the best one^ willocx video club BOSCH "De sterkste troef van de Bosch "li nnenver vvenner" Zijn zuinigheid!' c,.« WEMBLEY z,„ Verdiende zege voor ST.V.V. Videofilms 100 fr./3 dagen Wordt Aalsterse voetbaljeugd gekortwiekt door resultaat jagers JOZEF MICHIELS 'T SLOEBERKEN De videoclub die weet wat video is De Bosch wasmachine verwent uw wasgoed want hij heeft een speciaal programma voor elke soort textiel en voor elke hoeveelheid was. UNT KEUKENS Provinciale voetbalkalender 2 oktober 1983 Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Café frituur snack Nieuwe Gazet van Aalst - 30 september 1983 - 11 -'i ini •- GABRii.s MazmiT 751h7 MOORSELBAAN 86 AALST 053.212475 Verdediger van St.-Truiden vliegt van Ferrare weg. (EL) EENS EN VOOR ALTIJD. Uw verdeler: Putstraat 15 9392 MELDERT-AALST Tel. 02/452 71 84 Het is zeker niet de eerste maal dat het jeugdbeleid van KSC. Eendracht Aalst gehekeld wordt. Doch deze maal zijn zij echter wat te ver gegaan. Zover zelfs dat de ouders der spelers «in blok» zijn gaan reageren. Dit leidde voor een viertal weken tot het ontslag van jeugdvoorzitter René Slagmulder, doch desondanks bleef alles bij het oude. Even vlug de jeugdkategorieën bi) KSC. Eendracht doorlopen. Toen in 1981 de pré-miniemen ongeslagen kampioen werden, dacht men uiteindelijk een lang verwachte kategorie te krijgen, zoals in de gouden jaren van Eendracht. Onder leiding van Frakken Daeleman verliep al les naar wens. Hij slaagde er in, om met die kategorie driemaal kampioen te spe len. Tweemaal de finale van de Belgi sche Beker te bereiken Hem éénmaal te winnen. Bijna alle tornooien te winnen waaraan hij deelnam, met als uitschie ter de Beker van Het Volk. In zijn plaats kwam Pierre Cornelis. bezitter van een Heizeldiploma, die echter als jeugdleider nog veel ondervinding zal moeten op doen. om ook maar de knieën van de Frakken te bereiken. Er wordt beweerd van een mindere lichting doch het pro bleem ligt helemaal anders. Frakken was een vader voor «zijn» jongens. Pierre is een «trainer», en resultaten blijven voor alsnog uit Bij de miniemen en de knapen blijven deze niet uit, doch daar wringt de schoen op een ander vlak. De eigen Aal- sterse jeugd wordt op een zijspoor gezet om «inwijkelingen» aan bod te laten ko men. Zo ziet men liefst zeven nieuwko mers. de plaats innemen van spelers, die destijds sterk genoeg waren om de Bel gische Beker te veroveren en nu plots alleen nog goed zijn om op de bank te zitten of regionaal tegen een balletje te schoppen. Moest hun kwaliteit gezakt zijn dan was dit misschien nog aan te nemen. Doch die ouders weten beterde vriendjespolitiek bij Eendracht blijft men trouw Een paar voorbeelden hiervan zijn ongetwijfeld, dat Dirk Slagmulder, zoon van ex-jeugdvoorzitter René, die intussen overgeheveld is naar de be heerraad, zich mag permitteren afwezig te blijven door vakantie aan zee. van de trainingen en op week-end toch zijn plaats in de ploeg heeft Iets wat volledig indruist tegen de normen van trainer Eddy Everaert doch Dirk is nu éénmaal de zoon van René Nieuwe jeugdvoorzit ter Leon Becqué volgt gedwee de weg van zijn voorganger Wat er ook gebeure. Filip Germams. zoon v^n een meubelfa brikant, die al eens zijn centen toont aan Eendracht, moet als geselekteerde naar de Heizel. Een jongen, die nochtans be loftevol was. doch fysisch er onder ge duwd werd door de jeugdtrainer Maar toch. etentjes met Labeau en Becqué zorgen wel voor een selektie Bij de scholieren manifesteert zich een zelfde feit«aangekochte spelers» ne men de plaats in van de eigen jeugd, en zulks kan niet langer door de beugel De ouders eisen dan ook drastische veran deringen. zoniet verhuist hun zoon van klub Of als het moet stopt hij met voet ballen Het is duidelijk dat iedere trainer zijn ploeg op het schavotje wil op het einde van een seizoen doch als men in jeugdrangen daarvoor al gaat vechten dan is het toch ver gekomen. Ook de prospektiekommissie is dringend aan verjonging toe Voetbal is veranderd de laatste jaren laat prospekten dan uitvoe ren van mensen,aangepast aan het hui- dig voetbal R.V.d.P. U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - R.C Mechelen (zaterdag, 1 oktober, om 15 u, terrein S.K. Aalst) Tweede provinciale B Sint-Gillis-Dendermonde - Eendracht Meldert Derde provinciale D S.K. Aalst - F.C. Vlierzele Eendracht Nieuwerkerken - Panters Okegem Wilskracht Moorsel - F.C. Smt-Rafaël Herzele S.K. Herdersem - Osta Meerbeke Wilskracht Gijzegem - Olympia Burst Vierde provinciale F F.C. Edixvelde - Massemen Vierde provinciale G S.K. Terjoden - Lebeke Juventus Schoonaarde - Schroevers Moorsel V.J. Baardegem - Sparta Appels (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Disc-jockey ter beschikking. Bredeslraat 78, AALST s 053/77 13 90 Eendracht Aalst - ST. Truiden 0-1 Tegen een goed spelend Limburgs elftal leed Eendracht Aalst zijn eerste neder laag van het seizoen. Na de voortreffelijke prestaties van de vorige weken ver keerde het elftal werkelijk in een off day. Uitgezonderd drie prachtafstandscho- ten van Limpens, Deroy en Van Kemseke waar doelman Nisen attent op rea geerde kon men voor heel weinig doelgevaar zorgen. Tjapko Teuben die licht gekwetst aan trad kon weinig in de spits forceren en Van Roy en Ferrera haalden eveneens het gewenste peil niet. In het midden veld was S.T.V.V. ongetwijfeld beter, het duo Draelants-Van Moer speelde gewoonweg schitterend. Men mag zeker stellen dat de kanaries eerder door ongelukkige omstandigheden in de onderste regionen van de rang schikking verzeild geraakt zijn. Wil- fried Van Moer was uiteraard gelukkig met de behaalde punten. «We kwa men naar hier voor één punt en haal den er twee. Het geluk mag ook eens aan onze zijde staan. Tegen Boom en La Louvière liepen we op een counter en tegen Hasselt verloren we ondanks dat we de betere ploeg waren. Ik opteerde voor een viermansmidden- veld omdat we met één punt op zes het voorzichtig moesten aanpakken. De tweede helft hadden we het wel even moeilijk maar onze doelman hield ons toen overeind. Beckers verdient zeker een pluim voor de manier hoe hij Teu ben aan banden kon leggen. Daardoor lag de Aalsterse voorlijn lam. Het elftal in zijn geheel draaide goed. Gelukkig scoorden we deze maal want het is voor ons zoals bij vele ploegen het grote probleem. Hopelijk halen we terug het niveau van vorig seizoen». In het Aalsterse kamp heerste er van zelfsprekend verslagenheid. Trainer Borremans gaf toe dat met St. doel gegooid. Bij gebrek aan spitsen bracht ik Schets in om in de hoogste iets te kunnen forceren. Ik wisselde Sergeant met De Bolle om een beter samenspel te bekomen, maar wat ik ook probeerde het beterde niet. Eigenlijk kan ik mijn spelers niets ver wijten, ze gaven nochtans blijk van inzet maar speelden ondermaats. We Teuben werd goed bewaakt en kon zelden een aanvalsaktie opbouwen. (EL) Truiden het beste elftal gewonnen had. «Eigenlijk begrijp ik het niet te best. Het samenspel was volkomen zoek. Het middenveld draaide vier kant. Limpens speelde te ver terugge trokken. Deroy leed veel balverlies en Van Roy begon goed maar deems- terde nadien weg. Teuben liet me een vermoeide indruk na. Bovendien wer den er veel te veel hoge ballen voor het staan nu voor twee verplaatsingen naar Diest en La Louvière, terug geen gemakkelijke opdrachten maar het beginprogramma was eveneens aarts- moeilijk en we rijfden toch ook punten binnen». (JVL) Alle soorten verzekeringen - Pers. hyp. leningen. Kasbons Spaarverrichtingen enz. Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST St. Annalaan, AALST s 77 57 30

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11