- 20 - 30 - 50 aalsfeers AUIDRIEY Vorig stadsbestuur heeft bespaard ®§w^ Ickerlyc Geraardsbergsestraat AALST 70 14 vanaf 29 juni 44 41 Vanaf 1 vakantiekorting 20, 30, 50 Mare De Cock leert brandweer musiceren 3-daagse Levensvreugde 24-25-26/06/83 Dienstjaarrekening 1982 gunstiger dan verwacht Van de hak... VOOR DE MODEBEWUSTE VROUW ^cdsnAan/aaio ^anAe^en/ GALERIJ PIETER COECKE Nieuwe Gazet van Aalst 24 juni 1983 5 Minder dan één maand na de bespreking van de begroting, dienden de Aals- terse raadsleden zich uit te spreken over de cijfers van de stadsrekening 1982. Uit de toelichting van schepen van financiën Etienne Bogaert (CVP) kon opge maakt worden dat deze rekening heel wat gunstiger uitviel dan de oorspronke lijke begroting. In plaats van bet oorspronkelijke voorziene deficit van 222,1 miljoen vertoont de rekening slechts een tekort van 13,5 miljoen. Rekening houdend met de vorige jaren daalde het voorziene tekort van 449,6 miljoen naar 220 miljoen. Hier bij werd nog vermeld dat belangrijke ontvangsten niet in de rekening mogen opgenomen worden. Ander zijds werd het aandeel van Aalst in het Hulpfonds veel vroeger uitbetaald Rekening houdendmet de nog te ver wachten inkomsten, bekomt men een positief resultaat voor 1982 van 161 miljoen, zodat er slechts een globaal tekort overblijft van 60 miljoen, vorige dienstjaren inbegrepen. Schepen Bogaert wees nog op de pro blemen met de enige begrotingswijzi ging, die de gemeenteraad op 9 november 1982 goedkeurde, en die door de Bestendige Deputatie afgewe zen werd. Minister Galle keurde ze echter goed bij M.B. van 11.1.1983 In 1982 waren er 109 miljoen meer ontvangsten dan voorzien, terwijl er 195 miljoen ongebruikte kredieten waren. Men kreeg 435 miljoen van de verdelingsfondsen of 10,3 miljoen meer dan geraamd. Bovendien kreeg Aalst 82,1 miljoen van het Hulpfonds. Dit alles leidde nog met tot een even wichtige rekening, maar de schepen bekende wel dat er ten opzichte van vorige jaren een grote inspanning geleverd werd om het tekort zo klein mogelijk te houden. Met 30,6 blijft de schuld de op eén na belangrijkste uitgave van de stad. Ook dient heel wat uitgegeven voor een kredietopening, wat wijst op de slechte thesaurietoestand van de stad. Oppositie De oppositiewoordvoerders Jan Cau- dron (VU) en Eddy Monsieur (SP) waren van oordeel dat de cijfers van de rekening 1982 het bewijs leverden dat het vorig bestuur, waarin beide partijen zetelden, veel zuiniger was dat de CVP steeds beweerde. Deze beweringen waren volgens hen enkel een reden om de belastingsverhoging erdoor te drukken. Volgens Jan Caudron zou bij een ver fijnde rekening zelfs blijken dat er een boni was van 148 miljoen. Indien de begroting binnen de vijf jaar sluitend is, is dit mede te danken aan de gunstige rekening 1982. Hij ver weet het schepenkollege dan ook een geforceerd pamekbeeld opgehangen Zevenenzeventig jaar na zijn dood bezit Priester Daens nog een laatste rancuneus vijandje die de kans van zijn leven vastgreep om grof te doen. Naar de vriendelijke voorzitter van het Priester Daensfonds een brief sturen «Mocht u dit schrijven trachten te omzeilen dan zal ik die gedenkplaat op uw persoonlijke kosten laten verwijderen, enz.» kan alleen maar uitgelegd worden met de klassieke bedenking dat ons Heer van alles zijn getal moet hebben. Over getallen hebben ze het in de jongste gemeenteraad overvloedig gehad. Merkwaardig daarbij was het betoog van de socialisten die het niet namen dat ze voor verkwisters uitgescholden bleven. Hoeveel was nu eigenlijk het exakte be drag van de aalsterse schuld anno 1982 Of heeft dat geen belang meer De zure oprispingen die de vorige koalitie moest slikken van de C.V.P. tijdens die gemeenteraad in verband met het stadsbeleid van de laatste zes jaar, sloegen de P W-schepenen met verstomming Mevrouw De Maght zat te koken van ingehou den woede, schepen Doorns bleef verbijsterd in de verte turen en schepen Bourlon liet zich in zijn zetel omlaagzakken om minder gezien te worden. Ondertussen bleef de huidige partner maar van leer trekken met pikuurtjes en pikuren zonder dat burgemeester Uyttersprot dierf ingrijpen. De persbank met de voltallige twaalf apostelen glunderde voor zoveel sensatie. De politieke nummertjes worden voor taan nog enkel vóór twaalf uur opgevoerd, want op het heure du crime verlaten de persmensen de getuigenbank. Interpellaties van ambetanteriken kunnen nu ge makkelijker afgehandeld worden door de zitting gewoon tot na middernacht te rekken. En om te eindigen een Aalsterse anekdote over de gewezen Prins Regent, over de doden niets dan goeds, die ooit een Aalsterse straatnaam kreeg. Vijf jaar geleden was hij akkoord om zijn schilderwerken in ons belfort tentoon te stellen en de affichen waren al gemaakt. Tot Karei Van Vlaanderen het in zijn snuitje kreeg dat niet de dekenij van Sint Martinuskerk maar de dekenij van de Kattestraat als inrichter optrad. Ze hebben dat in de Kattestraat lang kunnen zwijgen. De Panoramist MOLENSTRAAT 25,9300AAI.5T 053/77 56 S3 te hebben. Zijn oppositiekollega Eddy Monsieur wees eveneens op de besparingsin spanningen van het vorig bestuur. Na herinnerd te hebben aan de tussen komsten van zijn partijgenoot Mare Galle vestigde hij de aandacht van de vergadering op het feit dat de dividen den van Intergem met 5 miljoen daal den. Hierbij steiae hij de vraag of de keuze tot toetreding tot deze gemengde interkommunale dan toch zo verant woord was. Rekening houdend met het feit dat in 1982 48 miljoen voor zien personeelsuitgaven niet opge bruikt werden, vroeg raadslid Mon sieur de uitbetaling van een (eventueel gedeeltelijke) eindejaarspremie aan het stadspersoneel. Geen optimisme Er zit vertekening in de realiteit en de oppositie neemt een loopje met de waarheid, aldus de repliek van sche pen Bogaert. Een overraming mag vol gens hem niet voorgesteld worden als een besparing. Volgens de schepen werd Aalst in 1982 slechts gered door 82 miljoen steun van het Hulpfond. Er was geen geld om het personeel te betalen, aldus Bogaert, die nog herin nerde aan de shokterapie, die de saneringslening van Mare Galle teweegbracht. Anderzijds liet volgens de schepen van financiën een erfenis achter van 1 miljard meer schulden in zes jaar tijd. De toestand vond hij nog steeds katastrofaal en dramatisch. Aldus diende het oude bestuur nog 140 mil joen fakturen aan leveranciers te beta- - len. Anderzijds verhoogden de belas tingen de voorbije jaren met 320 mil joen. De jongste belastingsverhoging brengt slechts 200 miljoen op. Alle raadsleden keurden hierop de dienstjaarrekening 1982 goed. (M.P.) Slechte tijd nu voor forenzen Per auto naar 't station wordt iets voor rijke mensen. De parking kost er immers al 40 frank, en dat alles door de lege stadskas, maar dat wist u al lang. Forenzen, betaal dus maar zonder zagen, je kan toch niet van de schepenen vragen, dat zij de parkeermeters zouden spijzen, dat heeft De Pauw trouwens duidelijk willen bewijzen. Die arme drommel moet parkeren op *t Keizerlijk Plein. 't spreekt voor hem vanzelf dat op «zijn» plaats de meiers verwijderd zijn, want de gratis parking van de Keizershallen ligt er 135 meter af, en als hij die afstand moet lopen, is de schepen bekaf 135 meters doen met zware dossiers beladen, is voor zo'n hardwerkend man echt niet aan te raden Stel je voor dat ook hij zou moeten ervaren, wat u al te verduren had sinds jaren Heb dus wat geduld en probeer het te begrijpen, dat ook hij zijn beurs wat dicht moet knijpen. 't Parkeergeld betalen kon voor hem niet blijven duren hij heeft het nodig om zijn propaganda rond te sturen oeJcAaad/n^en ^e/aA/in^Aaan^^erv ktuz. =aangaflesi< ^e/dfi/aa//un<^en< erv =/esuruf£si> qtesis/wand, aa/a, unel xcuzd - don/utep, 57. 9390 dfeedemew, /de/. 053/77.51.34 Het is een feit dat er op muzikaal vlak een maleise heerst qua het aantal muzi kanten die nog in staat zijn of de moed hebben de straat op te gaan om al spe lend de stedelijke manifestaties en herdenkingen op te luisteren. Mare De Cock geeft muziekonderricht aan de spuiters. De oude generatie is nog steeds van de partij maar wat zal er gebeuren indien de jongeren «bij de pakken blij ven zitten» Statistisch staat het vast dat binnen afzienbare tijd nog slechts verhaaltjes zullen verteld worden van «toen het muziek van de pompiers» enz... Deze bedenking geldt trouwens voor vele zustermaatschappijen. Daarom heeft het bestuur van de fanfare der stedelijke brandweer onder leiding van Lt kapelmeester Mare De Cock zich voorgenomen een poging te wagen hieraan te verhelpen. Met de steun van de voorzitter tevens schepen van de brandweer, Remi Van Vaerenbergh, stelde de dirigent eigen handig een kursus samen omvattende notenleer en instrumentale oefenin gen van het korte type. Dit houdt in dat slechts zes maanden nodig zijn om de leer lingen de theoretische kennis der muziektaal aan te leren om hun verder door eigen studie met begeleiding in een minimum van tijd toe te laten een muziekinstrument te bespelen. Op dit ogenblik zijn er reeds zeven leerlingen aan de slag. Het bestuur verwacht en hoopt dat alle geïnteres seerde jonge mensen vanaf 9 jaar tot... jongens en meisjes zich zullen aanmelden de rangen van de stede lijke brandweerfanfare te vervoegen De kursus gaat door elke maandag van 19 tot 20 uur in de Brandweerka zerne, Vrijheidstraat te Aalst, en is vol ledig kosteloos. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij de bestuursleden of telefonisch, Lt. kapelmeester Mare De Cock, tel. 053/ 70 18 57 Doninrichting Molenstraat 42-44 Aalst Voor de 9e maal kondigen de 3-daagse van «Levensvreugde» zich aan en dit op 24-25-26 juni 1983. Deze feesten worden ingericht met het doel de nodige geldelijke midde len samen te brengen om tehuizen in te richten, waar volwassenen mentaal gehandicapten kunnen verblijven, eenmaal het niet meer gaat in familieverband. Het programma van deze 3-daagse feesten ziet eruit als volgt op vrijdagavond. 24 juni is er een gro te belotterswedstrijd met prijzen boe- renhespen, kippen, kalkoenen, e.a... In schrijven kunnen gebeuren vanaf 18.30 uur en de wedstrijd begint om 20 uur. Op zaterdag 25 juni heeft vanaf 9 uur doorlopend tot 18 uur een wedstrijd plaats voor politiehonden - categorie II en III 's Avonds is er een fantastische karna- valavond (begin 19 u.) gepland met medewerking van «De Prinsencaemere» en een optreden van de Blue Bell Girls. Zondag 26 juni is er een reuze barbe cue, doorlopend vanaf 17.30 u., verzorgd door de Ronde Tafel 46-Aalst Tussen door is er een optreden voorzien van de expressiegroep Vredon Als slotaktiviteit van de feesten is er zoals vele jaren een zangwedstrijd (begin 19 uur) ingericht, waarmee talrijke mooie prijzen te winnen zijn Gedurende de feesten is verder door lopend open biertent met muziek - wiin- bar - ijssalon - koffiebar. Er zijn ook ver schillende attrakties voor de kinderen alsook voor het eerste jaar volksspelen voorzien

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5