Grote vijfdaagse verkoop oktober I 6 7 8 10 11 l schoenen - sport - kleding Sterke Aalsterse delegatie Come-back van Renno Roelandt Eendracht Vrij omzeilt eerste klip op weg naar de titel V.K. Aalst lijdt pijnlijke nederlaag V.K. Aalst zet leider een hak A.C. Eendracht Aalst wint sporfkwis met animo donderd. vrijdag zaterdag maandag dinsdag voorbeeld999,- 899,- 799,- 799,- normaal te betalen 3.496,- winst 799,- te betalen 2.697,- Nieuwe Gazet van Aalst - 7 oktober 1983 13 Handbal Derde NationaleEendracm Vrij I - Ajax Lebbeke: 15-13 Vrij I - Ajax Tegen de op papier grootste titelkon- kurrent uit Lebbeke leverden de Eendracht-jongens eens te meer een gave kollektieve prestatie. Eendracht moest slechts in de aanvangsminuten het initiatief aan de bezoekers laten en stond na 15 min. met 2-4 in het krijt. De Duitse aanwinst Diestel Eckaert bracht Eendracht in de 20e min. langszij en mede door de glanspresta tie van doelman J. Mertens bereikte de thuisploeg een komfortabele 8-4 ruststand. Ook in de 2e helft konden de Aalstenaars Ajax op afstand hou den. Via de niet-falende penalty-spe cialist P. Cooreman bereikte Een dracht in de 15e min. een maximale 12-7 voorsprong. Nog even kwam Lebbeke opzetten tot 14-12, maar in de verwarde eindfaze bleef de thuis ploeg gemakkelijk overeind. Alleszins een veelbelovende prestatie van Eendracht Vrij, dat nog sterker voor de dag zal komen wanneer voor spelbepaler Eckaert alle examenperi kelen achter de rug zullen zijn. Voor Eendracht: Mertens en V. Mal- deren; V. Malderen G. 3: Baeyens R. 2; Cooreman 2; V. Herreweghe 1De Cock 1: Eckaert 4; Meert, De Donc- ker, Baeyens M. en Steemans 2. Eerste provinciale Eendracht II - Waasmunster: 29-5 In deze wedstrijd bewees Eendracht II duidelijk dat het in zijn reeks met kop en schouders boven de tegenstand uitsteekt. Deze maal was het de ploeg van Willy Verlee, geen onbekende voor Eendracht, die een zware pil te slikken kreeg. De 13-0 ruststand illus treert dan ook het best de superioriteit van dit Eendracht. Voor Eendracht II: V. Pottelbergh en Coen; De Man 6; V. Herreweghe D. 8: D'Hondt 3; De Gendt 2; V. Herre weghe P. 7; De Letter 2; Corthals 1V. Eeckhaut en Arijs. Reserven Eendracht Vrij Ajax Lebbeke: 11-24 Voor Eendracht: V. Malderen en Mer tens; V.D. Bossche 4; Ledegen 2; Cooreman 5; De Troch; Arijs B.; Kie kens; Janssens; De Troyer en Cort hals. Tejo Op de tweede speeldag van de nieuwe volleybalkompetitie ging V.K. Aalst ver rassend de boot in bij Saint-Ghislain. V.K. heett in deze wedstrijd fel ont goocheld. I.p.v. een gemakkelijke overwinning zoals algemeen werd ver wacht werd met 3-2 verloren. In de eerste set stond V.K. op zeker ogenblik met 6-13 voor. Toch liet V.K. die set nog ontglippen. Het werd 13- 13, maar even later leidde V.K. weer met 13-14. Onbegrijpelijk dat V.K. deze eerste set nog met 17-15 ver loor Trainer Paskiewitz heeft toen misschien wel wat te lang gewacht om in te komen. In de tweede set speelde V.K. met Paskiewitz en Mare Philips in het basisteam. V.K. haalde deze gemak kelijk met 5-15 binnen. Ook de derde set was een formaliteit3-15. In de twee resterende sets liet V.K. het echter volkomen afweten en Saint- Ghislain won beide sets met 15-7 en 15-13. V.K. Aalst heeft in deze wedstrijd dui delijk zichzelf geklopt. Er werd vooral te traag gespeeld. Zaterdag a.s. komt leider Lichtervelde op bezoek. Er zal dan beslist uit een ander vaatje moe ten getapt worden, wil men winnen en de titelkansen gaaf houden De damesploeg van V.K. trad vorig weekend voor het eerst aan in kompe titie. Zij speelt in vierde provinciale C en de dames hebben hun entree zeker niet gemist. Op Ename werd met 0-3 gewonnen Net als de herenploeg spelen de dames zaterdag in de sport hal Ten Rozen om 16u.45. Tegenstan der is Appelterre B. (Robby) Volleybal V.K. Aalst behaalde tegen leider Lichtervelde een belangrijke 3 -1 overwinning. Meteen houdt V.K. weer voeling met de kopploegen Menen en Zele. In de eerste set startte V.K zonder Ray mond De Geyndt, niet al te best. Te traag spel en een slechte receptie brachten de thuisploeg weldra op een niet meer te overbruggen achterstand Zelfs de inge komen trainer Paskiewitz kon de zaken niet meer recht zetten V K. verloor deze eerste set met 9-15. De tweede set speelde V.K echter stuk ken beter en onder impuls van Mare Phi lips en trainer Paskiewitz stevende de thuisploeg op een vlotte 15-4 setzege af. De derde set was misschien wel de be langrijkste van de match. V.K. was weer op achtervolgen aangewezen en het kwam pas op 12-12 langszij. Het bleef toen spannend en het werd zelfs 14-14. Toen beslechtte V.K. de set in haar voor deel 16-14. In de vierde set zagen we een duidelijk aangeslagen Lichtervelde. De bezoe kers geloofden er niet zo zeer meer in en V.K. ondervond geen al te grote tegen- Internationale Berchem-marathon Slechts één week na de marathon van Antwerpen, werd de havenstad opnieuw doorkruist door een marathon. Zoals ieder jaar werd ter gelegenheid van de braderij in de Berchemse Statiestraat opnieuw een marathon georganiseerd. Een Aalsters trio leverde er opmerkelijke prestaties. Herman Parmentier, de Aalsterse marathonspecialist liep na Antwerpen waar hij het kalmer aan deed, zijn tweede marathon in evenveel week ends. Deze gewezen Belgische kam pioen liep lange tijd mee aan de lei ding, maar moest in de slotfase toch terrein prijsgeven. Zijn tijd van 2u.21 '11" is echter zeer verdienste lijk. Met zijn vijfde plaats bewees Her man dat hij als marathonspecialist zeker nog niet afgeschreven is. De tweede aalstenaar treffen we op de 18de plaats van de uitslag. Eric De Saedeleer, pas aan zijn tweede mara thon van zijn loopbaan toe, volgde een schema dat hem op 2u.25' zou bren gen. Dit plannetje liep gesmeerd tot 38 km. waar de figuurlijke man met de hamer stond opgesteld. Eric finishte toch nog in 2u.28'30. De verrassing van de dag kwam van Jan Marcelis. Deze Aalsterse veteraan slaagde erin zijn eigen rekord werke lijk te verpulveren tot 2u.40*54 Jan, die enkele jaren terug een marathon fanaat werd, zet met deze prachttijd de kroon op een maandenlange zeer intensieve voorbereiding. Opmerkelijk is wel dat hij naar het einde toe zijn tempo zelfs nog kon opdrijven. Daar door kon hij nog verschillende plaat sen inwinnen zodat hij 47ste werd Wat de veteranen betreft, was hij derde. Marcelis bewijst met deze prestatie dat het mogelijk is om zelfs op iets oudere leeftijd nog betere prestaties te realiseren. Hij houdt het bij een geleidelijke volgehouden training Intervaltraining doet hij zelden maar toch kan hij terugblikken op een prachttijd in de marathon. (PVB) Nationale Estafettekampioenschappen Atletiek Meer dan enkele finaleplaatsen konden de Aalsterse atleten vorige zondag niet uit de brand slepen. Voor iedere aflossingsploeg zijn immers vier uitstekende atleten vereist, liefst in topconditie. De Aalstenaars liepen voor wat ze waard zijn, doch dit was niet voldoende om een podiumplaats te behalen. Opvallend was de terugkeer van Renno Roelandt in de competitie. De kadetten jongens namen deel aan de 4 x 800 m. Gunther Coppens, Geert Troch en Eric Tackaert laveerden Aalst in het eerste peleton. De grote vraag was of nationaal kampioen Bart Meganck zich tot bij de eerste drie zou kunnen sprinten. Bart had echter de dag voordien deelgenomen aan de jogging te Nieuwerkerken, én aan de kermis. Hij deed het dan ook iets kalmer in het begin van zijn 800. Aalst werd toch nog vijfde met 9'16"59 als tijd. De scholieren jongens werden in hun reeks zeer nipt uit de finale gelopen. Mare De Sutter gaf de stok door in derde positie. Zowel Johan Van den Bossche als Jan De Doncker konden zich handhaven in derde stelling. De laatste loper, Dimitri Pottie, deed al wat hij kon om de tweedde plaats te bemachtigen met de daaraan verbonden finaleplaats doch hij strandde op enkele meters. De totaal- tijd was 8'42"36. De scholieren die deelnamen aan de 4 x 100 hadden het niet zo gemakkelijk om de finale te halen. In hun reeks wa ren ze met 45"54 vierde, zodat ze met de beste verliezende tijd, via een achterdeurtje, toch opgevist werden voor de finale. In deze finale liepen Bart Neckebroeck, Bart De Vuyst, Luc Van Schoor en Dirk Ledegen een mooie wedstrijd. Met 45"94 werden ze vijfde, al had betere aflossing hen zelfs op het podium kunnen brengen. De dames voor de 4 x 400 vielen reeds in de reeksen door de mand. Greet De Vuyst, Veerle Pas, Mieke Seminck en Inge Eemans werden met 4'20"06 vijfde. In totaal realiseerden zij de negende tijd, zodat ze net buiten de finale bleven. De senioresploeg van de 4 x 400 was op één atleet na identiek aan deze die enkele jaren terug het nationaal record 4 x 400 binnen haalde. Naast nieuwkomer Johan Claus waren Danny en Renno Roelandt en Jean- Pierre De Visscher paraat voor de mooie estafette. Opvallend was de aanwezigheid van gewezen internationaal Renno Roe landt. Deze Nieuwerkerkse sportarts nam vorig jaarafscheid van decompe- titiesport. Zijn mooie carrière had hem niet alleen heel wat titels, maar ook heel wat hoogtepunten opgebracht, tal van kwetsuren en noodgedwongen inactieve perioden overschaduwden echter zijn loopbaan. Na een tijdje recreatief te hebben getennist, kwam hij deze zomer terug naar de eerste liefde: de atletiek. Het dient gezegd dat Renno vooral bij de reeksen een zeer goede indruk naliet, in de reeksen was Aalst gemakkelijk derde met 3'23"96% In de finale was Eendracht steeds te zien in vierde stelling. Danny Roelandt kon wel nog een deel van de achterstand op de derde goedmaken, doch de kloof was te groot. Met 3'18"52 bleef Aalst net buiten de medailles. De dames hadden in de 4 x 800 lange tijd uitzicht op de derde plaats. Zowel Ann Van Holsbeeck als Marie-Jeanne De Ridder bleven derde. Els Van Hols beeck moest loslaten en ook Gode- lieve Roggeman, gehinderd door een kwetsuur, kon de achterstand niet meer goedmaken. Met 9'33"4 wgtden zij uiteindelijk zesde. v p\/B Afsluiting week der vrijetijdsbesteding Ter afsluiting van de week der vrijetijdsbesteding werd voor de tweede maai door de Stad Aalst een sportkwis georganiseerd. Na heel wat be roering was het de ploeg van AC Eendracht Aalst die met 1/2 punt voorsprong eindwinnaar werd. Met kwissen is het vaak zoals met vele andere ondernemingen men weet nooit waar het zal eindigen. Deze bedenking zal André Van Hove, vorige zondag gele- genheidskwismaster. zich ook wel ge maakt hebben. De eerste praktische proef zorgde hem - en de jury - reeds voor de eerste kopzorgen. Deze fiets- proef was in feite een moderne versie van het middeleeuwse steekspel. De fiet sers dienden met behulp van een stok aan een balk opgehangen ringetjes weg te prikken. In de tweede praktische proef kwam het erop aan vanuit zithouding zo veel mogelijk ballen door de korfbalring te werpen. De derde proef testte de deel nemers bij het tafeltennissen. Na deze drie praktische proeven en de bijhorende theoretische vragen was nog niets be slist. Vrijwel alle teams konden nog aan spraak maken op de overwinning Recreatievolleyclub Gijzegem (32 1/2 punten) en AC Eendracht Aalst (29 pun ten) waren wel de voornaamste kans hebbers. De laatste praktijkproef was een gecombineerde oefening met ring- werpen. sit-ups en vogelpik De verte genwoordigers van de atletiekvereniging haalden hier hun slag thuis door eerste te eindigen. Even later konden zij in de theorieronde alle vragen juist beantwoor den zodat de eerste plaats een feit was. Recrea Gijzegem vorig jaar al tweede, strandde op een half puntje. De sportkwis is hopelijk ook in de toe komst voor herhaling vatbaar. Met dergelijke initiatieven kunnen de sport verenigingen zich ook buiten hun eigen sport manifesteren De praktische proeven bleken bij deze kwis zeer belangrijk te zijn. Spijtig ge noeg waren ze te vaak oorzaak van be twistingen Een schoonheidsfoutje van een overigens volledig geslaagde onder neming 0e eindstand 1AC Eendracht Aalst 46 punten 2. Recreatievolley Gijzegem 45 1/2 p 35 1 /2 p. 3. WTC Den Blok 4. VK Aalst 5. Korfbalclub AGO 6. Dynamica Gijzegem 35 p. 34 1/2 p. 28 1/2 p. stand meer van de leider. Het werd 15-8. Al bij al een goeie wedstrijd van beide ploegen. Zaterdag a.s. speelt V.K. Aalst opnieuw thuis (in de sporthal «Ten Ro zen» om 16.45 u.) tegen W.S. Sint- Amandsberg Een nieuwe zege voor V.K. Provinciale volleybaluitslagen Heren Tweede B Kangoeroes Aalst - Nazareth 1/3 Derde C Borsbeke - Kuklos Aalst 3/0 Vierde B Zele - Danny Hofstade 2/3 Vierde C V.K. Erembodegem - Dender- windeke 3/1 Dames Derde A Kangoeroes Aalst - Sint-Mar- tens-Latem 3/2 Danny Hofstade - Schellebelle 0/3 Vierde C V.K. Aalst - Appelterre B 3/0 danny HOFSTADE Lindeveld 7, AALST Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 9.30 tot 19 u. Vrijdag van 12.30 tot 21 u.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13