Aalsters middenveld valt te licht uit Afwerking blijft in gebreke Overzicht Derde Provinciale D Match van de week FC Doggen - SK Terjoden Jeugdvoetbal AZ'77 met de hakken over de sloot Sport te kort RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO va AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT €8nïij^ Scheidsrechter trapt speler aan 12 Nieuwe Gazet van Aalst 30 september 1983 Kumtich - Kamillekes Aalst: 2-0 Het gaat niet goed met Kamillekes Aalst. Te Kumtich werd er terug niet slecht gespeeld, maar puntenwinst zat er niet in. De thuisploeg was de betere ploeg in het middenveld. Technisch waren de Aalsterse meisjes even sterk als de thuisploeg maar er ontbreekt een ver dedigende middenveldster in het elftal. Het middenveld is te aanvallend Inge- waarvan een plaatselijke speelster steld en komt zelden terug. Daardoor* optimaal gebruik maakte en de bal komt de verdediging dikwijls onder tegen het net prikte, druk te staan en moet dan ook goals Nog voor de rust verdubbelde Kum- slikken. Aan het kwartier talmde tich haar voorsprong toen Hilde Daele- Veerle De Wint te lang met de bal mans die onvoldoende fit bleek te zijn in snelheid genomen werd. Tijdens de Tweede provinciale B: Eendracht Meldert-Melsele 0-1 Eendracht Melden heeft vorige zondag een eerste thuisnederlaag moeten inkasseren. Tegen Melsele kwam Eendracht niet tot scoren en dat deden de bezoekers nu juist wel. seleverdediging speelde een erg goeie Meldert nam van meet af aan de wed- wedstrijd (ze hebben nog geen enkel strijd in handen en trok resoluut ten doelpunt toegestaan in de aanval. Het veldoverwicht van de kompetitie En wanneer Eendracht thuisploeg bracht echter geen con- al eens een open kans kreeg, faalden creet resultaat. Het waren in tegen- de Meldertse schutters. Het bleef dus deel de bezoekers die halfweg de bij deze 0-1 eerste helft op voorsprong kwamen Zondag a s. staat Eendracht voor een Deze 0-1 voorsprong werd tot bij de moeilijke verplaatsing. Het speelt op rust behouden. Sint-Gillis-Dendermonde. een ploeg In de tweede helft trok Meldert alle die gemakkelijk tot scoren komt (het registers open op zoek naar de gelijk- haalde reeds 13 maal vernietigend maker Hoe Meldert deze gelijkmaker uit Sleept Eendracht er een puntje ook najoeg, hij kwam er niet De Mei- uit de brand (Robby) Leider Eendracht Nieuwerkerken behaalde vorige zondag in de derby tegen F.C. Mere een 2-2 gelijkspel. Nieuwerkerken kon zich geen betere start dromen, want na amper vijf minuten stond het al 0-1. Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN la carte aan matige prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. Snacks op elk uur van de dag Molenstraat 1, Aalst Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 4e Provinciale De toeschouwers zagen reeds in de 3e minuut een flater in de thuis- defensie. Van Der Haegen knalde droog binnen. 0-1. Maar de thuisploeg kwam terug. Eerst miste Callebaut een reuzekans maar minuten later was het toch raak. Een dieptepas van Veldeman kwam recht in de handen van Callebaut en deze maakte een enig doelpunt. 1-1. Keeper Labyn had er geen verhaal tegen. In de hogere klassen van het voetbal zou men jaloers staan kijken op dit doelpunt. gewaande 2 - 0 stand. Baardegem vocht echter terug maar kwam uiteindelijk iets tekort om Lebbeke de twee punten te ontnemen; vooral de thuisgoalie verdien de enige lof voor zijn knappe en gepaste interventies PVDS Outer - Meldert 1 - 3 Een slechte match van beide teams. Bij een schermutseling voor het doel van de thuisploeg, haakte Danny Steenhoudt zich vrij en schoot knap in Op het kwar tier stelde Mere echter gelijk, met de me dewerking van de Nieuwerkerkse verde diging 1-1 was ook de ruststand. In de tweede helft kende scheidsrechter Ver- vaeke aan Nieuwerkerken een straf schop toe Hevig protest echter bij de thuisploeg. Terecht, want het ging hem meer over een aangesloten bal dan een vrijwillig handspel. Eendrachtdoelman Johnny De Naeyer (ex F.C. Mere) trapte de bal vanop de witte stip ongenadig bin nen 1 -2. Gerechtigheid geschiedde echter toen Mere toch nog op gelijke hoogte kwam van Eendracht. Al bij al een billijk resultaat. Wilskracht Gijzegem leed haar eerste nederlaag. Op het veld van Panters Oke- gem werd met 2-1 verloren. Deze stand was reeds bij rust bereikt. Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg op voor sprong met twee doelpunten in evenveel minuten Net vóór rust milderde Van Nuf fel tot 2-1 voor Wilskracht In de tweede periode had Gijzegem het meeste veld overwicht, maar tot scoren kwam het niet meer Meteen Gijzegems eerste neder laag en Okegems eerste overwinning. S.K. Herdersem speelde op Olympia Burst 1 -1 gelijk. Er zat nochtans meer in voor S.K, want Burst was zon sterke ploeg niet. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd kende scheidsrechter Weytens S.K. een strafschop toe en An- dré Henderickx bracht geel-blauw op O- 1Herdersem leek op haar eerste uit- overwinning af te stevenen, maar in de slotminuut stelde Burst nog gelijk 1 -1 Wilskracht verdiend op 1 -0 met een doel punt van Keppens In de tweede helft moesten de Moorselaars de wedstrijd geleidelijk aan uit handen geven en de gelijkmaker bleef dan ook niet uit S.K. Aalst verloor met 2-0 op het veld van Sint-Rafaël Herzele S.K. weerde Johan Spanoghe («zelfver trouwen kwijt» heet het in S.K -kringen) en in diens plaats speelde de jonge Piet Nijs. Herzele kwam reeds vroeg in de wedstrijd op voorsprong met een prach tig vluchtschot 1-0 en S.K was meteen op achtervolgen aangewezen Na een kwartier verdubbelde Herzele de score Hoe S.K. Aalst het meeste veldoverwicht had (drie vierde wedstrijd speelde het op de helft van Herzele) scoren was er voor oranje-groen weer niet bij. Meteen ver zeilt S K naar de laatste plaats in de rangschikking Wie had dat een maand geleden gedacht (Robby) rust werd Hilde dan ook vervangen door Marina Van Belle, terwijl Hilde De Neve vervangen werd door Nicole Van Israël. Met het ontbreken van Van Hauwermeiren en Bauduin opereer de Ann Eeckhout de eerste helft in het middenveld om na de rust te wis selen met Veerle De Wint die toen iets teruggetrokken speelde. Na de koffie trof Veerle De Wint via de Kumtichse portierster nog de paal en kon Ann Eeckhout twee prachtkansen niet ver zilveren. Scoren wordt blijkbaar een probleem voor de Aalsterse meisjes. Het enige positieve nieuws dat er in het Aalsterse kamp te noteren viel is de uitnodiging die Veerle De Wint kreeg om met de nationale ploeg te gaan trainen. Hopelijk kan de ploeg zich aan Veerle optrekken om tegen Elen te scoren. Het provinciaal elftal ging te Gent eveneens de boot in. Toen de stand reeds 4-0 luidde scoorde Regine Meu- leman tweemaal tegen, Gent liep nog verder uit maar Gerda Lievens kon in de slotfase milderen. Het jeugdelftal verloor bij Zultse met 2-0 cijfers, deze stand was reeds met de rust bereikt. Na de herneming kwam Aalst meer in de match maar een verdiend eerreddend doelpunt lukte men niet. (JVL) Programma zaterdag 1 oktober 1e elftal - Standard Elen, Zandberg, te 15 uur zondag 2 oktober Provinciaal elftal - Ronse Zandberg, te 15 uur Jeugdelftal - Kuurne Zandberg, 13u.30. En de thuisploeg bleef maar drukken Maar een uitstekende bezoekende doel man kon verder onheil vermijden Aan de andere kant van het plein moest Van Den Bergh zijn beste beentje voorzetten op een actie van Van Der Haegen. De partij ging nu meer evenwichtig verlopen Callebaut kwam alleen voor keeper maar schoot onbeheerst naast. Wat geen mens voor mogelijk hield ge beurde toch. Op een van de Terjoden counters knalde De Pauw (fier) zijn ploeg op winst 1 - 2. Een zware opdonder voor de gastheren: die er in de verdere speeltijd niets meer van terecht brachten De tweede periode liet al gauw duidelijk blijken dat Terjoden op het veld gekomen was om zijn winst te verdedigen. Maar het scheelde geen haar of de stand stond gelijk. Een kopstoot van Van Der Biest werd in extremis nog van de lijn gehaald door Bosman. Terjoden had wel meeval in de verdedi ging want voor het zelfde geld kon het al naar huis gaan Het falen van open kan sen werd door de FC aanhang kwalijk genomen Maar wat nog meer kwaad bloed zette was de manier waarop Terjo den van scheidsrechter Speleers de der de goal kado kreeg Keeper Van Den Bergh pakte De Pauw duidelijk buiten de grote baklijn voordat hij knap was vrijge- speeld door Houben De referee floot echter penalty. De blon de Wenerhoefde deze kans geen twee keren te krijgen en het was meteen 1 - 3. Voor de Doggen was de kous af en de gasten lieten nog een resem open kan sen liggen Al met al een overdreven eindscore FC Doggen maakte zeker aanspraak op minstens 1 punt maar iedereen weet dat een voetbal ook twee kanten heeft, of niet soms (PVDS) Opdorp - Erembodegem 1 - 2 Erembodegem domineerde volledig de eerste helft maar moest toch via een own-goal op voorsprong komen. Bij de rust was het dus 0 -1 Nadien bleven de gasten het spel bepalen en kwamen via Du Song aan een veilige winst. 7 minuten voor afblazen maakte Opdorp nog een eerreddend doelpunt Erembodegem had wel minder last met zijn tegenstrever dan de uitslag zou vermoeden maar dame fortuna was met aanwezig PVDS Lebeke - Hofstade 1 -1 Reeds in de derde minuut kopte De Smed zijn ploeg op rozen. 0 -1 1 minuut voor half-time kwam Lebeke langzij via een licht toegekende straf schop 1 -1 Na de koffie viel er nog weinig te beleven Enkel nog een paar dubieuze beslissin gen in het nadeel van de bezoekers die van oordeel waren dat de zwarte man hen een punt ontstolen had. PVDS Lebbeke - Baardegem 2 -1 Beide teams namen elk een helft voor hun rekening De thuisploeg ging rusten met een veilig- UITSLAGEN Terlinden - Tuf Tuf 1/1 Tijl - Twentiers 4/2 Efsee - Pallieter 1 /3 Spokuon - Zenith 2/0 stopgezet na 60 min. Eureka - Kreja 3/2 Ypsilon - Bosveld 0/8 PROGRAMMA VOOR 2 10 Tuf - Igrek (Osbr A) Terlinden - Kreja (Osbr. B) Mede door de slechte staat van het veld Meldert liep wel uit tot 0 - 3 via Benoit (2) en Roelandt Outer kon nog milderen door een steek in de bezoekende verde- diging. Wel een verdiende overwinning voor Meldert dat dank zij het minder slecht presteren enige aanspraak kon maken op de overwinning. PVDS Bavegem - Edixvelde 0 - 0 De twee ploegen hadden van scoren weinig kaas gegeten Soms kwamen er wel een paar fraaie acties maar de spelers in kwestie wisten de kansen nog te verkwanselen. Het bleef dus bi| een scoreloze draw. PVDS Pallieter - Ypsilon (Osbr C) Twentiers - Spokuon (Van Hoof) Bosveld - Tijl (Beukenhof) Eureka - Zenith (Dendermonde) STAND ITijl 8 p. - 2. Tuf Tuf 7 p - 3. Spokuon 6 p. - 4. Eureka 6 p. - 5. Bosveld 5 p. - 6. Pallieter 4.-7. Efsee 3 p - 8. Terlinden 3 p. - 9. Igrek 2 p. - 10. Kreja 2 p. - IIZenith 2 p -12. Twentiers 0 p. -13. Ypsilon 0 p. SETOK Groen Wit zorgde tegen AZ bijna voor de kwamen de leiders van reeks A goed weg veor AZ de zege veilig stelde. Hij scoerde doelpunt voor zijn rekening nam. Freddy De Grom en Lievens scoorden voor de thuisploeg die misschien wel aanspraak kon maken op een punten- deling. Wembley - Leeuwerik werd een sportieve partij waarin de thuis ploeg beter speelde dan de 0-5 uitslag liet vermoeden. Van Caelenbergh scoorde driemaal, Korte en Stamme- leer lukten de overige goals Opwijk herpakte zich tegen Moorsel- baan na de zware nederlaag van vorige week op Wembley. Van Den Bossche, Verheirstraeten, Claeys en Buys scoorden voor de Molenboys Van Geyt lukte de twee tegentreffers voor Moorselbaan. In deze bitsige par tij moest scheidsrechter Jozef Deboel- paep enkele malen geel trekken en éénmaal blauw Snas stelde de eindo verwinning in reeks B veilig door een gelijkspel af te dwingen bij Apostel ken. Door de misstap van vorige week tegen Leeuwerik was dit de match van de laatste kans voor Apostelken Blauw Wit boekte haar eerste zege van het seizoen Dressel speelde goed stunt. In een vrij evenwichtige partij Het was terug Daniel Dooremont Die tweemaal terwijl Verleyen het derde mee en scoorde langs Beckaert (2). Blauw Wit toonde zich opportuner langs De Moor, Simal en D'Herde- tweemaal. De Pluim is goed op weg om de revelatie van het seizoen te wor den. Tegen O.C Aalst kwam het vrij vlug op voorsprong langs Marc Van Der Schueren die de O.C.-doelman Van Rentergem prachtig lobde Na de rust was het eerder De Pluim dat dicht bij een treffer kwam dan O.C., dat nog steeds naar de forme van vorig sei zoen zoekt J P. De Backer knalde nog op de dwarsligger en een schot van Johan Tembuyser werd in extre mis op de doellijn weggewerkt, zodat men wel mag stellen dat O.C met deze nipte nederlaag nog goed weg kwam (JVL) Uitslagen De Pluim - O.C. Aalst Groen Wit - AZ'77 Dressel - Blauw Wit Wembley - Leeuwerik Opwijk - Moorselbaan Apostelken - Snas 1-0 2-3 2-4 0-5 4-2 1-1 In een «vriendschappelijk» treffen tussen Nieuw Hofstade en Camping was de stand 4-0 in het voordeel van de thuisploeg toen Piet De Grauwe speler van Camping een overtreding maakt die correct door- de scheidsrechter gefloten werd. Even later werd er op deze speler eveneens een overtreding gemaakt. De Grauwe maakte de scheids rechter attent op deze fout waarop deze man prompt naar de speler van Camping schopte. Een erg eigenaardige reaktie als u het ons vraagt. Tenslotte moet een scheidsrechter het goede voorbeeld geven op het terrein. De broer van Piet De Grauwe vroeg aan de man in het zwart het terrein te verlaten, maar deze wou de match verder leiden. Hierop zijn de spelers van Camping dan maar zelf naar de kleedkamers getrokken, eigenlijk de verstandigste oplossing. (JVL)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12