DRIE SPECIALE KADETT-SERIES MET EEN MASSA GRATIS ACCESSOIRES... BIJ VAN DER HAEGEN^ NATUURLIJK Beursberichten voor wanneer de crash Kommissie Amylum-bevolking opgericht Als nieuw AMYLUM koopt huis dr. Schelfhout op Aalsters accent nieuw kleedje w «V! in Van Der Haegen 8 Nieuwe Gazet van Aalst - 30 september 1983 Stad gaf nog geen advies over uitbreidingen In dit weekblad werd reeds ruim aandacht besteed aan de nieuwe uit breidingsplannen van de NV. Amylum in volle stadscentrum. Tussen de Burchtstraat en de Van Wambekekaai wil deze firma immers drie nieuwe bedrijfsgebouwen en een administratief centrum oprichten. Sinds meer dan 50 jaar hing de schitterende barokke poort van het Huis Van Langenhove m de Kapellestraat er verwaarloosd bij Vandaag echter heeft de hoofdpoort die net als het herenhuis zelf dateert van 1771haar schoonheid van weleer terug. Deze restauratie- en opknapbeurt heeft de stad trouwens geen frank gekost, want het was oud-politie- en brandweerman. Arthur Paepe, die tijdens de afgelopen zomermaanden de eiken poort onder handen heeft genomen na voorafgaand kontakt met schepen Borms. Wie het resultaat bekijkt, moet wel toegeven dat deze geestdriftige Aalstenaar mets van zijn oorspronkelijke stielkennis heeft verloren, Paepe werkte immers tot 1950 in de schilderszaak van zijn vader, dan ging hij de politierangen vervoegen «Voor deze unieke poort in Europa (vanwege de 2 lantaarns bovenaan, terwijl er bij soortgelijke meesterwerken normaal slechts één lantaarn werd uitgewerkt). komt deze herstelling eigelijk te laat», zegt Paepe «Je kan dit duidelijk merken j: aan de verminkte, fijne sculpturen» Toen in de loop van de vorige eeuw «luxetaks» op eiken bezittingen werd geheven werd de poort zelfs geverfd Een krantenfoto kan dit niet weergeven, maar wie wil weten hoe ze er voorheen uitzag, neme een kijkje in de Kapellestraat het Huis j: Van Langenhove telt immers nog een tweede poort die dringend moet opqefrist1 (JVG) Schepen van Openbare Werken De Maght deelde op de jongste perskonfe- rentie van het schepenkollege mee dat met de werken van de nieuwe gebouwen nog niet gestart werd. Wat nu uitgevoerd wordt zijn vroeger toegestane bouwtoe- latingen die een investeringsbedrag van 60 miljoen betreffen. Naar aanleiding van de nieuwe openbare onderzoeken commodo et incommodo werd op 25 juli jl. een vergadering geor ganiseerd op het stadhuis, waar naast het stadsbestuur zelf. ook vertegenwoor digers van Stedebouw Gent en Brussel, van het kabinet van Minister Akkermans. van Bruggen en Wegen ook afgevaardig den van Amylum zelf aanwezig waren Op deze vergadering werd de ganse pro blematiek van het bedrijf besproken waarbij zowel de bouwplannen, als de toekomstperspektieven de verkeerssi tuatie als de milieuaspekten. Amylum verschafte van zijn kant allerlei inlichtingen over bedrijfsnoden, toe komstplannen. open ruimten binnen het bedrijfskomplex enz. De stad kreeg te vens de beschikking over een grondplan van de fabriek met vermelding van de hoogte van de gebouwen en de opper vlakte. Op basis hiervan werd een verslag op gemaakt dat aan het Schepenkollege zal voorgelegd worden. Hierin staan de toe komstperspektieven van Amylum tot in het jaar 2010 vermeld Ook de sanerin gen die het bedrijf op stedebouwkundig vlak wil uitvoeren, en de maatregelen die het wel nemen tegen alle vormen van milieuhinder staan erin vermeld. Tevens wordt de verkeerssituatie, estetische as- pekten en plannen tot overbrengen van delen van de fabriek naar andere plaat sen vermeld. Pas nadat de leden van het schepenkollege kennis zullen genomen hebben van het technisch verslag, zal de stad Aalst een advies formuleren aan gaande de ingediende bouwaanvragen Dit advies wordt dan overgemaakt aan Stedebouw Gent Kommissie Schepen voor leefmilieu Doorns stelde van zijn kant dat de kommissie Amylum- bevolking binnenkort opnieuw van start gaat Eén van de grote bezielers van de ze kommissie was wijlen Raymond De Smet «Met.Raymond De Smet verloren de inwoners hun spreekbuis» aldus schepen Doorns Op vraag van één van de aanpalende inwoners en van Raldes, vroeg de Ad viesraad Leefmilieu opnieuw te starten met de betrokken kommissie De problematiek werd ook voorgelegd aan de adviesraad Volksgezondheid, die hetzelfde advies formuleerde. Drie dok ters gaven zich op om van de kommissie deel uit te maken Volgens schepen Doorns werd er sinds de installatie van het nieuwe stadsbe stuur slechts één klacht ontvangen, meer bepaald over de geurhinder tijdéns de weekends Door Amylum werd toegege ven dat er tijdens de weekends minder kontrole gebeurt maar dat aan deze zaak zal verholpen worden. (MP) Wat doet een verstandige Aalstenaar in zijn vrije uurtjes Alvast niet naar een beurs voor vrijetijdsbesteding trekken, want dat moet zowat de enige plaats in Aalst zijn waar hij zich gegarandeerd zal vervelen en/of ergeren. Je bent nog maar net de kassa voorbij of daar begint het reeds. Waarom mag de Antwerpse Zoo ongestraft enkele mooi, vreemde vogels (waaronder twee pelikanen) meer dan 8 dagen in een eng namaakpark laten hokken, zonder daglicht, onder spots, zonder voldoende luchtverversing, kortom in een benauwende, dier-onvriendelijke omgeving die de inkomhal toch wel is Cynisch genoeg verkochten men sen van diezelfde zoo op hetzelfde ogenblik pluchen beertjes ten voor dele van de levensechte dieren. Ik duik de grote expohal binnen. Wat valt ons op, nee, wat slaat ons om de oren Juist. De plaag van alle fees ten, kermissen, braderijen en beurzen die in dit apeland worden georgani seerd, is ook hier binnengeslopen de vrije radio's. Daarmee doel ik op de doorsnee-zender, Radio Geklungel, «een hele bijzondere goeie namiddag, wij zijn er weer hoi, hoi»... Wat de heren van Maeva en vooral radio Vrij Aalst hier gedurende een week heb ben mogen uitbraken, overstijgt alle verbeelding. De presentatie als je niets te zeggen hebt, hou dan je bek en de platen keuze werd hier verdomd iets gekozen, men draaide alles waar een gaatje in zat deden mij met weemoed terugdenken aan de muziek die in de Brusselse metrosta tions te horen is. Via een reeks handwerkstands, ik ken nu het onderscheid tussen katholiek, liberaal en socialistisch breiwerk, beland ik in de zone van de gevechts- sporten. De rondlummelende, ver schoning... kreatieve Aalstenaar blijkt nogal agressief, want hier troept behoorlijk wat volk samen. Dit kan niet gezegd bij de stands, één gang ver der. Wie hier vrede, ontwikkelingshulp of verstandhouding met de gastarbei ders aan de man wil brengen, sterft een eenzame vriesdood. Ik nader de stand of liever het paleis van Fotoklub Technochrome. Hmm, interesseert me wel. «Kan U wat kwijt over de werking van de klub», vraag ik een verantwoordelijke. «Men kan eigenlijk geen lid worden van de foto klub, als men niet bij Technochrome is tewerkgesteld», krijg ik terug. Ik zoek dan ook tevergeefs naar informatiefol dertjes. Wat doen die hier eigenlijk Tja, acht dagen gratis publiciteit, han dig bekeken nietwaar. Langs de kaktusvereniging weer de grote zaal in. Enig mooi en verschei den, een stekelige stand die mag gezien worden. De man van dienst geeft wat nuttige informatie. Kijk... Filmklub Kinova is er ook, eens vragen of... Noppes, er is niemand. Later zal ik nóg drie maal terugkeren (op ver schillende dagen) en telkens vangt een naamkaartje me op. Gelukkig krijg ik niet meer ruimte van de hoofdredakteur om ook de biervilt jesfreak, duivenmelkers etc... een woordje te gunnen; het zou me aan krachttermen ontbreken, vrees ik. Slotvraagwaarom niet enkele sche penen en gemeenteraadsleden uitge stald, die hun vrije tijd doden in de Belfortzaal Konden we nog eens lachen. (JVG) De stijgende onleefbaarheid en leegstand van het stadscentrum tengevolge van de milieuhinder, werkt voordelig voor de bedrijven in kwestie. Zo is onlangs op een openbare verkoop op het Vredegerecht het woonhuis van wijlen dr. Schelfhout' (hoek Walstraat-Gheraerdtslaan) voor een spotprijs verkocht aan de N.V. Amy lum. Hoewel het aanvankelijke bod van 650.000 fr. nog verdubbeld werd blijft 1,3 miljoen toch zeer goedkoop voor een zo goed gelegen groot woonhuis met ruime tuin. Naar aan een buur verteld werd zou men dit huis voorlopig verder laten verkrotten. Een kluifje voor de stadsherwaardeerders, want de Walstraat is een van de straten gelegen in een herwaarderingsgebied Deze aankoop toont duidelijk de interesse van Amylum aan voor oe Rechteroever. Er bestaan trouwens intenties om ook het oude goederenstation in te lijven. (PD) De Kadett is op zich al een onklopbare auto voor z'n prijs. En vandaag stel ik u drie speciale series voor die hem helemaal onweerstaanbaar maken De Kadett Belux 3deurs, 1.2 S. Voor méér dan 10 000 fr. gratis meeruitrusting Promotieprijs 192.500 fr. 25 BTW) de Kadett Special Diesel, 3 en 5deurs. kompleet met kwartsklok, metaallak, luxezetels enz... méér dan 10.000 fr. goedkoper de Kadett «J», 600 unieke. 3 deurs 12 S, superkompleet uitgeruste eksemplaren. Van luxe- stuur tot elegante striping. Voor meer dan 11.000 fr. gratis uitrusting. U verkiest een Ascona Dé Ascona Sport met voor 18.750 fr. gratis icznj 3T| sportuitrusting zal u zeker bekoren Afspraak met al dat moois in I*'1 =1 onze showroom, maar wacht niet te lang, want deze series zijn beperkt. IK" BITR0UWBAR! VOORUITGANG. OFFICIEEL OPEL DEALER Kareelstraat 2/4 9300 Aalst £2 053/21.60.11-12-13 In augustus jl. verscheen het eer ste nummer van het nieuw drie maandelijks informatieblad van het stadsbestuur «Aalsters ac cent». Alhoewel het stadsbestuur beweert dat men zowel gunstige als ongunstige reakties ontving, blijken slechts weinige burgers de informatiekrant volledig gelezen te hebben o.a. wegens de ellenlan ge teksten, die weinig nieuws waarde hadden. Blijkbaar is het stadsbestuur zelf niet zo gelukkig met het eerste nummer, vermits de inhoud totaal zal veranderen «In feite zal de krant nu worden zoals ze oor spronkelijk werd gedacht» aldus Burge meester Uyttersprot. Elk nummer zal een paar hoofdartikels bevatten, die ofwel in spelen op de aktualiteit zoals karnaval, jaarbeurs, enz., ofwel een welbepaald thema uitdiepen zoals de akademies, de begroting, enz. De inwoners zullen aldus achtergrond informatie krijgen, die niet direkt gekend is Verder zal Aalsters accent ook een li'jst bevatten van de belangrijkste kollegebe slissingen en gemeenteraadsbeslissin gen. een korte fotoreportage over be langrijke gebeurtenissen in de stad, nut tige tips. enz. Naast meer foto's en illustraties, zal er ook ruimte zijn voor korte teksten van de leden van het Schepenkollege. Aan de vorm van het blad wordt niets gewijzigd Het formaat blijft hetzelfde, het lettertype eveneens. Enkel het kringloop papier wordt vervangen door wit kran tenpapier. Of ook de adviesraden standpunten zul len kunnen vermelden in Aalsters accent, kan op dit ogenblik nog niet beantwoord worden. Hierover dient eerst het sche penkollege zich te beraden. Manifesta ties van verenigingen en informatie hier over kan wel verder in de Stadsberichten verschijnen. (MP)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8