbaarste ploeg uit de Gew. Bev. Nadat er op de eigen kaatsbaan verloren werd tegen Terjoden ging leider Kastel zondag roem loos ten onder bij S.V. Aan de rust prijkte er reeds een 8-3 stand op het score bord. Kastel leverde erg slecht en hun ach terman speelde erg zwak. Chris Jans- sens was terug de grote uitblinker bij de thuisploeg, terwijl Marcoen even eens zijn duit in het zakje deed. Na de herneming begon Kastel echter beter te draaien en kwam tot 10-10 terug. Het werd zelfs 10-11. Toen ver ving Herdersem Van Herreweghe door De Wolf. Dit bleek de juiste zet en toen Janssens bij 40 gelijk en 10-11 overkeerde was de thuisploeg terug gelanceerd. Steven Moorsel zonder De Block versloeg Hoké Erembode- gem dat terug op Ringoot kon rekenen maar nu Eddy De Man bij het eerste spel reeds verloor. Bij Moorsel speelde koordspeler Van Den Broeck kleinmidden en deed het op deze voor hem ongewone plaats erg goed. De rust werd bereikt met een 8-3 stand. Onmiddellijk na de herneming haalde Hoké dankzij Ringoot en Bau wens enkele spelen wat hen een punt opleverde. Het ontbreken van De Braeckeleer bij S.K* Welleweg bete kende een te grote handicap om Nieu- werkerken de baas te kunnen. De Denderzonen namen de leiding van bij het begin van de lutte en stonden deze niet meer af. S.K. kwam wel nog terug De profwedstrijd Ie Terjoden ligt het Safirteam blijkbaar wel. Nadat Eddy Van- haerens vorig jaar won, was het deze maal de beurt aan Dirk Heirweg. Een onverwacht succes voor de ploeg Van Vaerenbergh daar Dirk sukkelde met zijn gezondheid en pas aan zijn derde koers toe was na een tijd inaktiviteit. De meeste Safirrenners rijden boven dien in de Ronde van Zwitserland mee, zodat er amper een vijftal aan de start kwamen. Het koersverloop was eerder eentonig. Grote bezieler van de wedstrijd werd ongetwijfeld Ronan De Meyer. De Waarschotenaar reed zowat een honderd kilometer aan het kommando. Het zag er immers lange tijd naar uit dat het duo Planckaert-De Meyer voor de bloemen zou spurten. Planckaert leed echter bandbreuk, De Meyer wachtte hem op maar Planc kaert, die reeds een tijdje in onmin leeft met ploegleider De Kimpe gaf er zonder aan te dringen de brui aan. De Meyer streed moedig alleen verder maar telde bij het ingaan van de laatste ronde amper een kleine minuut voorsprong terwijl hij lange tijd drie minuten boni had. Onder impuls van een sterk rijdende Willy Teirlinck werd hij dan ook ingerekend. Een spijtige zaak voor Ronan, hij had de zegebloe- men wel verdiend. Hierop demarreerde Luc Meersman die het gezelschap kreeg van Willy Teirlinck, Dirk Baert, Eric Van De Wiele en Dirk Heirweg. In de laatste kilometers sloegen Heir weg en Meersman nog de beslissende kloof en het duo mocht spurten voor de bloemen. Heirweg won met spre kend gemak. Een overgelukkige Heir weg zei achteraf: «Een welgekome zege, dat wel, na een heleboel tegen slag kan ik nog eens winnen. Na de Antwerpse zesdaagse won ik nog wel in Spanje maar nadien werd het een geloop van de ene dokter naar de andere. Het zag er hier nochtans niet zo rooskleurig uit in het begin. Van De Wiele, Walter Planckaert en Meers man stopten uitstekend af in dienst van Eddy Planckaert. Toen Eddy opgaf werd er in het peleton terugge reden. Het is hier een vrij lastige koers en het was dan ook normaal dat De Meyer alleen niet stand kon houden. Deze zege zal de Heren Moens en Van Vaerenberg wel plezier doen. Ze heb ben nooit het vertrouwen in mij verlo ren en Safir is wel de korrekste firma waar ik reeds voor gereden heb. Het staat immers vast dat men volgend jaar verder doet.» (JVL) van 7-10 tot 11-11 maar diende ten slotte de duimen te leggen met 13-15 cijfers. Terjoden blijft regelmatig pres teren. Aan de rust leidden de Erembo- degemnaars reeds met 8-2 cijfers. D'Hauwe was ongetwijfeld de grote uitblinker. Hij keerde zowat een acht tal ballen over. Onkans en zenuwach tigheid waren er de oorzaak van dat Denderbelle van 14-8 tot 14-13 terug kwam. Toen achtte De Wolf het wellet jes en keerde in het laatste spel drie ballen over. Zodat hij door zijn spel te winnen zijn ploeg de zege schonk. (JVL) De stand 1. Kastel 31 p.; 2. Merchtem 28 p.; 3. Hoké Erembodegem 25 p.; 4. Op stal 25 p.; 5. Herdersem 25 p.; 6. Ter joden 24 p.; 7. Baasrode 24 p.; 8. Steven 22 p.; 9. Denderbelle 20 p.; 10. Zele 18 p.; -11. Puurs 17 p.; 12. Welleweg 16 p.; 13. Nieuwerker- ken 13 p. Wielrennen Naar jaarlijkse gewoonte werd het kaartseizoen bij belottersclub Immerzeel w ten met de kampioenenviering. Als laureaat kwam dit jaar Kamiel Wauters uit de bus. Dit seizoen schreven liefst 64 kaarters in. Wat een enorm succes is. Er kan in klubverband of als «losse speler» gespeeld worden. De eerstvolgende kaarting grijpt op zaterdag 3 september 1983 te 20 u. plaats. Leden en nieuwe leden zijn vanzelfsprekend welkom. (JVL) Eindstand seizoen '82-'83 1Kamiel Wauters 2) L. Rubbens 3) I. Van Bremt 4) L. Van Mossevelde 5) M. Doorns 6) L. Van Langenhove 7) J. Swaelens 8) H. De Meulemeester 9) J. De Winne 10) A. Brisard Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst De Ronde van België voor amateurs werd voor de Aalsterse formatie K.S.C. Denderstreek-Gilals een tegenvaller. Gastrenner De Veylder moest wegens ziekte reeds vlug de strijd staken. Bovendien werd er ook meer verwacht van Geert D'Hondt die elfde eindigde in de eindstand maar wel niet in bijzondere doen was. Men had alle hoop gesteld op de rit Lembeek-Kluisbergen, maar deze rit werd een ware nachtmerrie. Lieven Braeckman kwam ten val en vertoefde zelfs in de ambulance maar streed toch moedig verder. Roger Van den Bossche verloor meer dan drie minu ten wegens bandbreuk. Geert D'Hondt en Gino Verhasselt hadden mechanisch defekt en Verhasselt gaf tenslotte nog op wegens spierpijnen. Positief was de prestatie van Lieven Braeckman. Hij reed voortreffelijk in dienst van de ploeg en reed een behoorlijk klassement. Luc Van Geyt was enorm slecht begonnen maar eindigde sterk. Roger Van Den Bossche was in een ontsnapping betrokken in de rit naar Overmere. Het zag er lange tijd naar uit dat deze zou standhouden. Het mocht echter niet zijn en Roger was er meteen aan voor de moeite. Van Den Bossche reed immers een goede ronde, had hij in die pechrit geen drie minuten verloren zat er zeker meer in voor hem. Al bij al een niet zo positieve balane, vorig jaar had men met Willem Wijnant een ritoverwinning behaald en reed deze nog een goed klassement. Met deze jonge formatie werd duidelijk een stap terug gezet, maar met Van Den Bossche, Van Geyt en Braeckman is er wel hoop voor de toekomst. (JVL) Lieven Braeckman zeer verdienstelijk in Ronde van B elgië. TEGELBEDRIJF Toonzaal met kwaliteitstegels. Plaatsing en herstellingswer ken aan voordelige prijzen. IJzerenwegstraat 11A EREMBODEGEM S 053/70 10 59 Alle dagen open van 16 tot 21 uur. Zaterdag van 9 tot 1 7 uur. Zondag op afspraak. Technisch-artistieke studies en uitvoering i.v.m. alle openvuurmogelijkheden. Houtkachels en allesbranders O Openhaardbenodigdheden Barbecues accessoires Tuinverlichting en tuinmeubelen Decoratie-artikelen/ Design Hoek Van Der Nootstraat-Vilanderstraat, Aalst. Tel. 053/21 31 25

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14