Café 't Landhuis DELENS f~J OPTIEK Gazet van QaKt Exposanten dreigen met harde akties Hoog water NIEUWSTRAAT 60 AALST Aannemer VAN ROSSEM-MEERT Uw Stoffencenter Laatste berichten Nacht van de inbrekers te Hofstade Als ik er 100 wordt doen we nog een «celebration» Grote Markt, Aalst 21 17 88 COPY SERVICE (vanaf 2 fr.) 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 1 juli 1983 Vervolg van blz. 1 Verbruiksstanden verzameld De verbruiksstanden werden verza meld aan de ingang van de feesttent. Doel van deze samenbundeling is de standhouders te beschermen tegen diefstal. Vroeger stonden deze «her bergen» verspreid over de twee ten toonstellingshallen wat een voordeel had voor de bezoekers en de expo santen. Ze konden vlug met hun klant iets verbruiken en toch dicht bij hun stand blijven. Nu moeten ze vrij ver gaan om hun kliënten te trakteren. De bezoekers zelf zijn verplicht om de ganse tent te doorkruisen om een glas bier of wijn te bemachtigen. Maar er is meer, die verbruiksstanden sloten ongeveer gelijktijdig met de exposanten. Wie nadien iets wou drin ken moest naar de feesttent. Nu kun nen ze rustig blijven zitten tot het Karnaval-, nieuwjaars- en vakantieperi ode zijn telkens weer ogenblikken waar op dergelijke criminaliteit stijgt Houd er dus zoveel mogelijk rekening mee dat ramen bij platte daken bijzonder kwets baar zijn, zorg voor een veiligheidsslot; toilet- en badkamerraampjes gesloten blijven als u weggaat; laat tijdens uw af wezigheid geen vliegramen in de ven sters zitten; sluit alle vensters af en doe alle buitendeuren op slot, denk er aan dat de achterkant van een woning even kwetsbaar is als de voorkant; gaat U een avondje uit laat dan een licht branden in "een kamer (niet in de hall) en doe de gordijnen dicht, automatische lichtscha- Vervolg van blz 1 Het levens noodzakelijke vocht wordt door het T.M.V.V. geleverd, en zoals we nog weten uit de lessen aardrijkskunde, ge beurt dit vanuit de Maas via het Albert- kanaal (vroeger uit de Bocq) Onze toren kan 1000 kubieke meter water bevatten, hetzij één miljoen literZo 'n bouwwerk moet hoog genoeg zijn om voldoende druk te verzekeren op de waterleiding, teneinde er over de hele stad mee te geraken. Anderzijds is de hoogte ook voordelig om op een zo klein mogelijk oppervlak zoveel mogelijk water op te slaan als reserve. Kemraketten-bunker Wat hapert er nu aan Zal de toren in beslag genomen worden om er een koel toren voor een kerncentrale van te ma ken Wordt het een privé-doucheruimte met vermelding «enkel voor CBS» Wordt het weldra een stiekeme (droge) opslagplaats voor klaar te lanceren kern raketten Of heeft men plannen om hier meteen de hopoogst te verwerken en Aalst de primeur van een bierleiding te geven Welnee, niet van dit alles 1 De pijlers van de watertoren zijn gewoon stilaan aan een restauratie toe Men kan het als een voorbehoedsmiddel be schouwen hoogdringend is het nog niet maar wel moet men bedenken dat men het nu moet doen, want dat het over tien jaar al te laat (en te duur) zou zijn. In die zin is het dus wel noodzakelijk, wil men binnen enkple jaren niet gedwongen worden om een geheel nieuwe toren te einde van het spektakel. De twee stan den (Clement Lievens en Wiezehof) in de feestzaal zullen ongetwijfeld nadeel ondervinden, ondanks het feit dat ze veel meer moeten betalen dan de ver bruiksstanden. 't Loopt scheef Maandag had een vergadering plaats van de standhouders. Het werd een rumoerige samenkomst. Na een korte situatieschets door voorzitter Ben Backaert werd gevraagd welke akties er konden ondernomen worden De 48 aanwezige firma's zijn bereid om over te gaan tot vrij harde akties. Zij eisen een regularisatie van de toe stand. Laat de standen zoals vroeger is hun eis. Ook eisen ze een normale betaaltijd voor de fakturen, nl. 30 dagen. Indien op deze eisen niet wordt keiblokjes zijn erg praktisch: houd het tuinschuurtje op slot want bepaalde ge reedschappen zouden een dief goed van pas kunnen komen; laat geen sleutels aan de binnenkant van de buitendeuren in het slot steken; boodschappen die door leveranciers op de stoep worden achtergelaten, brieven en kranten die uit de brievenbus steken zijn voor de dief een sein dat de kust veilig is voor hem; briefjes op de voordeur vertellen ieder een dat het huis verlaten is; gesloten gor dijnen en neergelaten rolluiken overdag trekken de dief aan net zoals volslagen duistere huizen 's avond; laat nooit een ladder rondslingeren en sluit garages al tijd af (A.D.B bouwenEn daar in '58 zo'n gebouwtje 8.1 miljoen frank kostte kan je wel begrij pen dat men dat liefst wil vermijden. De plannen zijn trouwens als enige tijd op de begroting goedgekeurd, en nu zullen de werken stilaan gaan aanvangen Van welk hout pijlers maken Wat zal er dan precies moeten gebeu ren 7 Allereerst moeten alle gebarsten en loszittende delen verwijderd worden uit die 8 pijlers om het geheel weer tot een gezonde kern om te toveren Vervol gens is ook een grondig ontroesten van de bewapeningen nodig Er zit namelijk wat «mot» in de betonijzers, die door een wat te licht beton vocht hebben gevat en ijverig aan het roesten zijn gegaan Op het programma staan nog een «aanbren gen van een aanhechting met compo nenten ofte een impregnatieve vernis met twee componenten» en tenslotte wordt het zaakje voorzien van een kleef- laag met een diskreet kleurtje verf Het werk zal naar schatting zeventig werk dagen in beslag nemen en alles staat onder de veilige controle van ingenieurs en tekenaars van de stad Mocht je dus weldra een bouwplan uit je waterkraan (of een smurf zien stro men dan weet je hoe laat het is Maar zo'n vaart zal het wel met lopen, want alle herstellingswerken betreffen enkel de pijlers van de watertoren dus hoeft aan het waterpeil met geraakt te worden Zeifs de Aalsterse brandweer hoeft zich geen zorgen te maken (LDC) ingegaan weigeren velen deel te nemen aan de jaarbeurs. Alle macht aan het CBS Ergens kunnen we de goede bedoelin gen van feestkomitee-ondervoorzitter Albert Cornand begrijpen. Aan de hand van 38 antwoorden op een enquête (door het exposantenkomi- tee) heeft hij getracht verbeteringen aan te brengen. Deze werden door het schepenkollege gewijzigd en nadien goedgekeurd. Erger vinden we de kassante handels wijze van schepen De Pauw. Ondanks zijn geringe ervaring i.v.m. de jaar beurs denkt hij het roer stevig in han den te moeten nemen. Hij duldt geen inspraak van de exDosanten zelf. be slist over alles, trekt het jaarbeursla- Een vage belofte werd geformuleerd i.v.m. de inspraak volgend jaar. In principe zal er niets gewijzigd worden aan het plan. Wel krijgen de exposanten de gelegenheid om tot eind vol gende week onderling van standplaats te wis selen. De centralisatie van de verbruiksstanden blijft behouden. Volgend jaar zal men onderzoeken of een drankgelegenheid in de tent opportuun is. Tenslotte deelde men het exposantenkomitee mee dat er slechts 11 klachten waren binnen gekomen, terwijl er op de vergadering 48 mal kontenten waren. Het komitee der exposanten dringt er op aan om ofwel onderling van plaats te wisselen, ofwel onmiddellijk bij de heer Spittaels klacht neer te leggen tegen de ongewilde verplaat sing. Waar bleef het gezegde «De klant is koning Wij dachten dat een stadsbestuur ten dienste stond van de bevolking. Dat een jaarbeurs werd ingericht om de middenstand te helpen. Schijn baar leven we in Aalst in een omgekeerde wereld... (R.V.d.P.) Vervolg van blz. 1 Gezondheid Lichamelijk ziet Marie er nog steeds zeer goed uit Slechts zelden schat men haar ware leeftijd Nochtans diende zij enkele jaren terug een zware galoperatie te on dergaan en heeft ze sinds twee jaar een pace-maker. Van die «medaille» zoals ze dit apparaatje noemt, heeft ze echter geen last Het recente geheugen laat haar echter wel een beetje in de steek Daarom is het haar veel eenvoudiger te vertellen uit haar kindertijd dan van haar recente pe riode in Canada Marie blijft zeker met bij de pakken zitten. Zij is een fervent liefhebber van hand werken zoals haken en breien. Ook met oude lapjes stof kan ze erg mooie dingen maken Feesten Het werd voor Marie en haar familie wel een bijzondere vakantie Zo waren ze te gast bij het huwelijk van haar kleinzoon Chris. Vorige zondag was eveneens een bijzondere dag want haar petekind is niemand minder dan de nieuwe burge meester van Haaltertdhr Michiels Hij werd met eerbetoon in Kerksken inge haald Volgend weekend zal een ander familielid. Michel Moerenhout, te Kerk sken na zijn priesterwijding zijn eremis opdragen Natuurlijk is Marie opnieuw eregaste. Zij hoopt dan ook vele bekenden en vrienden nogmaals te ontmoeten. Het worden voor deze onvermoeibare bejaarde zeker nog drukke dagen. Al hoewel zij nog steeds zeer gesteld is op haar in Aalst wonende dochter met wie ze een viergeslacht vormt zal ze op 12 juli opnieuw naar haar tweede vaderland vliegen om er verder te genieten van een zorgeloze oude dag We wensen haar dan ook nog vele jaren in dit onmetelijke grote land. (PVB) ken naar zich toe (uitgezonderd de attrakties) en gaat dan tijdens de jaar beurs op reis. Is dit een verantwoord beleidsman Maar ja, we zullen noa meer van deze man horen... Een zaak wist hij te bekomen als schepen voor de mid denstandde middenstanders tegen hem in het harnas jagen. Roel Van de Plas uit sympathie specialiteit: plaatsen van rustieke gevelplakketten Veranderingswerken en alle verbouwingswerken binnen en buiten, alsook nieuwbouw Eén adres: Hertshage 15, 9300 AALST 053/77 71 28 1 MODIEUZE EN KLASSIEKE DAMESSTOFFEN - VOERINGEN GORDIJNEN - OVERGORDIJNEN - NAAIGERIEF Kussens, tafeldoeken, kousen, sokken, pulls enz. Openingsurenopen alle dagen van 9 tot 19 uur (zaterdag tot 1 I uur) Vrijdag en zondag gesloten VRIJ IN EN UIT Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plat». Geraardsbergsestraa' 44/3 Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77.62 94 Burelen open van 1o tot 12 .■••r en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever; v.z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. Geraardsb igsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr.. 6 maanden 550 fr 3 maanden 300 fr Prijs per nummei25 fr. niGucDC- Onathinkelgh «etkBUd voor Groot Aalst - te» >ar j Ajmnst mr».™-» JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst schrappen wat niet past) Terugsturen naar Woensdagnamiddag had een delegatie van het exposantenkomitee een verga dering van het stadsbestuur. In de nacht van zondag 26 op maandag 27 juni laatstleden zijn in de Kammenstraat en de Hendrik Conciensestraat te Hofstade vier woningen het doelwit geweest van een of meerdere inbrekers. Nadere gegevens over de identiteit van de dader(s) of het gestolene zijn op het ogenblik van het klaarmaken van deze tekst niet voorhanden, maar toch kan de gelegenheid aangegrepen om, met het oog op de vakantie, de lezer enkele tips te bezorgen die van nut kunnen zijn om de kandidaat-in brekers de wind uit de zeilen te nemen.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2