nsDfook Wijk Torensveld schept nieuwe problemen Aalsterse schandaaltjes 't Moest eens gebeuren Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie met Normaalafdeling 5 5 cJ V.V.A.K. en H. Geestkapel Ken je ook we komen ter 053/77 62 94. Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs Keizerlijk Plein 19, 9300 AALST Tel. 21 23 21 - 21 74 20 V.S.0. 1. Economisch Hoger Onderwijs van het Korte Type: 2. Pedagogisch Hoger Onderwijs van het Korte Type: 6 Nieuwe Gazet van Aalst 26 augustus 1983 Hofstade - De nieuwe sociale woonwijk Torensveld te Hofstade, die zal bestaan uit een 140-tal woningen, zal de stad Aalst voor enkele nieuwe problemen stellen. Deze nieuwe wijk werd gedeeltelijk gerealiseerd door de s.m. Veilig Wonen, die er 75 woningen oprichtte, waarvan het grootste gedeelte verkocht werd aan jonge gezinnen. De overige huizen werden verhuurd aan gepensioneerden en minder-validen. Het geval Dokter Matthieu vertoont opvallende gelijkenissen met een ander schandaal dat zeven jaar geleden te Aalst opspraak verwekte. In 1976 maakt Pol De Paepe een reeks financiële onregelmatigheden publiek, nadat zijn onthullin gen geen gehoor hadden gevonden in het stedelijk feestkomitee. Ook toen durf den sommige bladen niets te schrijven Ook toen kreeg het gerecht lucht van de zaak en traden meerdere plaatselijke politiekers als beschermengel op bij het parket, dat de affaire uiteindelijk seponeerde Toch ging het om 600.000 fr op één jaar. Zelfs burgemeester De Bisschop, onder druk gezet door zijn toenmalige partij, kwam tussenbeide om het Hoog Komitee voor Toezicht toch maar niet in te lichten. Als enig banaal antwoord om een vijftiental onregelmatigheden uit het verslag De Paepe te weerleggen, werd door een schepen zwart op wit geschreven hoeveel de juiste inhoud van de Jaarbeurs-glazen wel zou zijn. Velen zullen het geschrift van de toenmalige schepen nog herkennen. We drukken hieronder zijn bewering af. De bloedzakken van dokter Matthieu kunnen door onze lezers niet gekontroleerd worden, maar de Jaarbeursbezoekers kunnen wel eens kijken of hun pint even groot is als destijds beweerd werd. De H Geestkapel in de Kattestraat. Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Geachte Redacteur De redactie van de Nieuwe Gazet van Aalst schijnt te volharden met haar nota op de rubriek «Inspraak». «Een onver antwoorde toestand». In het kader van de winkelstraat is dit gebouw gewoonweg een puinhoop. Ofwel gaat men er drin gend iets aan doen om het te restaure ren, ofwel maakt men het met de grond gelijk». Er is geen ofwel, de Commissie van Monumenten en Landschappen heeft door haar klassering beslist dat de H. Geestkapel behouden blijft en dient gerestaureerd te worden U zijt nogal simplistisch met de grond gelijk te maken en schijnt hier de mening bij te treden van Minister Mare Galle. De maatschappij eigenares aarzelt en wacht met de op richting van de andere gebouwen omdat ze terecht in deze crisistijd een mislukking vreest met het voorbeeld voor ogen van het Center in de Korte Zoutstraat. Dus de behoefte aoet zich niet zo voelen voor de winkelstraat Begin met de restauratie van de H. Geestkapel en dan volgt al het andere en de rest. Het laatste voorstel is louter larie en de magogie. Had men de gemeenschap la ten kiezen voor behoud of afbraak van het Oud-Hospitaal, dan had de meerder heid ook het laatste verkozen. Ik begin u te verdenken van vooringe nomenheid en duidelijk kiest u partij Ik hoop dat u de V.V.A.K er niet zult toe dwingen een brief gericht aan Minister Mare Galle te publiceren als open brief aan Minister Galle in de ganse pers Hartelijk gegroet Jan Van der Hulst Voorzitter van de V.V.A.K Ploeqstraat 24, 9300 Aalst Meneer de Redacteur U had er goed aan gedaan uw nota eerst als brief aan mij te adresseren, het zou openhartiger zijn Nvd.R We nemen zeker geen stelling in Sinds de polemiek met de voorzitter van de V.V A.K. raadpleegden we een drietal vooraanstaande historici uit het Aalsterse Hun antwoord is unaniem Deze kapel heeft slechts een geringe architecturale waarde Daarbij werd de bidplaats niet zo druk bezocht door de Aalstenaars als bijv. de St.-Jobkapel. Wij respekteren de mening ook van de V.V.A.K Maar ons vertrekpunt is en blijftdoe er iets aan. In welke richting ook. laat de kapel niet verder verkrotten Herstel ze zo vlug mogelijk, zoniet zal de winter nog meer schade veroorzaken. up aezeltde wijk heeft de interkommu- nale Land van Aalst anderzijds 4 Ha en 65 a bouwrijp gemaakt. Hierop worden 67 bouwgronden voorzien, waarvan 12 open bebouwingen, 44 halfopen, en 11 gesloten. Deze bouwgronden worden binnen enkele weken door de interkom- munale te koop aangeboden. Op milieugebied zal zich een probleem stellen met betrekking tot de huishoude lijke afvalwaters, die op dit ogenblik in de Torensbeek geloosd worden. Om dit probleem te verhelpen willen beide bo venvermelde verenigingen een klein wa terzuiveringsstation bouwen, zoals reeds in andere wijken gerealiseerd werd (zo als in Lede en Burst). Anderzijds werd er geen énkel speel- of rekreatieterrein ter plaatse voorzien door de ontwerper van de wijk. In de nabijheid bevindt zich wel het stedelijk speel- en sportplein St.-Anna. Dit plein werd aan gelegd enkele maanden vóór de ge meenteraadsverkiezingen van 1970. Er bestonden toen plannen om er enkele sportvelden, zoals basket, volley en ten nis aan te leggen evenals kleedkamers en sanitair, maar hiervan kwam niets te recht. Op de laatste gemeenteraad van juni jl. interpelleerde het Hofstaads gemeente raadslid Eddy Dierickx omdat de opknap ping en aanpassing van het St.-Annater- rein tegen de grote vakantie, waaraan echter voorlopig nog geen gevolg aan gegeven werd. De schepen voor Jeugd en Sport Gilbert Bourlon beloofde echter dit probleem wel te laten bestuderen. (MP) wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... plekke met of zonder iotograaf. Het Aalsters Kultureel Centrum is nog verre van voltooid t Scheelde geen haar of men moest er niet meer aan denken. Een flinke hoop vuilnis, netjes verzameld rond de brandhydrant vloog in brand. Oorzaak onbekend. Wie verantwoordelijk is voor de vuilnisbelt is evenmin bekend. De spuitgasten konden gelukkig doeltreffend optreden. (JC) Welvaartstraat 70, 9300 AALST Tel. 053/77 30 12 Alle studiemogelijkheden op ALLE niveaus voor jongens en meisjes van 12 jaar af Rijksmiddenschool IV 1 ste gemeenschappelijk jaar 2de jaar moderné/klassieke metaal/elektriciteit hout/bouw Beroepsvoorbereidend jaar metaaj/elektriciteit/hout/bouw Beroepsonderwijs bouw carrosserieherstelling (nu ook op HSB centrale verwarming (HSB) 7® specialisatiejaar elektrische installaties houtbewerking lassen metaalbewerking sanitaire installaties meubelmakerij (HSB) 7e specialisatiejaar Hoger Onderwijs Korte type bedrijfsmechanisme Technisch onderwijs autotechniek (zowel lager als hoger secundair) bouwkundig tekenen burgerlijke bouwkunde (7e specialisatiejaar) chemie diesel, LPG en persluchtremmen elèktriciteit industriële elektronica telecommunicates hout mechanica ndustrièle wetenschappen water- en luchtbeheersings- technieken (7e specialiatiejaar) Avondonderwijs: met opties automechanika, bouwbedrijf, dieselmotoren, elek triciteit, elektronica, lassen, mechanica, chemie, carrosserie, sanitaire in stallaties. Inschrijvingen gans de vakantie van 9 tot 12 en van 13 tot 16 u. (behalve op zater dag en zpndag). Op donderdag 18 en 25 augustus van 16 tot 20 u. Op zater dag 20 en 27 augustus van 9 tot 12 u. t NIEUW 3Gjaar: Economie, Handel, Informatica" Korte kwalificatie 4ejaar: Economie, Handel-Boekhouden, Informatica Korte kwalificatie 5e en 6e jaar: Economie, Handel-Boekhouden, Informatica, Toerisme, Moderne Talen, Sekretariaat. 5e korte kwalificatieStenodactylo Handel-Verkoop 7e specialisatiejaar: Informaticaverwerking. Aanvang van de lessen 1 september 1983 2 jaar Boekhouden optie Bankwezen Sekretariaat Moderne Talen Informatica-Programmeren 2 jaar Geaggregeerde voor het Lager Secundair Onderwijs Afdeling Handelhandelsregentaat Aanvang van de lessen 16 september 1983 Inschrijvingen: vanaf 16 augustus 1983 tussen 10 en 12 uur en 14 en 16 uur zaterdag van 9 tot 12 uur

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6