k GIRA w f lürl Meubelen ral Staler Gastvrije juwelier New-Rock-day tof, zelfs heel tof d'haese erik Ballet symbol of OPEN-DEUR-DAGEN 2 en 3 juli FfeEURINGK ENIG IN BELGIE VOORHEEN overgebracht naar AALST ST. JORISSTRAAT hu welij ksreportagen studio- en publiciteitsfotografie fotograaf Kravaalbosjesmannen De grootmeester Kngelse interieur VERCAUTEREN-DESMET Molenstraat 26, AALST quality s 053/210419 Technisch-artistieke studies en uitvoering i.v.m. alle openvuurmogelijkheden. Houtkachels en allesbranders Openhaardbenodigdheden Barbecues accessoires Tuinverlichting en tuinmeubelen Decoratie-artikelen/ Design Hoek Van Der Nootstraat-Vilanderstraat, Aalst. Tel. 053/21 31 25 16 Nieuwe Gazet van Aalst - 1 juli 1983 Nicole Dekimpe stelt momenteel kunstporceleinen en keramiek tentoon bij juwe lier Muylaert-Hofman. Niet te verwonderen als men weet dat Mevr. Hofman zelf een vakbekwame artieste is. De tentoonstelling loopt tot 28 augustus van 9 tot 12 en van 13u.30 tot 18 uur. Een bezoekje is het zeker waard (R.V.d.P.) Behang Gordijnen Overgordijnen Verf Tapijten Traplopers Dekens en spreien bed- BINNENHUISINRICHTING Schoolstraat 1 Nieuwerkerken 21 70 25 Kanunnik Colinetplein 3 Aalst 70 12 53 steenbergstraat 28 9308 hofstade - aalst (053) 770873 Ofschoon de examens voor de meesten nog maar net achter de rug waren en de vakantie nog nét niet begonnen was, kon je toch vorige zondag in de St.-Annazaal het resultaat bewonderen van de prestaties van het voorbije blokverlof. Chow-Chow, Paris, Cancer en Perro namen achter eenvolgens met wisselend succes bezit van het podium en bevestigden de stelregel dat in stilte en afzondering en zelfs tussenin de boeken, goeie muziek kan belichaamd worden. Lavvi EbbeI in aktie in hun repetitielokaal De Klok. Hun nieuwe LP al gehoord (JC) kennis kunnen helpen in een gijzelings zaak. En wanneer de blonde Kate haar wetenschapsslungel eindelijk kust nadat hij nog eens keet schopte, hoor je achter in de zaal reeds luidop (en juist) voor spellen «Ai, ai. aiNiet alle gags zijn zo doorzichtig maar helaas toch veel... Waarschijnlijk had deze «The Gods must be crazy» niet zo'n zwakke indruk nage laten als hij flink wat ingekort werd. Het laatste stuk is werkelijk om in te domme len en nog zelden grappig. Nu blijft het «'t ene oog in. het andere oog uit» zodat we ons inderdaad kunnen gaan afvra gen «Zijn de goden gek dat ze ons deze Coca-Cola-humor toewerpen (LDC) Filmprogrammatie Palace Benedenzaal heeft tweede zit en kan niet komen spelen Kom maar eens terug in september Studio «Amityville 2 (KNT)vervolg op horror-huis nr 1en Kiki Amity, de zan geres beweert er mets mee te maken te hebben Club «Gandhi» (KT)Reagan en Andro pov. gaan die ook eens. a u b. Feestpaleis 1 «Hang de slipjes aan de kapstok» (KNT) en hang deze film erbij 2 «The Gods must be crazy» (KT); zie be spreking 3 «Liefde in de nachttrein» (KNT); ik denk dat ik maar de direkt neem want dit is «somnibus» met Sylvia Kristel. «Een satire op de moderne maatschap pij zo luidt de aankondiging van «The Gods must be crazy», een sterk overroepen tot vervelende lachfilm. Heel anders luidde nochtans de commentaar van jonge kijkers (die dit soort onzin anders vlot leuk vinden), die de film net zagen en hun makkers die nog stonden aan te schuiven waarschuw den «Niet doen, je gaat het je beklagen Slaapverwekkend En toch het had heel spitsvondig kunnen uitdraaien, want het gegeven was lang niet slechteen primitieve, doch gelukki ge negerstam inrde Kalahari leert de mo derne «beschaving» kennen door een colaflesje dat een piloot achteloos uit zijn cockpit werptWat de makers van deze film brouwden, is echter teleurstellend slapjes, als satire. Het begint met een vergelijking tussen het dagelijkse leven van de «wilden» (een nieuwe horde en dat van de ge- jaagden in de grootstad Goed idee. maar soms lijkt die inleiding te ernstig opgevat, zodat je er nog aan twijfelt of dit wel al de hoofdfilm zal wezen Maar dan pruttelt het verhaal dus los Een bosjes man wil het «kwade ding» (flesje, dat ruzie in de stam bracht omdat iedereen het wilde gebruiken) teruggeven aan de goden die het hen schonken Helaas trot seert het «glas des aanstoots» de zwaar tekracht met, en moet Xi, de Botswanese Pirmitief (hij is ook kunstenaarhet on ding naar de rand van de aarde brengen om het erover te gooien. Anderzijds is er ook Kate, een joernaliste die in de broesse les wil geven. Zij moet worden afgehaald door een pientere we tenschapper, die zich specialiseert in het uitwerpselenonderzoek (hoe zijn we zelf nog geweest van olifanten, Leuke vent. alleen wordt hij de grootste klungel die er maar zijn kan (mezelf niet meege rekend) als hij in vrouwengezelschap komt. Genoeg stof dus om voor heel wat «slapstick in colors» te zorgen Al valt het op dat het publiek zijn «ai, ai, ai» - gekerm in benarde toestanden het grappigst schijnt te vinden. Xi zal het tweetal na enkele meer ge slaagde confrontaties met de «beschaaf de» wereld, tegen het lijf lopen en met zijn Voor de organisatie stond het Rode Vier kant in. Deze vereniging verdient reeds meer dan één pluim voor wat hun mu zikaal aanbod betreft, zowel in eigen kring als naar buitenuit De meesten onder ons hadden wel weer forfait gegeven op die bewuste zondag en prefereerden blijkbaar om met het lief in de bossen te dwalen of om aan de toog het wel en wee van de examens nog maar eens uit de doeken te doen. Voor ons was het een eerste kennisma king met Chow-Chow. Muzikaal en visueel zit alles goed met deze mensen (3 jongens. 1 meisje) maar de gehele uitstekende act blijft strikt be perkt tot een ongenadige copie van voor al Siouxie and the Bansheer (wat zal de drukker hier van maken Op zichzelf is dit niet storend maar na voldoende oefe ning is onze overbuur tot hetzelfde in staat. Een eigen imago en een eigen, weliswaar aangepaste stijl is onontbeer lijk, ook al neem je als vertrekbasis een gevestigde waarde. Het verlof is dus ze ker de juiste tijd om te bezinnen over de te volgen weg en als dit positief uitgebuit wordt, willen we noq wel eens terugko men. Wie wel identiteit en imago aan het rond strooien is, is Paris. Met eenvoudige, sterke en ongezouten pop trekken deze frisse knapen een oerdegelijke klank muur op die je als luisteraar perplex doet staan en je pint lauw laat worden. Dit murw maken van een schare toehoor ders, dit overbluffen is de sterkte van Pa ris en pas daarna rangschikken wij de muziek. In ieder geval, het loont de moei te om eens een paar momenten vrij te houden voor dit gezelschap. Ofwel waren wij afgeleid door onze om geving ofwel was Cancer niet in beste doen. in ieder geval wij hebben toch twee keer op onze horloge gekeken, ten teken van... Cancer is duidelijk een live-groep en dit aspect primeert op hun muzikaal aanbod, enkele meezingers niet te na gesproken. Wij en nog anderen zien het nog niet zo dadelijk zitten voor Cancer, maar uitstel betekent geen afstel, of hoe gaat dit ook weer Als afsluiting zou Perro het ook hier pro beren waar te maken Perro is een Brug se formatie die net een single op de markt hebben, en voor het najaar er nog een voorbereiden, een van de vele type voorbeelden van de doorsnee Belgische rock dus, die de weg zoekt en er zelf probeert aan te timmeren. Groot was wel onze verbazing toen ei zo waar Raymond van het Groenewoud een poging deed om bevallig over te komen. Blijkbaar is het toch nog beter op een podium dan voor jan lui te spelen in «Na de liefde»... P B B. Op zaterdag 25 juni gaf de balletklas o.l.v. Francine De Veylder in de gymzaal van het St -Maarteninstituut een demonstratie van klassiek ballet, jazz dans en aerobics. Francine De Veylder studeerde klassiek ballet, modern dance, jazz danc, tapdans en spaanse dans op verschillende plaatsen in Europa en in de USA De dansklas die ze in het St -Maarteninstituut in '77 oprichtte, geeft aan dames, heren en kinderen de kans een goede klassieke balletopleiding te krijgen. (JC)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16