ROTAN MEUBELEN - 30 laurl Meubelen loral Staler LAATSTE BERICHTEN 19.900 53.500 22.950 3.780 DE LEEUW KUNSTPARADIJS Kiss me Kate, het liefst nog op de mond Lavvi Ebbel, zeg dat wel 16 Nieuwe Gazet van Aalst 24 juni 1983 TUINSET^ PRACHTIGE SALON EETHOEK: Kom ook de prachtige kollektie «Gasparucci Italo» bekijken. NOG TOT 30 JUNI: Chinese tapijten Parklaan 29, AALST 053-77.57.38 TOEGANG VRIJ ALLE DAGEN VAN 14 TOT 19 UUR t 1 De grootmeester Kngelse interieur SV D«X>1 VKRCAUTEREN-DESMET IMolenstraat 26, AALST quality 3 053/21 04 19 De paus in Aalst... EXPOSANTEN IN EXPOSITIE 1 sota (2-zit) 2 zetels 1 tafel kussens inbegrepen 22r02<r t sofa(3-zit) 2 zetels 1 tafel met glas Kussens inbegrepen 1 tafel 4 stoelen Tien Tsin vb. 60 x 120 \ww <3 c o yVwwxN-vww^ v"I"", Gentsestraat 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Mellebaut, Bévort, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen op maat; ook aluminium. Beschouw het als een feit dat menig individu onverschillig zal laten, maar de nieuwe LP van Lavvi Ebbel ligt eindelijk maar dan ook eindelijk al dan niet te pronken in de etalage van je favoriete platenhuis. Het geheel draagt de banale, zwoele titel «Kiss me Kate». Wegens technische en andere redenen het eerder laat op de week verschijnen van dit drukwerk (ook al opgemerkt, ja hebben wij bij de bespreking van dit vinyl niet de duimen moeten leggen voor Gustaat «Archie Bunker», De Coster. D.J. bij BRT Vrij Oost. Anderen hebben ook graag een pretje... Lavvi Ebbel dus, voormalig Aalsters exportprodukt nummer één. Voorma lig, jawel, want door jou toedoen, fat terige Aalsterse muziekfreak, die lie ver van achter een pint roddels over muzikanten en groepswerk aanhangt, in plaats van bewust en gemotiveerd de toch al meer dan uitzonderlijke optredens in Aalst bij te wonen, door jouw toedoen baalt een meer dan degelijke formatie terecht van deze klote stad. In dit gat kan je je als muzi kant praktisch onmogelijk verdienste lijk maken op de plaatselijke sceen; daarvoor moet je elders gaan, weg van de haat en de afgunst van ande ren, weg van de platvloerse tamheid van een publiek. Hoe verder je je dis tantieert, des te meer respekt, res pons en soms ook wel succes, valt je te beurt. Dit was één aspekt van een onder houd dat wij enige weken geleden hadden met een kleine kern van Lavvi Ebbel. Wegens plaatsgebrek en de verdere weinig relevante inhoud van dit gesprek, komen wij hier niet meer op terug en laten u de bijgevoegde foto als memorabele herinnering. Over «Kate» kunnen we je het vol gende meedelen. Opzoekingen van een onmondig radiofanaticus (ere wie eer toekomt) hebben ons geleerd dat «Kiss me Kate» de titel zou zijn geweest van een muzikale film uit de vijftiger jaren, die dan weer een bewerking was van een musical van Cole Porter, die op zijn beurt inspiratie had gezocht en blijkbaar ook gevon den, in een toneelstuk van Shake speare. Hoe een dubbeltje inderdaad rollen kan. Volgend op een reeks singles en één mini-LP, is dit een eerste en heuse LP van Lavvi Ebbel. Beschouw dit gerust als een bevestiging van een eigen identiteit, na alle concertzalen van Vlaanderen op zijn kop gezet te heb ben en na ook drie maanden stil gele gen te hebben. In deze nieuw geperste muziekgroe- ven vind je een heel andere Lavvi Ebbel dan de meesten tot nu toe gewoon zullen geweest zijn. In praktisch alle acht nummers herken je duidelijke funk- en in mindere mate ook jazzinvloeden. Verwonderlijk is dit niet als je weet, en op de achterkan van de hoes, leest dat de produktie in handen was van David Avidor, een 29- jarige Amerikaanse Jood die in New York woont en daar als studiotechni cus verbonden is aan de Sorcerer Sound Studio waar ook de mix van deze plaat heeft plaatsgevonden. Avi dor is tevens de man die o.a. platen heeft geproduced voor Lounge Ricardi en Konk, twee typische Ameri kaans funkbands die, net als Lavvi Ebbel zelf, ook een kontakt hebben met Disques du Crépuscule, een alter natief Brussels label. Een LP bespreken is moeilijk en wel om algemeen geldende en objektieve normen te hanteren. Bij een eerste beluistering denk je onwillekeurig aan vergooid geld. Wanneer je echter ach teraf leest dat sommige dagbladrecen senten voor de recentste LP van Tal king Heads minimum vijf beluiteringen aanbevelen om bij de 7e keer dan uiteindelijk iets te appreciëren, dan ben je er met Kiss met Kate wel beter van af. Na drie keer, en met de hoes foto in je gezichtsveld, wil je automa tisch sommige nummers opnieuw horen. Een vijftal nummers hebben trouwens ook al gefungeed als sound track van het (felomstreden toneel stuk «Herinneringen» van Janus. Kant 1 opent met «Ouspenski», een instrumentaal sfeernummer dat als degelijk werkstuk en intrigerend geheel een van de beste nummers vormt. «Kiss me Kate» is een ode aan de liefde en aan Kate. en herbergt afgewerkte en boeiende blazerspar tijen maar biedt te weinig variatie om overtuigend te zijn. «Coffe Koffie» vormt wellicht de grootste miskleun op deze LP. Wij houden het bij vacuum verpakte koffie uit Nicaragua of Tan zania. Live gebracht kan dit nummer nog wel verrassingen bieden. «Suffe ring» lijkt te veel op «Victoria» om ori gineel over te komen. «Telepatia» leidt de B-zijde in, een pluim voor de Assi- milcursus Spaans, of hoe men kan in spelen op de behoeften van de Spaanse gastarbeiders in Brussel. Al bij al, een sterk nummer en een ver antwoorde singlekeuze. Met «Full Moon» krijg je 5 minuten ingetogen heid voorgeschoteld, waarna «Run ning» er weer het tempo inbrengt. «Running» klinkt als een vlotte pop song, ongecompliceerd en wellicht daarom boeiend. «Home is where the heart is» is een passend sluitstuk, muzikaal en tekstueel zeer geslaagd. «Kiss me Kate» mag je technisch per- fekt afgewerkt noemen, maar de echte «Kate» laat zich niet kennen als het liefje van één nacht. O nee, om Kate zowel lichamelijk als geestelijk te ont dekken en te smaken, moet je een in spanning leveren, een moeite doen om haar persoonlijkheid te doorgron den en te apprecièren. De algemene stemming en gevoelens van deze LP kan je het best terugvinden in «Le Cafard» dat wel meer commerciëler is dan het doorsnee gehalte van deze Kate. Als iemand zijn geilheid wil botvieren dan kan hij de gezegende taak op zich nemen om de identiteit van dit wicht op te sporen. Wij zullen zijn inspannin gen naar waarde weten te schatten. Want, de blik van Kate op de hoes heeft iets indringends, sensueel, uit dagend, en met de muziek begin je als vanzelfsprekend te gissen naar de andere ledematen en maten van deze verschijning. La vie est belle, een maal, andermaal, en laat het zo blij ven. P.S.Kate, for ever... (PBS) Deze week melden wij u de 26e filmpro- grammatie voor 1983 in de Aalsterse zalen. Even tijd om te bezinnen in een pauze zon der geritsel van bollenzakjes en/of geklie- der met frisko's. Wat bracht Aalst zichzelf, dit voorjaar Voor wie het nog niet door had de biosexploitanten volgen de smaak van hun publiek; als Sylvia Kristel meer dan twee weken hier mag stoeien, is het omdat ze volle zalen trekt. Hier volgt de hitparade die (in aantal weken) de smaak van Aalst moet weerspiegelen... Voorspelbare nummer één natuurlijk, wie anders dan E.T. zou hier de kassarekords verpulverd hebben. (13 weken!). Een goeie maand later (en in feite nog veel achterlijker) volgt «Annie» met 9 weken Beiden plukten met sukses de vruchten van een ongekende barnumreklame. Wel een verrassing op de derde plaats een VlamingInderdaad, ««De Vlaschaard» hield het ook zomaar even tjes 8 weken vol. Daarmee werd zelfs de plezantste-thuis-en-in-de-bios, «Toot- sie» op afstand gehouden (7 w.)... Hoe wel het Vlaamse chauvinisme er ook wel voor iets zal tussenzitten, is het toch merkwaardig dat zo'n boerenlevenfilm zo'n populaire hoogten haalt, tussen spektakel-, avonturen- en lachfilms. De kopgroep wordt afgesloten met ««Pol tergeist» (nog in het kielzog van de andp- re Spielberg wellicht en ««Rambo-First Blood» (toch verrassend)elk mochten ze zesmaal in Aalst «weken». Bovendien loopt ««Young doctors...» nog steeds en misschien zitten er daarvoor zelfs nog 7 weken in... En dan volgt het peloton dat precies een maandje in Aalst wist te vertoeven <«L'as des as», ««Cat People», «Van de koele meren des doods», ««Ghandi» (loopt mis schien ook nog verder), plus ««De Boezem vriend» en «Le gendarme et les gendarmet- tes», die in '82 respektievelijk reeds twee en vier weken de zalen bezetten... De echt grote onbenullen steken pas bi] de driewekenklasse de kop op, met ver tegenwoordigers als «De agente leidt het onderzoek» (plus nog een week in '82 «Private lessons», «De dorpspastoor bij de nudisten», «De zeven smeerlappen» en «Stone». Ex aequo hiermee staan ««The thing» (schromelijk onderschat toch «Pinocchio», «Evil Daed», «Firefox», ««Vik tor, Viktoria», en «<1 u. 45 vóór Jezus Cris- tus» 2 w. in '82). Nog geen serieuze films tegengekomen in het lijstje Neen, die waren ook schaars, en als ze er waren, liet Aalst hen gewoon links liggen. Wie ««Georgia-Four Friends», «Een vlucht regenwulpen» en vooral ««A midsummernight's sex comedy» (Woody Allen) die éne week kon gaan bekijken, weet wat de anderen gemist hebben: wellicht drie der besten dit jaar... Gelukkig hebben we nog een half jaar te goed. Maar laten we wel hopen dat de Aalsterse bioscoopbezoeker toch iets meer belangstelling gaat tonen voorfilms die iets meer in zich hebben dan speciale effekten, blote borsten, spektakulaire stunts en goedkoop-platte humor. An ders zou de exploitant wel eens te gretig en te voorbarig besluiten kunnen trekken om betere produkten als «Sophie's choi ce» en «A officer and a gentleman» in zijn programmatiekeuze te «vergeten» voor Aalst. Of willen we binnenkort helemaal op de verdienstelijke filmklubs als Antrakt en KFL aangewezen zijn om nog eens een «diepere» film te genieten Filmprogrammatie Palace 1. Benedenzaal we ontvingen net een kaartje van haar uit Mallorca dat ze her stellende is, en in september terug zal komen... 2. Studio «De witte van Sichem» (KT) wordt dit de zomer van de witte gast een reprise, het sukses van de Vlaschaard achterna 3. Club «Ghandi» (KT) om 20.15 u. alsof hier een toffe gast zou opkomen voor het afschaffen van privéparkeerplaatsen voor schepenen, en het nog zou halen ook. Maar dan in 't groot. En in India... Feestpaleis 1. ««The gods must be crazy» (KT)kome die in de broesse, waar een colaflesje een primitieve stam de beschaving komt opdringen. E.T. in wegwerpverpakking 2. ««Liefde in de nachttrein» (KNT)aha. dé oplossing voor Aalst in het intercityplan. Vraag deze nieuwe formule «een dag aan Sylvia Kristel» aan bij het NMBS- loket 3. ««Young doctors in love» (KT)helaas niet om je ziek te lachen. 6e week. en hoog tijd voor een spontane euthanasie Nieuwe bazen, nieuwe wetten zegt men wel eens. Het nieuw schepenkollege en feestkomitee beslisten om de schikking van de standen in de Jaarbeurs grondig te wijzigen. 80 der standen werden verplaatst. De vereniging van exposanten (voorzitter Ben Tackaert) is het daar zeker niet mee eens. Volgens hun woordvoerder, Johnny Cooman, brengt deze verhuis supplementaire kosten teweeg. De standen zijn speciaal gebouwd voor een bepaalde plaats. Tijdens een perskonferentie donderdagavond werden de standpunten weergegeven. We komen volgende week uitvoerig terug op deze affaire.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16