Uy j# MM#M mm i u m mmU Okapi gekomplexeerd op verplaatsing Osiris overtuigend van leider Oxaco winnaar Reservenploeg The Tower Aalst verliest van Hemaco Dendermonde Zegevierende bekerwinst Aalst tegen Amicale Gent Y» Home*in c BBC Olfit wint eerste Top-match BBC Erembodegem - BBC Erpe - MereBeschamend Belovende start van de Osiris dames zaterdag 7/10/83: Okapi Home-In - Kontich eerste ploeg: 20u.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur I Supporters allen op post 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 7 oktober 1983 2e Nationale Waarom werd de wedstrijd in St.-Truiden verloren Waarom speelt Okapi onder zijn mo gelijkheden op verplaatsing, zelfs tegen ploegen die niet tot de absolute top behoren in tweede klasse Op deze vragen zal men hoogst waar schijnlijk deze week nog trachten een antwoord te vinden ter gelegenheid van een vergadering tussen spelers en be stuur «We moeten absoluut breken met de traditie om op verplaatsing te gaan verliezen Dat moet en zal veranderen», aldus manager Mark Cornelis. Hij voeg de er tevens nog aan toe dat hij de matte prestatie van zijn ploeg niet wil veront schuldigen door de zwakke leiding van het (weeral) Waalse scheidsrechters- duo De wedstrijd begon nochtans goed voor de Aalstenaars. vermits zij steeds licht de bovenhand hielden en op een bepaald ogenblik zelfs tot 12 punten uitliepen (14-26) Een paar mislukte passen van Van den Bosch, die na een goede start er fysisch toch wel wat doorzat door gebrek aan training (legerdienst), lieten de Truienaars toe de rust te bereiken met een 25-32 achterstand. Ook tijdens de eerste minuten van de tweede helft bleef Okapi de leiding in handen houden, tot op het moment dat St -Truiden van man verdediging overging op zone-verdedi- 3e Klasse De penningmeester van Osiris mag zich in de handen wrijven. Inderdaad, zoals te verwach ten, was er een ruime publieke belangstelling voor deze topwedstrijd en gezien er een steengoede, spannende en kollektief overtuigende prestatie werd gebracht, mag het Denderleeuws bestuur wel degelijk spreken over een succesvolle klantenbinding. Het pleit voor de cohesie van de ploeg °ok wanneer Van Hulle een door fouten dat reeds voor de tweede opeenvolgen de maal de afwezigheid van een toch niet onbelangrijke schakel als Ronny Hendrickx moeiteloos werd opgevangen Gedurende de ganse wedstrijd bleef Osi ris aan de leiding zodat het op een paar minuten voor tijd een voorsprong van 12 punten had opgebouwd Zonder uitblin kers te vermelden, want die waren er niet iedereen was even goed mag er toch op gewezen worden dat eens te meer de verdedigende prestatie van On- genaet (9) af was en dat de beide vleu gels nl Lagring (12) en Lievens (14) aan vallend de dubbele cijfers behaalden. geremde Lievens kwam vervangen bleef Osiris komen aangezien Van Hulle eveneens 10 pt. scoorde met een 4 op 5 (wat een weelde Samen met Osiris topscorer Temmerman (18 p.) en De Geest (8p) kwam dan na een ruststand van 33-25 de einduitslag op het bord 71-67 Voorlopig moet Osiris de leiding nog de len met vijf andere ploegen, doch ver wacht wordt, dat de wedstri|d van vorige week tegen Geranimo Bornem eveneens twee punten zal opleveren maar dan voor de groene tafel, zodat het alleenlei derschap in het verschiet ligt. V.S.T.V. 1 e Provinciale Reeds na vier minuten moest Patrick De Smet van het veld gehaald worden met gescheurde gewrichtsbanden van de enkel, zodat ook deze speler een paar weken inaktiviteit te wachten staat. Het wordt stilaan eentonig maar het is de harde realiter dit is reeds de v ierde ba sisspeler die met zware letsels moet for fait geven. Bijgevolg nam er zelfs een speler van de kadetten als negende man op de reservebank plaats Toch zijn er enige lichtjes in de duisternis nl. Dirk de Schaepdrijver herneemt voorzichtig de trainingen doch twijfelt er sterk aan zater dag reeds zijn heroptreden te kunnen doen en ook Ludwig Van Der Borght zal deze week een «poging doen» om de trainingen te hervatten Met reserven dus de arena in tegen een stug verdedigend gestalterijk en hard Hemaco D'monde. Desondanks luidde de stand na 15 min 15-15 doch aan de rust stond The Tower met 18 - 23 in het krijt De wedstrijd zou dus in verdediging moeten gewonnen worden en daarin slaagden de Aalstenaars ei zo na. indien een scheidsrechter op één minuut voor tijd geen ingebeelde «vrijwillige fout» van Van den Brempt had opgemerkt of liever met had opgemerkt, maar toch gefloten, zodat de hiermee gepaard gaande vrij- worpen Hemaco de overwinning bezorg den met een 45-48 stand. Volgens sekretaris Van Neyghem moet men echter trachten het hoofd koel te houden want verliezen op dergelijke manier (gekwetsten) kan slechts hoop doen leven op beterschap V S TV Klasse dames Ruststand 15-15 en eindscore 38-29. Neen, dit is geen handbalresultaat maar wel degelijk het gevolg van een keihard verdedigend basketvertoon met langs de ene kent een Gentse ploeg die volledig geïnspireerd was door afbraakbasket m.a.w. traag opbrengen van de bal en vnl. op balbezit spelen en langs de andere kant Aalstenaars die naast stugge af weermechanismen toch nog een positief aanvallend basket trachtten te brengen, waar zij geregeld ook in slaagden. Onder andere de van eerste provinciale overgekomen 16-jarige Ann Gijselinck lag aan de basis van de tijdens de tweede helft afgedwongen overwinning. Met een paar aanvallende rebounds en hieruit voortvloeiende korven liet zij haar na tuurlijke aanleg voor basket bewonderen en droog aldus haar steentje bij tot de zege Dergelijke manier van spelen vraagt na tuurlijk een grote fysieke inzet, zodat er door trainer Bocqué op training steeds hard aan gewerkt wordt. Het is tevens noodzakelijk om overeen tiental even waardige speelsters te kunnen beschik ken aangezien men na 10 minuten wed strijd gewoonlijk wel bekaf is. Pivots Ann Gyselinck - Connie Van den Bossche - Caroline Audenaert Spelverdeelsters Van Gestel Kar me - De Moor Inge Vleugelspeelsters De Ruyck Kristel - Martens Myriam - De Swaof Ann - H< ire- man Greta - Beeckman Marleen VSTV ging. Van dan af zakte de Aalsterse aan val als een kaartenhuisje in elkaar. Het afstands-shot faalde volkomen (9 op 36). o.a. Famaey, vorige seizoenen steeds goed voor af en toe een twintiger speel de zijn vierde opeenvolgende zwakke match en begon met een 0 op 9 (gebrek aan vertrouwen of aan konditie Hij was echter niet de enige die faalde ge tuige het totale shotgemiddelde van 22 op 64. Maar ook in verdediging liep het verkeerd. Niemand was bij machte Truie- naar Sneyers het scoren te beletten Hij maakte 3 punten minder dan gans de Okapiploeg tijdens de tweede helft (19 p.), ondanks de bewaking van achter eenvolgens Elias. Famaey Van den Bosch en met een box and one van terug Elias en Dirk De Neve Eindstand 62-54. De met een hersenschudding geplaagde Schmitt heeft reeds in burger de wed strijd gevolgd doch moest door het lawaai in de zaal rustiger oorden gaan opzoe ken. Bijgevolg zal zijn verschijnen in de ploeg volgende zondag nog niet met 100 zekerheid mogen verwacht worden. VST V OKAPI TAPIJTSUPERMARKT Basketbal Aalsters Liefhebbersverbond Verwacht wordt dat de kompetitie 1983/84 heel wat spannender zal verlopen dan de vorige. Toen was er tegen kampioen De Hoorn geen kruid gewassen. Tijdens de transferperiode hebben verschillende ploegen zich gevoelig versterkt Twee uitschie ters toch BBC Olfit en BBC St.-Antoon schijnen de beste versterkingen te hebben binnengehaald Samen natuurlijk met BBC De Hoorn. Het ziet er dan ook naar uit dat het titeldebat zich tussen deze drie ploegen zal afspelen. Zondag stond reeds de wedstrijd Olfit- St.-Antoon op het programma. De eerste grote konfrontatie tussen twee titelpre- tendenten werd een prachtige wedstrijd tussen twee sterk spelende ploegen met Olfit als logisch winnaar. De Olfitters na men de beste start en sloegen onmid dellijk een kloof van tien punten. St.-An toon kwam slechts geleidelijk in de wed strijd en kon de schade aan de rust be perken tot zes punten (42-36). Na de rust leek het erop dat de thuisploeg zijn schotvaardigheid in de kleedkamers had gelaten. Dank zij een sterk spelende G Bieseman kwam St.-Antoon terug tot op twee punten. Net het ogenblik waarop W. Van Cromphout zijn trefzekerheid te rug vond en dat de Olfitters terug beter gingen samenspelen Na 10 min leidden zij opnieuw met 15 punten en was de wedstrijd gespeeld De sterke kollektieve prestatie van Olfit was doorslaggevend geweest Uitslag 84-74 CijfertaalOlfit (37 op 69, 10 op 18, bal verlies 17) Van Cromphout 28, D'Herdt 17, Steenhout 15, Schollaert 14, Van Der Ghijlen 10. De Wilde. St.-Antoon (33 op 82,8 op 14, balverlies 14) Bieseman 30. Corthals 16. Seghers 14, Kiekepoos 6, Steurebaut 4, Schelf hout 2. Blanquaert 2 Van het eveneens gevoelig versterkt Snoepertje wordt algemeen venvacht dat het de «groten» wel eens erg lastig zou kunnen maken Kampioen De Hoorn moest dit zondag reeds ondervinden, al thans tijdens de eerste 27 min De thuis ploeg zag een 20-10 voorsprong aan de rust weggeveegd (35-35). Inde 14emin was Lucien Van Kerschaever in geko men voor de nog steeds met zijn knie sukkelende H. Van Keer. P. Van Key- meulen met 6 op 9 bij De Hoorn de beste afwerker, zat geplaagd met 4 fouten. De wedstrijd kon dus nog alle kanten uit Tijdens de eerste zeven min. van de tweede speelhelft gaven beide ploegen mekaar niets toe. Toen begon De Hoorn op volle toeren te draaien Het speelde oordeelkundig zijn grote jongens aan. Van Keer. Sterck en vooral Van Ker schaever met een 8 op 11 waren niet meer te stoppen Met er bovenop een 8 op 13 van P. Van Keymeulen, geciteerd als de beste speler op het terrein, en een prachtig spelverdelende L. De Schaep drijver liep De Hoorn vlot uit tot 68-51 Meteen was de beslissende kloof gesla gen Het moedige Snoepertje had lang stand gehouden. Tegen dergelijke ploeg verliezen is beslist geen oneer Bij de Hoorn bewees L. Van Kerschaever dat hij het ondanks zijn 44 jaar nog steeds kan De Blankenbergenaar en assistent- coach van Hellas zou wel eens de sleu telfiguur in het titel debat kunnen worden CijfertaalDe Hoorn (35 op 63.17 op 22. balverlies 17) Van Keymeulen 30. Van Kerschaever 23. Sterck 10. De Schaepdrijver 10, Van Keer 9. De Smet 3. Huylebroeck 2. Snoepertje (23 op 67. 21 op 32. balver lies 3) Van Langenhoven 20, Ravijts 17. Gilbos 12, Cooman 8. Verhulst 4, Troch 4, Kerkvliet 2. In de wedstrijd Terlinden-Car Service had de thuisploeg niets in te brengen te gen de veel sterker spelende bezoekers. Ondanks een moeizame start leidde Car Service na 11 min al met 14-22. Wat vooral het werk was van H. Impens en P. Bonner. Terlinden kwam verder nooit in de wedstrijd en Car Service ging in een ruk door naar 19-38 in de 17e min. Bij de rust was de wedstrijd reeds gespeeld 28-42. Alleen W Van Geert, met 25 pun ten de top-scorer van de match, kon na de rust nog iets inbrengen. CijfertaalTerlinden W. Van Geert 25, J. De Bolster 14. G De Ridder 10, J. Nuël 5, L. Schellinck 3.1 Gossé 2, L. Heyvaert 2, Welleman Car Service R. Vermoesen 18. H. Im pens 15. B Borms 14. P. Bonner 10. J. Tembuyser 8. J. Geerinckx 8. L. Lefè- vre 6. R. Van Den Bossche 6. Van de twee overige wedstrijden, Nacht wacht-Cockpit en De Villa-Paco Milou kregen wij geen wedstrijdverslag binnen. Toch wel opmerkelijk dat het steeds de zelfde ploegen zijn die zich de moeite getroosten ons een verslag toe te sturen Komaan heren verantwoordelijken van die andere ploegen, klim ook in jullie penTejo 2de provinciale Een archi slechte start van de gastheren liet Erpe Mere toe reeds na 6 min. te leiden met 2 - 13. Enkel De Mangeleer speelde deze eerste helft op zijn niveau door 14 punten te scoren tegen nagenoeg 50 Na de rust. ingegaan met een 34-41 stand, beleefden we een lichte opflakke ring van Erembodegem voornamelijk on der impuls van Barré met 13 punten en Nevens met 6 punten, zodanig dat zelfs de leiding werd genomen na 4 minuten met 44-43. Met uitzondering van beide bovengenoemde spelers viel Erembode gem in de resterende minuten echter vol ledig stil. Aldus scoorden De Mangeleer, Marcoén en Praat gedurende deze twee de spelperiode slechts 2 luttele puntjes en Triest slechts 4. Bovendien werd er zo slecht afgewerkt dat met moeite een shotgemiddelde van 29 op 81 werd be reikt. tegen 34 op 69 voor Erpe-Mere. Trainer Marcoen weet wat hem te doen staat tijdens de volgende oefenstonden. In elk geval zal Erembodegem nog een zeer moeilijke periode moeten doorwor stelen vermits de sterkste ploegen uit de reeks nog moeten partij gegeven wor den VSTV Een moeilijke verplaatsing naar St.-Amands werd tot een goed einde gebracht. Immers, vorig seizoen heeft St.-Amands thuis slechts één nfaal verloren. Ook deze wedstrijd scheen aanvankelijk in het voordeel van de gastdames te zul len beslecht worden gezien het rustvoor- deel met 37-28. Na de pauze echter wa ren de Osiris meisjes met meer te stuiten. Mede onder impuls van Marleen Naes- sens die de beste gastvrouw totaal uit de match hield, bracht de ganse ploeg zowel aanvallend als verdedigend een gave prestatie. Getuige hiervan de 12 punten die St -Amands slechts vermocht te sco ren tijdens de tweede helft. Eindstand 49-57. VSTV

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14