W Gazet x>an Ralst Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN p.v.b.a. G ADECU A.C.0.D.-C.C.0.D. voortduren op R.V.A. Anti-vredesbewegingstickers in bibliotheek De koningskwestie in de Aalsterse straten Vervolg van blz. 1 n lazoa mazoa mazoa maz a r nazoa mazoa mazoa maz a Molenstraat P0WETEN O Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken MAZDA - AALST D O Verwarmingsapparaten O Meubelen O Witgoed De Coninckstraat 2, Molenstraat 59 AALST ■s 053/21 34 67 2 - Nieuwe Gazel van Aalst - 30 september 1983 gemeenschappelijk vakbondsfront op vrijdag nog zo hecht aaneengesmeed bleef. (Gi van Moesieke) Op vrijdag 23 september werd op de R.V.A. te Aalst de staking in gemeen schappelijk front A.C.0.D.-C.C.0.D. verdergezet, ondanks het feit dat de natio nale leiding van de C.C.O.D. de dag voordien beslist had de staking stop te zet ten. J Vijf C.C.O D.-leden, waaronder de voorzitter, wilden zich hierbij niet neerleggen en bleven solidair met de A.C.O.D.-militanten mee piket staan, ofschoon zij geen stakingsvergoeding meer ontvingen. Wat later zou de C.C.O.D.-voorzitter van de R.V.A., op de algemene intersektoriële vergade ring van de A.C.O.D. in het Volkshuis te Aalst voor de mikro de houding van zijn vakbondsleiding betreuren De voortstakende C.C.O.D.-militanten werden op deze vergadering dan ook op groot applaus onthaald door hun A.C.O.D.-kollega's. De R.V.A. was één van de enige open bare diensten in Aalst waar het De «Vredesweek» is tengevolge o.m. van de stakingsaktualiteit op het achter plan gebleven. Op vraag van VAKA had het stadsbestuur 17 tot 24 september uitgeroepen tot Stedelijke Vredesweek, maar enkel in de bibliotheek was hier echt wat van te merken. De etalage van de hoofdbibliotheek was passend ingekleed met een geweer dat wortel en blad schiet, en een werkloze helm die tot zonne- bloempot gerecycleerd wordt. Interes sant is de «dokumentaire keuzelijst» rond «vrede en geweld in de wereld van nu» een gratis overzichtje van in de bibliotheek aanwezige werken op dat terrein. Vreemd is eenwei dat naast die folder gratis NAVO-propagandastickers te bekomen waren, terwijl elke verwij zing naar VAKA en de Vredesbetoging van 23 oktober e.k afwezig bleef Het gaat om propagandamateriaal, ont worpen na het sukses van de vredes- manifestaties in 1981 als reaktie op de Vredesbeweging «NAVO verzekert de vrede» staat op de ene sticker, en op de andere «vrede wil iedereen NAVO zorgt er voor». Niet zozeer door het ter beschikking leggen van deze sloganeske stickers, dan wel door het ontbreken van de BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel 053/70 42 13. CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor Weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water Tel. 053/70 42 13. Alleen met een kernraket op Aalst, zal ook de Nieuwe Gazet van Aalst zwijgen Vervolg van blz. 1 Tot op heden was het immers zo dat de dekenij zelf besliste wie wel en wie niet aan de braderij deelnam De lijst van de deelnemers werd steeds vooraf overge maakt aan het stadsbestuur dit o a met het oog op het bekomen van een afwij king op het sluitingsuur Anderzijds is de dekeni| Molenstraat van oordeel dat het stadsbestuur onrecht streeks de leden ondermijnt. Sommigen vragen zich immers af wat voor zin het nog heeft lidgeld te betalen als de stad zelf toelating geeft om deel te nemen aan een braderij en beroep te doen op een vrije radio. De dekenij van de Molenstraat wil het hierbij niet laten en zal het incident alleszins ter sprake brengen op de ko mende Middenstandsraad, zodat men eens voor goed tot duidelijke afspraken komt inzake de rechten en plichten van een dekenij bij het organiseren van een braderij (MP) «andere klok» koos de stadsbiblio theek duidelijk stelling in de vraag op welke wijze vrede best gediend wordt. Een VAKA-woordvoerder noemde dit reeds een «provokatie» waarop gerea geerd zal worden. (PD) Onze jongens betaalden alles uit eigen zak. Alhoewel wij omwille van de koning later ook de kieskampanjes van de CVP steunden, heb ik maar één maal geld gevraagd aan die partij. Toen één onzer mannen faalde bij de verkoop van een uitgave kreeg in onmiddellijk de gevraagd 1 300 fr van Wim Verleysen, zonder het minste bewijs te moeten voorleggen. De gele lamp De enige kommunistische plak- en wit- tersploeg was vijf jaar onze eksklu- sieve tegenstrever en beschikte over een massa materiaal en een wagen. Zij wisten niet dat wij die wagen met nummerplaat 273.101 en met één gele lamp s nachts zo goed herken den en ons tijdig uit de voeten konden maken. Ontelbare keren hebben wij hun nachtwerk ongedaan gemaakt, gewoon door de nog natte affiches af te trekken. Slechts eén maal werden we betraptaan de voet van het belfort verscheen in de eerste ochtendsche mering eens een knokploeg waarvan enkel Bert Van Hoorick niet gewapend was met een dikke knuppel. Hij was overigens de enige politicus die we ooit s nachts ontmoet hebben, en hij redde ons toen van een rammeling. Enkele keren haalden wij mekaar s nachts uit bed wanneer de vijand gesignaleerd werd Soms stonden de woorden «Troonsafstand» of «Weg Leopold» op tientallen straathoeken en pleinen geschilderd, maar toen wij met onze borstels en emmers langs kwamen, hoefden we enkel te schilde ren «geen», of «nooit» of «leve». En dat ging vlugger Ooit kreeg één onzer mannen een fles op zijn kop en werd met een lange stok naar ons geslagen toen wij een spandoek van een gevel haalden aan de Gentsesteenweg, maar er waren nooit ernstige incidenten. Toen we eens een ladder werden afgepakt gin gen we op zoek naar andere tegen strevers, en konden aan 't station van Hofstade een andere ladder buitma ken Bij die schermutseling voelde een der onzen zich plots bedreigd en haalde warempel een echte revolver te voorschijn Die jongeman is later beroepsmilitair geworden, en telkens' ik aan zijn «heldendaad» denk voel ik nog rillingen lopen over mijn rug. Varen voor Leopold Een andere keer deed een Brusselse knokploeg haar verschijning aan de Sint-Annabrug, ter plaats gebracht met een ambulance-wagen van een franstalige mutualiteit. We haalden dan internen van het V.T I uit hun bed ter versterking van onze gelederen. Nog een andere keer redde burge meester De Smet uit Erpe ons van een veldslag door plots met een 30-tal Erpenaren de Grote Markt op te rijden in een zware kamion, en aldus het evenwicht van de twee vechtensklare kampen in ons voordeel te verstoren. Zekere nacht beschilderden we de Denderkaaien vanuit een bootje en een andere keer trokken we 's nachts naar Amsterdam om aldaar per gehuurde boot het koninklijk gezin tegemoet te voeren. Twee der onzen waren in de mast geklommen en lok ten met de zes anderen van Leopold een symbolisch gebaar uit dat de internationale pers haalde. Wij bewa ren nog een brief uit Le Reposoir te Pregny in Zwitserland van 24 mei 1950 met een bepaalde belofte van de sekretaris van 's konings huis Rom- bauts, die echter niet meer in vervul ling is gegaan. Ruiten ingegooid Geïrriteerd door de duizenden koningsfoto's die in gans de stad voor het raam bleven hangen, gaven de kommunisten schriftelijk te verstaan dat zij die ruiten misschien zouden ingooien. We plakten dan geruststel lende affiches, dreigden onomwonden met eventuele represailles en deelden in gans het centrum een briefje uit «Vrees niet, wij waken Laat de foto hangen.. De daaropvolgende zater dagnamiddag klopte de gevreesde kommunist V.R. de ruit in van bakkerij Vlasschaert in de Lange Zoutsraat, precies op het aangezicht van Leo pold. Dezelfde nacht sneuvelden de fwaalf ruiten van het kommunistisch lokaal in de Molenstraat door twaalf keien van mijn groep We kregen nooit last van politie of gerecht. Ook niet toen we op een nacht de foto van Leopold aan de bel forttoren hingen met nog een tekst erbij. Daarover ontstond heel wat her rie in de gemeenteraad. Raadslid Lau rent de Wolf van de CVP probeerde de indruk te wekken dat hij er zelf voor iets tussen zat, maar hij kende niet eens de daders. Als we later onze kommunistische tegenstrevers ont moetten zijn we altijd opvallend vrien delijk voor mekaar gebleven. Eén' enkele keer zagen wij een belo ning voor vijf jaar inspanningen met onder andere méér dan tachtig toch wel slopende nachtprestaties. Uit de .cijfers van de volksraadpleging 1950 en parlementsverkiezingen bleek inderdaad opvallend dat nergens in het land zoveel liberalen en socialisten voor koning Leopold hadden gestemd als in het arrondissement Aalst. Pol DE PAEPE Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsberasestraat 44/3 Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 1b tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v z.w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr 6 maanden 550 fr 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Mijn verwachtingen voor de poëzienacht in Netwerk werden ingelost, en ik wil er niet zo negatief over doen als sommige kollega's van de schrijvende pers. Al de verwachte genres waren inderdaad aanwezig de vangers, hoogvliegers, kermisgasten, potsenmakers, kunstenmakers maar in meerderheid ook diegenen die iets moois brachten, ontroerden of beroerden, en hiervoor mijn dank krijgen langs deze weg. Wie ik volgend jaar allicht zal moeten missen is Gustaaf De Pyro- meersman die niet justekes zou zijn maar er toch telkens in slaagt de organisa toren te verschalken en alle reglementen op de brandveiligheid aan zijn laarzen te lappen met dichterlijke vrijheid. Vorig jaar stak hij in Denderleeuw nog een socialist in zondags kostuum in brand, en had het nu met vlammende begeesterinq qemunt op zijn micro-draad, het houten podium en het vloertapijt Mocht hij er toekomend jaar weer bijzijn, dan is het best mogelijk dat Aalst nadien één zaal en tweehonderd man kwijt is. Opgegaan in de rook van de kunst De grootste zielepoot van de avond noemde niet Eva maar Koen. Nooit las of hoorde ik een kunstenaar die zijn eigen zielepijn zo zielig te grabbel gooide. Die zijn persoonlijk familiaal drama zo exhiberend wegspoelde met figuurlijke en echte champagne. Die een afscheid aan zijn levensgezellin en aan zijn twee dochters met zoveel lulkoek en ongerijmdheid vierde in drie teksten die hijzelf een gedicht noemde. Maar wie ik wél terug wil zien en horen voor de logische samenhang in zijn woord gebruik is Marcel. Nee lezer, niet Marcel De Bisschop maar Marcel De Baard. En aan hém breng ik hier deze kollegiale dichtersgroetOh Marcel, tafels van maanlicht gedijen trouwvuldig naar spek van witte gegrondheid. Oh boom van toegewijde namiddag, zonder ooit de fiets van tevoren der eeuwen langs onder de visvangst des bekers te willen geweest in de dageraad, laat blije de soep weer galmen tussen de blauwe eekhoorns van het eindeloze kanon. De Panoramist CD I X nicucoc. nanktm» wetfcttUd voor Gtool Aalst ten itmieiu JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente. Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2