m, i I De Hoorn wint Cockpit-tornooi vanop vrijworplijn O.C.M.W. wint eigen tornooi Verwachte show bleef uit Ook Veteranen in kampioenendans Dirk Ledegen en Bart Meganck nationaal kampioen Ti nfv** rt 14 Nieuwe Gazet van Aalst 9 september 1983 Basketbal Voor zijn vierde organisatie, had Cockpit met een enorme tegenslag af te rekenen. Het werd in de steek gelaten door de weerman, zo erg zelfs dat zijn finalewedstrijd niet kon doorgaan ingevolge de gladheid van de Hopmarkt. De ploeg van 't Snoeperke. (EVdM) Vooraf waren de wedstrijden noch tans beloftevol geweest. Zowel De Hoorn tegen Car Service als Sint Antoon tegen 't Snoepertje, waren er in geslaagd zich te plaatsen voor de finale, beiden met een ruim scorever- schil De verwachten, Car Service en Snoepertje, speelden de troostings- wedstrijd en de groten van het liefheb bersbasketbal, De Hoorn en Sint Antoon beoogden de wisselbeker in de finale. In de troosting zal men een zeer span nende wedstrijden tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. Car Service slaagde er telkens in om met zijn mini- ploeg (slechts 6 spelers kwamen opdagen), een lichte kloof te slaan. Een kompleet Snoepertje slaagde er telkens in om vooral langs Cooman, Ravijts en Verhulst, naderbij te komen Yves van Langenhove. erbar melijk falend onder de ringen, was de voornaamste oorzaak van het verlies bij Snoepertje. Reeds heel wat basketliefhebbers waren ondertussen naar de Hopmarkt afgezakt, doch wanneer de eerste regendruppels neervielen, stond naast de twee zich opwarmende fina listen niemand meer op het terrein. Er werd gewacht, doch het weder ging van kwaad naar erger zodat beide voorzitters gevraagd werd wat gedaan. Sint Antoon wilde ondanks de Het baskettornooi van het OCMW mag als geslaagd in de archieven opgeborgen worden. Ruime belangstelling, aan elkaar gewaagde ploegen en tot slot een overwinning voor het eigen OCMW. De negatieve kanten waren het late aanvangsuur, zodat de laatste 5' in de duisternis dienden ge speeld, en de grote windkracht, die de finalewedstrijden ontsierden. Hoe het baskettornooi tot stand kwam is een lang verhaal, dat kort kan uitge legd worden, als volgt: OCMW richt regelmatig sportmanifestaties in Mini voetbal is daarvan wel de hoofdbrok. De basketleiders onder Carlos Cort- hals hadden de uitbating van de kan tine op zich genomen voor de voetbal- festiviteiten. De voetballers o I v Jean Van den Bulcke waren graag voor een wederdienst bereid, en «dwongen» Carlos Corthals tot het organiseren van een baskettornooi. De schiftingswedstrijden brachten wat er kon van verwacht worden BBC Cockpit-Di Roma bood gewel dige weerstand aan BBC De Hoorn en kwam 1 vóór slot nog tot 40-42, doch in de vallende duisternis kon Pascal Van Keymeulen zijn ploeg nog de finaleplaats bezorgen met 40-46. OCMW-OLFIT was een gelijkop- gaande partij met afwisselend de ene en de andere aan de leiding. Een paar minuten voor slot slaagde OCMW er in om een zespuntenkloof te slaan, doch in de ultieme minuten brachten Iwein D'Herdt en Van Crompthout hun ploeg op gelijke hoogte bij het eindsignaal In de verlengingen toonde OCMW langs Bieseman en Corthals zijn bedoeling en won nipt. De troostings- wedstrijd tussen Cockpit-Di Roma en Olfit was één helft mooi om volgen. Cockpit-Di Roma was steeds op ach tervolgen aangewezen, doch met Guy Van den Hauwe, broer Ferre, Jacques Rasschaert, Danny De Boitselier en Danny Corthals als afwerkers bracht Cockpit beter ploegspel dan Olfit dat uitsluitend teerde op 18 punten van Van Crompthout en 16 punten van Steenhout om aan de rust 34-31 te lei den. De tweede helft bracht echter de totale instorting van Cockpit-Di Roma, bij wie Ferre Van den Hauwe op de bank bleef met keelpijn. Die handikap kwamen de Cockpitters met te boven en sneuvelden met 36-66. De finale wedstrijd tussen OCMW en De Hoorn was een kopij van de troosting Tot de rust bleven beide ploegen op gelijke hoogte 21-21 In de tweede periode kwam De Hoorn haast niet tot scoren Iets wat vooral Bieseman en Corthals wel lukte, zodat OCMW met overtui gende 57-35 zijn eigen tornooi won. (AVH) "•"vV -A w- De finalisten van het OCMW-tornooi OCMW-De Hoorn. (JC) gladheid speien. ue Hoorn daarente gen achtte het voorzichtiger niet aan te treden. De organisatoren van Cock pit zaten met de handen in het haar. De schenkers van de trofeeën moes ten een winnaar hebben, zodat als toemaat een reeks vrijworpen geno men diende te worden. Zulks wei gerde eerst Sint Antoon. Na nieuwe beraadslaging werd overeengeko men, dat de eerste plaats, die dag, zou toegekend worden aan de ploeg die na vijf spelers met twee pogingen de meeste vrijworpen omzette De wisselbeker daarentegen zal eerst verspeeld worden bij de eerste kom petitiewedstrijd die De Hoorn tegen Sint Antoon speelt. De winnaar zal voor één jaar de wisselbeker mogen houden. Het was tenslotte BBC. De Hoorn, dat de eerste plaats opeiste door het beter omzetten van de vrij worpen vóór Sint Antoon, Car Service en Snoepertje. Topscorer werd Guido Bieseman van BBC. Sint Antoon (AVH) St.-Antoon. (EVdM) Okapi Aalst-Verenigde Arabische Emiraten 82-62 De laatste oefengalop der Aalstenaars is niet geworden wat er kon van verwacht worden. Na de smadelijke nederlaag, die de «zandstuivers» opliepen bij Hellas Gent, verwachtte men een spetterende show te Aalst. Zover is het echter nooit gekomen. De utdssery uan wootAaist Okapi Aalst. (EVdM) In de aanvangsfaze bleek alles nochtans van een leien dakje te lopen. Okapi ge start in zijn waarschijnlijke basisvijf kon onmiddellijk voor 6-0 zorgen, doch de 1.65 m grote spelmaker A Hameed, bracht zijn landgenoten na 5' langszij 8-8 Erger nog. amper 2' later kon Jas- sim, de beste bezoekende speler zijn bank doen rechtveren, toen hij voor 12- 13 zorgde. De inbreng van Chris Schmitt deed de zaken dan toch in de goede plooi tuimelen. Deze 19-jarige Waaslander bewees de kenners van zijn kunnen en met een 5 op 9 zorgde hij voor de eerste kloof 25-13 Ook Mare Elias scheen in een begenadigde dag zodat Okapi naar een maksimale 40-23 voorsprong ste vende. Dan viel echter een onverklaar baar dieptepunt LangsJassim Taleben Dahem, kwamen de Emiraten aan de rust opzetten tot 40-30. In de tweede helft konden de bezoekers geruime tijd gelijke tred houden met de Aalstenaars. iets wat het publiek zeker niet apprecieerde. Okapi Aalst in de aanval. (EVdM) Een puike afwerking van Famaey Elias en Schmitt. die samen tot een 13 op 16 kwamen, was nodig om de Emiraten op afstand te houden. Okapi zal het zeker over een andere boeg moeten gooien, wil het overmorgen zondag op Hasselt zijn eerste kompetitiewedstrijd in tweede na tionale tot een goed einde brengen Okapi De Neve 2/Famaey 16/Van den Bosch 2/Van den Broeck 10/Comand 2/ Elias 21/Schellinck 4/Schmitt 19/Min- nebo 4 Ver. Arab. Emiraten A Hameed 8/Salem 2/Alawi 2/Taleb 9/Dahem 10/Jassim 24/ Fozan 7 (AVH) Atletiek Zaterdag 3 september had te Wiliebroek de nationale titelstrijd voor veteranen piaats. Ook verschillende Aalstenaars waren naar het terrein DE SCHALK afgezakt om er niet zonder succes hun beste beentje voor te zetten. 4 maal mochten zij het gulden eremetaal ontvangen. De atletieksport voor veteranen is de een sprong over 3 meter het zilver binnen De troostingOlfit-Cockpit. (JC) laatste tien jaar in een ware stroomver snelling terrecht gekomen Daar waar het vroeger de gewoonte was dat een atleet actief bleef tot 30ste ontstond in het mid den van de jaren 70 meer en meer de trend om ook na de jaren bij de seniores verder actief te blijven bij de veteranen. In het beginstadium waren gaf dit nogal wat moeilijkheden tussen de toen nog unitaire K B A.B. en de atleten zelf Er waren immers nauwelijks voorbehouden wedstrijden, laat staan dat interclubs of kampioenschappen ingericht werden. Later werd de houding van de Liga te genover deze nieuwe categorie wel ver draagzamer, al zal het wel nooit dé grote liefde worden In het beginstadium waren het vooral de veteranen van Olympic Brugge die onder de leiding van Jacques Serruys. poogden de doorbraak te force ren. De maandelijkse uitgave van hun tijdschrift «Fit-Veteraan» zorgde voor een verspreiding van hun ideeën in gans Vlaanderen. Sinds die tijd is echter veel veranderd de veteranen hebben hun eigen wedstrij den. een echte interclubcompetitie en sinds een paar jaar ook eigen nationale kampioenschappen In Aalst kende de veteranenbeweging een aarzelende start met Emiel Kie- ckens, Willem De Cock en Omer Van Boxstael Het aantal belangstellenden groeide gestadig zodat Aalst ook kon deelnemen aan de interclubcompetitie overigens met succes want dit jaar wer den zij kampioen van tweede afdeling zodat zij volgend jaar in eerste zullen uit komen De huidige lichting veteranen be wees in Willebroek zijn mannetje te kun nen staan Gustaaf Ledegen liep de 110 m Horden in 19 8 wat hem de eerste maal op het podium bracht Later nam hij ook deel aan het polsstokspringen waar hij met haalde Franpois Cornelis nam zowel aan het verspringen als aan de 200 meter deel In het verspringen was 5 m 21 vol doende voor de derde plaats De 200 meter liep hij in 26"8 opnieuw een Een- drachter op het hoogste trapje Godelieve Roggeman blijft de sterkste bij de dames Met 2'30" 3 over 800 meter haalde ze een zeer gemakkelijke over winning Fons Schelfthout was de beste discuswerper Hij haalde 33 m 34. Wil- fried Chiau werd zeer nipt geklopt in de 5000 meter Met 16'00"6 bleef hij nauwelijks één se conde na de winnaar Het is eigenaardig dat Eendracht, zowel collectief als individueel, momenteel meest successen behaalt bij de oudste reeksen Voor de jongeren zou dit een uitdaging moeten zijn om beter te doen. al is dat geen gemakkelijke opdracht (PVB) Regen, koude en een stevige wind het was helemaal geen atletiekweer, maar desondanks hadden in het Heizelstadion de nationale kampioen schappen voor kadetten en scholieren plaats. Zowel Dirk Ledegen als Bart Meganck konden de hoge verwachtingen inlossen. Zaterdag was het Luc Van Schoor die als eerste Aalstenaar in de arena kwam In de derde reeks 300 meter Horden was hij met 42"22 derde Met deze tijd verbeter de hij zijn eigen beste prestatie, doch dit was niet genoeg om een plaatsje in de finale te behalen Katrien De Waegeneer liep de 400 m. vlak in 65"54. Hiermee was zij in de eerste reeks derde. In de derde reeks haalde Ariane Van Impe de vierde plaats met 65" 17 als tijd Ook deze beide scholieren misten de finale. Zondag werd Bart Neckebrouck negen de in het speerwerpen met 45 m. 66 Polsstokspringer Dirk Ledegen zorgde voor sensatie door o.a. op 3m.80 en 4m 10 enkele missprongen te begaan Daarna ging hij echter zeer vlot over 4m 35 en even later zelfs over de nieuwe recordhoogte van 4m.55. De omstandig heden waren voor deze kersverse kam pioen nochtans niet goed een natte aanloopbaan en een strakke zijwind wa ren tegenstanders van formaat Bart Meganck werd door de insiders reeds lang getipt als winnaar van de 1500 voor kadetten Het was immers onmoge lijk voor deze veldloopkampioen een ern stige concurrent aan te duiden. Bart liep een zeer verstandige wedstrijd Van bij de start was hij in de eerste ran gen van een fel duwend pelotonnetje te vinden Hij kon de zaak vlot controleren zonder zware inspanningen te leveren Een tempoversnelling bij het ingaan van de laatste bocht was voldoende om Bel gisch kampioen te worden Met 4'21 "79 bleef Bart ruim boven zijn persoonlijke recordtijd, doch in het kader van een kampioenschap is dit helemaal niet be langrijk. Dirk Ledegen en Bart Meganck Een dracht Aalst bezit twee zeldzame parels die in de toekomst onmisbaar zullen zijn (PVB)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14