DRIE SPECIALE KADETT-SERIES MET EEN MASSA GRATIS ACCESSOIRES... BIJ VAN DER HAEGEN NATUURLIJK voor watertoren 3 miljoen meer Reglement huren stadslokalen ingewikkeld Nieuw kostuum Verkoop- en demonstratie- dagen in Salons Carlton Merestraat van hobbelweg naar deftige straat 10 Nieuwe Gazet van Aalst - 7 oktober 1983 Struktuurplan Zaak Matthieu Eerlang wijkschool akademie te Aalst Van Der Haegen Op 6 september jl. keurde de meerderheid in de Aalsterse gemeenteraad het nieuwe reglement goed dat de voorwaarden en de tarieven vaststelt voor het ingebruiknemen van gemeentelokalen en van materieel van de stad. Ondanks zware kritiek van oppositiezijde en de vraag tot bespreking in een aantal adviesraden, werd het oorspronkelijk reglement ongewijzigd goedgekeurd. Het eerste reglement dat betrekking heeft op gemeentelo kalen omvat zomaar eventjes 17 artikelen. In artikel 1 wordt reeds ver meld dat de aanvraag minstens één maand op voorhand moet ingediend worden bij het stadsbestuur, en hierbij moet men de inrichter of ver eniging de naam van het lokaal aanduiden, de dag en tijdstip van gebruik, identiteit van de verantwoordelijke en of men inschrijvingsgeld vraagt of niet. De Belfortzaal kan gehuurd worden aan 1200 fr. per dagde Belfortkelder aan 800 fr per dag het Oud-Hospitaal aan 2000 fr per dag met een minimum van 15.000 fr de grote zaal van het Kasteel Terlin- den aan 1000 fr. per dag, de kleine zaal aan 500 fr. per dag. het gelijkvloers van hetzelfde kasteel aan 1500 fr. per dag, en de raadszalen van de vroegere gemeen tehuizen aan 400 fr. per dag. Hierop be staan echter heel wat uitzonderingen. Aldus is het gebruik gratis «zo de uitno diging geschiedt door de stad». 50 vermindering wordt gegeven zo het gaat om tentoonstellingen ingericht door kun stenaars wonende te Aalst of door oud- leerlingen van de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten en voor alle ver enigingen aangesloten bij een door de stad erkende adviesraad. Voor het Oud-Hospitaal is er ook 50 vermindering voor de dagen van opstel ling en afbraak van de tentoonstelling De stadsschouwburg aan het Vredeplein kost van nu af aan 2000 fr. per dag voor toneelvoorstellingen en andere manifes taties en 500 fr. per dag voor herhalin gen De Aalsterse toneelverenigingen mogen wel gratis gebruik maken van de toneelzaal voor twee toneelprodukties per jaar en per vereniging. De huur van de Keizershallen bedraagt 35.000 fr. per dag met verwarming en 25000 fr per dag zonder verwarming De inrichters van meetings en kongres- sen betalen 20 000 fr per dag en deze van tentoonstellingen met handelskarak- Op 7, 8 en 9 oktober wordt in de salons Carlton, Zonnestraat Aalst, een minibeurs gehouden onder het motto «Verkoop- en de- monstratiedagen». Bedoeling is het promo veren van tekentafels, tekenapparaten landmeetgerief, fotocopieertoestellen, schrijfmachines, enz. Wie zich wil informeren over de mogelijk heden van een home-computer kan er eveneens terecht voor deskundige uit leg. Een boekhoudkantoor is ter beschik king van het publiek en zal er inlich'ingen verschaffen Ook voor een eenvoudig re- kenapparaat kan men zich komend weekend wenden tot de Salons Carlton. Een initiatief dat voor geïnteresseerden zeker welkom zal -ijn. (PVB) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen kü!* .5^1l.i?. ,redaktie ,'s ,nie! veran'woordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Waarde redactie, Naar aanleiding van artikels in de G v A met als titel «Oud struktuurolan niet ae- raadpleegd - Woonbehoefte sterk over schat voor ontvolkend Aalst», moet ik zeggen dat zelfs de gewone leek die anders onverschillig aan dit soort dingen voorbij gaat: ziet dat er iets mis is in Aalst en dit al lanq: een beetje hoop op beter schap onder het vorige gemeentebe stuur daar gelaten. Neem nu die bomen op de Aalsterse grote markt. Is dat geen schande Het plan was heel goed maar die bomen wil len maar niet groeien. Ze werden nu al voor de tweede keer vervangen zonder resultaat echter, men heeft er dit jaar zelfs geen plastiekbladeren meer aange hangen. Ik heb mij laten wijsmaken dat die bomen er onder garantie werden gezet en zij tienduizenden franken per stuk kosten Er zullen er wel zijn die dat beter weten Geachte Heer In uw artikel «Deurwaarders stellen bloedzwendel vast», waarin u een pole miek voert tegen Dr Matthieu wordt ver wezen naar het «privé-labo» en het «eigen prive-labo» in de Zonnestraat» Ik vestig met nadruk uw aandacht op het feit dat Dr. Matthieu op 3 februari 1983 zijn laboratorium aan de Zonnestraat 3 te Aalst heeft overgedragen, zodat dit labo hem niet meer toebehoort Verantwoordelijken voor het labo zijn thans, apotheker-bioloog Robyns, apo theker-bioloog mevrouw Eeckelaert en ikzelf. Vanzelfsprekend wensen wij ons volledig te distantiëren van de gevoerde pole miek. met dewelke wij mets te maken hebben. Even vanzelfsprekend verzoeken wij U in de toekomst er op te letten dat er in eventueel nog te publiceren artikels geen allusies meer wordt gemaakt op het labo aan de Zonnestraat 3 te Aalst Mag ik u tevens verzoeken de inhoud van huidige brief te publiceren in uw rubriek «inspraak» Hoogachtend Paul Nagels dan ik Nochtans in grote steden als Aken en Parijs staat er op ieder pleintje van een voorschoot groot minstens één boom. en zij doen het daar goed. Worden onze bomen soms gesabo teerd Verdi - Aalst ter 10 000 fr per dag met een minimum van 40.000 fr. Voorafgaandelijk wordt wel een waarborg van 10 000 fr. gestort aan de stadsontvanger. Voor het houden van vergaderingen spreekbeurten, lessenreeksen enz. va rieer' de prijs van 200 fr per dag voor lokalen in de dienstcentra tot 3000 fr. per dag voor de feestzaal van het stad huis Ook hier is er 50 vermindering voor een vereniging die bij een erkende adviesraad aangesloten is Ook enkele lokalen in gemeentescholen kunnen gehuurd worden a rato van 200 f- per dag Deze bijeenkomsten moeten wel «verenigbaar zijn met de waardig heid verbonden aan de school» 1,1 Indien de manifestaties rechtstreeks betrekking hebben op de school of de school steu nen is het gebruik gratis De huur van de turnzalen en de al dan met overdekte speelplaatsen in de ge meentescholen werd in een apart artikel voorzien Hier varieert de prijs van 75 fr per uur tot 150 fr. per uur Zoals steeds zijn ook hier uitzonderingen voorzien De turnzaal van de brandweerkazerne kost 150 fr per uur maar voor de Turn kring van de stad Aalst zal in een afzon derlijke overeenkomst worden geregeld De tarieven worden steeds verdubbeld zo er inkomgelden geëist worden Materialen De voorwaarden voor verhuring van ma terieel van de stad zoals nadarafsluitin- gen kiosk podium tribunes vlagge- masten enz zijn afzonderlijk vastgesteld Hierbij werd alles zeer gedetailleerd uiteengezet tot zelfs de priis per uur voor een vrachtwagen met chauffeur en een tweede man In zoverre deze reglementen ook degelijk zullen kunnen toegepast worden is een ander paar mouwen Op de nieuwe ge meenteraad van dinsdag 27 september jl heeft raadslid Dolorës Ba:a hierover trouwens een aantal pertinente vragen gesteld aan het schepenkollege (MP) Meldert was één van de weinige deel gemeenten die nog geen afdeling van de Akademie voor muziek, ballet en toneel kreeg Aan dit euvel wordt verholpen na de vraag via de kuituur- raad en de wens van de dorpsraad. Voor huisvesting wordt gezorgd. Het aanbod van de dorpsraad eventueel zo nodig zelf een lokaal in het paro chiecentrum ter beschikking te stellen was overbodig De dienst grondbeleid zorgt voor een lokaalde raadszaal van het vroeger gemeentehuis of een klaslokaal in de gemeenteschool. Ook met de lesgever komt het in orde. Van de 604 beschikbare «uren» kan men er enkele aan Meldert besteden. Notenleer zal worden gegeven op woensdagnamiddag en zaterdagvoor middag Aan Meldert nu te zorgen voor de Reeds vier maanden is men bezig aan de herstellingswerken van de watertoren. Bij de opmaak van het ontwerp werd de schade geschat door drie gespecialiseerde firma's, waarbij de hoogste schat ting werd overgenomen in het bestek. De schatting diende wel met het blote oog te gebeuren en vanop de grond. Bij de uitvoering wordt echter vanop de stelling met hamerslag het volledige betonoppervlakte onderzocht In de uitvoering blijkt het betonrot op geraamde van 4,2 miljoen, wat bij hem sommige plaatsen veel dieper te zitten dan verwacht, er komen nogal wat grindresten voor en de beugelwape ningen hebben dikwijls een betondek- kmg van amper 1 cm wat niet wettelijk is. Daar de omvang van de schade in werken van die aard steeds een onze kere faktor is, werd een gedeelte der werken voorzien in regie per uur en per kg. Door de grotere schade dan eerst gedacht moeten meerwerken uitge voerd worden, waarvan de kostprijs geraamd wordt op 3.025.000 fr. De nodige kredieten hiervoor zijn be schikbaar op de begroting van het ste delijk bedrijf voor waterbedeling. Bij dit agendapunt van de gemeenteraad merkte Danny Denayer (VU) op dat de prijs van de meerwerken zowat 70 meer is dan de oorspronkelijk vragen opriep over de deskundigheid van het eerste onderzoek. Meteen vroeg het raadslid te overwegen of men ook geen werken moet uitvoeren aan de geglazuurde stenen rond de betonnen kuip, die gebarsten staan en wellicht ook zullen afbrokkelen. Schepen van openbare werken Anny De Maght (PVV) was echter van oor deel dat men niet op voorhand kunnen ramen had wat er 15 cm. diep zat. Vol gens haar diende men alleszins te voorkomen dat het werk binnenkort moest herbegonnen worden. Tot slot was zij van oordeel dat niet elk werk zulke verrassingen inhield als dit. Burgemeester Uyttersprot besloot de diskussie met erop te wijzen dat men in de gemeenteraad in feite het werk van de bevoegde gemeenteraadskom missies overdeed wat volgens hem niet verantwoord was. (MP) In het kader van de geplande opening van het nieuw ziekenhuis in 1985 dient de wegenis aangepast. Teneinde te kunnen voorzien in alle eisen welke aan deze weg gesteld worden, had de stad de nodige kontakten met het OCMW, Bruggen en Wegen, het openbaar Vervoer en de politie. Het ontwerp van de vernieuwde Mere straat, gelegen tussen de Gentsesteen weg en de Siesegemlaan is in te delen in twee grote delen. Het eerste gelegen tussen de Gentsesteenweg en de toe gang naar het ziekenhuis krijgt éénrich tingsverkeer komende van de Gentse steenweg. Hij wordt uitgerust met een parkeerstrook twee voetpaden en een aparte afgescheiden toegangsweg voor de hulpdiensten komende van de Siese gemlaan. Dit laatste werd voorzien ten einde snel transport naar de kliniek op de piekuren toe te laten. Er weze hierbij wel aan herinnerd dat de dienst 900 niet vertrekt vanuit het nieuwe ziekenhuis De werken worden opgenomen in de be- nodige respona door het opbrengen van een voldoend aantal leerlingen. Een conditio sine qua non. Uiteraard dient de gemeenteraad zich hierover nog uit te spreken doch alles laat een positief resultaat vermoeden. Men wil dan ook zo vlug mogelijk van start gaan grofing 1984 en zijn geraamd op een be drag van 24.947.206 frmits evenwel een betoelaging van 60 Toen dit punt op de gemeenteraad ter sprake kwam stelde raadslid Danny De nayer namens de Volksunie, dat hij met deze werken akkoord was. Nochtans stelde hij zich de vraag waarom een pri- vé-studiebureel de plannen opmaakte. Tevens drong Denayer aan dat het sche penkollege stappen zou ondernemen om aan het kruispunt van de Gentsesteen weg en St.-Annalaan verkeerslichten te plaatsen, omdat na het wegnemen van de lichten aan de Koolstraat de snelheid van de wagens fel is toegenomen zodat vooral de fietsers die naar Nieuwerker- ken rijden met gevaar voor hun leven de rijksweg moeten kruisen. Burgemeester Uyttersprot replikeerde dat deze opmerking met het agendapunt niets te maken had en dat schepen van openbare werken De Maght hetzelfde voorstel reeds gedaan had in de bevoeg de kommissie. Denayer was hiermee niet akkoord en bleef erbij dat hij als eerste het voorstel gedaan had tot het oprichten van verkeerslichten aan de St -Anra- laan. (MP) De Kadett is op zich al een onklopbare auto voor z'n prijs En vandaag stel ik u drie speciale sei es voor die hem helemaal onweerstaanbaar maken De Kadett Belux 3deurs, 1.2 S Voor méér dan 10.000 fr gratis meeruitrusting. Promotieprns 192.500 fr (+25 BTW) de Kadett Special Diesel. 3 en 5deurs. kompleet met kwartsklok. metaallak, luxezetels enz méér dan 10 000 fr. goedkoper de Kadett «J», 600 unieke. 3 deurs 12 S. superkompleet uitgeruste eksemplaren. Van luxe- stuur tot elegante striping. Voor meer dan 11 000 fr gratis uitrusting. U verkiest een Ascona De Ascona Sport met voor 18 750 Ir gratis >r~Jj sportuitrusting zal u zeker bekoren 1 Afspraak met al dal moois in onze showroom, maar wacht met te lang, want deze series zijn beperkt N i-L IN.V. OFFICIEEL OPEL DEALER Kareelstraat 2/4 9300 Aalst 053/21.60.11-12-13 BiTROUWBARE VOORUITGANG.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10