GRANADA I /l korting vanaf 38.675 fr. VAN MOL 11.11.11-steun voor Rwanda en Sri Lanka Ir ut Komt bovengrondse hoogspanningsleiding door Denderland er i-'7f Het gebeurde in uw straat benzine en diesel 2 demonstratiewagens: uitzonderlijke prijs zaterdaQopen' VAN MOL Leuvenstraat 43 9440 Erembodegem Tel. 053/21 39 99 77 98 03 J ft f§ - - N.v. RING MOTORS - AALST Nieuwe Gazet van Aalst - 30 september 1983 7 Stad Aalst verzwijgt positief advies Reeds jarenlang voert Raldes (Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde) strijd tegen de aanleg van een nieuwe hoogspanningsleiding doorheen het Denderland. Deze problematiek is onlangs opnieuw in de aktualiteit gekomen naar aanleiding van de vraag tot het bekomen van een bouwvergunning. Onderzoek De streek van Aalst wordt momenteel gevoed vanaf de hoogspanningspost, die gelegen is aan de elektriciteitscentrale Gezien de voortdurende stijging van de belasting dient de voeding van deze post in de loop van dit jaar nog versterkt te worden Een onderzoek heeft uitgewezen dat de aangewezen oplossing erin bestaat de bijkomende voeding te laten gebeuren vanuit de centrale van Doel, via een aan te leggen 150 KV-lijn over St.-Niklaas en St.-Gillis-Dendermonde tot in Aalst. Om dat momenteel alle hoogspanningska bels voor de voeding van Aalst vanuit de huidige hoogspanningspost vertrekken en omdat het bijplaatsen van nieuwe ka bels, ter versterking van de voeding van Aalst, langs de bestaande uitvalswegen bijna onmogelijk is geworden, zou een tweede hoogspanningspost moeten op gericht worden. Die zou geplaatst wor den in het noorden van de stad, op de terreinen van de vroegere Lion D'Or. Zodoende zal Aalst vanuit twee hoog- spanningsposten gevoed worden één aan de elektrische centrale en één aan het Wijngaardveld. Indien dit projekt wordt uitgevoerd, moet vanuit St.-Gillis-Dendermönde een hoogspanningskabel worden aangelegd naar de nieuw op te richten post in Aalst- Noord en zo verder naar de reeds be staande post aan de elektriciteitscentra le. De SV Gecoli zal instaan voor het aan leggen van deze lijn. Vergunningen Vooraleer hiertoe kan worden overge gaan moeten de nodige vergunningen aangevraagd en verkregen worden, en moeten ook nog adviezen ingewonnen worden. Niettegenstaande de ongunsti ge adviezen van de stad aan de Besten dige Deputatie verleende het Provinciaal Goevernement op 17.8.1979 de wegver- gunning voor de aanleg van de boven grondse elektrische leiding op het grond gebied van Lebbeke, Aalst en Dender- monde. Het ongunstig advies van de stad Aalst was gestaafd op het feit dat de lijn niet alleen over hei hele grondgebied van de stad zou lopen, maar daarenboven door een op het gewestplan voorkomend agrarisch- en natuurgebied, waarvoor herhaaldelijk beschermingsmaatregelen werden gevraagd. De stad drong bijge volg aan op het ondergronds aanleggen van de kabels. Opmerkelijk was dat het alleen de stad was die ongunstig adviseerde. Andere instanties die moesten adviseren waren de Ministeries van Openbare Werken, van Verkeerswezen en van Landsverdediging, de gemeentebestu ren van Dendermonde en Lebbeke en tenslotte de v.v.g. Edas. me» Tel. 053/21 39 99 - 77 98 03 43. Leuvenstraat 9440 EREMBOOEGEM Ramen Deuren in kunststof of in aluminium Poorten Veranda's Glaswerken Rolluiken met volledige afwerking Als redenen waarom de wegvergunning uiteindelijk toch werd verleend werd aan gehaald «dat de ondergrondse uitvoering niet kon worden opgelegd om tal van technische, ekonomische, ekologische. administratieve en juridische redenen, maar vooral omwille van de grote kost prijs voor ondergrondse aanleg». Op 12 maart 1980 werd beslist dat de lijn bovengronds zou worden aangelegd. Om Aalst toch ter wille te zijn. werd dan toch nog beslist de lijn ondergronds aan te leggen in het residentieel gedeelte van de stad tussen de post aan de elektri citeitscentrale en de nieuwe post Aaist- Noord. Vanaf daar zou dan de aanleg bo vengronds gebeuren in vervanging van een bestaande luchtlijn die reeds ge sloopt werd. Bouwvergunning Dit jaar kwam de nieuwe hoogspan ningsleiding opnieuw in de aktualiteit om dat het stadsbestuur begin juni jl. door het Provinciaal Bestuur van de Stede- bouw en Ruimtelijke Ordening verwittigd werd dat een bouwaanvraag was inge diend voor het aanleggen van de boven grondse hoogspanningslijn. Volgens een zopas gepubliceerd persbericht heeft het Schepenkollege - overeenkomstig de stelling die in 1973 bij de advisering van de aanvraag om wegvergunning werd ingenomen - deze bouwaanvraag even eens ongunstig geadviseerd. Dit ongun stig advies blijft gesteund op de overwe ging dat de hoogspanningslijn beter on dergronds wordt aangebracht, omwille van het feit dat de lijn loopt door een op het gewestplan voorkomend agrarisch- en natuurgebied dat door een boven grondse lijn in aanzienlijke mate op blij vende wijze zal geschonden worden. Wat het stadsbestuur echter vergat te vermelden in haar persbericht was het feit dat het huidige stadsbestuur eerst een gunstig advies gegeven heeft. Vol gens wij vernamen uit welingelichte bron was omtrent dit advies heel wat herrie binnen de meerderheidsfrakties. Een CVP-gemeenteraadslid uit Herdersem zou zelfs met ontslag gedreigd hebben indien het stadsbestuur niet van mening veranderde, wat dan ook vlug gebeurde. Het gevolg was dat het schepenkollege een nieuwe brief stuurde naar Stede- bouw Gent waarin het eerste positief ad vies rechtgezet werd en verschoond werd als een «administratieve misslag» Over het eerste advies werd trouwens door schepen van openbare werken De Maght een persmededeling klaarge maakt, die slechts op het allerlaatste nip pertje door burgemeester Uyttersprot kon ingehouden worden. Met het gevolg dat nu een nieuw pers bericht opgesteld werd dat in alle talen zwijgt over de houding die het stadsbe stuur eerst aangenomen had inzake de nieuwe bovengrondse hoogspannings leiding van Aalst naar Dendermonde. (MP) Ook dit jaar zal Aalst aktief meewerken aan de 11.11.11-aktie. Tot dusver was dit de enige gelegenheid die van stadswege aangegrepen werd om aan «ontwik kelingssamenwerking» te doen. Voorstellen in het verleden om tot een meer kontinuewerking te komen hebben het vriesweer nooit overleefd. Hier komt evenwel verandering in. 11.11.11 heeft in elk geval wind in de zeilen. Kort na de zomervakantie werd andermaal een stuurgroep geïnstal leerd. Deze kan zich verheugen over zowat 50 vrijwilligers. Via plaatselijke komitees en een verbeterde organisa tie hoopt men de opbrengst van vorig jaar (zowat 558.000 fr.) nog te verho gen. Het was toen Meldert dat met zo'n 100.000 fr. de spits afbeet, dank zij o.m. het organiseren van een honger- solidariteitsmaaltijd. Dit jaar zullen uw milde bijdragen gaan naar twee projekten, nl. Itara in Rwanda (promotie van aangepaste technologie in de rurale ontwikkeling; dit projekt kreeg ook vorig jaar Aal- sterse steun) en Negombo in Sri Lanka (ontwikkeling van de vissersfa milies aldaar via vorming en krediet verlening). U zag ter sensibilisering reeds een 11.11.11-infostand op de Vrijetijds- beurs. Bewustmaking is immers even belangrijk als het louter geldophalen. Dit zit trouwens besloten in het jaar- tema van dit jaar «kuituur» Belangrijk is dat na de aktie de stuur groep zich zal uitspreken over het begrip «stedelijke ontwikkelingssa menwerking». Enkele principes voor een verdere werking tijdens het ganse jaar werden trouwens reeds goedge keurd. Personen en verenigingen die willen meewerken aan de 11.11.11 -aktie (in de week van 7 tot 13 november) kun nen zich aanmelden bij de Stuur groep, p/a Marcia De Neve, Stedelijke Jeugdservicecentrum, Kapellestraat 15, 9300 Aalst. (PD) Belottersclub Immerzeel bij de aanvang van het nieuwe seizoen. Op 't Koetjesbaai van AKV De Destereers kon men niet zeggen dat men er op de koppen kon lopen. Sfeer was er wel, wat wil je als je een prins in je groep hebt. Balou, Jempi en Yvan (prins in spé brachten een tof nummerDe Oilsjterse Staar Sisters. (JC) l •><S liPllI Sinds 1898 viert men zoals vorige week op de Hoge Vesten kermis. Een echte volkse kermis in een buurt waar iedereen Jan en alleman nog kent en waar eenvoudig echt plezier nog kan gemaakt worden. Op maandagavond ging de «keerskensprocessie» uit. Dit gebruik ontstond die dag dat «den elektriek» uitviel en iedereen voortfeestte met kaarsen. (JC) Sana Albrechtlaan 50, 9300 AALST s 053/70 23 15 - 70 23 16

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7