r een knalprws .r I ,r DE BERLANGEER GARAGE Rayo Espanol dient Melckenbeeckvrienden eerste nederlaag toe Daniel Dooremont scoort acht maal Goede(n)dag Brugge Scheepsbouwers sneuvelen Kaatsen Groenendalers - Moorsel J'. J' mJL.lL' -■ ,T p. .TgrrT^'Trr Provinciale voetbalkalender zondag 16 oktober 1983 de 323 PACIFEC m-LlMJ1' -j 7 Jaar hoo dverc eter voordes treek Groeneweg 5B Onze service is onze publiciteit U koopt er aan de laagste pri s Nieuwe Gazet van Aalst - 14 oktober 1983 - 13 MTSA De topper Rayo tspanol/Melckenbeeckvr. is uitgegroeid tot een spannende en sportieve partij. De thuisploeg die de eerste helft windvoordeel had kwam aan het kwartier op voorsprong langs Pedro Rivera. Melckenbeeckvrienden zette na de rust alles in het werk om op gelijke hoogte te komen. De verdiende gelijkmaker werd prachtig ingeleid door Eddy Van Hauwermeiren die de vrijstaande Geert Uytenhove be reikte en deze de Royodoelman kans loos liet. Het was tenslotte Pedro Rivera die de overwinning voor Espanol vastleg de Na een prachtige soloren knalde hij uit een erg scherpe hoek raak, werke lijk een pareltje van een doelpunt. Mel- ckenbeeckvr. gooide in de slotfase nog alles in de aanval, maar de Rayodoelman gaf geen krimp. Vermelden we ook nog de uitstekende leiding van Felix De Sut ter. In de tweede afdeling verloor 'T Klok- sken de topper aan huis tegen leider Leeuwerik, 't Walleken won bij Den Hert. Patrick Bauwens scoorde tweemaal. Een Den Hertverdediger scoorde tegen eigen ploeg en Stadsfeld en Vinck lukten de te- gengoals. Excelsior hield doelpuntjes- kermis tegen Royal Sportief De Gijze- gemnaars waren zoals gewoonte nume riek in de minderheid. Toen de stand 5-0 luidde stond men nog met amper ze ven spelers op het terrein Van een wed strijd was er dan ook nauwelijks sprake. Het partijtje eenrichtingsvoetbal werd af gesloten met goals van De Brucker (6), De Neve (3) Buckens (2). Podevijn (2) Dufour (1), Corthals (1), Barrez (1) en De Ridder (1). In een vrij gelijkopgaande match haalde Real Familial het nipt van Sportkring Guy Lievens was de auteur van het enige doelpunt. Pano behaalde zijn eerste zege van het seizoen aan huis tegen Sportief 81Sportief was nochtans tot 0-2 uitgelopen. Guy Cornand had een voet in beide goals. Het eerste bereidde hij voor en Corten scoorde, het tweede lukte hij zelf met een prachtig afstands schot vanop 25 meter Cornand werd na de rust uitgesloten door scheidsrechter Livingbird en dit verklaar de enigszins de terugkeer van Pano. Dirk Deckmijn milderde eerst en even la ter lukte Dirk Van Boxelaer de gelijkma ker In de slotfase bezorgde Richard Uyt- tersprot Pano met een knappe kopbal de zege. Koszen dat met 2-0 in het krijt stond tegen Gipak zette deze scheve si tuatie nog recht en won met 2-4 cijfers. Amapola blijft vriend en tegenstander verbazen. Deze maal versloeg het IJs- boerke met zware 8-0 cijfers. De topper Sunset-Nieuwe Wijk eindigde op een ge lijkspel. (JVL) 1e afdeling zaterdagkompetitie Rayo Espanol - Melckenbeeckvrienden Onderden Toren - Endoka Lada Boys Cobila s Heizijde - Camu Bartan - Blauwe Vlam Rode Duivels - Giwo 2* afdeling 'tKloksken - Leeuwerik Jong Timarcha - Heipias Excelsior - Royal Sportief Musica - G M I C De Kroon - Breughels Den Hert - t Walleken Zondagsreeks Adelaars - Timarcha Gipak - Koszen Sunset - Nieuwe Wijk Sportkring - Real Familial Amapola - IJsboerke t Duifken - Star Boys Pano - Sportief 81 Ooievaars - Rode Roos 8-0 2-5 0-2 D'Herde Roels V.D Veken Garcia Meert Dalschaert V D Eeckhout Livmgsbird De T roch Van Schuylenbergh De Meyst Van Campenhout D'Herde Van Belle De Sutter Programma voor 15/10 en 16/10 1« afdeling Melckenbeeckvrienden - Endoka Onderden Toren - Boterhoek Blauwe Vlam - Lada Boys Heizijde - Rayo Espanol Giwo - Camu Bartan - Rode Duivels 2' afdeling G M I C - Leeuwerik Heipias - Apostelken Jong Timarcha - Excelsior Breughels - Musica Den Hert - Royal Sportief t Walleken - De Kroon Zondagsreeks Koszen - Adelaars Nieuwe Wijk - Gipak Real Familial - Sunset grensrechtersMeert en Van Campenhout IJsboerke - Sportkring V.D Veken Amapola - Pano Garcia Timarcha - 't Duifken De Meyst Star Boys - Ooievaars Livingsbird Rode Roos - Sportief 81 Dalschaert Strafkomité MTSA Schorsingen vanaf 15/10 en 16/10 Uitsluiting voldoende: Simal Luc (Star Boys, De Troch Johan (Camu). Eén speeldag geschorstRevera Enri que (Rayo Espanol en Amapola). Drie speeldagen geschorst plus bonusverliesscheidsrechter Floris Jezus. Vijf speeldagen geschorstSteghers Adriaan (Bartan en Rode Roos), Geert Bombeeck (Rode Roos) Negen speeldagen geschorstDaele- man Lucien (Timarcha). Straf blijft behouden voorDiaz Marti nez Joaquim en Diaz Medregosa Anto nio (Rayo Espanol). Tot einde seizoen geschorst: Luc Maes (Nieuwe Wijk). Blaam voor: Timarcha: houding sup porters: Nieuwe Wijkhouding sup porters; Johny Cassiman (Sport kring) uitlatingen aan scheidsrechter D'Herde). Gebrek aan organisatie Ooievaars en 't Du if ken. Koszen, Aanbevelingen voor: afgevaardigde Dua Roland. Match 't Duifken - Adelaars 2-1 wordt 0-5 FF. wegens opstellen van speler Sterck Mare Boete van 1.400 fr. voor Royal Spor tief wegens FF. (JVL) SETOK AZ'77 zette de nieuwe kompetitie met een doelpuntjeskermis in. Molenboys Opwijk dat numeriek in de minderheid was werd werkelijk onder de voet gelopen. Grote bewerker van de zege was Daniel Dooremont. Eerst lukte hij een hat-trick en even later scoorde hij vijf goals op rij. Guy Cornand (2), E. Verleyen (2), R. Ver- leyen (2), Jan Van der Borght (2) en De Rob scoorden de overige goals. Leeuwerik won de topper tegen Apos telken dat toch wel bij de titelkandida ten mag gerekend worden. Nijs en Van Caelenbergh maakten de doel punten voor de thuisploeg. O.C. Aalst kwam niet verder dan een puntende- ling tegen Dressel. Pech in de afwer king en de doelpaal verhinderden een overwinning tegen de goedmeespe- lende Moorselaars. Van Limbergen had O.C. nochtans uit hoekschop op voorsprong gebracht. Nog voor de rust bracht Patrick Ceupens de stand in evenwicht. Snas had enkel in de beginfase van de match problemen met Wembley. Toen Tijl aan het halfuur een eerste treffer lukte begon Wembley te zwalpen. Yves Van Mieghem (2), Patrick Van Mieghem (1), Hélin (1), Roelandt (1), Coppens een own-goal zorgden voor de ietwat overdreven score. Gino Blondeel redde de eer voor Wembley. De Pluim liet bij Groen Wit een 0-2 voorsprong uit de handen gaan. Lefè- vre en De Backer zetten hun ploeg op rozen, maar toen Van Der Biest mil derde kreeg Groen Wit terug uitzicht op een puntendeling en dezelfde Van Der Biest maakte tien minuten voor tijd gelijk. In de slotfase knalde Peter Lie vens nummer drie binnen voor de thuisploeg, toch wel een te zwaar ver dict voor De Pluim. Blauw Wit had weinig problemen met Moorselbaan. In deze tumultrijke par tij vielen liefst vijf gele en twee blauwe kaarten te noteren. Simal, Van Goe- them en De Moor tweemaal scoorden voor de thuisploeg. Mare Sterck miste nog een penalty voor Blauw Wit. (JVL) Uitslagen Groen Wit - De Pluim 3-2 Leeuwerik - Apostelken 2-0 O.C. Aalst - Dressel 1-1 Blauw Wit - Moorselbaan 4-0 Snas - Wembley 7-1 Opwijk - AZ'77 0-1 7 Programma voor 15/10 Apostelken - Groen Wit Wembley - De Pluim Leeuwerik - Moorselbaan Opwijk - Dressel O.C. Aalst - Blauw Wit AZ'77 - Tijl Snas U.E.F.A.-junioren S.K. Lierse - Eendracht Aalst (zaterdag 15 oktober om 10u.30) Tweede provinciale B Eendracht Meldert - Herleving Vra- sene Derde provinciale D S.O.S. Schellebelle - S.K. Herdersem (zaterdag 15 oktober 1983 om 19U.30) F.C. Mere - Wilskracht Moorsel Sint-Rafaël Herzele - Eendracht Nieu- werkerken Panters Okegem - S.K. Aalst S.K. Vlierzele - Wilskracht Gijzegem Vierde provinciale F Serskamp - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Keyboys Iddergem - V.J. Baardegem Schroevers Moorsel - T.K. Meldert Doggen Erembodegem - S.V. Outer Opdorp - S.K. Terjoden Lebeke - S.K. Erembodegem Wilskracht Hofstade is vrij. (Robby) Zaalvoetbal lie Nationale Fel gehandicapt door de afwezigheid van Noteboom en Van Caeneghem - beiden gekwetst - werd het terug een voltreffer voor de Aalsterse formatie. De tegenstand van de tennisploeg was zo gering gedurende de eerste helft, zodat ze nutteloos zochten naar de gewenste con centratie. Het doelpunten festival begon reeds met De Jaegher in de 11e min. op aan brengen van Schuddinck. De Brugse verdediging kreeg helemaal geen vat op de Aalsterse aanvallers. Het tweede offensief leverde weer succes op met een knappe combinatie De Jaegher. Van Vyle en werd door deze laatste afge rond. Comar bleef maar drukken terwijl de thuisploeg naar adem snakte Het was echter Brugge hun beste dag niet en voor ze het beseften hing nummer drie al De mooiste kans kwam nochtans voor Van Lo net voor affluiten in de eerste helft, maar doelman Van Hoefs kon zijn netten gaaf houden. In een dolle tien mi nuten kon Schuddinck de stand verho gen. zodat Aalst op zoek ging naar ver dere doelpunten. Dit werd even onder broken door een klein slippertje van de verdediging en kon Van Lo het offensief inluiden Het spektakel ging evenwel ver der langs Comars zijde met goals van De Jaegher en Schuddinck Totaal leeg on derging Comar Sport in de laatste tien minuten een ware gedaanteverwisse ling. Er was geen concentratie meer en hoe hun doelman zich ook inspande tel kens mocht hij toezien naar nog drie goals van de gevaarlijke Van Lo Comar ontsnapte toch aan de Brugse goedendag A.M. Zaalvoetbal1 e Provinciale Er heerste grote tevredenheid bij Cosmos na hun 3 - 2 overwinning. Men kreeg namelijk hoog bezoek van nr. twee in de rangschikking. Het werd een boeiende partij tot in de slotminuten. De wedstrijd werd op gang geschoten met een aalvlugge uitbraak van De Kin der en zo was het onmiddellijk 1 -0. Tem- se wist meteen met welke gevaarlijke klant men te doen had want ei zo na of er stond 2-0 op het scorebord. Beurtelings ging men nu in de aanval. Op counter van De Leenheer stonden beide ploegen ge lijk in de 10e mm Na rust kwam Temse meer in de wedstrijd. Het was nochtans Moreels welke zijn ploeg terug op voor sprong kon brengen met een krachtige schuiver waar doelman Van Lembergen geen verhaal tegen had. Temse zocht te vergeefs naar de gelijkmaker, het be stormde de Aalsterse verdediging maar deze gaf geen kick Op counter kon De Kinder op rechts en de 37e min. op doel plaatsen en de goed ingevolgde Luc Arts via de paal de stand op 3-1 brengen. Temse liet zich niet onbetuigd en twee keer moest doelman De Saedeleer knal len van Meersman en Verhelst uit zijn kooi ranselen. In de 42e min. was het dan zover, een vrije trap met een flinke Luc Van Lembergen achter de bal nam deze de Aalsterse portier te grazen De Scheepsbouwers blaasden nu alle wind in de zeilen, maar het Cosmos schip sloeg niet lek A M Na schuchter te zijn begonnen in het kaatsverbond van Aalst (1967) hadden ze wisselend succes maar in het jaar 1972 speelden ze kampioen. Ook in 1976 waren ze in het zelfde geval. In '76 en '77 speelden de Groenendalers ook kampioen van België. In die fantasti sche periode konden ze dan ook reke nen op een grote schare supporters die ondertussen nog niet is gekrompen. Na enkele jaren in het Aalsterse verbond te hebben gespeeld kwamen er wrijvin gen in het hoofdbestuur, het waren altijd dezelfden die moesten kampioen spelen en zo begon de uittocht. Eerst Hoké- Erembodegem dan de Groenendalers en zo bleven er niet veel ploegen meer over met het gevolg dat de kompetitie gedaan was. Maar ondertussen waren de Groenenda lers al toegetreden in het verbond Steen- huffel (1980) en haalden ze er een twee de plaats. In 1981, 1982 en 1983 speelden ze na spannende matchen 3 maal kampioen wat wil zeggen ook het keizerschap. Dit jaar kregen ze het meeste tegenstand van de vrienden van Olympia Nieuwer- kerken. Wat ook wel mag vermeld worden is het feit dat kapitein Gilbert Heirwegh nu reeds 10 jaar speler is bij deze ploeg. Langs deze weg wenst het bestuur een dankwoord te richten aan lokaalhoudster MADELEINE die al 37 jaar het lokaal openhoud. Met volgende spelers speelden de Groe nendalers kampioen Gilbert Heirwegh - Jhonny Tempels - Eddy Veyt - Freddy De Ridder - Richard Van der Straeten - Jean Van den Abeele -ULJ j'.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13