FRANCIS SMET rui De Madeion is dood, leve de Nieuwe Madeion Animatie op verkeersvrije markt onderzocht MOET ER 01 ZAAI OP? Politie zorgt voor (brom)fietsregistratiekaart Nieuw zwembad wordt geopend op 7 januari 1984 m Marlimat Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-:-pIusNieuwstraat 37, Aalst Eten-:-plus Nieuwstraat 37,Aalst Eten-:-plus Eten-:-plus Etem-plus Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)2 1 .66.79 I I I I I I I I "HOUTEN RAMEN "ZONNEWERING JSOLATIE - VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN K EN 053/77 62 94. Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT (BROM)FIETS- REGISTRATIE- KAART. co CU Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. is er de ganse dag voor U 83/74 P C Nieuwe Gazet van Aalst 30 september 1983 3 i i i i i i i i i i Tijdens de massaal bijgewoonde opening van de «Nieuwe Madeion», bleef één programmaonderdeel niet onopgemerktBert Van Hooricks openingsrede, spiri tueel, bumoristisch en niet zonder sentiment. Het gebele relaas van het gebeuren las je ongetwijfeld reeds in de dagbladen. zameld, waaruit de nieuwe bazen een «De Madeion is een brok geschiede- keuze mogen maken». En Van Hoo- nis», zo begon den Bert, «en geschie- rick somde op: «Een wankelend be- denis is kuituur», staan», «Zijn portret in de gazet» (van «Opgericht in 1919, was de Madeion Aalst «De maagd der duinen», en Een volle zaal. tot in de late uurtjes. (JC) «Georgette, komiek» (in 1 stuk)». «De Nieuwe Madeion onderging een geslaagde vernieuwing, zal een ont moetingsplaats zijn voor open en ver draagzame mensen, een plaats waar bovendien nog een zweem van roman tiek aanwezig is. Aalst heeft nood aan initiatieven als dit, kijken we maar naar het Netwerk-centrum. eén van de 4 toenmalige Aaisterse cinemazalen, naast de Flora, Central en de Cinema Américain. De naam «Madeion» komt eigenlijk van een Frans soldatenlied «La Madeion vient nous servir a boire Het is een spe ling van -het lot, dat uitgerekend een cameraman (Roel Bal) de «Nieuwe Madeion» opent. Ik heb enkele filmtitels uit die tijd ver- Bert Van Hoorick een schitterende spitsvondige openingsrede. De «ouwe» Madeion was een kind van WOI, laten we hopen dat de Nieuwe Madeion een kind zal zijn van vrede en vrijheid», vervolgde Bert Van Hoorick. Hiermee ging het 2de Aalsters kui tuurcentrum definitief van start, nadat het voorheen reeds als schoenfabriek, fietswinkel en feestzaal had gefun geerd. In 1942 werd de zaal zelfs door fabriekswachters klein geslagen. «Later raakte de Madeion in verval en het is de verdienste van Roel en Geor gette, een stukje kulturele archeologie opnieuw tot leven te brengen». Dezelfde avond werd verder rondge maakt door The Vocation, Oswald Ver- sijp, Corum Alostum Imperiale, Paul Codde, Medard Van Uckelgem, Anton Cogen en PACT. (JVG) Met uitzondering van de 11-juli-viering en van de kunst- en ambachten markt was de verkeersvrije Grote Markt dit jaar opnieuw verstoken van enige animatie. Men kon er enkel zijn dorst lessen op één van de overvolle caféterrassen. Bij de inhuldiging van deze vernieuwde markt werd nochtans een animatiekomi- tee opgericht dat konkrete plannen dien de uit te werken voor festiviteiten. Deze werkgroep funktioneerde echter nooit, aldus kuituurschepen Borms. Nu hebben de organisatoren van de Kunst- en Ambachtenmarkt zich echter afgevraagd of men hetzelfde budget niet beter de animatie zou spreiden over de zomermaanden. In september zou men wel verder kunnen werken rond het thema van streekge- rechten en oude volksspelen, maar HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toonzaal: Grote Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondsestwg 389 9300 AALST daarnaast zou men wel bescheidener animatievormen kunnen uitwerken in de maanden juli en augustus. Alles hangt hierbij wel af van het beschikbare budget. Wat betreft het voorstel tot het oprichten van een kerststal aan de voet van het Belfort wil de kuituurschepen dit voorstel eerst voorleggen aan de Kulturele Raad. Schepen Borms denkt er ook aan de pa rochie van St.-Martinus te betrekken bij het voorstel, terwijl ook de marktkommis- sie en de akademie van schone kunsten voor het maken van de beelden kunnen meewerken. Burgemeester Uyttersprot van zijn kant was van oordeel dat een koördinatie van de feestelijkheden in Groot-Aalst zich opdringt In dit verband werd verwezen naar de barbecue van de beenhouwers, die telkenmale in het stadspark plaats heeft op dezelfde dag als de kunst- en ambachtenmarkt Beide manifestaties kunnen misschien gekombmeerd worden op de Grote Markt Bij het opstellen van de kalender van feestelijkheden wil men ook de Vereni ging van Aaisterse Muziekmaatschap pijen erbij betrekken, alsook de perso neelsleden van de dientcentra om aldus tot betere kermisaffiches te komen. Horeca Wat de Grote Markt betreft stelde de bur gemeester vast dat er een moeilijke sa-. Ken je ook wantoestanden in Groot-Aaist Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. menwerking is met de neringdoeners en inzonderheid met de cafébazen. Voor de caféterrassen werd er dit jaar niets gewijzigd, maar een lid van de ste delijke technische dienst werd nu belast met een onderzoek naar mogelijke wijzi gingen. dit na besprekingen met de ho- reca-sektor. De herbergiers genieten nu wel van de animatie, maar men hoopt dat zij in het vervolg zelf een stuk verant woordelijkheid zullen opnemen (MP) Wie meigde na nog geloeiven Ja vanoyges, ne mensj kaan vantoyd meh den beste wil iet beloeven, mor somtès komt er 'n sittewoosje woor dagge zelf nie 'n kentj on doeng en 't spel es om zjiep 'k Hooi ne goeie kamerood. ne mensj ooit de doezjed. Hè hooi en zé leven veil teigegekommen, schoein momenten, mor oeik veil tristege. Hè heid hem zuveil veiregesteldj en attoyd geprobeird va zu goe meigelèk te doeng ver zuveil mei- gelèk mensjen. Mor ja. 't peerd da d'haover verdindj 'n kroyg het ni attoyd. As ek ne kier eh veirbeldj zo moete geiven van 't gein da ze nen «idealist» noemen, tèn zol ek iest en veraal op hem gepeisd hemmen. Mor afda t er hè ver geloendj es Ge moetj insj kommen Te kontrore. z'hemmen hem doneg getannierd oeik. En domei zèn ghiel zeikes op ne moment zèn oeigen oepegegoon en es 'n op eh poentj gekommen da t on nimmendalen nimmer 'n geloeifden. 'k Weit nog ghiel goed da't op ne kier teige moy zoy zé, as ek kom te steirven, awei, ik moen verbrand werren Zu woor as da'k hier zitEn ghiel men familje wetj da en ze moeten der heer mor nor schikken... Mor verschoete 'k ik meh. verleide weik as ek nen doeidbrief in mèn bis krijg (al pertank dat de fakteurs stokten) en da 'k zag da menne vrindj gepasseird was. En 't miest van aal verschoet ek. as ek zag dat 'n begraove wird. op dienen dag. om die ier en... in die keirk... Ja, 'k zien 't al veire moy jooi 'n, hè heit da gezeid en gevraogd... mor ja. wa zeilen de mensjen dor va zeggen En doboy. hoy es weg mor wajjer zen hier nog. En per slot va reikenink zemmen 't wajjer toch die 't naa ver 't zeggen hemmen. En 'k ben nor den dinsjt gegoon en op ne moment was 't pesies ofda'k hem in zen kist meh zenne kop zag schidderen en zichten hoe es 't toch meigelèk Mor kom. lodj ons agaa oever iet anders klappen, want teis es veil te droef, 'k Weit ni ofda 't ajjer oeik opgevallen es, mor meh 't enje van de staokingen es oeik 't enje van de slechte septembefdaogen gekommen. Of wore ze geer boeven oeik malkontent en in staokink, allicht In elk geval, de mondj september kaan ons naar toch de goei daogen geiven die ze normooi alle joren geift. Lotj ze mor doeng zee, ver moy ni geloten En hoe mier hoe liever... De wintjer diert lank genoeg en 'k peis dat er azoei genoeg zen die liever de zoemer hemmen as de wintjer Verleide mondjag stont ek op en 'k peisden in men oygen zé. naa zal der ghielzeikes ne ghiele postzak neive men brievebis stoon. Ajja, as ge bepeist hoeveil klodden dat er anders alle daogen in a bis gedaven werd... En na van twie weiken... Mor ge moetj insj kommen ien klein reklammeken - en 't was tèn nog van ondergoed ver 't vraavolk 'k Hem ten in de gazet gezing da't nog ienegste daogen kaan dieren veir dad alles normooi es. Want z'hemmen geer in Brissel, woor dad altes moe passeiren. al 'n ander battement moete villen meh aal de brieven en énder papier woor da ze ginne weg nimmer meh 'n wisten. En domei zal ek nog eh poeisken moete wachten op denne postzak, peis ek. Of 't woor da ze dad 'n betje verdielen, oever ghiel de mondj, omda't in iene kier ni te veil (en te zwoor) 'n zol zen. En voesj van de rest na mor afwachten wa dat die staokingen ons zeilen opgebracht hemmen... en hoeveil da z'ons gekost heit en nog zal kosten. Mor dad es 'n ander kelkesjoos PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, alfijd welkom ook op zon- en feestdagen Prachtig initiatief VOORKOMING VAN MISDRIJVEN Een zaak van de politie èn u. Zoals in zovele andere steden is het ste len van fietsen en bromfietsen ook in Aalst een ware plaag geworden. Het is dan'ook één van de zwaarste problemen waarmee de politie wordt gekonfron- teerd. Zo werden in Aalst in 1983 maar liefst 1074 fietsen en 93 bromfietsen ge stolen. Meestal kan de eigenaar van de gestolen (brom)fiets niet antwoorden op vragen van de politie betreffende de nummer plaat, het framenummer, het type van de fiets en andere specifieke details. Om hieraan te verhelpen stelde de politie een «(brom)fietsenregistratiekaart» ter beschikking van de bevolking. De bedoe ling is dat de kaart volledig ingevuld wordt door de eigenaar en door hem daarna zorgvuldig wordt bewaard om in geval van diefstal als geheugensteuntje te worden gebruikt. De kaarten, die tevens enkele nuttige tips bevatten om diefstallen tegen te gaan. zijn verkrijgbaar op het politiekommissa- riaat en in alle dienstcentra van de deel gemeenten. (MP) Volgens schepen van de sport Bourlon is de opening van het nieuw stedelijk zwembad voorzien op 7 januari 1984, zijnde de dag waarop de scholen opnieuw met de lessen starten. Wat er met het oude zwembad zal gebeuren staat nog niet helemaal vast, maar het heeft er alle schijn van dat d't bad definitief zal gesloten worden. Het stadsbestuur hoopt nog steeds een koper te vinden voor de oude gebouwen, maar hierbij wordt nu al gesteld dat de nieuwe koper er geen privé-zwembad mag van maken, dat konkurrentieel zou zijn aan het nieuwe. Ook de adviesraad van de sport opteerde blijkbaar reeds voor deze oplossing. Schepen van Openbare Werken De Maght stelde anderzijds dat er bij de bouw van het nieuwe zwembad geen problemen zijn met de aannemer. Zoals voor elke nieuwe bouw zouden er wel enkele kinderziektes en detailproblemen gerezen zijn, maar deze worden nu uitgepraat met de hoofdaannemer. (MP) I "l" CD -u C-t- CD CO

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3