Schoenen BAT A FOTOCENTER EDDY burgerlijke stand VERZEKERINGEN MEERT BI SW1II Sport en architektuur 'T SLOEBERKEN 053/21 08 88 Twaalf uren van Aalst Stationsstraat 1, Aalst Tel. 053/21 22 02-70 00 15, UW PARTNER IN VOOR- en TEGENSPOED nu bijna aan de prijs van BLOTE VOETEN Lange Zoutstraat 35, AALST s 053/21 33 42 Begrafenissen Crematies Café frituur snack Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS GEERINCKX VERZEKERINGEN ^ct/esiAast/acs^ jféasi&e^ej<5 6 - Nieuwe Gazet van Aalst - 1 juli 1983 OUD HUIS Nieuw adresHoek Gentsesteenweg-Welvaartstraat Oud adres Hoogstraat 5. Aalst 053/21 48 54 - 70 31 00 Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten In het artikel van en over schepen Bourlon (17 juni 1983) in de NGVA zegt de schepen dat indien het zwem bad aan de Kapucijnenlaan zou slui ten, «de slopershamer meer dan waarschijnlijk zijn diensten kan aan wenden». De werkgroep stadsherwaardering protesteert met klem tegen afbraak plannen van dit gebouw, dat omwille van zijn architektonische waarde (een der weinige zuivere voorbeelden van vooroorlogse moderne architektuur) zeker moet behouden blijven. Samen met het hoekhuis aan de Ar- beidsstraat getuigt het zwembad van een kunstzinnige, zuivere stijl, waarbij de meeste recente gebouwen in het niet verzinken. Zomaar opperen dat het gebouw mag verdwijnen getuigt van weinig cultuur, volgens de werk groep. (JL) Ook moderne stijl mag wel eens geklasseerd worden; het moet niet altijd gothiek en renaissance zijn. Het Aalsterse zwembad (1939) van de architekt Willy Valcke, kreeg een prijs (laureaat in den nationalen kamowedstrijd). Hef hoek huis (van Aalstenaar A. Blanckaert) sluit er prachtig bij aan. St. Annalaan, AALST s 21 23 56 Geboorten te Aalst van 13 tot en met 18 juni 1983 Bianca De Pauw, Aalst, Bredestraat 159; Liesbeth Van de Meerssche, Aalst, Vooruitzichtstraat 9; An De Coen, Erembodegem, Zavelstraat 11 Saadia Bardid, Aalst, Sint Janstraat 57; Wendy Van den Broeck, Aalst, Rozendreef 165 bus 27; Farid Oubial, Aalst, Wellekensstraat 74; Sandra Fossele, Erembodegem, Gaston De Schepperstraat 18; Sofie Borms, Aalst, Kreupelveldstraat 49; Bregt Vangoethem, Erembodegem, Avon- delsbaan 18; Sven De Brouwer, Aalst, Volksverheffingstraat 49. 32/23'12 TAXj Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bedien,ng gral.s Huwelijksafkondigingen op zondag 19 juni 1983 Peter Knapen, Grimbergen, Hane- veldlaan 23 en Hilde De Swaef, Gijze- gem, Klein Driesstraat 53, Johan Troch, Haaltert, Windmolenstraat 54 en Fabienne Renneboog, Nieuwerker- ken, Bergstraat 36; Lieven Neirinck, Nieuwerkerken, Bremtstraat 2A en Hilde De Koninck, Nieuwerkerken, Maaldreef 51Patrick Van Neck, Hof- stade, Molenstraat 25 en Els Boey- kens, Hofstade, Steenweg op Dender- monde 68; Peter Tolleneer, Aalst, Eik straat 46 en Mia Devogelaere, Aalst, Capucienenlaan 46; Johan Van der Biest, Erembodegem, Heuvel 46b en Beatrice Van Riet, Aalst, Houtkaai 10; Wim De Kegel, Erembodegem, Korte- straat 10 en Marleen Van Leuven, Aalst, Spaarzaamheidstraat 72; El Bachir Karom en Muriel Wauters, Aalst, Drie Sleutelstraat 27B; Mare De Decker, Erembodegem, Fazantenlaan 16 en Christel De Ridder, Erembode gem, Brusselbaan 289; Rudy Van der Biest, Erembodegem, Brusselbaan 253 en Christel Heireman, Aalst, Hya- cinthenstraat 12; Mare De Mil, Aalst en Dorine De Winne, Herzele; Jan Jacques, Ninove en Carry De Wilde, Ninove; Wilfried Van der Eist, Herder- sem, Grote Baan 264 en Marleen Gyselinck, Lede, Blomstraat 81; Patrick De Vlaeminck, Aalst en Mar leen De Vlaminck, Geraardsbergen; Mare De Groeve. Aalst en Ingrid Haverbeke, Geraardsbergen. Voltrokken huwelijken binnen de stad van 13 tot en met 18 juni 1983 Henri Verbeiren, Teralfene, Molen hoekstraat 29 en Rita Schollaert, Mel- dert, Kleindriesstraat 17A; Robert Impens, Wichelen, Strijp 53 en Maura Van Langenhove, Baardegem, Kapellestraat 3; Gaston Van den Bos sche en Sigrid Caudron, Aalst, Nieuw- beekstraat 33; Roger Van Aelst en Rita De Vis, Aalst, Osbroekstraat 22; Karei Arens, Asse, Waarbeek 32 en Marie-Christine Van Recken, Erembo degem, Kouterbaan 49; Guy Goos- sens, Nieuwerkerken, Pastorijstraat 8 en Nadine Mattheus. Nieuwerkerken, Veldstraat 1Renaat Van Driessche, Lede, Barrevoetsehoek 64 en Chris tina Merckx, Moorsel, Aalstersesteen- weg 33; Emiel Redant, Aalst, Engel straat 11 en Monique Casier, Aalst, Bredestraat 80; Jozef Roggeman, Aalst, De Vilanderstraat 6 en Simonne De Spiegeleer, Aalst, Felix de Hert straat 33; Johan Schotte, Aalst, Raf- felgemstraat 4 en Nelly Temmerman, Aalst, Terlindenstraat 17; Jan De Gendt, Aalst, Molenstraat 28 en Lut- garde Mergan, Aalst, Broekstraat 9; Danny Bosteels, Aalst, Geldhofstraat 76 en Marleen Van den Bulcke, Aalst, Jan Bijlstraat 36; Tony Van de Walle en Carina Trogh, Aalst, Sinte-Gudu- lastraat 49; Jan Van den Eede, Moor sel, Driesstraat 41 en Karine Verley- sen, Aalst, Rozendreef 34; Guy Van Cauter, Wanzele, Watermolenstraat 9 en Christa Hunninck, Aalst, Park De Blieck 27; Hugo Lobyn, Denderhou- tem, Terlinden 35 en Christel Schoc- kaert, Aalst, Oude Dendermondse- steenweg 245; Guy De Deyn, Erpe- Mere, Kwalestraat 31 en Myriam Claeys, Hofstade, Sinte-Annastraat 37; Guy Verlé, Aalst, Brakelstraat 46 en Gonda Van Goethem, Aalst, Prin- senveld 15; Victor Vertonghen, Essens, Karlemeersbaan 2 en Ingrid De Ridder, Aalst, 1-meistraat 11; Gil bert Lefaible, Evere, Oud-Strijders laan 87 en Vera Bockstael, Aalst, Gentsesteenweg 239; Ronny Lim- pens en Monique De Cremer, Restert- straat 83; Raymond De Sutter en Magda Symoens, Nieuwerkerken, Merestraat 40; Marc Van der Burght, Erembodegem, Kleistraat 54 en Annie De Ryck, Aalst, Affligemdreef 131; LucCarlier, Drongen, Vliegpleinkouter 25 en Marleen Van den Bremt, Nieu werkerken, Kwalestraat 85C; Mare Sterck, Aalst, Slotstraat 61 en Gode- lieve Troch, Aalst, Raffelgemstraat 12 bus 45; Joris Beerens, Aalst, Sinte Gudulastraat 4 en Regina Van Nuffel, Nieuwerkerken, Bredeweg 3; Jaak De Witte, Herdersem, Aartstraat 61 en Greta Smet, Aalst, Bredestraat 397. Overlijdens te Aalst van 13 tot en met 18 juni 1983 René Van Hecke, gepens. 86 j., Hof stade, Leopoldstraat 10, echt. Leon- tina Bourgeois; Adelina Van Impe, gepens. 75 j., Nieuwerkerken, Mere straat 81A, wed. Achiel Temmerman; Virginia Coppens, gepens. 81 j., Nieu werkerken, Kwalenhoekstraat 36, wed. Petrus Cautaert; Emilius Steen- haut, gepens. 77 j., Aalst, Vooruit zichtstraat 86, wed. Marthe Branc, echt. Alice Beygaert; Hortensia De Rouck, zonder beroep 83 jErembo degem, Welleweg 54, wed. Jozef De Wit; Zulma Nuyttens, zonder beroep, 76 j., Aalst, Gentsesteenweg 377, wed. Henri Landsheere; Romanus Barrez, gepens. 74 jAalst, Kalfstraat 14, echt Maria Roozen; Alicia Rogiers, gepens., 88 j.. Aalst. Jan De Windtstraat 65, wed. Alfons Sterck; Maria Mertens, zonder beroep, 93 j Aalst, Oude Gentbaan 265, wed. Josephus Van Neyghem; Martha Bon- narens, gepens. 70 jAalst, Pieter Daensstraat 24, echt. Frans Buys; Maria Cornelis, gepens., 83 j., Aalst, Caudronstraat 18, wed. Georges De Meester; Joseph De Schryver, gepens., 83 j., Aalst, Rustoord Sint Job, Marktweg 20, wed. Constantia Temmerman; Maria Bruyninckx, gepens., 65 j Erembodegem, Van de Vijverstraat 17, wed. Frans Phlips; Romania Verhaegen, gepens. 87 j., Aalst, Sint Annalaan 97, wed. Arthur Temmerman; Petrus Van der Veken, gepens., 70 jAalst, Sint Kamielstraat 52, echt. Raymonda Van den Bergh; Julia Bontinck, onderwijzeres-kloos terlinge, 63 j., Aalst, Sint-Martinus- plein 4, ongehuwd, dochter van Hec tor en van Maria De Feyter. Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde qebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. GEZOCHT: VERHUUR VAN EEN GEMEUBELD APPARTEMENT voor 4 maanden, van september tot en met december 1983 Tel. 053/21 74 63. Geachte Heer Burgemeester Via de kranten heb ik moeten verne men dat U mijn organisatie «Twaalf uren van Aalst» volledig afbreekt en op een zéér eenzijdige manier de be slissing treft om in de toekomst geen toelating voor deze rally meer te geven. Het doet steeds ergens pijn als men denkt in een vrije demokratie te leven en dan te moeten ondervinden dat zonder kontakt op te nemen met bevoegde personen van hogerhand beslissingen worden getroffen die in 'één klap het intensief werk van een vereniging, gespreid over twaalf jaren, naar de bliksem helpt. Wij kunnen er U niet voor bedanken, mijnheer de bur gervader. U hebt gelijk als U zegt dat sommige piloten overdreven snelheden ontwik kelden. U hebt gelijk als U zegt dat er tijdens de verkenningen verscheidene piloten voor gek reden. U hebt gelijk als U zegt dat er schade aangericht is aan jonge plantjes, sommige afsluitin gen en dies meer. Maar U hebt geen gelijk als U zegt dat de bewoners op de gesloten baantra- jekten niet verwittigd waren (onze omzendbrief persoonlijk besteld van huis tot huis als bewijs). U hebt geen gelijk als U stelt dat landbouwers hun velden niet konden bereiken (steeds werd de wedstrijd stilgelegd op een voudige vraag van doortocht). Elke organisatie maakt fouten en de grootste fout die ik als inrichter dit jaar heb gemaakt is de vrije verkenning aan gematigde snelheid te hebben toegelaten. Moest U ons reglement 'geraadpleegd heben dan was U dat zeker opgevallen. De bedoeling hier van was het steeds groeiende deelne mersveld van 's zondags (127) beter te kunnen opvangen. Dit is uit de hand gelopen door de ongedisciplineerd heid van sommige deelnemers en zelfs met 500 man op de verschillende omlopen en eventuele politiebescher ming of -aanwezigheid hadden wij dit nog niet kunnen verhelpen. Als orga nisator had ik voor mezelf bepaald dit in de toekomst niet meer toe te laten. Lawaai in de binnenstad Enkel en alleen voor de medewerkende firma's en dat zijn er enorm veel, mijnheer de burgemeester lieten wij de deel nemers door de binnenstad rijden. Ook dit probleem hadden wij, als wij de kans hadden gekregen, kunnen bespreken en oplossen voor de toe komst. Over lawaai gesproken, mijnheer de burgemeester, hebt U al eens drie uur op de Hopmarkt gestaan, bv. van 23 uur tot 02 uur op een zaterdagnacht. Een zeer leerrijke en ekonomisch ver antwoorde ervaring. Karnaval-Aalst duurt enkele dagen langer en is ook zeer interessant om als buitenstaan der te bekijken, vooral dan wat lawaai, hinder en vandalisme betreft. Maar Karnaval verwijst natuurlijk naar een hoog nut voor onze kulturele ontwik keling. En Aalst-kermis Werk op de plank. Geen enkel ekonomisch nut, zegt U. «Misschien eens interessant om voor te leggen aan het lepers schepenkol lege. In leper worden de 24 uren van leper verreden, ook een rally. Geen haar op hun hoofd dat er zou aan den ken elk jaar circa 160.000 toeschou wers weg te houden uit de stad. De middenstand en de horeca zouden er immers niet zo gelukkig mee zijn. In ons landje worden er per jaar zo een 100 rallys ingericht in de zin van de 12 uren van Aalst. Aalst werd van jaar tot jaar belangrijker en we zijn (of we waren) aan het uitgroeien tot een van de grootste provinciale rallys van België. Getuige hiervan, het groot aantal deelnemers, waaronder zelfs Nederlanders en Duitsers, 25.000 man bijeen krijgen voor een manifes tatie is niet van de poes en vergt veel publiciteit, een serieus budget en veel tijd. Tijd die al onze leden belangeloos verspelen aan onze organisatie, waar wij, en dat geven wij U op een briefje, terecht fier op zijn. Tot slot, mijnheer de burgemeester, nog dit: Uw reaktie kunnen wij best begrijpen en vinden we nog logisch ook. Uw beslissing, daarentegen, is voor ons onaanvaardbaar omwille van de manier waarop ze is tot stand gekomen. Ongeacht of U bij uw be slissing blijft of niet, de Twaalf uren van Aalst zullen blijven doorgaan, dat zijn wij aan al onze medewerkers en aanhangers verplicht. Graag tot een konstruktief gesprek bereid. Met sportieve groeten. F. Smet voorzitter. Kattestraat 37, Aalst 053-70 06 06 verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst i /èoe//uxuc/inaerv - t. u&. 'Cuzntjuficj /Se/f/fi/aa/Aaiefssi esv -/eru/i^en /esgeJr* e#4seJce#inaefi /waste/, aa/a, /eenestAfoes^e/sjfisia ^hczsia twee/ uee/ ksicu/ /atl/ttceff 57. 959f ('59/77 5/ U

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6