Sofitex Je kon soms op de koppen lopen VIDEO FILMS niGucpc Nieuw CVP-bestuur streeft betere public relations na Postbodes klagen over verwarring Agenten bekibbelen toekomstig werksysteem R. Blancquaert Fiësta Fiësla Fiësta bij Ford in Aalst Va W LimBERaen 2e jaargang nr 25 - 24 juni 1983 25 fr. iVanaf 5 aug terug in de Nieuwe Gazet van Aalst Tel de ajuintjes Aalsterse zegswijzen Leve de grote vakantie Maar waar naartoe 't volgend schooljaar Op de sportbladzijden Setoklaureaten gelauwerd Hand in Hand bekerwinnaar Wielrennen in onze streek OptiekJ cTMUYlAEKT Dé modemaker (vroegere zaal Black Boys) P. Corneliskaai 2 9300 AALST laagste huur99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 2.000 films elk systeem Beta, 2000, VHS. BE VAKHAHBa Alles voer het' KANTOOR: van de stift tot de computer Vr^heidsstraat 41, AALST ar 053/21 40 82 n.v. RING MOTORS - AALST Gazet van Ral^t Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Lees blz. 7 tot 10 Lees blz. 12 tot 15 In ons politiek bestel is het doen en laten van «partijen» niet onbe langrijk. In die zin is het toe te juichen dat de Aalsterse C.V.P. - in tegenstelling toch wel met het verleden - meer naar buiten wil treden, en Officiële Aalstenaars zweren nog bij de parkeerruimte nabij de posterijen als het .over de term «Dopmert» gaat, maar deze benaming past volgens insiders beter voor de Hoveniersstraat, waar ook een gebouwtje «Dop- sael» genoemd wordt, al is het dan geen dancing. In afwachting van de grote diskussie over een eventuele naamswisseling, kregen we van de R.V.A. een balans van de maand april over de werklozenevolutie. En zo kunnen we hier ook een stukje over schrijven, zodat ook het werk in 't land blijft... Eind april waren er 501.953 stempelaars in België (intussen daalden we al onder de kaap van het half miljoen, volgens een recent radioberichtwat een daling van 3908 eenheden betekende, ofte 0,7 In het gewest Aalst bedraagt het aantal werklozen 15.828 eenheden, wat neer komt op 3,15 van de totale Belgische werkloosheid. Ten opzichte van maart zijn dat er dus 19 minder, of slechts 0,12%. Hoewel de werkloosheid dus ook in Aalst langzaam (en hopelijk zeker afneemt, blijft onze streek toch flink ach ter op de nationale trend. Lees door blz. 2 Vrijdag, zateroag en maandag had in de Geraardsbergsestraat en het Colinet- plein een jaarlijkse braderij plaats. Deze keer hadden de winkeliers meer geluk de zon bleef 3 dagen van de partij. De zelfstandigen hadden ook noch moeite noch kosten gespaard om hun braderij te doen slagen. Springkasteel en teken wedstrijd voor de kinderen. Terrasjes en barbecue voor de volwassenen en natuurlijk de mooie kraampjes met allerlei artikelen aan spotprijzen, s Maan dags was er de Jacquettenfeesten. Bij het sluiten van de braderij trokken de mannen in jacquet van café tot café. De vrouwtjes volgden braafjes hun mannen in feestkledij. Het werd een uitbundig feest samen met t Klem Muziekske van Gijzegem. Reeds nu al worden plannen gesmeed om volgend jaar de braderij- en jacquettenfeesten nog meer gestalte te geven. (OJ) betere kontakten met de pers wil. Deze zal beter geïnformeerd worden over de partij-werkzaamheden, beloofde de nieuwe voorzitter Maurice De Kerpel. Een en ander werd toegelicht op 16 juni in de bovenzaal van 't Land van Riem, tijdens een etentje waarop o.m. uittredend voorzitter Frans De Haeck gehuldigd werd. Bij de voorstelling van het nieuwe partij bureau, -bestuur, sektievoorzitters, frak- ties gemeenteraad en OCMW en kon- gresafgevaardigden benadrukte voorzit ter Maurice De Kerpel de lange procedu re die eraan vooraf ging. Met bijna 2000 leden is dat geen gemakkelijke klus. Op te merken is dat elk lid voor alle bestuurs leden kon stemmen (dus ook voor ande re sekties dan de eigen deelgemeente of wijk) en dat minstens een derde jongeren en een vijfde vrouwen op elk echelon diende gewaarborgd. Tot het partijbureau behoren Maurice De Kerpel. Herman Goossens, Omer De Sadeleer (sekretaris), Hilaire Lievens, Ann Bauwens, Raoul Eemans, Vera Van der Borght, Monique Janssens, Paul Van Caekenberge, Jozef De Smet, Paul Stockman, Herman De Vos, Raymond Uyttersprot, Ghisleen Willems. Amand De Veylder, Jos Blommaert, Henri Van der Veken. Raymond Van der Borght, Jean De Schaepdrijver, Hubert Michiels, Frans Lievens, Alfred Van Biesen en Wil ly Baele. Lees door blz. 2 Sedert het uitreikingskantoor van de Post in Gijzegem op 1 oktober 1981 werd afgeschaft, en gevoegd werd bij het kantoor in Hofstade, ondervinden de postbodes die hun ronde doen in deze twee deelgemeen ten, dagelijks terugkerende problemen. Dit komt doordat thans een en hetzelfde postnummer, namelijk 9308 in gebruik is. Aangezien er in beide gemeenten som mige straatnamen dezelfde zijn, bijvoor beeld Kerkstraat, Steenweg op Aalst, Steenweg op Dendermonde, Driesstraat en er bovendien een afzonderlijke huis nummering wordt op na gehouden voor gelijknamige straten die beide gemeen ten doorkruisen, heerst er nogal wat ver warring. Lees door blz. 2 Er heerst onrust binnen het stedelijke politionele kader. Oorzaak van dit ongenoe gen is de omvorming van het huidige werksysteem - vier maal zes uur per dag en twee maal twaalf uur met telkens een onderbreking van een half etmaal - die enkel in het voordeel van de zes adjunct-commissarissen zou uitvallen. In dit schema zijn tweeënzeventig politiekrachten betrokken - opgesplitst in vier ploegen van achttien - zodat men, aldus de woordvoerder van de agenten, met een surplus van twee adjunct-commissarissen opgescheept zit. «De nieuwe uurregeling - zeven dagen werken met één dag vrij maar een onder breking van achttien uur tussen iedere dienst - kan slechts hen ten goede komen. In de eerste plaats kan niemand controleren of ze niet een paar uren te Iaat komen tijdens de nachtdiensten (vijf opeenvolgende) verblijven ze in de gunstigste om standigheden op het bureau. Ze knippen het licht uit en hangen een bordje «Niet storen» aan de deur terwijl wij, in weer en wind, de straat op moeten. Indien men blijft vasthouden aan het nieuwe systeem dan wordt de vierde en de vijfde werkweek een enorme warboel. De verschillende brigades zullen elkaar dan gewoonweg voor de voeten lopen. Ook de taken die ons zullen opgelegd worden hebben enkel tot doel de bevolking, en meer bepaald de handelaars, het leven lastig te maken. De agenten wensen echter geen gevolg te geven aan de dictatoriale bevelen van een handjevol personen die slechts hoogmoedige dromen koesteren. Maar als het op het treffen van beslissingen aankomt; dan wimpelen ze hun verantwoordelijk heid gewoonlijk af. «Het is dus zonder meer duidelijk dat de adjunct-commissarissen alleen maar de en tijdens de nachtdiensten (vijf opeenvolgende) verblijven ze in de gunstigste omstandigheden op het bureau. Ze knippen het licht uit en hangen een bordje HUWEUJKSLUSTEN voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen 83/120 cEivaai' bij oqs Kwaliteit en Ser vice! cWees steeds opttn];stiscl\ bekijk^ fyet leveti door eeii -goede - bril Patrick.£Mu\inert 'Dcndermondsesteenwèfi 4 WWcAalst 053 21 Wil Freds Videoclub Molendries 24 Aalst ■s 053/78 77 35 zaterdag open

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1