uioon SERAV Verbazend Oppositie scoort veel punten Zeer interessant maar kortlopend initiatief van Garage ROND PUNT voor GARAGE ROND PUNT Brusselbaan> "oo aalst MOET EB Cl ZAAT OP? SUZUKI SUZUKI SUZUKI ALTO inBiEHTinc KP-afdeling Aalst met «Barbecue voor de vrede tegen de raketten» Wie een Suzuki Alto koopt vóór 30 september, krijgt: 1extra lage prijs 2. 1 jaar gratis onderhoud 3. mits superminimale toeslag omniumverzekering 4. zeer speciale voorwaarden financiering Niemand kan U deze UNIEKE VOORWAARDEN aanbieden Waag uw kans voor feli 053/77 72 80 MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 Nieuwe Gazet van Aalst 9 september 1983 3 Meerderheid bijna onvoldoende in aantal Een aantal nieuwelingen in de Aalsterse gemeenteraad, zoals Dolores Baïta, Patrick De Sme'. (beiden SP) en Dany Denaeyer (VU) bewezen afgelopen dins dag dat ze van het goeie politieke hout gesneden zijn. Of ook de twee nieuwe lingen die op de jongste gemeenteraad hun eed afflegden, Herman Goossens van de CVP en Roger D'Hondt namens de SP, hun spoor zullen volgen, blijft voorlopig een vraagteken. tveri zag het er trouwens naar uit dat zij nog een maand dienden te wachten op hun aanstelling. Bij de aanvang van de raadszitting was de CVP-PVV- meerderheid immers onvoldoende in aantal om te vergaderen. Pas op het laatste nippertje daagde raadslid Paul Stockman (CVP) op om de meerder heid uit de nood te helpen. Dadelijk kreeg ex-schepen Hooghuys (SP) de mogelijkheid om nog maar eens te bewijzen dat hij dé specialist bij uitstek is inzake gemeentewetge ving. Nadat VU-fraktieleider, Jan Cau- dron, en CVP-fraktieleider, Ghis Wil- lems, nog even in de klinch gingen over het feit dat de agenda te overla den was, kon men omstreeks half negen eindelijk aan de openbare dag orde beginnen. Meteen het startsein voor Danny Denayer om uit zijn kram men te schieten en te bewijzen dat hij meer dan wie ook de inhoud van de voorgelegde dossiers kent. Hierop werden drie stedelijke belastin gen meerderheid tegen minderheid Huwelijkslijsten Geschenken s goedgekeurd met name deze op het aansluiten op rioolnet, op de met- vervallen verkaveling en de aanvul lende gemeentebelasting op de perso nenbelasting, die verhoogd werd van 6 naar 9 Keizershallen Het grof oppositiegeschut werd opnieuw bovengehaald toen men het ontwerp diende goed te keuren voor het vernieuwen van de dakkonstruktie en dakbedekking van de spektakelzaal in de Keizershallen. Ondanks alle argumenten kon Dany Denayer niet bekomen dat zijn voorstel tot omvor ming van deze zaal tot sporthalle (mits verhoging van het dak) aanvaard werd. Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) had dan meer sukses met haar inter pellatie tot het verbeteren van de brandveiligheid, het ventilatiesysteem en het dak van de Keizershallen zelf. Hier wil het bestuur blijkbaar wel iets doen. Stadsherwaardering VU-fraktieleider Jan Caudron en Dolo res Baïta (SP) hadden evenmin suk ses met hun vraag lot verdaging van de afbakening van de stadsher.vuar- deringsgebieden op rechter- en linker oever. Schepen van Leefmilieu, André Doorns, bleef doof voor alle oppositie argumenten en wettelijke bezwaren. Tot vijfmaal toe kwam hij tussenbeide om zijn plan te verdedigen. Hierop was het opnieuw de beurt aan Dany Denayer om te bewijzen dat de Aalsterse voetwegen hem nauw aan het hart liggen en dat hij er niet voor terugdeinst om ter plaatse de toe stand te onderzoeken, vooraleer zijn kritiek te formuleren. Fitnesscenter Eén van de zonderlingste agendapun ten van de openbare vergadering was de princiepsbeslissing tot verhuren van een perceel stadsgrond naast het nieuwe zwembad om er een fitness centrum op te richten. Denayer opende het spervuur van kri tiek op de inplanting van dit «centrum». Ook hier was Doorns en meteen de ganse meerderheid niet te vermurwen, zodat men binnenkort naast het nieuwe zwembad een «fit nesscentrum» mag verwachten. De SP-oppositie was dan weer opnieuw volop in vorm toen men de voorwaarden voor het verhuren van stadslokalen en materialen diende goed te keuren. Hier was het opnieuw schepen Doorns die het meerder heidsstandpunt verdedigde. Het be sluit was alleszins dat iedereen opnieuw meer zal moeten betalen ondanks de krisis Meteen kon men beginnen aan de interpellaties. Mevr. Baïta opende de reeks met haar vraag naar de mede werking van het stadsbestuur in de vredesakties van de komende maan den Tot veler verbazing bleef de meerderheid, bij monde van een opnieuw uitstekend leidende burge meester Raymond Uyttersprot, vaag met haar antwoord. Wat de stad Aalst konkreet zal doen blijft nog een vraag teken. Ondertussen was het al middernacht geworden. Meteen het sein voor de pers om de zaal te verlaten. De raads leden dienden nog te blijven, niet alleen om de meer dan 15 nog af te handelen interpellaties te aanhoren, maar eveneens om de nog 40 punten tellende agenda van de geheime zit ting af te handelen. Het spreekt voor zichzelf dat het opnieuw een- zitting werd die duurde tot in de vroege uur tjes. (MP) Menne verjoordag es verom al ne kier gepasseird En da wildj zeggen dammen 't beste van de zoemer gekreigen hemmen, 't Er kaan al nog ne kier ne schoeinen dag kommen, mor t vet es 't er af Dad hemmen de léste daogen al mier as iene kier gezing Gelèk as verleide weik, as dennen Bofoor dor azoei noyg va zennen tèk gemokt heit Va serrewoerdeg zojje gon schrik kroygen as g'hoeird afroepen dat er windj op komst es. Want lanst alle kanten bloze ze mor azoei meh halve en ghiele boeimen omveir. En gèrdavoe as g'in de gebiere zét.. 'k Hooi verleide weik oeik halvelings van 't wammeken. 'k Kom op meh ge maksken. ja worom zol ek meh hosten, 't er zitj nimmam achter moy - meh mén ottoken lanst den Brisselsestieweg gebold, dor azoei op d'hoeigte van den boel vaar va Morrisken De Wolf Dennen Bofoor was dor oeik want in de zép loy 't vol afgewooide blooiren. 'k Zing dor azoei nen boeim reidelèk noyg va zennen hélles hangen n enjeken al oever de veloaboon en 'k peisden 't nog len van deis daogen gebeiren derhier nog malheiren as ze den dienen ni weg 'n pakken. En aal meh ne kier 'n twintjeg meiters voejer. zien ek in iene kier weir nen hoeip blooiren en klein tèksken ooit die kanna's vallen. Da was nog allemol niet mor op a oeigen oepen en toe te doeng. kiasjt er dor 'n spille nor beneen Echt woor. zu dik as mennen eirem. En ghielzeikes ne meiter of droy, vier lank, 'k Hooi den toyd ni mier ver nog't ontwoyken da gaf meh dor'n bonk en'n roefelink mor'k peisden :'t zal nog niet zén. Eh vraamensj dat dor zjust per velao kwamp afgereen, stond in iene kier tot onder heer eiremen in de tèkkenen en de blooiren. mor 'n sjans ze 'n hooi toch oeik nietVer ander malheiren te vermoyn, hemmen tèn die spille opzoyn getrokken. As ek thoois kwamp hem ek wel gezing dat er eh gelas van ien va mén lichten gekrakt was... mor allei, beiter dadde as 'n bien gebroeken Mor k hem dor noding zitten op peizen 't hooi veil eirger kenne zen, 't zol den ieste kier ne zén dat er imand geplètterd werd onder nen boeim die omveir wooit. En wie zol der de baten betolen hè 'k Weit het ni zee. Allei van hoeveil malheiren. 'n hejje ni q'hoeird van de zoemer meh omveirgewooide boeimen. 'k Vin da ze door toch ne kier nazer zolle moete op zing sertoe meh kanna's, die der ver bekost stoon da ze zu gemakkelèk heer spillen verliezen omdat da mor reidelèk rot haat es En da stoot tèn azoei flak neivest 'n boon woor dat er zoeiveil passozje es As 't er nen déstel in annen hof stoot, kejje de zjandarremen op a kot kroygen, mor boeimen die dor schief en scheel oever de boon hangen da wèr ni gezing... Mor ja. t er es hè zuveil da ni gezing 'n werd En zelfs as ze 't zing komt er toch niet van in hoois Gelèk as ek dor in de gazet leis oever die ziekebissen die meh 't geldj van ons allemool. fiskefoos flikken. De mensjen zu loot meigelèk ooitbetolen ver 't geldj kennen op de bank te zetten Want da bringt nog eh sengsken on intrest op. En wie mag er dennen intrest betolen Mor ofdat da veirken nog eh stértjen zal kroygen. 't zal tèn toch ghielzeikes mor eh ghiel klein koddeken zèn In afwachtink zelle wajjer nog mor 'n betje mier inleiveren. En ne kier peizen op da spreikwoerd van die kleine steilen en groeite steilen.. PETJEN In het kader van de voorbereiding van de grote anti-rakettenbetoging te Brussel op 23 oktober, organiseert de KP-Aalst een barbecue. Dit eetfestijn heeft plaats in de schilderachtige omgeving van de Schelde, te Berlare, de plaats waar Mira ooit schitterde in «de teloorgang van de Water hoek». De smulpartij gaat door op zaterdag 17 september vanaf 16 uur in, op en om het terrein van Café «Overstro ming», Quote 30 te Berlare (over de Schoonaardebrug rechtsaf). De prijs voor deelneming aan de bar becue bedraagt 150 fr. per portie. In schrijvingen kunnen verkregen wor den in de Mikisklub in de Nieuwbeek- straat te Aalst. Er wordt voorzien in een pendeldienst Aalst-Berlare en terug. SUZUKI 3-deurs: Alto 133.350 BF 25 BTW Deze nieuwe kompakte 3-of 4- deurs steekt zo boordevol pientere ideeën, dat hij u meteen in de ver leiding brengt Vooreerst is er zijn verhouding komfort/afmetingen ruime plaatsen voor 4 personen op minder dan 3,30 m! Verder is er het uitzonderlijk rendement van zijn dwarsgeplaatste motor en voorwielaandrijving. Een bijzonder vernuftig uitgedachte, robuuste en kompakte 800 cc motor. En zeer eenvoudig. Resultaat: minder onkosten, minder onderhoud en meer kilometers per liter benzine. En tenslotte een pittige lijn, een verfijnde uitrusting en veel punch.. Werkelijk alles om u in de verlei ding te brengen Is ook verkrijgbaar met automa tische versnellingsbak

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3