[Ui Café 't Land hu - \l' tFBLJPIJIÏPBeïi Reuze guldensporenbelotting Openingsdatum nieuw zwembad staat nog niet vast Gira opende deuren VIVOKO 11 JULI om 20 uur zaal Paul Verhaegen Volleybaltornooi De Dompeleers St.-Jobkapel wordt gerestaureerd CUVELIER Aluminiumbedrijf Marcoen zn Aannemer VAN ROSSEM-MEERT te Herdersem op Alfons De Cockstraat 67 - HERDERSEM Zo maar liefst voor 10.000 fr. prijzen. IS Ueraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Wij wensen aan alle lezers van de Nieuwe Gazet van Aalst een fijne zonnige vakantie Een voorspoedige reis en een behouden thuiskomst. BOUW ZELF UW VERANDA Grote Markt, Aalst lv 21 17 88 p. v.b.a. IjlAlitUU Vulcainstraat 6 (Ledebaan) AALST Tel. 053/21 11 14 Nieuwe Gazet van Aalst - 8 juli 1983 Op dit ogenblik wordt binnen het stadhuis druk overleg gepleegd over de proble matiek van het nieuwe en het oude stedelijk zwembad. Zoals bekend is een privé-aannemer ondertussen druk bezig met de aanleg van de toegangsweg tot het nieuw zwembad nabij de Albrechtlaan. Ook de nieuwe parking wordt meteen afgewerkt. Het einde van deze werken is voorzien voor 10 oktober eerstkomende, zodat men rond 15 november 1983 kan overgaan tot de eigen- jijke inhuldiging. In afwachting besliste het schepenkol lege op 24 mei jl. een speciale werk groep op te richten, die zich zou bezig houden met de propaganda en de werking van dit zwembad. De bedoe ling hiervan was gemotiveerde advie zen te formuleren met betrekking tot het bepalen van een openingsdatum voor het nieuw zwembad en de gebruiksbestemming bepalen voor het oud zwembad. Tevens werd de werk groep gelast met een eerste onder zoek naar de uitbatingsmogelijkheden van het zwembad zelf en van het café- taria, en van de gebruikstarieven. Tot slot diende men ook een onderzoek te verrichten naar een propaganda- en promotiekampagne op korte en lange termijn voor het nieuwe zwembad. Aan de hand van de reeds vermelde doelstellingen diende een eindrapport samengesteld te worden met motive ring van de gemaakte suggesties en adviezen en dit rapport te overhandi gen aan het stadsbestuur op het einde van de maand juni 1983. Door de diversifikatie van de leden van de werkgroep van het CBS tegemoet komen aan de inbreng van suggesties van alle betrokken stadsdiensten en dit zowel in het verleden als in de toe komst. Volgende leden maakten er dan ook deel van uitschepen van de Soort Gilbert Bourlon, ingenieur Cop- Niet minder dan 14 karnavalgroepen namen deel aan het tweedaags tornooi inge richt door De Dompeleers. De halve finale werd betwist door De Sjiepeerekens en De Lodderoigen. Laatstgenoemde werd overwinnaar. In de finale wonnen De Poipe- plekkers vaN Per Total (OJ) vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Bij Koninklijk Besluit van 22 oktober 1975 werd de historische St.- Jobkapel gelegen aan de gelijknamige straat geklasseerd ais monument. Deze kapel is eigendom van de v.z.w. Parochiale Werken van St.-Mar- tinus, maar werd bij kontrakt van 1 oktober 1979 in bruikleen gegeven aan de v.z.w. Vriendenkring van de St.-Jobkapel. Op 19 maart 1981 richtte deze vereniging een schrijven tot het Aalsters stadsbestuur waar bij gewezen werd op de dringende noodzaak om tot herstelling van de kapel over te gaan. Daar de v z w zelf kontraktueel voor de nodige onderhouds- en herstellingswer ken moest instaan, werd kontakt opge nomen met architekt Peter Blanckaert voor het opmaken van een ontwerp Dit ontwerp werd op 29.7.1982 aan het stadsbestuur overgemaakt met het oog op de toezegging van een stadstussen- komst. Deze tussenkomst bedraagt 10 van de totale kosten welke op ongev- veer 3,5 miljoen geschat worden Daar de betrokken stadstussenkomst dit jaar in de begroting door de hogere overheid zal men kunnen overgaan tot de aanbe steding en toewijzing der werken Deze omvatten zowel buiten- als binnen werken alsook niet subsidieerde werken. Tot de eerste kategorie behoren o.a. het aanbrengen van steunberen, het herstel len van de dakbedekking van de sakris- tie. metselwerk in oude baksteen, voeg werken, aanbrengen van nieuwe witte steen, dak- en timmerwerken: kroonlijs ten, ijzerwerk in de sakristie en lood en zinkwerken, alles bij elkaar goed voor een uitgave van 2.143.475 fr. De kostprijs van de binnenwerken zal ongeveer 399.146 fr. bedragen. Hiervoor wordt dan wel het voor- en achterportaal hersteld, wordt de kapel herschilderd, wordt het pleisterwerk op de muren ver nieuwd en wordt ook de lambrisering on der handen genomen Tot slot worden ook nog een aantal niet subsidieerbare werken voorzien, waar onder het hervoegen en afstomen van de tuinmuurtjes Van de kapel en het vernieu wen van de voetpaden. Hier schat men de uitgave op een half miljoen (M P.) pens en Hoofdingenieur-Direkteur Rik Galle. De leden bestonden verder uit Van Geem, direkteur van de dienst grond beleid, M. Moortgat van de juridische dienst, Ph. Renders van de dienst voorlichting, J. De Bruyne van de dienst financiën, G. Thybaert, beheer der van het huidige zwembad, W. Lie- baut, van de dienst personeel, A. Van der Ghylen, van de dienst onderwijs evenals W. Coppens, sportadviseur, en A. Van Hove, die als sekretaris fun geerde. Leerlingenvervoer Reeds vijf vergaderingen werden omtrent de problematiek gehouden. Hierbij werd o.a. het huidig stadium van de werken aan het nieuw zwem bad besproken, alsook de eventuele openingsdatum bepaald. Ook over de bestemming van het oude zwem bad werd besproken evenals over de uitbating van het cafetaria. Zelfs de nieuwe tarieven en de rekreatiemoge- lijkheden in en rond het nieuw zwem bad kwamen op de eerste vergadering ter sprake. Op 9 juni werd een bezoek ter plaatse georganiseerd en werd meteen de stand van de werkzaamhe den gekontroleerd. De volgende vergadering werd voor behouden aan een voorstel tot perso neelsformatie en aan propagandaop- ties. Vervolgens kwam het onderhoud van de technische installaties aan de beurt alsook de vervoerproblematiek van de scholen en privëgebruikers. In dit verband deelde burgemeester Uyt- tersprot mee dat er een onderhoud voorzien wordt met de Buurtspoorwe gen met het oog op het organiseren van het leerlingen en openbaar ver voer naar het zwembad toe. Deze pro blematiek komt trouwens ook ter sprake in de nieuwe verkeerskommis- sie. Zoals bekend is het leerlingenver voer zeer belangrijk, daar de scholen één van de grootste gebruikers zijn van het huidige oude zwembad nabij de Capucijnenlaan. In de verkeerskommissie zal ook de problematiek ter sprake komen van het doorgaand verkeer tussen Albrechtlaan en Bergekouterstraat, waarover wij het enkele weken in dit weekblad reeds hadden. Op basis van het werkdokument zal het nieuwe stadsbestuur tenslotte een beslissing nemen. Vooraf wenst men echter eerst advies in te winnen bij een aantal adviesraden zoals de sport raad. Het is alleszins nu reeds duidelijk dat het Schepenkollege niet over één nacht ijs wil gaan, vooraleer het nieuwe zwembad aan de Albrechtlaan definitief te openen. (M.P.) IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 Onder ruime belangstelling opende de bekende zaak GIRA zijn deuren. Voorheen in de St.-Jorisstraat werden winkel en atelier overgebracht naar de hoek Van der Nootstraat-Vilanderstraat. fJC) Kouterbaan 68 HERDERSEM Tel. 053/21 64 05 specialiteitplaatsen van rustieke gevelplakketten Veranderingswerken en alle verbouwingswerken binnen en buiten, alsook nieuwbouw Eén adres Hertshage 15, 9300 AALST 053/77 71 28 «2'36-oe. VIIIW kU fill 11(1 uit sympathie I i"l' - |;-V |V' Verwarmingsapparaten Meubelen Witgoed UI De Coninckstraat 2, Molenstraat 59 AALST 053/21 34 67 Groot- en kleinhandel. Betaalbare kwaliteitsverven, bijprodykten, lijmen en glas. Slotstraat 1, 9300 Aalst Tel. 77 94 30 vogels zaden visgerief alles voor honden en katten alle soorten koudwatervissen

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9