woon SERAV FRANCIS SMET Raadsleden bekvechten onder elkaar inRitHTinc Annie Dierick maakt geen deel meer uit van VU-fraktie Baïta kwaad op schepenkollege ELFI ELFI Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT f MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 - HOUTEN RAMEN ZONNEWERING ISOLATIE VOORZETROLLU VOORZETRAME I i i i i i Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053J21 .66.79 Kinderschoenen A Trek het je niet aan, Etienne het zyn toch atlemaaL maar y— "t snnLLekesi zoats f S je zelf zegt mr Even aanlopen, geen weer, altiji vanzelfsprekend aan de zoutstraatpoort weer of d welkom ook op zon- en feestdagen Huwelijkslijsten Geschenken Nieuwe Gazet van Aalst 7 oktober 1983 - 5 v-vScCTeM Naarmate het aantal raadszittingen stijgt en de SP-VU-oooositie steeds harder wordt in haar tussen komsten, stijgt ook de toon in de Aalsterse gemeenteraad. Typisch voorbeeld hiervan kon het publiek meemaken in de raadszitting van 29 september jl. Aan leiding hiertoe was een voorstel van SP-raad'slid Dolores Baïta om de aanvullende personenbelas ting te verlagen van 9 naar 7 procent en de opcentiemen op de onroerende voorheffing van 2500 naar 2200. Voor haar voorstel baseerde Baïta zich op het feit dat het tekort van de jaarrekening 1982 heel wat minder groot was dan aanvankelijk geraamd. Ook het toekennen van de saneringsle ning mocht volgens haar ais een belangrijk gegeven beschouwd worden. Daarom was de door CVP- PVV goedgekeurde belastingsverhoging onnodig. In de hem gekende stijl repliceerde schepen van financiën Etienne Bogaert onmiddellijk dat er eerst orde op zaken moest gesteld worden in het financieel beleid. «Wilt U het bedrag vermelden van uw voortel zo vroeg Bogaert aan de interpellate, die hij verweet een dwaze vraag gesteld te hebben. U weet niet eens waarover U spreekt, zo ging de schepen verder, die stelde dat het voorstel aan de stad 74 miljoen zou kosten. Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) protesteerde dadelijk tegen de manier waarop haar partijgenote behandeld werd. Zij vroeg zich af of de schepen wel wist wat de mensen nu aar de liive ondervinden. Nadat burgemeester Uyttersprot eventjes sussend tussenbeide kwam, herinnerde Etienne Bogaert eraan dat hij veel putten te vullen had, die door vorige besturen gemaakt werden. Hij herinnerde onder andere aan de begrotingsinstrukties die verplichtten een sluitende begroting in te dienen. De vraag van Mevr. Baïta noemde hij schandalig. miljoen kon besparen. De personeel suitgaven bedragen reeds 52 van het totaal, de schulden 30 de over drachten 7 en de werkingskosten 11 Hij noemde de vraag tot belas tingsverlaging dan ook «demagogie of mogelijke onkunde». Snullekens Tussendoor had schepen Bogaert aan het adres van de oppositie, half ver staanbaar «snullekens» gezegd, wat natuurlijk pas voorgoed de gemoede ren deed verhitten. Op het protest van de oppositiebanken, verbeterde de schepen zijn uitspraak door «snulle- kenspolitiek». Hierop herinnerde SP-fraktieleider Edgard Hooghuys aan het feit dat zijn fraktie reeds eerder de raadszitting verliet uit protest tegen uitlatingen van schepen Bogaert. Nu opnieuw is de schepen gemeen, aldus Hooghuys. die vond dat de uitspraak niet passend was in de raad. Hierop maakte de CVP-fraktieleider Ghis Willems zich kwaad tegen de tus senkomsten van «De Tollenaere» Hooghuys, die hij verweet de aansto ker te zijn. De bijnaam De Tollenaere verwees naar uitspraken vroeger op de avond van de SP-fraktieleider die toen verwees naar het kommentaar op de gemeentewet van De Tollenaere. Nog vooraleer Willems volledig uitge praat was begon plotseling de alarm- brandsirene in het Belfort te loeien, wat meteen de gelegenheid bood om wat af te koelen. «Ik denk dat de ge sprekken oververhit zijn», aldus Willy Alloo. (VU) Toch bleef de heibel voortduren. Lam bert Van de Sijpe (CVP) was aldus van oordeei dat de oppositie stelselmatig één persoon in het kollege aanviel. Raadslid Denayer (VU) herinnerde hierop zijn voorstel tot belastingsver laging tot 8 voor de aanvullende personenbelasting. Ter kompensatie wenste hij de onroerende voorheffing te verhogen. Raadslid Redant (PVV) vond dit echter de meest asociale belasting, die vooral de kleine eige naars treft. Monsieur (SP) was dan weer van oordeel dat er in Aalst zijn die tientallen huizen bezitten. «Als de diskussie verder gaat, schors ik de vergadering» aldus burgemees ter Uyttersprot, die maar meteen be sloot tot de stemming over te gaan. Het voorstel van raadslid Baïta werd zoals verwacht verworpen door de CVP-PVV-meerderheid. (MP) We hebben fraktie per fraktie eens bekeken en ze dan alle met elkaar vergeleken. Daarna maakten we eens de balans van de gemeenteraads-stoelendansen. Het moet gezegdvan op de oppositiebanken kwamen tot nog toe de positiefste klanken. De rooien vrouwen weren zich fel en ook 't jongste lid en Dédé zijn van tel. Ook de «veteranen» van zowel VU als SP praten geregeld hun woordje mee. Een pluim gaat ook naar onze burgervader want die houdt goed de hand aan het palaber. Wat nu betreft de koalitieleden is er tot juichen nog maar weinig reden. Behalve af en toe eens een verloren woord hebben we van die kant nog niet veel zinnigs gehoord. De meeste schepenen zitten ook maar wat rond te kijken, vol schrik voor interpellaties, al laten ze dat niet blijken. Een van hen doel er zelfs een dutje af en toe, want van aan 't stad te werken, word je moe Hierop replikeerde het geviseerde raadslid dat de schepen steeds onvol ledige dossiers aan de gemeenteraad voorlegt, zelf tot vorig jaar tegen alle belastingsverhogingen stemde en intussen cadeau s weggeeft o.a. aan Eendracht Aalst. Zij herinnerde er ver der aan dat het eerste dossier van de belastingsverhoging slechts de dag voorheen aan de gemeenteraad ove rhandigd werd en de jongste OCMW- begrotingswijziging slechts de dag van de raadszitting zelf ter inzage lag. «Begin zelf eens met uw dossiers goed voor te bereiden» aldus Baïta. Een duidelijk aangeslagen Bogaert kon enkel nog antwoorden dat de interpellate er een apothekerswinkel van maakte. PVV-fraktieleider Redant vroeg zich hierop af waar men op de begroting 74 Op de jongste gemeenteraad raakte bekend dat Dr. Anny Dierick uit Meldert op 10 sep tember jl. definitief geschorst werd als lid van de Volksunie, wat meteen betekent dat zij ook geen deel meer uitmaakt van de VU-fraktie in de gemeenteraad. Als dusdanig is zij ook in geen enkele gemeenteraadskommissie vertegen woordigd. Aangezien haar echtgenoot Piet Heymans, die ook geen lid meer is van de Volksunie verkozen werd in de OCMW-raad door middel van de stem men van zi|n vrouw en van twee CVP- raadsleden en aangezien hij na drié jaar zal opgevolgd worden door een CVP'er is VU-fraktieleider Jan Caudron in een schrijven aan de burgemeester van 27 september van oordeel dat het huidig onafhankelijk raadslid Dierick meer aan leunt bij de C.V.P. Volgens hem zou het dan ook logisch zijn dat er een herver deling plaats heeft in de schoot van de CVP -fraktie. zodat Mevr. Dierick ook zitting heeft in één of meerdere gemeen teraadskommissies. Jan Caudron vroeg de burgemeester meteen dat Mevr. Dierick een andere plaats in de raadszaal zou voorbehouden worden. Nu zit zij immers nog steeds tussen de VU-raadsleden Willy Van Mossevelde en Jan De Neve Opvallend was dat het be trokkene raadslid op zitting van 27 sep tember jl gans de avond afwezig bleef (MP) Amylum breidt uit Hiervoor kwam men vorige zaterdag een reusachtige kraan installeren die de komende weken of maanden de Aalsterse Horizont zal domineren. De 14-daagse van het Vlaamse Kruis (van 17 september t.e.m 2 oktober) kende een waar succes in het Gewest Aalst. Het Vlaamse Kruis, een onpartijdige organisatie, biedt efficiente hulpverlening, ge stoeld op jarenlange ervaring van gebrevetteerde hulpverleners. Steeds paraat waar U hen nodig hebt. Het Vlaamse Kruis. Gewest Aalst, Termurenlaan 24, 9440 Erembodegem Telefoon 053. .78.42.42. In een open brief aan het Schepenkollege reageert SP-raadslid Dolores Baïta nogmaals op de uitlatingen van schepen van financiën Etienne Bogaert op de jongste gemeenteraad aan haar adres. Elders in dit weekblad kan U meer lezen over de reaktie van schepen Bogaert op het voorstel van Mevr. Baïta tot belastingsverlaging. Het jonge socialistisch gemeenteraads lid is vooral kwaad over de «onduldbare manier waarop sommige raadsleden be handeld worden als zij het wagen om vragen te stellen of voorstellen te doen aangaande het financieel beleid van de stad». Zij verwijt de schepen die syste matisch gebruik maakt van insinuaties, scheldwoorden en verwijzingen naar de privé-sfeer van de raadsleden. Ook het feit dat de burgemeester niet ingreep ligt haar zwaar op de maag. Aldus bereikt men volgens Baïta een dorpspolitiek niveau. Omdat zij de nega tieve manier van werken beu is. richt het SP-gemeenteraadslid een laatste waar schuwing aan het adres van het sche penkollege. «Indien in de toekomst de dagelijkse leiding van de stad met name de leden van het schepenkollege en de voorzitter van de gemeenteraad de nor male uitoefening van de rechten van de raadsleden niet kunnen of willen waar borgen dan zullen mijns inziens de raadsleden zelf hierop een passend ant woord geven. Als zou blijken dat het enige doeltreffende middel om een einde te maken aan de aangeklaagde praktijk erin bestaat om het Kollege van Burge meester en Schepenen met dezelfde munt te betalen dan zal o.m. ik niet aar zelen daartoe over te gaan» aldus het slot van Baïta's open brief (MP) Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5