-10 - 30 - 20 - 50 Mode Germaine Diploma's en prijzen in onze Akademies Adviesraden leefmilieu- en volksgezondheid startten in mineur TE LAAT GEKOMEN Z0NPRIJZEN op alle artikelen De zon is er dan toch gekomen... maar wij doen er nog een zonnetje bovenop Vanaf vrijdag 8 juli tot begin augustus Geraardsbergsesteenweg 74, Erembodegem Tel. 053/21 85 50 maandag gesloten TRAITEUR PROVENCE GALERIJ PIETER COECKE Kóm eens kijken er is teveel om op te noemen Nieuwe Gazet van Aalst 8 juli 1983 - 7 Als bekroning De grote vakantie is begonnen. Maar vooraleer uit te zwermen naar huis of vakantieoord ontvingen heel wat studenten aan de Akademle een diploma en/of prijs. AKADEMIE VOOR MUZIEK, BALLET EN TONEEL Klassen notenleer (graad van uitmuntendheid) - Prijs met grote onderscheiding Jo Van der Biest. Klas notenleer (pre-professionele afdeling) - met de grootste onderscheiding en medaille van verdienste: Brigitte Ghyselen. Met grote onder scheiding: Vera Van den Broecke en An Van Holder. Klas dictie (vervolmakingsgraad 2e jaar) - Prijs met onderscheiding: Christophe Leroy, Ann Van Gijsegem, Els Peerlinck, Lutgard De Koninck en Dominica Temmerman. Uitreiking diploma's, stadsmedallles, regeringsmedailles en bijzondere prijzen Klassen piano - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille: Inge Spinette en Ann Van Durme. Prijs met onderscheiding en zilveren stadsmedaille: Bernadette Neckebroek. Klassen viool - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille: Bruno Bruylants. Klas cello - Prijs met onderscheiding en zilveren stadsmedaille: Rik Hendrix. Klas dwarsfluit - Prijs met onderscheiding en zilveren stadsmedaille: Herman Van Bellinghen. Klassen houten blaasinstrumenten: Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille voor klarinet: Jozef De Brucker. Klassen koperen blaasinstrumenten - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille voor trompet: Johan Van den Eede. Klassen kamermuziek - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille Nelly De Ro. Klassen zang - Prijs met grote onderscheiding en zilveren stadsmedaille: Godelieve Jansegers, Nelly Van den Abbeele en Marijke Van de Velde. Prijs van uitmuntendheid met onderscheiding en medaille van verdienste 80%: Luc Roelants. Prijs van uitmuntendheid met grote onderscheiding en regerings medaille 90%: Nelly De Ro. Klas Lyrische Kunst - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille: Nelly De Ro. Klassen voordragen - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadsmedaille: Hildegard De Vuyst, An De Jaeger en Kathy Van den Bossche. Prijs met onder scheiding en zilveren stadsmedaille:Kaatje Clarijs, Carien Heyvaert en Els Peerlinck. Prijs van uitmuntendheid met onderscheiding en medaille van verdienste 85%: Beatrijs Verbeken. Klassen toneel - Prijs met grote onderscheiding en gouden stadspiedailleKathy Van den Bossche. Prijs met onderscheiding en zilveren stadsmedaille: William Guns, Marleen De Kerpel, Jet De Koninck en Rita De Wolf. Prijs van uitmuntendheid met grote onderscheiding en regeringsmedailleAn De Jaeger. Prijs van uitmuntendheid met onderscheiding en medaille van verdienste 82%: Franklin De Meersman. Klassen ballet - Prijs met grote onderscheiding: Mieke Gabriels en Helga Blommaert. AKADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN Volgende bijzondere prijzen worden toegekend: Prijs Valerius De Saedeleer: Sophie Kuijken, leerlinge van de afdeling tekenen/ schilderen, dagschool. Prijs Stad Aalst: Herwig Boeykens, leerling van de afdeling binnenhuisarchitec tuurtekenen, dagschool. Prijs Staatssecretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch: Roger Burssens, leerling van de afdeling keramiek, school voor socio-culturele promotie. Prijs burgemeester Raymond Uyttersprot: Emiel Abé, leerling van de afdeling tekenen/schilderen/vrije grafiek, school voor socio-culturele promotie. Prijs volksvertegenwoordiger Ghisleen Willems: Rik De Spiegeleer, leerling van de afdeling binnenhuisinrichting, school voor socio-culturele promotie. Prijs senator Paul Van der NiepenMonique Duquesne, leerlinge van het oriëen- tatiejaar, school voor socio-culturele promotie. Prijs volksvertegenwoordiger Jan Caudron: Peter Ottoy, leerling van de afdeling binnenhuisarchitectuurtekenen, dagschool. Prijs volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem: Stefaan Van der Haegen, leerling van de afdeling tekenen/schilderen, dagschool Prijs senator De Kerpel: De Cock Ann, leerlinge van de afdeling beeldende kunsten, dagschool. Prijs schepen Anny De Maght-Aelbrecht: Theo Verleyen, leerling van de afdeling tekenen/schilderen/vrije grafiek, school voor socio-culturele promotie, prijs schepen Etlenne Bogaert: Lieve Hendrickx, leerlinge van het 1e oriëntatie jaar, dagschool. Prijs van de Zwitserse firma SchiesserLeontine De Mol, leerlinge van de afdeling beeldhouwen, school voor socio-culturele promotie. Prijs Culturele Raad Aalst: Guido Bruyland, leerling van de afdeling binnenhuis inrichting, school voor socio-culturele promotie. Prijs Vlaamse Toeristenbond: Helene de Ridder, leerlinge van de afdeling sier kunsten/kunstambachten, school voor socio-culturele promotie. Prijs Humanistisch Verbond: Erwin Van de Velde, leerling van de afdeling binnen huisarchitectuurtekenen, dagschool. Prijs Mamlxring IwelnPatrick jacobs, leerling van de afdeling binnenhuisinrich ting, school voor socio-culturele promotie. Prijs DactylaborFrangois Van Uytvanghe, leerling van de afdeling beeldhouwen, school voor socio-culturele promotie. prils Algemene Spaar- en LljfrentekasEddy Van Tittelboom, leerling van de afdeling architectuurtekenen, dagschool. Prijs Bank Brussel-Lambert: Roxane De Rijck, leelringe van de afdeling sierkun sten/kunstambachten, dagschool. Prijzen Generale Bankmaatschappij: Reinout Lengeler, leerling van de afdeling beeldende kunsten, dagschool en Jeannine Boerjan, leerlinge van de afdeling keramiek, school voor socio-culturele promotie. Prijs Noordstar BoerhaveMarcel De Backer, leerling van de afdeling keramiek, school voor socio-culturele promotie. Prijs ralffelsenkas: Katie Van der Heyden, leerlinga ven het 1e oriëentatiejaar, dagschool. In de feestzaal van het stadhuis vond de plechtige prijsuitreiking plaats van ae Akademie voor Schone Kunsten. Na de plechtigheid werd een bezoek gebracht aan de Akademie, waar de studenten hun werken tentoon stelden. (OJ) De adviesraden van leefmilieu en volksgezondheid, die beiden onder het voor zitterschap van schepen André Dooms staan, werden op donderdag 30 juni jl. plechtig geïnstalleerd. Hiervoor koos men zelfs de gemeente raadszaal uit op de eerste verdieping van het Belfort, zodat de leden van de adviesraden voor één maal in de huid van een gemeenteraadslid konden kruipen. In zijn inleiding wees sche pen Doorns op het eenvormig statuut van de adviesraden dat door het nieuwe stadsbestuur uitgewerkt werd, en dat, zoals hijzelf bekende wel enige onrust veroorzaakt had. Hij verde digde nochtans deze statuten door te wijzen op de al te grote kloof die in het verleden rees tussen de geformu leerde adviesraden en het beleid van het stadsbestuur. Via de eenvormig heid hoopte men een gesmeerder en vlotter kommunikatie te bekomen. Anderzijds verdedigde de heer Doorns ook het feit dat hijzelf voorzitter is van de betrokken adviesraden. Het was volgens hem niet de bedoeling de adviesraden en de verslaggeving te beïnvloeden, maar integendeel deze beter te begrijpen en te leren kenhen. Zo nodig zal hij ook de adviesraden kunnen voorlichten. Inspraak mocht volgens hem geen vrijblijvende aange legenheid zijn, en in de raden mocht men evenmin bepaalde bevolkings groepen naar voren brengen. Wel dienden de leden permanent voeling te hebben met wat leefde binnen hun vereniging, hun partij en binnen de inwoners zelf. Nogmaals bevestigde de schepen van leefmilieu dat de sta tuten konden verfijnd worden via een reglement van inwendige orde. Via citaten uit het boek «Inspraak door samenspraak» wees schepen Doorns op het belang van de adviesraden. Deze kregen voor hun eerste vergade ring de beschikking over een aantal dokumenten zoals de beleidsvisie van het nieuwe CVP-PVV-stadsbestuur, en een nota over het groenbeleid. Ook de problematiek van het wildbe- stand in het stadspark werd overhan digd aan de leden. Na de vakantie is het dan de bedoeling de beleidslijnen van de twee adviesraden voor de komende 5 jaar uit te werken. Volgens de schepen is er alleszins voor beide adviesraden veel werk op de plank. Op zijn beurt wees Burgemeester Uyt tersprot op het belang van beide raden, die nauw met elkaar in verband staan. Vooral de leefmilieuproblemen worden volgens hem in Aalst zeer scherp gesteld. Hierbij pleitte de bur gemeester wel voor een realistische visie, waarbij ook rekening gehouden wordt met-de ekonomische realiteit. Ekonomie en leefmilieu zijn dikwijls in konflikt met elkaar en soms is het zeer moeilijk om beslissingen te nemen. In dit verband wees hij op de lange duur 'van bepaalde problemen. Raymond Uyttersprot zegde wel dat hij teleurge steld was door bepaalde groepen die soms te éénzijdige standpunten inne men. De inspraak via adviesraden was naar zijn mening alleszins zeer positief, en stond op een ander niveau dan de gemeenteraad. Hier is bijna geen sprake- van minderheid en meerder heid, aldus Uyttersprot, die eraan herinnerde dat hij als Burgemeester en hoofd van de politie vaak bij leefmi lieuproblemen politioneel moet optre den. Alles bij elkaar had hij alleszins veel vertrouwen en geloof in de nieuwe adviesraden. Leden Hierna werd overgegaan tot de voor stelling van alle leden van de nieuwe raden. Deze voorstelling groeide ech ter vlug uit tot een warboel, enerzijds omdat de leden van de twee adviesra den door elkaar zaten in de raadszaal, anderzijds omdat vrijwel niemand het nodig vond om te zeggen in welke van Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) j 9300 AALST j Tel. 053/21 49 38 Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst de twee adviesraden men nu eigen lijke zitting had. Zelfs de afgevaardig den van de politieke partijen vonden het niet nodig te zeggen welke partij zij in welke raad vertegenwoordigden. Hierbij kwam nog dat de pers zelf geen lijst kreeg van de leden van elke raad. Enkel over de ondervoorzitters en de sekretarissen van de twee adviesra den bestond geen twijfel. Schepen Doorns wordt in de adviesraad van Volksgezondheid bijgestaan door ondervoorzitter Etienne Van Overwalle en sek.retaris Louis Kiekens. In deze van leefmilieu is Mevr. Maria Van Vae- renbergh ondervoorzitster en is Magda De Wolf sekretaris. De installatievergadering werd ten slotte een totaal lachertje toen sche pen Doorns advies vroeg over een aanvraag van de vereniging van minia tuurbootjes Speedy voor het gebruik van één van de vijvers van het stads park of deze van de Gerstjens. Uit verklaringen van leden van de leefmi- lieuraad bleek deze laatste vijver totaal onbruikbaar voor dergelijke wedstrij den wegens overbegroeiing. Ondanks enige bezwaren van de kfub zelf, stelde men tenslotte de Spiegelvijver voor als werkterrein. Achteraf hoor den wij wel heel wat leden van de leef milieuadviesraad de vraag stellen, of deze laatste diskussie een voorbeeld was van het niveau waarop adviezen mochten geformuleerd worden. Velen merkten op dat er in Aalst toch wel wat andere leefmilieuproblemen zijn die dringend dienen aangepakt te wor den. (M.P.) Ken je ook wantoestanden in Groot-Aatst Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7