1 AALST Rijksleergangen voor Technisch Onderwijs Geert Ebraert wint Moorsels duel Hoké lukt stunt bij Herdersem Marcel Hinion te sterk voor Jean-Paul Van Der Straeten 36e JAARBEURS Breng een bezoek aan onze stand nr 60 op de Aalsterse Jaarbeurs B.B.C. OLFIT 10 JAAR O.C.M.W. basket tegen elite liefhebbersverbond KONINKLIJK TECHNISCH ATHENEUM LEDEBAAN, 101 .TEL.053 21.99.76 Ledebaan 101, AALST Tel. 21 99 77 Avondlessen HOTEL HAARTOOI KLEDING kreatie en verkoop Inschrijvingen: maandag, dins dag, woensdag en donderdag van 18 tot 20 uur, of onder de dagles- sen. Het K.T.A. de school voor moderne beroepen A.Vs SHOI Nieuwe Gazet van Aalst 26 augustus 1983 - 17 Amateurs Aalst Opvallend veel streekrenners aan de start voor de amateurswedstrijd te Aalst ingericht door de supportersclub van Rudi Baeyens. Met renners als René De Brucker, Peter Van Impe, Roger Van Den Bossche, Jean-Paul Van Der Straeten, de gebroeders De Nil, Johan De Man en uiteraard Rudi Baeyens kwamen de organisatoren ruimschoots aan hun trekken. Na enkele schermutselingen amper het noteren waard staken Eric Vlaeminck en Jean-Marc De Nil het vuur aan de lont. De Herzelenaar en de Erembodegem- naar hielden het een tijdje vooraan vol en kregen toen het gezelschap van Marcei Hinion. Vlaeminck en De Nil die een erg verdienstelijke wedstrijd reden werden even later door een achtervolgend groepje gegrepen en Hinion ging alleen door. Ouderdomsdeken Hinion bouwde vlug een mooie voorsprong op en het leek er op dat de zege reeds binnen was voor hem. Dit was echter gerekend zon der de sterke Jean-Paul Van Der Strae ten. We zijn het reeds een tijdje gewoon dat Jean-Paul waar hij start een ernstige zegekans maakt. In één ronde tijd maak te hij zowat een halve minuut goed op Hinion zodat we twee renners aan het kommando kregen. Van Der Straeten probeerde zijn metgezel nog los te gooi en maar Marcel Hinion reageerde gevat. Het kwam tenslotte tot een spurt tussen de beide koplopers. Hinion zette zich van heel ver aan de leiding en Van Der Straeten was er aan voor zijn moeite Overwinnaar Hinion had niet meer ver wacht het nog te halen van Jean-Paul omdat deze een sterke indruk nagelaten had. Patrick Van De Voorde haalde het in de spurt voor de derde plaats voor streek renners Jean-Marie De Nil en Roger Van Den Bossche. Na deze spurt kwam het nog tot een ruzie tussen Van Den Bos sche en Nil Van Den Bossche legde ach teraf klacht neer tegen de gebroeders De Nil en J.P. Van Der Straeten die vol gens hem samen zouden gereden heb ben. Het valt wel te betreuren dat zoge zegde ploegmaats elkaar zo bekampen en wat betreft het samenrijden van som mige renners dat is ondertussen een pu bliek geheim geworden voor de wieier- liefhebbers Elkeen weet dat er bij de amateurs in blok gereden wordt en wan neer de gebroeders De Nil en Van Der Straeten samengereden zouden hebben zullen er wel nog andere renners in blok gereden hebben We zien dan ook het nut van deze klacht niet goed in (JVL) Juniores te Moorsel Alle ogen stonden oiteraard gericht op de Moorselaars Ronny Pauwels, Rudy Saeyes en Geert Ebraert. Pauwels (zes overwinningen en een zege in het klub- kampioenschap) samen met Ebraert (drie overwinningen) gingen dan ook als favorieten van start. Beide renners losten ruimschoots de verwachtingen in. Landuyt meldde zich als eerste aanvaller maar ver droeg deze aanval echter niet. Enkele seconden later won Hans Goossens de spurt voor de vierde plaats voor Patrick Baetens. De Aal- stenaar Dirk Matthijs finishte op een verdienstelijke achtste plaats. (JVL) Het werd wachten tot de zesde ronde vooraleer er iets noemenswaardig gebeurde. Eric Matthijs, Geert Ebraert en Ronny Pauwels sloegen toen de beslissende kloof. Deze drie renners kregen drie ronden later het gezelschap van Stefan De Borger die er in zijn eentje in geslaagd was de koplopers te vervoegen. Een achter volgend groepje met Patrick Baetens, Hans Goossens en Hans Van Geyt naderde erg dicht tot bij de koplopers maar strandde in de laatste rechte lijn op enkele meters. De eindspurt werd een boeiend duel tussen de plaatselijke renners Ronny Pauwels en Geert Ebraert. Ebraert begon van erg ver aan de leiding te spurten en haalde het tenslotte van een ontgoochelde Pauwels. Meteen de vierde seizoenzege voor Ebraert die andermaal bewees erg snel te zijn in de spurt. Moorsel mag terecht fier zijn op zijn renners. Het betekent toch wel wat een wielerwedstrijd inrichten waarin twee plaatselijke renners mogen spurten voor de zegebloemen. Gino Verhasselt Kaatsengew. bevordering Hoké Erembodegem dat een pechseizoen achter de rug heeft kaapte de volle buit weg bij Herdersem dat erg verzwakt aantrad. Herdersem moest het immers stellen zonder Janssens en de geschorste Marcoen. rust ging Hoké verder op zijn élan en toen het 6-14 werd keerde Jef Van Den Broeck de bal over bij een 30-40 Hoké met Nelis en zonder Vinck begon krampachtig en toen het 4-4 werd vermoedde niemand dat Hoké op een ruime zege zou afstevenen. Nelis werd op grootmidden uitge speeld en De Man nam plaats aan de koord. Onder impuls van een schitte rende Jef Van Den Broeck werd de rust met een 5-8 stand bereikt. Na de stand. André Bouwens sloeg in dit ultieme spel erg goed. Steven Moorsel verloor verrassend van Denderbelle. In een spannende lutte toonde Denderbelle zich vooral sterker in de terugslag. Denderzonen Nieuwerkerken dat reeds veroordeeld is haalde het nipt van Opstal. Het was reeds een tijdje geleden dat de rode lantaarndragers een zege boekten. S.K. Welleweg leed een zware neder laag bij Puurs. De titelstrijd waarin geen enkele klub uit het Aalsterse meer betrokken is kondigt zich bijzonder spannend aan. Na een 15-14 nederlaag bij Merchtem staat Kastel nog een punt voor. Kastel moet het zien waar te maken bij Welle weg. Merchtem neemt het aan huis op tegen Steven. Kastel maakt ongetwij feld de meeste kans, S.K. Welleweg moet vast een te nemen hindernis zijn voor de leiders. (JVL) Programma voor 28 augustus: Merchtem - Steven Hoké - Baasrode. Lois - Puurs Welleweg - Kastel Nieuwerkerken - Terjoden Denderbelle - Herdersem 3 S 1 van 20 tot en met 29 augustus '83 LUSTRUMTORNOOI B.B.C. OLFIT op zondag 29 augustus 1983 op de terreinen van het H.R.I.T.O., Welvaartstraat 70, Aalst. Toen 10 jaar geleden het Aalsters basketbal gesticht is, was het B.B.C. 'Bel- Isolaver die het aandurfde om een tornooi in te richten op haar eigen pleintje van Spiegelfabriek O. De Neve. Het eerste tornooi werd door de inrichtende ploeg gewonnen door in finale B.B.C. De Hoorn te verslaan. Bijna al de voorgaande uitgaven werden een tweestrijd tussen deze twee ploegen, zoals blijkt uit onderstaand overzicht van de 9 uitgaven: 1974 Winnaar B.B.C. Bel-lsolaver (nu Olfit) 1975 Idem 1976 Winnaar B.B.C. De Hoorn 1977 - Winnaar B.B.C. Bel-lsolaver 1978 Winnaar B.B.C. De Hoorn 1979 Winnaar B.B.C. Magnetrol (nu Olfit) 1980 Winnaar B.B.C. Borgmans 1981 Winnaar B.B.C. De Hoorn 1982 Winnaar B.B.C. Olfit. Het tornooi heeft steeds ook op de medewerking van vele vooraanstaande personen mogen rekenen. Dit jaar wordt een beker geschonken door Minister Mare Galle, door volksvertegenwoordiger Van Renterghem, door de stad Aalst en door de A.S.L.K., waarvoor onze oprechte dank. Programma van het tornooi 1983: 10.00 u.: B.B.C. Olfit-B.B.C. Snoepertje 11.30 u.: B.B.C. De Hoorn-B.B.C. Sint-Antoon 15.00 u.Troosting 16.30 u.Finale. Onder leiding van Carlos Corthals en Jean-Pierre Van den Bulcke, beiden lid van Sportkring O.C.M.W. en de initiatiefnemers van basketbal, gaat reeds verschillende jaren eind augustus een sporthoogdag door op de terreinen van het Sint-Elisabethziekenhuis. Meestal bleef de basketaktiviteit beperkt tot het spelen van één wedstrijd tussen de O.C.M.W. spelers en één of andere naburige provincialer. De laatste drie uit gaven werden verruimd tot een tornooi met vier ploegen. Nadat BBC. Erembo degem BBC. Haaltert. BBC. Ninove zo wat als de vaste tegenstanders fungeer den. werd voor deze uitgave de elite van het Aalsters Liefhebbersverbond aange worven Op dinsdag 30 augustus 1983 nemen de organisatoren, bij wie bekende spelers als Danny Corthals. Guido Bie- seman, Frank Callebaut, Mare Sterck e a., het op tegen de zesvoudige kampi oen van het Liefhebbersverbond BBC. OLFIT, dit jaar versterkt met Walter Van Crompthouten Iwein D'Herdt. De tweede schiftingswedstrijd gaat tussen de kam pioen 1982-83 BBC. De Hoorn, met na men als Herman Van Keer. Pascal Van Keymeulen, Lucien Van Kerschaever, Luc De Schaepdrijver Pat Van der Spee- ten en andere Huylebroeck's, neemt het in de tweede schiftingswedstrijd op tegen een gevestigde waarde als BBC. Cock- pit-Diroma. die ondanks hun 32 jaar-ge middelde leeftijd aangeschreven biijft als een fel kampende ploeg. Op vrijdag 2 september 1983 spelen de twee verlie zers tegen elkaar de troosting en daar achter spelen de twee winnaars de grote finale Alleszins een buitenkansje voor de Aalsterse basketliefhebbers, om het Aalsterse neusje-van-de-zalm aan het werk te zien op de sportterreinen van het Sint Elisabethziekenhuis (AVH) Het programma dinsdag 30 augustus 18.30 u. O C M W - BBC OLFIT 20.00 u. DE HOORN - COCKPIT vrijdag 2 september 83 18.30 u. TROOSTING 20.00 u. FINALE

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 17