Plesschhkerremis had zon mee \wm ^MITSUBISHI Technologie op z'n nuttigst. GARAGE RAUWOENS Etienne QTr'i!E,ETTnTGu8R4nn\e'v0u5T21 09 89 1-september benoemingen waren ongelukkig Afbraak illegale Copaltanks nog niet voor morgen Erembodegemse Hopbelletjes In alle ernst: bespreek eerst grondig met uw verdeler de garanties die Mitsubishi's "technologie op z'n nuttigst" te bieden heeft. Op gebied van veiligheid en komfort, duurzaam- heid en zuinigheid. En als het dan op kiezen aankomt, laat dan uw turbo-passie gerust oplaaien. Want de mogelijkheden zijn groot: van kompakte tot diesel tot grand-tourisme... Bij Mitsubishi heeft elk model z'n turboversie! Nieuwe Gazel van Aalst 30 september 1983 9 En de rest... want buiten het goede weer had de Dekenij Dorp ook gezorgd voor een heel pakket animatie, waaronder een hoop nieuwigheden. Zowat het hele dorp de inwoners wel te verstaan zakte dit weekeinde wel minstens één keer af naar de Plesj. Er was de traditionele autoshow in de gemeenteschool (en vrijaf op maandag voor de leerlingen), tentoonstelling van werk van Lieve De Vos en Bernard De Bruyn en het gebruikelijke veteranentornooi op de SK. Veel belangstelling was er voor de paracommando's die rond de kerkto ren zwierden en zwaaiden (uit een vliegtuig afdalen mocht niet omwille van de hoogspanningslijn over Erem- bodegem, werd ons gezegd), voor de hondendressuur op het stationsplein en voor de demonstratie door de vrij- Lieve De Vos in 't Oud Gemeentehuis van Erembodegem. (JC) Profiteren van de verkeersvrije straat om in koor te zingen tijdens Plesj-kermis. willigers van de plaatselijke brand weerafdeling die met al hun appara tuur en wagens te kijk stonden. Het brandde die dag gelukkig nergens. Wie moe werd kon aan tafel bij de bar becue van de dekenij (nieuw én ge slaagd). of bij het eetfestijn van de KWB. Verder kon je een sympatiserend pintje gaan drinken in het gelegen heidscafé van VKSJ Erembodegem of kennis gaan maken met de uitbaatster van het nieuwe café Tijl, Maria Ghij- sels. Vergeten we niet de Aikidode- monstratie van de gelijknamige Erem- bodegemse vereniging, de spelen en prijsvragen die Kredietbank en Gemeentekrediet inrichtten en de wandeltocht van de KB (waar je best niet met hoge hakken naartoe ging). Klapstuk van deze vierdaagse is tel- kenjare de jaarmarkt op maandag waar heel wat mensen een dag vrijaf voor vragen... Dat zegt genoeg: er was inderdaad heel wat volk op de been. flanerend tussen kraampjes en kermisattrakties en genietend van een deugddoende nazomerzon. (kn) Zaterdag 1 oktober Jeugdhuis Eureka verbroedert dit weekeinde met de jiu-jitsuklub AKI- JAMA en pakt uit met een heel pro gramma in de lokalen in de Keppe- straat 52. Om 14 u. is er volleybal, van 16 u. tot 18 u. tafeltennis en te 20 u. T-Dansant (gratis toegang). Zondag 2 oktober Te 16 u., jiu-jitsu-demonstratie door AKUAMA, met daarna barbecue. Te 14u.30 kan men aan de OLV-kerk verzamelen voor een bezoek aan de abdij van Affligem (organisatie: alleenstaanden KAV). Jeugdhuis EUREKA werkt zich dit weekend in de belangstelling en voor wie jong is van lijf en leden voegen we daar graag nog wat informatie aan toe. Het jeugdhuis is 's avonds open op dinsdag, woensdag, vrijdag en zon dag; ook op zondagvoormiddag en Reeds vroeger werd in dit weekblad gedetailleerd verslag uitgebracht over de perikelen over de benoemingen van nieuwe leerkrachten, die op 1 september jl. amper één dag in het stedelijk onderwijs dienst deden. Hierover ondervraagt deelde schepen van onderwijs Chris Borms mee dat een tiental tijdelijke leerkrachten vervangen werden door nieuwkomers. Na één dag kwam het kollege echter op deze beslis sing terug uit rechtvaardigheidsoverwe gingen. en dit na geanimeerde diskus- sies binnen het schepenkollege. Er werd immers rekening gehouden met de aneëniteit van de betrokkenen en met de reaffektatie-wetgeving. De schepen wees nog op de grote wachtlijst van werkloze leerkrachten om de eerste be slissing van het schepenkollege te ver rechtvaardigen. Burgemeester Uyttersprot was van oor deel dan de herziening van de eerste beslissing van het schepenkollege ge tuigde van politieke moed. Hij noemde wel de beslissing tot het doorzenden van leerkrachten die al geruime tijd voor de klas stonden ongelukkig. De kapriolen van het stadsbestuur had den wel geen financiële gevolgen. Met de RVA werd immers een overeenkomst af gesloten waarbij de leerkrachten, die één dag voor de klas stonden, voor deze dag vrijstelling van stempelkontrole kregen. Gezien niemand aangesteld werd, dien de ook geen wedde uitbetaald te worden. Zoals reeds vroeger in dit weekblad gemeld besliste staatssekretaris Akkermans op 15 maart jl. dat het beroep ingesteld door de uitbater van het brandstofopslagbedrijf Copal, gelegen aan de Ninovestraat te Erem- bodegem-Terjoden, tegen de weigering van zijn bouwvergunning voor een aantal reuzetanks niet ingewilligd werd. Meteen betekent dit dat de tanks illegaal opgericht werden. Op basis van dit besluit vorderde de ge machtigde ambtenaar van stedebouw op 30 mei jl. bij de Procureur des Konings de afbraak van de betrokken opslagreser voirs. die tienduizenden liters olie kunnen bevatten. De ambtenaar vroeg tevens zondagnamiddag vanaf 14 u. Sport in Eureka is er te kust en te keur tafeltennis op woensdag en vrijdag tij dens de openingsuren, volleybal op dinsdag (20-22 u.) en zondag (10-12 u.), voetbal op zondagnamiddag en zaalvoetbal donderdag van 22 tot 23 uur. Wie belangstelling heeft voor jiu jitsu kan in hetzelfde jeugdhuis terecht voor meer details over de les sen en trainingen (van 8 jaar af mag je meedoen). dat wanneer een vonnis zou geveld wor den, de eigenaar een dwangsom van 5000 fr. per dag zou betalen indien het vonnis niet uitgevoerd werd. Het is nu duidelijk dat de bal op dit ogenblik in het rechterlijk kamp ligt. Of de rechtbank echter vlug een beslissing zal nemen blijft op dit ogenblik een open vraag, ge zien de eigenaar van de firma Copal be roep instelde bij de Raad van State tegen het weigeringsbesluit van Minister Ak kermans. Misschien zal men eerst de be slissing van de Raad van State afwach ten vooraleer tot de afbraak te beslissen. Wettelijk is het één echter niet afhankelijk van het andere. Tot slot weze vermeld dat Burgemeester Uyttersprot in verband met de zaak Co pal mededeelde dat hij op politioneel vlak de wettelijke bepalingen zal laten res- pekteren. ook door bedrijven. (MP) Officiële Mitsubishi-verdeler 9440 AALST (EREMBODEGEM)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9