22,23,24 en 25 september, 4 feestdagen voor een tof nummer. Twaalfde antiekbeurs met elf apostelen ELFI ELFI ELFI ee*f ^Aefrm' „ooreert wife _T albOT PVV-Nieuwerkerken richt «Tweede blauwe avondmarkt» in "Kont pEoGEpT; iüder 176.000F Kinderschoenen EenöracMs.r«>00 Nieuwe Gazet van Aals' - 16 °?n'ember 1983 5 Va nar Karei De Naeyer als gastspreker TE HUUR: op 8 minuten van station Denderleeuw: APPARTEMENT nieuw bouw, gelijkvloers, 2 slaap kamers, garage, tuin. Vrij 1 november 1983. Tel. 053/66 86 45. BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel. 053/70 42 13. Zo typeerde Karei De Naeyer de twaalfde antiekbeurs, met elf deelnemende antiquairs, die opende voor drie dagen op vrijdag 9 september. Hij benadrukte de grote waarde van antikwiteiten niet alleen als beleggingswaarde, maar hoofdzakelijk als geliefkoosd objekt van verzamelwoede. Hij drukte ook meteen de hoop uit dat het Dubliek de twaalfde (voldoende) apostel zou worden. Deze noop was trouwens i.iet ijdel; ae beurs telde minstens evenwel bezoekers als vorige jaren. De antiekbeurs in het apostelken bewijst elk jaar opnieuw haar grote regionale waarde. Dit jaar keerden de organisatoren van de beurs terug naar het oude stramien; de tent, die vorig jaar werd bijgeplaatst, verdween terug en alle antiquairs werden opnieuw binnen de muren van het Apostelken gehuisvest. Dit had wel tot gevolg dat het aantal deelnemers moest verminderd worden; dit jaar waren er dan ook vier standen minder. Meest opvallend was wel de afwezig heid van galerij St.-Hermes, die jaren lang de inkom van de beurs steeds aankleedden met opvallende blikvan gers. Hun stand werd overgenomen door Van Lierde; een stand waar nu ook voor het eerste antieke Oosterse tapijten werden aangeboden. Op vrijdag 16 september (de dag waarop de meeste lezers deze Nieuwe Gazet in de bus krijgen) om 18 uur, organiseert de PVV-Nieuwerkerken haar «Tweede Blauwe Avondmarkt» in de Kerkstraat in voornoemde deelgemeente. Deze avondmarkt wordt georgani- seerd ter gelegenheid van kermis Nieuwerkerken 1983. Reeds meer dan 35 marktkramers reserveerden voor deze avondmarkt, waarbij U de grootste diversiteit aan produkten wordt aangeboden. De PVV wenst er met dit initiatief toe bij te dragen dat middenstanders van binnen en buiten de gemeente samen eenzelfde organisatie gestalte geven. Daartoe werd er een afwijking voor zien op de eventuele wekelijkse rust dag van enkele handelaars alsook op de sluitingsuren 's avonds. Het is, aldus de PVV-Nieuwerkerken, de bedoeling om aan de Nieuwer- kerkse bevolking de gelegenheid te geven een kritische en prijsbewuste keuze te maken tussen een (voor Nieuwerkerken ongewoon groot) aan tal produkten. Op die manier hoopt men de september-kermis weer zijn uitstraling van weleer terug te geven. Vandaar dat men ook de «Tweede Blauwe Avondmarkt», die als opening fungeert voor de kermis, wat meer stuwkracht probeerde te geven met allerlei nieuwe evenementen (o.a. een ballon- en viswedstrijd). Voor alle duidelijkheid zij er op gewe zen dat deze avondmarkt wordt inge richt met medewerking van het Stads bestuur en van de plaatselijke nering doeners. Die medewerking van het CBS wordt overigens gesymboliseerd door de inwandeling van de avondmarkt door de burgemeester en de schepenen De Maght, Doorns en Bourlon en de heren Goossens (OCMW-voorzitter) en Vermassen (gemeenteraadslid). Uit deze organisatie muye tucn v»ei blijken dat, ondanks de fusie van gemeenten (nu ook alweer zo lang geleden), de plaatselijke, deel- gemeentelijke partijbesturen niets van hun spankracht hoeven in te binden. Tekenend lijkt me evenwel dat het een politieke partij is die zulke initiatieven nieuw leven inblaast, en niet het Col lege van Burgemeester en Schepenen of zelfs de handelaars zelf. Dat zou wellicht de politisering van het hele openbare leven wat remmen. Ondanks die opmerking toch sukses toegewenst aan de sympatisanten die terecht en begrijpelijk bestaande leemten trachten op te vullen. KVDE De meeste deelnemers aan deze antiekbeurs zijn door het publiek reeds jaren goed gekend en de kwali teit van de door hen aangeboden antikwiteiten worden ruim gewaar deerd. De twee nieuwkomers van vorig jaar, Galle en Van Lierde, vullen deze beurs op gelijk niveau met de anderen aan De diversiteit van de aangeboden antikwiteiten wordt zo ruim mogelijk gehouden, waarbij veel aandacht besteed wordt aan kleine verzamelstukkenin hoofdzaak bron zen, europees porselein. Delftse «por selein», kristal en oud glas, en in iets mindere mate het aardewerk en koper. In de grote diversiteit aan meu bels blijft het eiken meubel dominant, met een ouderdom tot de 1 7e eeuw Toch werden in enkele stands ook meubels aangeboden in mahonie, ker selaar en marqueterie die hoofdzake lijk dateerden uit de 19e eeuw maar daarom zeker niet van mindere kwali teit waren. Van de organisatoren uit blijft de nadruk liggen op een goede kwaliteits antiek die ondanks alles betaalbaar blijft voor een zeer breed publiek. Alle deelnemende antiquairs beantwoord den ook aan deze eis. Een doorgedreven publiciteit kan voor deze Aalsterse antiekbeurs zeker een nog grotere belangstelling wekken waarbij de Aalstenaars nogmaal bewij zen dat ze ook op cultureel-econo- misch gebied tot degelijke en grote prestaties in staat zijn. V.L.J. De arme raadsleden hadden het weer kwaad 't Werd immers weer J eens erg laat En d'ongelukkigen van de oppositie k ijgen na 24 u zelfs van de pers. geen assistentie De perslui zijn echter wel te verstaan de meesten onder hen moeten vroeg naar werk toegaan Toch biedt hun vroeger weggaan geen goede garantie, voor het verzekeren en stimuleren van de democratie Oppositieleden moeten over de dagorde zelf zwijgen willen ze 'r hun interpellaties nog vóór 24 u doorkrijgen Doen ze echter hun plicht en zwijgen ze niet, dan is er niemand van de pers die hen nog hoort of zie' Misschien iets om toch even over te praten vooraleer we weer om 24 u. de zaal verlaten, want zelfs al hebben we de teksten van de oppositie we w^ten niets over de reacties van de coalitie. En laat ons eerlijk wezen wie van ons gaat heel gezwind irect naar huis dan, zonder pint Als elk van ons. om beurt nu toch eens nachtdienstdoet hebben we van de oppo itie misschien een nint tegoed PERVERSJE Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34 5 portieren, 5 zitplaatsen. Een komfortabel nummer. Kom gerust met z'n allen Met pak en zak. Er ,s plaats zat voor 5. Brede en volkomen vlakke koffer (slim bedacht achterophanging verzonken in de vloer), de achterbank volledig of voor de helft neerklapbaar. Qua komfort, legt de 205 u in de watten 170 topsnelheid. Een vinnig nummer. 80 DIN pk. 170 topsnelheid, van 0 tot 100 km u m 11.6 sek (205 GT). scherpe klauwen heeft de Peugeot 205 En een geslepen techniek: motor m aluminium, boven liggende nokkenas. 5-versnellmgsbak, vloeiende Innen 3,9 liter* per 100km. Een uniek nummer. Brussel-Nice zonder één keer te tanken De 205 (50 liter- tank) heeft lak aan pomphouders. Hij kan 't zich ook permit teren een CX van 0,35 en een uiterst gunstige gewicht vermogensverhouding Idem voor de benzine versie die met meer slokt dan zo'n profijtige 4,3 liter per 100 bi| 90km u (UTAC-r.ormen). Inspelend op de gegevens van deze tijd, hoeft de 205 slechts een onderhoudsbeurt om de 22 500 km Qua zuinigheid is de 205 fenomenaal Bestaat in 7 uitvoeringen. Met 4 verschillende motoren van 954 tot 1768cc Telkens 6 jaar gewaarborgd togen doorroesten concessien Peugeot 205 diesel, bij 90km/u (UTAC-normen) 25% btw).

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5