AUDREY Aalsters station blijft belangrijk in Intercitynet RALDES wil buurtwegenbeleid Optreden «Don Kroes» kan niet alles weten of kennen Vanaf 1 vakantiekorting 20, 30, 50 Ghislaine Van De Voorde s- 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Ook open tijdens verlofperiode VOOR DE MODEBEWUSTE VROUW DAMES KAPSALON Maquillage OP AFSPRAAK Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching 4 - Nieuwe Gazet van Aalst 1 juli 1983 Nieuwe fietsenstalling in 1983 of 1984 Het gehakketak rond het Aalsters station duurt onverpoosd voort. Reeds BMer dan vijf jaar wordt er over dit gepraat, geïnterpelleerd, geschreven, naar tot op heden zonder noenwnswaardioe resultaten. Misschien zal de NMBS er echter ooit toe komen dat dit negentiende-eeuws monument eindelijk aangepast wordt aan de behoeften en wensen van de treinreizi ger uit het eind van de twintigste eeuw. Aanleiding tot de vernieuwde belangstel ling is de briefwisseling, die advokaat André Bogaert, kandidaat CVP-gemeen- teraadslid bij de jongste verkiezingen, voerde met de NMBS in verband met de plannen tot het uitbouwen van een inter city-net en in verband met vernieuwings- werken in het station zelf. Uit kontakten, die deze advokaat in zijn persoonlijke naam met een aantal NMBS verantwoor delijken had, blijkt dat men in Aalst op nieuw de toekomst met enig optimisme kan tegemoet zien. Uit deze kontakten blijkt allereerst dat de NMBS blijkbaar nooit goed de klassering van het Aalsters station als monument verwerkt heeft. Deze klassering beteken- Wittelos U las het in ons blad, vorige week als de Bestendige Deputatie het voorstel van de gemeenteraad volgt, wordt buurtweg nr. 87 (de zgn. «Wittelos» te Meldert) gedeeltelijk afgeschaft. De Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (RALDES) - wiens bezwaarschrift niet weerhouden is - hekelt naar aanleiding hiervan het «gebrek aan buurt wegenbeleid», alsmede het «bedenkelijk niveau van diskussie op de bewuste raadszitting». De gedeeltelijke afschaffing van de Wit telos impliceert dat men deze buurtweg niet inschakelt in een toeristisch-rekrea- tieve verbinding voor voetgangers en fietsers tussen het Kravaalbos en de Mo lenvijver, zoals RALDES (en ook de min derheidspartijen VU en SP) gewild had den. «In afwachting van een globale her waardering van het buurt- en voetwe gennet, mag de Wittelos alvast niet voor barig afgeschreven worden als element hierin», stelde RALDES, dat uiteraard de gemeenteraadsbeslissing betreurt. Meer nog dan het resultaat van de stemming hekelt de leefmilieugroep de wijze waar op het besluitvormingsproces gevoerd werd. Enerzijds wijst men op een klaar blijkelijk geïmproviseerd beleid, ander zijds op halve waarheden en onwaarhe den die de diskussie sierden. Geïmproviseerd beleid RALDES zette de feiten op een rijtje; hieruit blijkt volgens de vereniging een «beleid zonder termijnvisie, waarbij de aktualiteit ondergaan wordt, veeleer dan gestuurd op basis van een beleidsplan». Aanvankelijk wil het College de buurtweg behouden, wat aan de gemeenteraad voorgesteld wordt. Deze besluit (in mei) de beslissing uit te stellen. Het College verandert van mening; voorgesteld wordt nu de aanvraag gedeeltelijk in te willigen, zodat aan een partikulier bezwaar tege moetgekomen wordt. Dit zonder dat •nieuwe elementen aangevoerd werden. De gemeenteraad volgt op 16 juni dit voorstel. RALDES vindt het positief dat zowel de burgemeester als de bevoegde schepen Doorns deze lacune erkend hebben, door op de zitting te melden dat een glo baal beleidsplan in de maak is. Men hoopt wel dat dit geen «rationalisatie plan» wordt waarbij eerder afgeschaft, dan geherwaardeerd wordt. Tevens wil men dat dit globaal plan opgesteld wordt in samenspraak met de bevolking (om wonenden, wijk- en adviesraden, vereni gingen, geïnteresseerden...). de immers meteen dat de spoorwegen diende af te zien van de afbraak van het gebouw en vervanging van een gans nieuw, ultramodern komplex. Als gevolg hiervan was er zes jaar lang een on verschillige houding vanwege de NMBS, alle beloften van renovatie- en restaura tiewerken ten spijt. Nu men echter voor een voldongen feit gesteld wordt, en er op klassering van het gebouw als monument niet meer terug komt, wil men blijkbaar spoed zetten ach ter de uit 1978 dateerde vernieuwings plannen. Gezien de zeer slechte toestand van het gebouw zelf, is het echter niet mogelijk de grote herstellingswerken aan te vat ten, terwijl het stationsgebouw verder ,zou gebruikt worden voor de normale ak- tiviteiten. Daarom werd beslist het station volledig te ontruimen en de diensten te verhuizen naar het in de Nijverheids straat gelegen dienstgebouw. Vooraleer echter tot de verhuis te kunnen overgaan moet eerst dit gebouw heringericht en aangepast worden. De studie voor deze herinricnting wertl reeds opgesteld en bevindt zich bij de Direktie van de Exploi tatie voor goedkeuring. Pas hierna kan het huidige station ont ruimd worden, waarna het afgesloten wordt voor alle verkeer en toegang. Opvallend is dan weer dat de NMBS zelf niet kan zeggen wanneer de werken ef- fektief zullen starten. De administratieve lijdensweg van het dossier en de bespa ringsmaatregelen zijn nog supplementai re hinderpalen. Ook voor het restauratiedossier van het station zelf wordt er verder gewerkt en zijn de studies zo goed als voltooid. Op dit vlak dienen dan weer Stedebouw en de Commissie van Monumenten en Landschappen hun zeg te hebben. Tenslotte nog een woordje over de be loofde nieuwe fietsenstalling. De aanbe steding fiiervoor werd nog niet gedaan, en in tegenstelling met wat eerder aan schepen van financiën en naamgenoot van advokaat Bogaert medegedeeld werd, zullen deze werken ten vroegste in de loop van 1984 een aanvang nemen. Meteen wordt nogmaals duidelijk hoe zelfs officiële diensten bepaalde politie kers met een kluitje in het riet sturen. Intercity Op het gebied van het treinverkeer schij nen er de laatste weken verschillende beslissingen aetroffen. waardoor Aalst veel beter aan haar trekken komt, dan oorspronkelijk in het nieuwe vijfjarenplan van de NMBS was voorzien. Tot op heden is er alleszins geen enkele wijziging voorzien voor wat betreft de lokalisering van de standplaats van hoofdwachters en wachters van het sta tion Aalst. Onze stad is trouwens tenvolle in het Intercitynet geïntegreerd met name door de relatie Gent-Aalst-Brussel-Na- men. Anderzijds is station Aalst opgenomen in de IR-relatie Gent-Brussel en verder naar Dendermonde en Lokeren, zodat in de praktijk een klokvaste en snelle half- uurdienst tussen Aalst en Brussel en Aalst en Gent wordt gerealiseerd. In de geplande reorganisatie is de huidige stoptreindienst op N.67 tussen Dender leeuw en Brussel-Zuid (via Jette-Brus- sel-Noord) aangepast, derwijze dat deze stoptreindienst Aalst i.p.v. Denderleeuw als herkomst en bestemming zal hebben. De relatie Brussel-De Panne via Aalst wordt in de reorganisatieplannen niet langer weerhouden. Deze verbinding zal vanaf 3.6.1984 vertrekken vanuit Ge- raardsbergen. Ondanks deze laatste wanklank leven de ontelbare Aalsterse pendelaars dus op nieuw op hoop. Het is nu enkel wachten op de konkrete realisatie van al deze plannen. (M.P.) Halve waarheden en onwaarheden Men staat te kijken van de antwoorden op de interpellaties van Patrick De Smet (SP) en Danny De Nayer (VU). Zo o.m. dat de doortrekking slechts kan via onteigening (RALDES «de gemeen teraad kan een erfdienstbaarheid opleg gen zonder enige onteigening»). Of nog dat de Wittelos een losweg of voetweg is (RALDES«het is een waarachtige buurtweg van 3 meter breed, een recht op doorgang»). Ofdat bij doortrekking motorisch verkeer onontkoombaar is (RALDES«hier is verkeerstechnisch toch beslist een mouw aan te passen») Tenslotte dat de buurtweg amper ge bruikt wordt (RALDES «hoe kan het an ders, als hij doodloopt Goede wil t.o.v. aanvrager RALDES zal in beroep gaan bij de Ko ning, zo de Bestendige Deputatie de ge meenteraad volgt. Men wijst er ook op dat met het voornaamste motief van de aanvrager, mits een minimum aan goede wil, zeer goed rekening te houden is. Om eventueel vandalisme t.a.v. jong-aange- plante bomen te weren, zou de Wittelos gedeeltelijk verlegd kunnen worden naar de grens van het perceel, en door een degelijke afsluiting gescheiden worden van de tuin van de aanvrager. Buurtbewoners De inwoners van de Wittelos staan intus sen wat te kijken van de nooit voorheen geziene belangstelling voor «hun» buurt weg. Zijzelf zouden met tégen doortrek king zijn, als het maar geen auto- en mo- toweg wordt. Bij hen evenwel andere vraagtekens. Wie dient deze buurtweg (of wat rest) te onderhouden (NVDR In tegenstelling tot wat «Meldert» vroeger zei en tot op heden zo gebleven is, is het eigenlijk de gemeentelijke overheid) En waarom mogen ze met hun eigen wagen niet meer de Wittelos oprijden voor laden en lossen De Wittelos is te bezichtigen alle dagen (ook zon- en feestdagen) te Meldert, via de Molenstraat, nabij de Pastorij. Inkom vrij. Vergeet de gids maar. (PD) Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag het aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. In Mikisklub, Arbeidsstraat, trad «Don Kroes en zijn dolle Mina's» op in een nok- volle zaal. Deze prachtige cabaretgroep, leerlingen H.R I.T.O., bracht eigen tekst, sketches en muziek. (OJ) MOLENSTRAAT 28,9300 AAI.5T CS3/77 86 S3

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4