LEOLUX BIJ SERAV Aalsterse gezegden Witte fietskettingreaktie ook te Aalst MOET EE G1 ZAAI OP? li** Die NAVO toch... CUVELIER Nieuwe Gazet van Aalst 7 oktober 1983 3 Zowat 130 kernwapenvrije gemeenten werden zaterdag 1 oktober met mekaar verbonden door een «witte fietsketting». Overal in het Vlaamse land stapten om 14 u. (niet te tellen) fietsers hun voertuig op om 1 uur lang in tegenwijzerzin op dat parkoers te fietsen en daarna 1 u. terug te keren. Men had minstens één wit kledingstuk aan. Met dat eeuwenoud en wereldwi|d sym bool van «leven en dood» wou die fiets ketting op ludieke wijze een pleidooi zijn voor «overleving», «veiligheid» en «vre de». Men merke de link op tussen kernener gieprotest, protest tegen wegonveilig- heid voor zwakke weggebruikers en de anti-atoomwapenaktie. Het initiatief ging uit van groene fietser- pater Luc Versteylen, maar naar in de nationale pers meegedeeld werd. nam men ook vanuit andere hoeken deel aan de manifestatie In Aalst laq de organisa tie duidelijk bij de beweging Anders Gaan Leven wat me' een rugaffichette onderstreept werd. Een dertigtal witte fietsers reed richting Dendermonde. ter wijl een groep, uit Meerbeke naar Aalst fietste De Dendermondenaars hadden Opwnk als bestemming. De hele tocht gebeurde als stilzwijgend protest. Halverwege, op de Dender- mondse Grote Markt, werd wel in een spontaan groepsgesprek de plaatselijke wegonveiligheid onder de loupe geno men, o.m. naar aanleiding van een re cent dodelijk verkeersongeval op de Ha ring van een jonge fietser. Men wil van het stadsbestuur maximale inspanningen op het gebied van wegvr - ligheid (PD) w- - De Witte Fietsketting. een initiatief van de beweging Anders Gaan Leven, als voor bereiding op de nationale betoging tegen kernbewapening op 23 oktober, kende succes. Ook vanuit Aalst liep er een Witte Fietsketting in de richting Dendermonde Tientallen witte vredes-fietsers samen voor de vrede In de «dokumentaire keuzelijst» over «vrede en geweld in de wereld van nu» recente uitgave van de stadsbibliotheek is een vergetelheid niet aan het toeziend oog van het stadsbestuur voorbij gegaan. In een zopas verschenen «bijlage» wijst het College erop dat in de leeszaal ook een dokumenta'iemap «aktuele onderwerpen NAVO» aanwezig zijn met diverse tijdschriften brochures en studiebrieven van en over de NAVO. Gelukkig is die zwaar politiek geladen vergetelheid nu rechtgezetOnze Atlantische bondgenoten kunnen tevreden zijn. (PD) Most het na teige Sintjemerten goon. 'k zol derekt weiten woroever klappen Doet er meh op toyd op peizen hein, da 'k rond dennen moment moen iet vertellen oever hem. Want 'k hem da van de zoemer ne kier allemol goed opgezocht en 'k weit er naa 't ien en 't ander oever en 'k zal ni noloten van ajjer dad oeik te vertellen. Mor ja, wajjer zen naa nog in de mondj oktoeber en wa valt er door na oever te zeggen Ja. ge zotj kenne zeggen, oever de begraofenis van de keinink, mor door hemmen aal de gazetten oever volgestoon en op den teivei 'n hemmen de lesten toyd oeik ni veil anders gezing ..Tot zelfs hier in ons Nieve Gazet es 't er verleide weik ne ghielen èrtikel gekommen van imand die noor den oerlog meh iemer en béstel rondgeloeipen heit ver oeveraal twie Ellen meh 'n droy gon te verven... Elk zen goeste I En 'k gon dor ni op verom kommen. Mor ien dingen rappeleir ek meh nog ghiel goed ne zeikeren aoved op de Mèrt. En da was oeik in dennen toyd die ze naa noemen den toyd van de keinigskwestje In 'n zeikere schoei, dor iveranst in de Pontstroot was 't er ne groeite stoet iniengestoeken en ghiel dinnen optocht, meh lantérekes en boezjiekes (hoe kost 't anders kwamp vanooit de Keirkstroot nor de Mèrt gestoeken. Zé, naa 'n weit ek no ofda denne jongen (in dienen toyd) die dad èrtiekelken geschreiven heit. dor oeik iveranst tisse liep. mor 'k kost echt mèn oygen oeigen ni geloeiven as ek zag wa da'k zag... Op de Mèrt, in iene kier ginken aal die eiremen van denne stoet nor omhoeig. zjust gelèk as men teigen ons goeste al vier joren lank va sommegste zing doeng hooin, en wird er geroepen va «Lejopol. Lejopol 'k Zeg het nog. elk zen goeste, gelèk as to Meneikes. mor as ge dor tèn stotj te peizen op die daogen dagge goy in den bak gezeiten hetj (binsjt den oerlog) oeik deir manen die te pas en ten onpas heren eirem nor omhoeig zwierden 't Minsjte da'k door kaan va zeggen es dat dad op doyne moment toch gralèk misplosjt was Sertoe as ge bepeist dat er op diene moment nog mensjen in Olsjt worden die nog attoyd zonder nies woren van here maan, heer kindj of ander familje. die binsjt den oerlog gepakt en weggestoeke woren Ze, 't es 't er na oeik ne kier af en lotj er ons na oever zwoygen. Wa kenne men nog zeggen oever de mondj Oktoeber Ni veil hein, balven dammen naa van deis mondj toch oyndelèk on ons vooilzakken zelle geraoken, as me ze zelf gon afholenmor die men al van in 't begin van 't joor betoldj hemmen En zeggen da z'al monjen schroyven dat de jonges van de méskeire gien ander zakken nimmer 'n zeilen oplooin as de die die deir 't stad zelf geleiverd zen De meubelmakers van LEOLUX kennen de ideale kombinatie van komfort, kwaliteit, design en prijs. In elk LEOLUX meubel vindt U deze eigenschappen terug. Daarom is een LEOLUX meubel een begerenswaardig en een bereikbaar bezit. SERAV, de naam die borg staat voor vakmanschap en deskundig advies. SERAV, de (woning)inrichter die het fijne weet van zitten. SERAV, de vakman die weet wat collectioneren is en dus de ruimste keuze biedt. SERAV, de LEOLUX-dealer waaraan u niet voorbij kunt gaan. SERAV, Molenstraat 70, Aalst tel. 053/21 76 08. Mor milledjie. as 't e gin 'n zen Ge zodj azoei eive goed kenne zeggen da 't ver- boeijen es van de blooiren van a boeimen loten te vallen... En vallen doeng ze toch. En 't es verloere gekooist en gerékt zee, want alle daogen vallen der nieve boy. En as ge te lank wacht 'n kejje ze ginne miester nimier. Mor alia, dad es de gank van de sezjoenen hein en wajjer kennen allien na nog wachten op den echte win- tjer. De windj. de regen, den oysel en de snie. Mor dorachter komt er toch verom nen ooitkommnen en azoei leve men attoyd op hoep En voesj van de rést 'n hemmen van t weir gie klaogen Al per tank da't nog 'n betje vroeg es ver te klappen oever «sintjemertekeszoe- mer»Nemna, 'k ben der dor verom al mei Doe 't er meh op peizen hein ver 't noste mondjPETJEN IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3