Komt «Dallas» naar Palace OPTIEK DE VIJLDER Schoenen BATA Gazet oan QaKt Balboogschieten naar den Tettentoeren 'T SLOEBERKEN 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 8 juli 1983 Filmprogrammatie TRAITEUR PROVENCE GALERIJ PIETER COECKE Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Café frituur snack St. Annalaan, AALST s 21 23 56 BRILLEN ZONNEBRILLEN Pontstraat 14 AALST Tel. 21 24 09 AALSTERS HONDENHUISJE Fr. B0NNAERENS- M0ENS Gentsesteenweg 197 9300 AALST Tel. 053/70 52 99 nu bijna aan de prijs van BLOTE VOETEN Lange Zoutstraat 35, AALST s 053/21 33 42 nicucoG. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Vervolg van blz. 1 Tetrascoop Een gesprek met de heer Wouters, uit bater van «de Palace», leerde ons algauw dat het geen akkefietje is dat nu in zijn benedenruimte wordt uitge voerd. Wanneer de zalen in september immers opnieuw hun volle kapaciteit aan toeschouwers zullen verwelko men, zal men er niet meer de keuze krijgen uit drie films, maar uit VIER Dhr Wouters: «Inderdaad, het gaat dus om een splitsing van de beneden ruimte in twee vertoningsruimten. De ruimte die zich onder het balkon bevindt wordt omgebouwd tot de vierde zaal, met een kapaciteit van 108 bezoekers. Dit houdt niet in dat de grootste zaal aan kracht zal moeten inboeten, want deze zal zelfs nog ver groot worden. Het doek zal immers zo'n 14 meter achteruit kunnen, een ruimte die vrijkomt door de «scene» helemaal achteraan te benutten. De hoofdzaal zal aldus liefst 410 toe schouwers kunnen herbergen». Hot films Dat is echter nog lang niet de enige vernieuwing die «de PAtace» gelijk vloers zal ondergaan. Ook aan het komfort van de biosfreak wordt gedacht... Dhr. Wouters kondigt een moderne «warmeJucht»-verwarming aan «Boven volstaat voor de kleinere zalen de centrale verwarming, maar voor de grotere is zo'n totaal ver nieuwd systeem meer aangewezen. Het traditioneel opwarmen zou er niet zo doeltreffend zijn. Om een deel van het warmteprobleem op te vangen zal ook de zoldering wat verlaagd worden, hetgeen het geheel tevens een stuk gezelliger zal maken. «We kunnen de programmatie van de film «Opgepast, hier wordt het heet» misschien eerder als een aankondiging zien van de ver wachte aanpassingen onder het motto «Hoy, hier wordt het gezellig warm» Zitten, Max! Ongetwijfeld de belangrijkste uiterlijke vernieuwing voor de Aalsterse toe schouwer zal deze van de zetels zijn. Daar waar een niet te onderschatten bezoeker liever een film afwachtte tot hij vanuit de benedenzaal in de gezelli ger en moderner bovenzaaltjes terechtkwam (pech als hij dan niet «verlenad werd»), zal deze aarzeling van het kieskeurigste deel van het Aal sterse biospubliek voortaan onnodig blijken Er komen immers net zo hyperluxueuze clubzetels als boven reeds het geval is. Wie beseft dat zo één zitmeubeltje 6.500 frank kost, zal hopelijk in het vervolg niet zo gauw aan vandalenstreken met kauwgum en mes meer denken, en wat meer respekt opbrengen voor de inspan ning die de uitbater levert (net als in het Feestpaleis, trouwens om zijn klanten de weelderigste luxe te laten genieten... Kapotte TL-lampen In tegenstelling tot de donkere kamer van onze fotografen, waar kapotte TL- lampen ideaal zijn om de verlichting te verzorgen, wordt in de nieuwe zalen ook een aangepaste moderne lichtin stallatie geplaatst Inderdaad, in een ruimte waar duisternis moet heersen voor 90 van de exploitatietijd, mag het aspekt van de heldere momenten niet verwaarloosd worden. En wees gerust, je zal je zaklamp niet nodig hebben, tenzij je te laat komt natuurlijk (en tja, Aalstenaar zijnde Naast een kersverse vloerbekleding komt er ook een goed uitgedokterde isolatie tegen de muren, afgewerkt met een gezellig stofje. Extra-times... Onze vraag natuurlijkgaat dit alles geen gevolgen hebben op de prijs van een biosticket, die trouwens dit jaar al naar 130 fr klom Dhr. Wouters «Neen, er is geen prijs verhoging te verwachten in de komende maandenOver het waar om van een vierde zaal wou hij ook ondubbelzinnig zijn «het was duide lijk dat we de laatste tijd de produkties met meer konden volgen. De kassuk- sessen zorgden stilaan voor een «op stopping» van de aktuelere films. Daarom werden er trouwens recente lijk een paar weken tot vijf films per week geprogrammeerd Met een vierde zaal kunnen we nu een betere doorstroming van de nieuwe produk ties verzekeren. Of het de bedoeling is om in dat zaaltje speciaal minder- commercièle produkties te draaien, vroeg u Neen, ik denk vooral aan een supplementaire ruimté om de suk- sesfilms die aan een verlenging toe zijn hun laatste bezoekers te laten kennen. Waardoor dan automatisch de andere zalen vlotter vrijkomen voor vers akteer- en regisseertalent...» Dit zal wellicht in cinefielmiddens met enige teleurstelling vernomen worden, (in het klubblad van Antrakt verscheen er onlangs nogal wat kritiek op het gebruik van de kleinere zaaltjes als het uitpersen van commerciële citroe nen, terwijl zij meer «interessante pro dukties hadden verwacht weldra volgt in de NGvA trouwens een artikel gewijd aan Antrakt en hun visie op het biosleven in Aalst maar misschien is er dan toch de troost dat de kans op een ietwat ruimere keuze groter wordt, met een zaal extra... Herexamens Of het speciaal voor de minder geluk kige studenten met tweede zit gepland is, lijkt te betwijfelen, maar voorlopig zullen zij nog met te frekwent naar de veelvoudige programmaties verleid worden. De «tetrascoop» in de Schoolstraat zal pas begin september volledig operationeel zijn. Op dat moment zal «de Palace» ru'mte bieden aan niet minder dan 785 toeschou wers Herinneren we er immers aan dat de twee bovenzaaltjes plaats bie den aan resp. 171 en 96 biosbezoe- kers... Tussen twee stoelen Je zou je kunnen afvragen waar de oude stoelen uit de benedenzaal dan naartoe gegaan zijn. Verbrand Sluik- gestort Als kerkstoelen gebruikt op St. Anna voor de nakende inwijding van het veelbesproken orgel Als schietstoelen verkocht aan de nieuwe miljarden-F-1 6-gevechtsvliegtuigen (om tijdens het neerstorten ook wat luxe te genieten Tja, allemaal goed gevonden, hoor, kritische lezers, maar de waarheid ligt hu eenmaal veel eenvoudiger en minder sensationeel. Het grootste deel van de bordeauxrode klapzetels is momen teel immers reeds geïnstalleerd in de zaal van het Groen Kruis, en de rest' vond zijn plaats in de Stadsschouw burg. Wie dus heimwee heeft naar het «landschap» van de eerste kus in het donker met zijn/haar eeuwige liefde, kan daar nu dus terecht voor wat achterwerk-jeugdsentiment. (LDC) Palace Studio «Het eiland op het dak van de we reld» (KT); Walt Disney-speelfilm, over het eiland Sjipka, waar plots- Vikings- Aalstenaars de gemeenteraad en andere schermutselingen leiden Club «Rich and famous» (KT); de nadelen van het rijk en beroemd zijn. maar voor lopig heeft uw reporter van geen beiden Zoals ieder jaar (middenin de kompetitie) treffen de 3 Aalsterse Balboogmaat- schappijen zich op de Grote markt om hun kunnen aan Jan Publiek kenbaar te maken. Niet minder dan 100 "vogels" moesten eraan geloven. De Ware Vrienden haalden uiteindelijk de eerste prijs, voor De Clauwaerts en St.-Servatius (JC) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77.62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr.. 6 maanden 550 fr.. 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. last. Met Candice Bergen Benedenzaal zie «bespreking» of liever artikel elders in dit blad. Feestpaleis vakantie van 8 tot en met 28 juli (volgende week volgt de «Palace» voorbeeld dit Ongeëvenaarde keus. U die een bril draagt, denk aan gekleurde zonglazen in uw dioptrie of snelreagerende colormatic glazen die aanpas sen aan de lichtsterkte. Toiletteren, trimmen en algemene verzorging van alle hondenrassen Verkoop van alle hondenprodukten. Ook fokken van poedels OnalhankcNk weekblad voor Groot Aalst - tm Ik neem een abonnement van 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 5§0 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst. Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst Snacks uur van de dag istraat 1, Aalst 83/141

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2