aalsteps I Nieuwe vuilniszakken zullen in augustus geleverd worden Buurtbewoners klagen over Interstoom Ingang stadspark verfraaid Oproep voor vakantie jobs werd flop HUIS CALLEBAUT HUIS CALLEBAUT Nieuwe Gazet van Aalst - 8 juli 1983 5 VAKANTIE Aalsterse politie De boog kan niet altijd gespannen staan Huwelijksiijsten vind je overal Originele huwelijksiijsten vind je zeker bij Kom eens een kijkje nemen Keizerlijk Plein 36A Aalst L Tel. 053/77 17 21 |Sp§§p Heel wat Aalstenaars zullen reeds gekonfronteerd geworden zijn met net feit dat zij een bijkomend aantal vuilniszakken moeten aankopen heb ben, omdat het kontingent dat voorzien is voor het dienstjaar 1983 nog steeds niet geleverd is. Ook oud-schepen Eddy Monsieur werd met deze toestand gekonfronteerd en in terpelleerde hierover dan ook in de ge meenteraad. Volgens het SP-raadslid had het nieuw schepenkoiiege blijkbaar de bedoeling een bijkomende niet-offici- ele belasting te realiseren, vooral op de rug van de grote verbruikers, zoals grote gezinnen. Volgens Monsieur zullen bijna alle grote gezinnen verplicht worden 25 of 50 zakken extra bij te kopen, wat een meeruitqave betekent van hetzij 175 fr. of 350 fr. Rekening houdend niet het feit dat de be lasting op het huisvuil steeg van 1500 naar 1750 fr. noemde de interpellant de ze toestand werkelijk onrechtvaardig. Tot slot verwees Monsieur naar het feit dat men vroeger steeds in de maand april met de bedeling van de plastiekzakken startte. In zijn antwoord deelde schepen voor leefmilieu André Doorns meezat de be stelling en de bedeling van de zakken gebeurt via het belastingskohier» opha len van huisvuil». Het gegevensoesiand van dit werd, na de installatie van het nieuwe bestuur, aangevraagd bij- het Rijksregister. Toen de gegevens in de dienst informatica van de stad Aalst toe kwamen bleek er een fout begaan en moest de overtapping van de gegevens worden overgedaan. Pas begin juni ont ving de stad dan het juiste bestand, dat door de politie en de dienst informatica wordt nagezien. Daarna worden een aantal personen uit de lijst genomen, zo als kloosterlinge, schippers, enz en wordt onderzocht of één of meer gezinnen niet op hetzelfde adres wonen. Schepen Doorns beloofde dat op basis van het definitieve bestand onmiddellijk een be slissing zal gebeuren en tot de verdeling zal worden overgegaan. Op de maande lijkse perskonferentie voegde de sche pen er nog aan toe dat de lijsten van vier deelgemeenten reeds klaar zijn, en dat de bedeling in augustus zal kunnen star ten. (M.P.) Dat Interstoom op een zeer goedkope en efficiënte wijze in de verwarming kan voorzien, stemt menigeen tot genoegen. De bewoners die gehuisvest zijn op de kruising van de Ploeg- en Post- hoomstraat, voelen zich de laatste tijd echter minder gelukkig. De oorzaak van deze wrevel ligt aan het optreden van voornoemd bedrijf. Mark Supply, de man die de klachten verwoordt, ziet het als volgt: «In 1981 is Interstoom hier begonnen met het leggen van enorme buizen die tot doel hebben om het HRIBTO en het nieuwe ziekenhuis te verwarmen. Deze wer ken hebben geruime tijd aangesleept en een aantal maal heb ik de politie verwittigd voor het vaststellen van geluidshinder. Zo dierf men soms tot 23 u. doorwerken. Voor mensen met kinderen of jongelui in examenperiode was het nu en dan onuitstaanbaar. Er werd dan dikwijls geschermd met het feit dat binnen een bepaalde tijdspe riode de werken moesten beëindigd zijn. Deze «moeilijkheden» werden tenslotte opgelost. Maar wat er nu aan de hand is, ontgaat mij toch ook. Voldoet het buizensysteem niet aan de gestelde voorwaarden y is er ergens eenlëk Kan de aruK met geregeld worden Wat dan ookhet is hier een voortdurend komen en gaan van werk lieden van Interstoom. Overal worden putten gemaakt, meestal juist vóór het weekeinde zodat de kinderen nauwe lijks de straat op kunnen. Er worden nieuwe roosters aangelegd vroeger twee, nu reeds zes er wordt geha merd en gelast maar niets helpt. De verdamping komt zelfs uit de rioleerlei- dingen. Ook de manier van werken laat soms te wensen over. Zo heb ik 's morgens de ene ploeg een kuil zien maken en 's namiddags gooide een ander team diezelfde put gewoon weer toe. Van herstellingen was echter geen sprake. Wij troosten ons telkens met de gedachte dat dit de laatste keer was maar het blijkt immer ijdele hoop» (R.G.) Sedert de aanleg van parkeerstroken aan de Barklaan mag er niét meer gepar keerd worden onder de bomen langsheen de Parklaan, evenmin als aan de ingang van het stadspark zelf. Anders zijn er immers teveel risico's voor geparkeerde wagens en wordt er teveel schade aangericht aan de bomen zelf. Het Schepen kollege besliste nu aan de ingang van het park een plantsoen aan te leggen. Onder de bomen langsheen de Parklaan zullen later groenaanplantingen gebeu ren, naarmate er heesters in eigen beheer kunnen worden gekweekt. Ondertussen doet de Burgemeester en de Schepenen een oproep aan de inwo ners om het parkeervertxxl op de verhoogde berm aan de Parklaan stipt na te leven en enkel gebruik te maken voor de voorziene parkeerstrook. (M.P.) Ligt u al In gedachten op uw vierkante meter stralend strand zonder zand, lieve lezer, en op een tapijtje om die kwaje kwartskorrels niet te voelen op uw blote bips Verblijft u reeds in uw verbeelding tussen de castilliaanse Castillo's, de byzantijnse basilieken, de Zeiten in Zeil am Ziller Of scheert uw schip al naar het land van Volvo, Borg en Abba Zalig moet het vooruitzicht zijn om Aalst weldra vaarwel te wuiven, dat Aalst waar wij zo graag op sakkeren omdat er altijd iets is dat ons tegenvalt. Goede reis, profiteer ervan. En kijk ginder eens rond hoe het daar zit met de pree en de index, de sociale voorzieningen en het aantal vakantiedagen, de huisvesting en het komfort. Luisters eens of de doktoors er even gemakkelijk briefjes schrijven, of het zwartwerk er even zwart ziet, de fiskale fraude even frenetiek en de jeugdwerkloosheid even verbijsterend. Misschien vindt u ergens een magere troost en hoeft u zich m inder voor wantoestanden op te winden als u weergekomen zijt. Want ik wed dat u weerkomt. Niet dat ik uw reflexen wil afzwakken of u passiviteit voorhouden, maar het kan een bijkomende oorzaak zijn om uw vakantie te doen slagen. Vast te stellen dat wij het eigenlijk nog goed hebben. En kijk ook eens naar iets anders. Let eens op de initiatieven die men elders uitwerkt om toeristen aan te trekken. Zoek eens uit hoe men er de verkeerspro blemen aanpakt en hoe het er zit met de plaatselijke folklore, de kultuurbeoe- fening, de samenwerking onder bevolkingsgroepen, de gezelligheid. Informeer eens of de politiekers er zich de dienaars van de bevolking voelen. Als.u iets positiefs ontdekt hebt, en u vindt dat Aalst er iets bij leren kan. zet dan de kroon op uw vakantie. En schrijf na uw thuiskomst eens een gedetailleerd briefje naar uw weekblad. De Panoramist Als je in de stadhuisdiensten op een vriendelijk gezicht wil vallen, moet je onmiddellijk naar de Keizershallen. De economische dienst, aldaar gehuisvest, doet wat service betreft, geweldig zijn best De directeur ervan is voorwaar een voorbeeld, van wat er aan stadhuis-service soms scheelt. Een zweem van vriendelijkheid op zijn gezicht, komt er alleen maar voor een schoon wicht. Maar wie als gewone burger iets wil vragen, moet 't puntje van zijn neus wel wagen Heel onbeleefd, want met een snauw, verzorgt hij de public relation van De Pauw. Toch typisch dat «macht» aan sommige lieden, plots alle menselijkheid schijnt te verbieden. Hoe kleiner de geest, hoe groter de kans, dat ze meespringen in de machtswellustdans. De schepen zal er moeten over waken, niet zelf het slachtoffer te geraken van deze uitwassen van bureaucratie want binnen zes jaar, komt de kwitantie perversje 7 antwoorden op 261 brieven Begin mei hebben de nieuwe schepenen van de jeugd Bourlon en van de middenstand De Pauw een brief gestuurd naar alle bedrijfsleiders van Groot-Aalst. In dit schrijven deed men een oproep om aan de stads diensten het aantal vakantiejobs mee te delen. Met de inlichtingen zou het schepenkollege dan de nodige klassifikaties uitvoeren en haar be reidwillige hulp aanbieden bij de keuze van de geschikte titularissen. Anderzijds werd ook een oproep gedaan bij studenten-werkzoekenden zelf. Over de inhoud van deze brief interpel leerde VU-raadslid Willy Van Mossevel- de op de jongste gemeenteraad. Ten eerste gaf de brief naar zijn mening de schijn alsof de bedrijfsleiders niet be voegd zijn te weten wie al dan niet past in hun bedrijf. Het initiatief ergerde hem ook omdat twee schepenen, die zelf als zelf standige door het leven gaan, nu blijk baar voorstander zijn van een interventie van de openbare diensten bij het bege leiden of manipuleren van vakantiejobs in privé bedrijven. Willy Van Mossevelde was van oordeel dat de studerende jeugd aldus gekon fronteerd werd met de impakt en de machtswellust van de politiekers, en dit zelfs nog voor zij werkelijk op de arbeids markt terecht komen. «Reeds van bijna in de wieg wordt de student duidelijk ge maakt dat na de studietijd de politieker noodzakelijk is voor het bekomen en be houden van een job» aldus het VU- raadslid. Tegen deze politieke manipula tie verzette hij zich dan ook heftig zowel als vrij mens en als KMO'ers. Op de jongste perskonferentie van het schepenkollege deelde Schepen voor de Jeugd Bourlon mee dat er 261 bedrijven aangeschreven werden, waarvan er 6 of 7 antwoordden. Anderzijds waren er 68 studenten, die hun kandidatuur stelden voor een vakantiejob. In tegenstelling met wat het stadsbestuur eerst wenste te doen, werd uiteindelijk de lijst van de kandidaturen aan alle bedrijven, die job studenten wensten aan te werven over gemaakt, zonder enige selektie vooraf. De stad fungeerde dus enkel als een brievenbus, en opvallend was dat men op het stadhuis blijkbaar ook geen enkel idee had over het resultaat van de (toch wel dure) postbusaktie. Ondanks alles wil het stadsbestuur volgend jaar op nieuw starten met het initiatief, zij het vroeger op het jaar. (M.P.) Eindelijk worden de motorrijdende rustverstoorders op de Grote Markt eens aan gepakt. Tactvol, kordaat en keurig worden ze bekeurd. De bijna constante aanwezigheid vorig weekend van agenten, zonder show of arrogantie, verdient een pluim. Dit kan niet gezegd worden van een nachtploeg die een jong man in verzekerde bewaring bracht, omdat hij nogal krachtig en luidruchtig zijn fiets van tussen een paar andere haalde, op diezelfde Grote Markt. De fietser werd op het bureau uitgelachen om de snit van zijn kledij (i.v.m. het motief op zijn hemd «Is dat een hemd, 't is behangselpapier») en met een schaar wou men zijn haarsnit wat bijpassen. Een kettinkje werd hem van het lijf gesnokt. Pas als de jongeman dreigde met zijn relaties in de gemeentepolitiek, werd hij weer behoorlijk behandeld. Blijkbaar hadden deze wetsdienaars te veel naar de «komische» reeks «Chips» gekeken op de beeldbuis. Of hadden ze te diep in een andere glazen buis gekeken (J.L.) dllee. hastf/ In Beuregem hémmen da d 'eiLk ni

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5