S® Lid the best one^ ujillocx video club WEMBLEY ttmm Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN Ouo Van Roy-Ferrera in begenadigde dag Frans De Beul, 67 jaar en nog steeds aktief Videofilms 100 fr./3 dagen 'T SLOEBERKEN Ontgoochelend... Winst in extremis met negen tegen elf Luc Sonck zwaargewond na ongeval te Terjoden De videoclub die weet wat video is Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Café frituur snack Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewaaens carrosseriewerken AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT TRAITEUR PROVENCE Nieuwe Gazet van Aalst 14 oktober 1983 11 La Louvière/Eendracht Aalst 1/5 Na een zwakke prestatie tegen S.T.V.V. en een gelukkige puntendeling bij F C. Diest werd er wel met enige vrees naar La Louvière afgereisd. De Wolven waren toch wel een gevreesde thuisploeg en moesten winnen om uit de gevaarli|ke zone te geraken La Louvière kon echter enkel in de wed- strijdaanhef een vuist maken en moest voor de rest van de match de wet van de sterkste ondergaan. Aalst was werkelijk een klasse beter en het duo Van Roy- Ferrera vormde terug de gevreesde aan- valslijn van het seizoen toen de eindron de bereikt werd. Trainer Borremans was uiteraard erg tevreden over de prestatie van zijn team. "Van de wedstrijd op La Louvière hing erg veel af. Bij verlies zouden we tegen de degradatie moeten vechten en bij winst mochten we terug ambities koeste ren Ik kon terug over mijn basiselftal be schikken." Tegen alle verwachtingen in raakte Pee- ters speelklaar en kwam Suarez op de bank terecht. Na een moeilijk begin kwamen we op voorsprong en schoof Gorez vooruit. Ik plaatste Deroy op de speler-trainer van de Walen en deze kweet zich voortreffelijk van zijn taak Toen hij echter terug uitviel wegens lies letsel trok ik Teuben achteruit en liet ik Suarez als offensieve middenvelder op draven Suarez paste zich onmiddellijk goed aan en zal de ploeg nog uitsteken de diensten kunnen bewijzen. Niettegen staande Luc Limpens op de flank moest akteren behoorde hij ook tot de absolute uitblinkers. Luc moet eigenlijk noodge dwongen op die plaats uitkomen, omdat Sergeant als buffer voor de verdediging onmisbaar blijft. Wanneer Luc echter offensief uitge speeld wordt is hij op de flank eveneens erg gevaarlijk. Daar mag hij nog eens balverlies lijden, in het centrum mag men zich dat niet veroorloven Ferrera die tot nog toe onvoldoende in de spits kon oppereren had nu een back tegen die zelden mee in de aanval toog, zodat Manu naar hartelust kon aanval len. Hij was samen met Van Roy in uitste kende doen. Beiden rolden de Waalse verdediging naar hartelust op. Deze zege is uitstekend voor het zelfvertrouwen van de ploeg, alhoewel we ook beseffen dat La Louvière dit seizoen de degradatie moeilijk zal kunnen afwenden. Toch wordt de confrontatie met St. Niklaas met het nodige zelfvertrouwen voorbereid. SNS dat ongetwijfeld de eerste periode- titel als objectief gesteld heeft mag bij ons niet afgaan Het spel maken blijft bij ons wel het probleem maar toch denk ik dat we een kans maken tegen de leiders. Zondag a s. E. Aalst/St Niklaas Tegen St. Niklaas wordt er uiteraard met hetzelfde elftal gestart als tegen La Lou vière. enkel Deroy die sukkelt met de lies is onzeker. Indien Gérard niet kan spelen neemt Suarez zijn plaats in In het Aalsterse kamp hoopt men de Waaslan- ders een eerste nederlaag van het sei zoen toe te dienen, dit zal echter van geen leien dakje lopen Het gevreesde duo Simoen-Van Den Hende voeren de topschutterslijst in tweede niet voor mets aan. De Aalsterse verdediging staat voor een zware opgave maar moeilijk gaat ook (JVL) Frans De Beul is tandarts. Maar hij is ook nog een bezige bij buiten die praktijk. Frans rijdt ook nog te paard, hij tennist soms nog wat, jogt elke morgen rondom het echtelijk bed en pratizeert elke morgen zijn Yoga oefeningetjes. Tandarts de Beul voetbalt daarbij ook nog elke week. En dan... zul je zeggen. Frans De Beul. 67 jaar, oudste aktieve voetbalist van de streek hier in gezelschap van enkele medespelers van F.C. Snas. (gi) Niets ongewoons, ware het niet dat Frans reeds 67 jaar is en op die leeftijd is iedereen toch niet meer zo aktief. Van daar dat we Frans de Beul even opzoch ten zaterdagnamiddag, wanneer hij met zijn geliefde FC SNAS het wekelijkse voetbalpartijtje afhaspelt De Beul speelt linksachter bij FC SNAS. 't Lijkt trouwens of hij er niet voor spek en bonen bijstaat, want hij blijkt nog erg snel en vinnig te zijn voor zijn leeftijd en schrikt er niet voor terug een tegenspeler te «pakken». Zo'n 17 jaar geleden beslisten enkele MOORSELBAAN 86 AALST 053.211475 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen. Kasbons Spaarverrichtingen enz. 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST St. Annalaan, AALST s 77 57 30 mensen om een voetbalploegje op te richten en wat vriendschappelijke wed strijden te spelen. Frans de Beul was toen 50 maar voelde zich niet te oud om de voetbalshoes aan te binden. FC SNAS kende gouden jaren En er heerste een echte vriendschapssfeer, vooral in de periode toen we in Mespelare speel den, vertelde onze veteraan ons. Lang zaam viel de ploeg wat uiteen en kende enkele moeilijke jaren, maar onder im puls van Frans de Beul. werd er toch een vaste kern behouden die nu elke week het gebruikelijk vriendschapsmatchke speelt. Frans weet wellicht dat hij enkel bij deze ploeg terecht kan voor een vaste «stekkie» in de basiself, vandaar zijn on verdroten ijver. Maar ik doe het nog graag, vertelde hij ons, en zolang ik het nog aankan, speel ik verder Maar zoals overal is ook bij FC SNAS de crisis ingeslagen Vandaar zegt Frans, dat we dit jaar van elke speler een kleine inspanning hebben gevraagd om de ploeg ook financieel recht te houden, maar daar slaan we ons wel door. zegt Frans. We hebben trouwens de draad met het verleden weer opgenomen en terug een Bal ingericht, vertelt hij ons nog Om wat geld in 't bakje te krijgen zoals elke vereniging die zichzelf respek- teert. Mag ik wat reklame maken in de Nieuwe Gazet, vraagt hij ons. Kunnen we zo'n man iets weigeren Het privaat Bal van FC SNAS vindt plaats op zaterdag 22 oktober 1983 in zaal «De Bonte Os» in Lede. De inkom is 100 fr. en het spek takel begint om 21 uur. Kaarten kan je bij hem wel krijgen (Moorselbaan) We zien nog net het begin van de tweede helft. Meteen al heibel op het veld. Frans de Beul heeft met een doorgebroken te genspeler op de hakken getrapt en dat nu of hij van niks weet Kranige kerel Als ik zo oud zal zijn zal ik blij zijn nog te kunnen gaan kijken naar een wedstrijd, maar zelf spelen zal er voor mij wellicht met meer inzitten. KVDE MAZDA - AALST Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking Sredestraat 78, AALST s 053/77 13 90 U.E.F.A.-Junioren F.C. Boom - Eendracht Aalst2 - 1 Na een hoopgevende drie op vier in de jongste twee competitiewedstrijden hebben onze Aalsterse U.E.F. A.'s er op de zesde speeldag een matte bedoening van gemaakt tegen het al even flauwe F.C. Boom. De eerste helft was weinig aantrekkelijk De Boomse jongeren trachtten er aan vankelijk wel wat van te maken tegen een inspiratieloos Eendracht. De Aalsterse verdediging werd in het eerste kwartier verscheidene keren op een hoopje ge speeld en tot driemaal toe dook een plaatselijke aanvaller alleen voor doel op. Ofwel keerde een in allerijl teruggesnel- de verdediger het gevaar ofwel stond doelman Geert Tombeur op de goede plaats. Van Eendracht ging er tot dan toe geen enkel gevaar uit Pas rond het half uur dreigde Eendracht voor het eerste met een schot van Eddy Vermoesen uit de tweede lijn, moeizaam gestopt door de Boomse doelman Hierbij bleef het echter en de rust werd ingegaan met een blanco stand Na de pauze kwam Bart Corthals in voor Peter De Neve en er werd op links beter gecombineerd Toch bleef F.C. Boom de meest aanvallende ploeg. Het waren echter de Eendrachters die verrassend op voorsprong kwamen door een flater in de Boomse verdediging Kris De Saede- leer lag op vinkenslag toen een Boomse achterspeler de bal terugspeelde op zijn doelman. De Saedeleer dribbelde de doelman en trapte de bal in het ledige doel0-1Het publiek schaarde zich nu volledig achter de thuisploeg, die moedig achter de gelijkmaker aanging. Deze kwam er op hoekschop. Doelman Tom- beur ging hopeloos onder de hoge bal door. die door een lange «Boom» tegen de touwen knikte 1 -1 Eendracht was door dit doelpunt duidelijk aangeslagen en begon nog slechter te spelen Een tweede Booms doelpunt bleef dan ook niet uit. Bij een voorzet vanop rechts scoorde de Boomse mid- voor laaguitvallend vóór de te laat rea gerende Wim De Wolf2-1 Pas in het laatste kwartier reageerde Eendracht. Achteraan werden nu risico's genomen maar het «eindoffensief» van de wit-zwarten leverde niets meer op. Voor deze nederlaag moet Eendracht vooral de hand in eigen boezem steken. Tegen een formatie als die van Boom mocht Eendracht nooit verloren hebben. Overmoed misschien Zaterdagmorgen kondigt zich een nieuwe zware uitwed strijd aan op S.K. Lierse. Eén puntje op het Lisp ware reeds mooi(Robby) De ploeg Geert Tombeur. Chris Baeten Marc Van Oost. Wim De Wolf. Ludwig De Meersman Emilio Ferrera-Caro. Bart Temmerman Eddy Vermoesen, Eddy Moerman. Dirk Raes. Peter De Neve. (Bart Corthals) Kris De Saedeleer. Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - Standaard Denderleeuw: 3-2 Eendracht Meldert - Standaard Denderleeuw beloofde een aardige wedstrijd te worden. De bezoe kers bezitten nl. een betere ploeg dan hun plaats in de rangschikking doet vermoeden. Bij Stan daard spelen o.a. drie ex-Eendracht Aalstspelersspeler-trainer Jean Arnolis, Dirk Van Langenhove en Dirk Haeck (deze laatste was echter onbeschikbaar wegens een knieblessure) en ook nog ene Danny De Potter, vorig jaar nog bij F.C. Denderleeuw goalgetter nummer één. Een kwaaie klant dus voor de Eendrachters. Het werd een sensationele wedstrijd. Meldert nam onmiddellijk het initiatief in handen tegen een afwachtend Standaard. Meert bracht Eendracht op voorsprong, maar nadat Een- drachtspeler Beeckman wegens pro test was uitgesloten, kwam Dender leeuw op gelijke hoogte1 -1 Continental, IJniroyal, Michelin. Open 8-1 2 u. en 13-18 u. zaterdag 8-1 2 u en 13-1 5u 30 De specialist die zelf monteert. i Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 Zondagavond rond half twaalf deed er zich te Terjoden op de Geraardsbergse Steenweg een spektakulair ongeval voor. De Aalstenaar Luc Sonck (23) kwam er na een slippartij tegen een gevel terecht. Hij werd in comateuse toestand naar het ziekenhuis gevoerd waar hij onmiddellijk een heelkundige ingreep moest ondergaan Deze mocht als gelukt beschouwd worden en dinsdag was Luc reeds uit coma, zodat het grootste gevaar geweken was. Luc Sonck doorliep evenals zijn tweelingbroer Erwin de jeugdreeksen van E. Aalst. Dit seizoen werd hij voor een jaar afgestaan aan Edixvelde waar hij een schitterend seizoenbegin kende. We wensen hem heel veel sterkte toe in zijn herstelperiode (JVL)' Nadat scheidsrechter Meganck de thuisploeg een strafschop had toege kend bracht Eddy Van Den Driessche Meldert terug op voorsprong. Sensa tie toen ook Meert bij geel-blauw door de scheidsrechter werd uitgesloten en de Eendrachters met negen man ver der moesten. Deze numerieke meerderheid bracht Denderleeuw de gelijkmaker op 2-2. Maar een moedig kampend Eendracht Meldert kwam enkele minuten vóór affluiten alsnog aan de overwinning toen ex-K.A.V. Dendermondespeler De Vos de stand op 3-2 bracht. Over- verdiend Zondag a.s. speelt Eendracht Meldert terug aan huis. Nu tegen het vrij sterke Herleving Vrasene van ex-S.K. Beverenaar Freddy Buyl (Robby) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) J 9300 AALST Tel. 053/21 49 38

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11