Jaarbeurs 1983: 4000 bezoekers minder, 2,3 miljoen winst TAPIJTEN VLOERBEKLEDING TRAPLOPERS Zonnestraat 7, 9300 AALST Tel. 77 12 94 Onze service DE PRIJZENKLOPPER desso lano gratis leveren (ook 's avonds) presenteren van tapijten thuis gratis opmeten bestek vakkundige plaatsing van traplopers, vast- tapijt, vinylbekleding reinigen en herstellen van mechanische en handgeknoopte tapijten Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. unno baUba Schepenen moeten ook te voet gaan! Voor de eerste maalcijfers zwart op wit 8 Nieuwe Gazet van Aalst 7 oktober 1983 Voor de eerste maal maakte het nieuwe stadsbestuur de cijfers bekend van de winst- en verliesre kening van de jaarbeurs. Uit deze cijfers blijkt dat de inkomsten dit jaar 5.950.040 fr. bedroeoen terwijl de uitgaven opliepen tot 3.630.180 fr., wat een batig saldo opleverde van 2.319.860 fr. zijnde zowat 450.000 fr. meer dan vorig jaar, dit ondanks het feit dat het bezoekersaantal daalde van 44.210 naar 40.479. Als oorzaken van deze gunstige cijfers kunnen enerzijds de stijging van de gewone standplaatsvergoeding (600 naar 700 fr.) en van de verbruikers standen (700 naar 1000 fr.) aangewe zen worden, maar anderzijds even zeer het drukken van een aantal be langrijke uitgaven. Aldus bespaarde het stadsbestuur ongeveer 50 op de uitgave van de inkleding van expo- hall, welke dit jaar 44 625 fr kostte. Ondanks het feit dat men dit jaar over een grotere tent beschikte, werd ook hier nog op de uitgaven bespaard Een beter kontrakt met een impressa- rio leverde anderzijds een winst op van 90.000 fr. omdat de stad niet lan ger verplicht werd de bedrijfsvoorhef- J.P. CUVEUER eobriton SOM MER Vrije ingang. Open ma. tot en met do.9 tot 19 uur vr. 9 tot 20 uur zo. 9 tot 18 uur PRIJZENKLOPPER fing van de optredende artiesten te betalen. Dat de grote hitte tijdens de jaarbeurs mede aan de basis zal liggen van een hoger drankverbruik, kan ook moeilijk ontkend worden, maar dat een betere en vluggere bediening van het publiek in de spektakelzaal evenmin vreemd is aan deze trend hoeft geen betoog. Niet alle uitgaven daalden echter dit jaar. Zo diende er 77.470 fr. meer uit gegeven te worden voor de optre dende artiesten. Opvallend was in dit i verband dat de publieke belangstel- 1 ling steeg naarmate de spektakels I beter in de smaak vielen, zoals bij Lee I Towers, de Aalsterse avond, de Wil- I lem Ruys Show, Rob De Nijs en I natuurlijk Will Tura. Terloops weze I vermeld dat dank zij de informatie van I het stadsbestuur bekend werd dat de I uitgave van de Aalsterse avond 80.000 fr bedraagt, welke aan het AKV geschonken wordt. Hiervoor dient het Aalsters karnavalverbond dan wel zelf voor alles te zorgen (orkest, optredende artiesten, enz.). Nu wij toch over het financieel aspekt bezig zijn, weze meteen vermeld dat de standplaatsvergoeding voor 3,1 miljoen ontvangsten zorgt en de dran kenverkoop voor 1,09 miljoen. Enkel de eigenlijke ingangskaarten (738.300 fr.), het elektriciteitsver bruik (292.000 fr.) en de koperskaar- ten (215.215 fr.) zorgen nog voor be langrijke inkomsten. Wat de uitgaven vermeld gaat meer dan 300.000 fr. naar publiciteit, 564.298 fr. naar het huren van de tent en de aankoop van elektriciteit en 313.231 fr. naar aankoop van dran ken. Ook de bewaking van de handels beurs kost veel (267.702 fr.) maar dit was dit jaar nog uitgebreider en inten ser dan vorige malen. In de expohallen staan nu éénmaal voor verschillende miljoenen frank goederen uitgestald. Nieuwigheden De jaarbeurs 1983 was gekenmerkt door een aantal belangrijke nieuwig heden De meest opvallende was on getwijfeld het centraliseren van de verbruikersstanden. Deze centralisa tie bleek alles bij elkaar een sukses te zijn, alleszins op kommercieel vlak. Misschien zal er in de toekomst wel voor gezorgd worden dat deze stan- I den ook aan een sluitingsuur gebon- I den worden, zodat ze niet open blijven I tot in de stille uurtjes. I Andere nieuwigheid was het centrali- seren van de standen van de plaatse- j lijke schoolinrichtingen in de ingang, j Alleszins een lofwaardig initiatief. De r expotent werd vergroot, wat meer ruimte bood voor exposanten. Zoals elders zorgde ook hier de Aalsterse Groendienst voor de nodige verfraai ing. Ook de nieuwe onthaaldienst voor de bezoekers blijkt een sukses geweest te zijn. Hierbij werd van de gelegen heid gebruik gemaakt om een aparte telefoon voor het publiek te plaatsen. Dit leverde een meeropbrengst van 7.950 fr. op. In de spektakelzaal hadden de concer ten en optredens van fanfares en har monies plaats vóór de bodega in plaats van de scène. Tussen haakjes weze vermeld dat deze concerten aan de stad 64.000 fr. kosten. Tot slot weze vermeld dat dit jaar ook voor achtergrondmuziek gezorgd werd. Hiervoor diende men, zoals trouwens in de spektakelzaal, een geluidsinstallatie te huren, wat alles bij elkaar een uitgave vergde van meer dan 100.000 fr. Tot slot weze vermeld dat op initiatief van schepen van de Middenstand De Pauw dit jaar ook een enquête gehou den werd door het stadsbestuur bij de exposanten. Uit deze enquête blijkt dat deze exposanten over het alge meen tevreden zijn over de Aalsterse jaarbeurs. Bijna 70 vindt de ope ningsuren goed, 97 is tevreden met de opbouw en afbraak der standen. 81 vindt de zaal en de gangen net. 94 is tevreden met de voorziene kentekens en 100 is tevreden over de betrekkingen met het sekretariaat. De publiciteit valt in de smaak van 79 der exposanten en de spékta- kels van 65 Over de verkoop waren de exposanten minder tevre den. 35,5 vond deze verkoop goed, 43 minder goed en 20 ronduit slecht. Natuurlijk dient hierbij gepreciseerd dat de enquête gehouden werd voor de eigenlijke topdagen van het laatse weekend plaatsvonden. Bij dit alles weze nog aangestipt dat zomaar eventjes 133 op de 161 expo santen op de vragenlijst reageerden. Toekomst Op de perskonferentie, waar al deze cijfers met kommentaar door de sche penen De Pauw en Vinck en feestko- miteevoorzitter Albert Cornand aan de pers gegeven werden, werd ook al een blik geworpen op de toekomst. Het ziet er naar uit dat men op het hui dige, vernieuwde stramien zal verder werken, mits aanpassing van enkele details. De verhoging van de inkomprijs bleek aldus geen al te gelukkige oplossing, vermits het aantal betalende bezoe kers daalde met 5.800 eenheden. Daar tegenover staat dan weer een verhoging van het aantal vrijkaarten 1 74) en koperskaarten 1841). De exposanten nemen trouwens vlug ger toevlucht tot deze vorm van ser vice, die amper 5 fr. per kaart kost, dan tot het aankopen van kentekens, die 100 fr. per stuk moeten betaald worden. Het aantal vrijkaarten gaat ook steeds in stijgende lijn en bedroeg dit jaar 4109. Misschien komt hier ook veran dering in, rekening houdend met het feit dat nu ieder werkend lid van het feestkomitee 50 gratis vrijkaarten krijgt, ieder niet-werkend lid 20 kaar ten, zijnde evenveel als alle leden van de gemeenteraad. Wat zeker zal veranderen is de spekta kelzaal, die weldra een gedaantewis seling zal ondergaan. Ook aan de expohalle zelf wil men werken doen en schepen De Pauw zal in dit verband trachten om een belapgrijk deel van de winst van de jaarbeurs te reïnves- teren in de Keizershalle. Een betere verluchting staat hierbij prioritair. Of men op langere termijn ook een eigen geluidsinstallatie zal aankopen, blijft nog een open vraag, maar deze inves tering blijkt zeker het overwegen waard. Alles bij elkaar blijkt de nieuwe aanpak van de jaarbeurs dus toch een sukses geworden te zijn, ondanks de enorme kritiek, die het stadsbestuur vooraf van het komitee der exposanten diende te verduren. Schepen De Pauw was dan ook van oordeel dat er veel heibel om niets was geweest. Hij is alleszins van plan om op de ingesla gen weg verder te gaan, en wil hier voor zelfs ruim inspraak verlenen aan alle belanghebbenden. Ideèen terzake werden er ondertussen al voldoende aangebracht zoals het inrichten van een tombola met de ingangskaarten, het opvangen van de kinderwagens bij de ingang, enz. (MP) Speciaal CBS-verkeersbord op Keizerlijk Plein zal verdwijnen Reeds in de gemeenteraad van 14 juni jl. stelden de raadsleden Alloo en Monsieur het probleem van het onwettig verkeersbord «Uitgezonderd leden CBS» vóór het midden standshuis op het Keizerlijk Plein. Gezien dit bord nog steeds niet ver dween en gezien de burgemeester vroe ger beloofd had de zaak te zullen herzien na bespreking in de verkeerskommissie, vroeg SP-raadslid Eddy Monsieur op de jongste raadszitting naar de stand van zaken Hierbij verwees Monsieur naar de vergadering van de verkeerskommissie van 28 juni waarin een negatief advies geformuleerd werd. Tevens was volgens hem de hoogdringendheid in dit geval niet meer aan de orde. Gezien het advies van de verkeerskommissie vroeg Monsi eur de wettelijke toestand te herstellen. Burgemeester Uyttersprot bevestigde dat de verkeerskommissie van oordeel was dat er wettehik geen parkeerplaat sen kunnen voorbehouden worden voor leden van het schepenkollege «ik zal hieruit dan ook de nodige konklusies trekken en schikkingen treffen om het be wuste verkeersbord te doen verdwijnen» aldus de burgemeester die eraan herin nerde dat het stadsbestuur de onwette lijkheid niet betwisi. Mevr. Baïta (SP) vroeg hierop nog hoe lang het stadsbestuur denkt zich aan de onwettelijkheid te kunnen onttrekken U mag zich niet boven de wet stellen, zo vervolgde. Op haar vraag kwam echter geen antwoord meer. (MP)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8