OILSJTERSE AVOND: ENIG Deurwaarders stellen bloedzwendel vast L. Moyersoen werkt aan biografie van Baron Romain Moyersoen J Nieuw zwembad dreigt kapot te gaan nog vóór de opening VIDEO FILMS AJ ELI-MODE R. Blancquaerf De nieuwe 0RI0N bij Ring Motors in Aalst niGUCOCL WD LimBERaen 2e jaargang - rr 33 - 2 september 1983 - 25 fr. Fotoreportage van de Oilsjterse avond en vele gesprekken i.v.m. de jaarbeurs Op de sportbladzijden Wisselbeker Home In Vier titels voor E. Aalst Konten en gaan bij streekklubs Eendracht gewipt Lees binnenin Pa/lieterpop, II september Zondag ambachtsmarkt Aalst heeft een monument min der. Netteken Verlackt kreeg staande ovatie Blauwe tegels slaan groen uit =i=m-i=tn BONTMANTELS Optiek'J- cjWUYlAEKJ laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 2.000 films elk systeem Beta, 2000, Vl^S. f Kleding-schoenmarket DRAKKAR-SHOE i op 100 m. van St.-Annabrug AALST DE VAKHANDEL Alles voor het KANTOOR Vrijheidsstraat 41, AALST 053/21 40 82 n.v. RING MOTORS - AALST Albrechtiaan 50, 9300 Aalst s 70 23 15 Gazet van Qalst Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst - Een uitgave van v.z.w. Aaislerse intormatie Afgelopen vrijdagavond was de spektakelzaal van de Keizershallen vol gelopen voor de 12de editie van de Aalsterse avond, georganiseerd door het Aalsterse Karnavalverbond. Meteen het bewijs dat dit meer dan drie uur durende spekta kel nog steeds in de smaak valt van het publiek. Als wij achteraf de avond overschou- wen, kunnen wij gerust stellen dat de toeschouwers opnieuw vergast wer den op hoogte- en laagtepunten. Hoogtepunten waren ongetwijfeld de optredens van de de prinsen Jean- Paul, Michel en Antoine, de mode show van de Prinsencaemere en het liedje van Netteken van Poelvoorde beter bekend als Netteken Verlackt. Minder geslaagd vonden wij de shows van de brandweer van Lennik en van Don Kroes en zijn Dolle Mina's. Meteen het bewijs dat de organisato ren zich in het vervolg dienen te beperken tot optredens van typisch Aalsterse karnavalfiguren. Presentatie Ingeleid door het orkest van medë-re- gisseur Mare De Cock, de FS-band, opende presentator Johny Cooman op vlotte wijze de avond. Later zou hij nog afgelost worden door Antoine Van der Heyden en Karei de Naeyer. Ondanks hun inspanningen blijft de herinnering aan keizer Kamiel levend. De Chevaliers van de Koolstraat, waarvan dit maal vier prinsen deel uit maken, onder leiding van Antoine Van der Heyden zorgden onmiddellijk voor de nodige ambiance met «Comment pa va?», waarbij zij vragen stellen over de financiële put van de stad Meteen gaven zij ook het antwoord in het liedje «Stadtaksen 83». Hierin werd het verkopen van het kasteel, de zwemkom, 77.11.11., stadskas en auto's op de karnavalkorrel genomen. Lees door blz. 4 Nieuwe beschuldigingen br. Matthieu Van dokter Frans Matthieu ontvingen wij een schrijven in «reaktie» op het artikel in een vorige editie van dit weekblad alhier gepubliceerd. Aangezien evenwel deze «reaktie» niet blijkt te voldoen aan de wettelij ke voorwaarden van het recht op antwoord menen wij niet te kunnen ingaan op het verzoek tot publikatie als een «Recht op antwoord». Inderdaad (art. 3) heeft het schrijven van Dr. Matthieu geen «onmiddellijk ver band» met het verschenen artikel, en kan het bezwaarlijk als een «antwoord» op wat wij schreven en dit in de gewone betekenis van het woord, worden be schouwd. Ten einde onze lezers evenwel volledig te informeren en te laten oordelen druk ken wij dan ook deze «reaktie» op p. 2 af Het spreekt vanzelf dat een werkelijk ant woord, zoals Dr. Matthieu het overigens aankondigt met betrekking tot het ge wraakte artikel en ons toe te sturen door de verantwoordelijken van het Rode Kruis, aan wie deze kwestie aanbelangt, de publikatie zal krijgen waarop het wet telijk aanspraak mag maken. Wij zijn zelfs benieuwd naar deze «gemakkelijke weerlegging». De redaktie Steeds meer details raken bekend over de problemen met het nieuwe zwembad aan de Albrechtiaan, waarmee het nieuwe stadsbestuur gekonfronteerd wordt. Eén van deze problemen zou te wijten zijn aan de verontachtzaamheid van het bestuur zelf. water bevatte. Een ander gevolg was dat ingevolge de langdurige stilstand Aldus werd ons uit welingelichte bron medegedeeld dat op een bepaald ogenblik nog vóór de vakantie beslo ten werd om de eigenlijke kuip van het zwembad onder water te zetten, dit teneinde te kunnen nagaan of er geen lekken aanwezig waren in het bad zelf. Om deze reden werden zelfs de afvoerbuizen die normaal moeten zor gen dat het overtollige water opnieuw wegstroomt, hermetisch afgesloten. Het water zou echter dermate lang in de kuip blijven staan hebben, dat het zich tenslotte toch een weg zocht via de dikke vloer. Eén van de gevolgen was dat de kelder weldra 10 a 15 cm. van het water, op de faïencebodem van het zwembad algenvorming ont stond, waardoor de blauwe steentjes ondertussen een groen kleur kregen. Of deze kleurverandering iets met de koalitiewijziging te maken heeft, laten wij in het midden, maar wel werd ons verzekerd dat een degelijke schrob- beurt voldoende zal zijn om de origi nele blauwe kleur terug te krijgen. Dat er in het zwembad al heel wat ge- schrobt werd moge anderzijds blijken uit het feit dat alle aannemers en onderaannemers zich op het einde Lees door blz. 2 PMHMKE KEUKENS - MEUBELEN Zie laatste pagina In de stilte van het domein aan de Bergemeersen en Ten Berg werkt oud-minis ter Ludovic Moyersoen aan een boek over zijn vader, Baron Romain Moyer soen. Ongetwijfeld wordt dit een nieuwe, belangrijke bijdrage tot een grondiger kennis van het Aalsterse verleden. De figuur van Romain Moyersoen heeft immers voor onze stad, maar ook in de nationale politiek, een grote betekenis gehad. Aalst draagt nog steeds de sporen van zijn werk, o.m. in de diverse woonwijken die hij ontwierp. Op dit ogenblik heeft Ludovic Moyersoen al zo'n 300 bladzijden van de biografie klaar in definitieve versie en in schets en daar mochten we een kijkje in gaan nemen... HUWEUJKSLUSTEN voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen 83/120 Afvaar bij oris loyaliteit en Service.' cWees steeds optinjistiscli bekijk^ liet leveri door eeti -goede- bril! Patrick _<j\iuykiert 'Dendermondsrstcenu'èfi 4 WHfoAalst O:21 Wil Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Met het schrijven van dit boek is L. Moyersoen al meer dan een jaar bezig, en daar hoort ook het opzoe- kingswerk bij in de parlementaire archieven, het stadsarchief van Aalst en de eigen bibliotheek en dokumen- ten van de familie Moyersoen. We vroegen hem iets meer te vertellen over de inhoud van zijn studie: L. Moyersoenhet boek begint in 1870, het geboortejaar van mijn vader, een periode die getekend werd door de schoolstrijd, die toen ook in Aalst hevig woedde. Ik behandel de oorsprong van onze familie en haar vestiging in Aalst. Lees door blz. 2 zaterdag open

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1