visharicS Tel. 053/77 92 48 Kontich brengt Okapi eerste thuisnederlaag toe Wezenvrienden Geraardsber- gen - T.T. Aalst Verlengingen beslissend 75-84 (rust 38-35) Opnieuw winst voor Osiris, Nu op Sparta Schaarbeek Nog slechts twee ploegen met het maximum Red Boys - BBC Erembodegem slecht voor hartlijders D.B.C. Aalsttweede opeen volgende overwinning tegen Amicale Gent p.v.b.a. B0CQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Vanaf heden ruime keuze In wild en Bereide schotels gevogelte. RIST0RANTE Dl ROMA DA BRUNO WASAUTOMATEN ELECTRO Alle herstellingen Alle wisselstukken Zonnestraat 86, AALST 14 Nieuwe Gazet van Aalst 14 oktober 1983 2e Klasse Het Okapi hemdje is altijd ergens niet lang genoeg. Inderdaad, nu dat het aanvallen eens ongekomplexeerd op wieltjes liep (60 afwerking de eerste helft) was het verdedigend aspekt van wedstrijd ronduit «affreus» om aan te zien. Men liet Kontich toe om zo maar eventjes 60 punten van de 90 onder de ring (lay-up) te scoren. Wanneer de coach dan achtereenvol gens overschakelt, in verdediging welis waar, van man op man naar zone. en dan van een 2-3 zone terug naar manverde diging en wanneer dit alles de spelers niet kan stimuleren tot een meer gekon- centreerde en agressievere speelwijze dan getuigt dit mijns inziens van een ge-, brek aan motivatie en fysieke kracht. Want dixit manager Mark Cornelis «verdedigen is 80 willen en er de con ditie voor hebben en maar 20 talent». Desondanks werd de rust ingegaan met een gevleide 44-44 stand, ue tweede spelperiode was zoniet nog slechter, aangezien sommige spelers, eens op achterstand geplaatst zich enkele per soonlijkheden begonnen te permitteren. Anderen deden zelfs de moeite niet om terug te komen eens ze werden voorbij gelopen en lieten er ontmoedigd het hoofd bij hangen in plaats van verder te vechten voor de overwinning. Volkomen tegenstrijdig is dan ook dat er werd afgewerkt tegen 50 en dat de lange jongens van Okapi samen slechts Tegen Schaarbeek was Ongenaet onge twijfeld de man van de match zowel in verdediging als aanvallend. Hij werd trouwens topscorer met 24 punten. Ook invaller Van Hulle (8 p) bracht weerom (cfr. vorige week) een zeer goede pres tatie nadat zowel Lievens (7 p) als Tem merman (19 p.) in deze toch wel harde gespeelde partij alras drie persoonlijke fouten opliepen. Na 11 minuten telde Osiris reeds 8 kollektieve fouten. Ook De Geest (10 pn) en Lagring 19 pn) haalden een hoger rendement ondanks dat 1e provinciale Het kan niet ontkend worden, dat de snelle terugkeer van Dirk De Schaepdrijver, na een meniscusoperatie, een enorme psychologische stimulans heeft betekend voor zijn mede spelers. Ondanks het feit dat hij zijn schrik nog niet volledig had overwonnen bracht hij in een gelijkopgaande wedstrijd 12 p. aan en dwong op 18 sec. van het einde ver lengingen af door met een persoonlijke inspanning een fout uit te lokken en de hieruit resulterende vrijworpen om te zet ten (71-71). Een prachtige match ook van Urbain Lenoir (26) die na praktisch drie seizoenen inaktiviteit, stilaan terug het niveau haalt van zijn vroegere Black- Boys periode. Samen met De Troyer (21scoorde hij nagenoeg de helft van de Aalsterse punten. Vervolgens kwamen we aan de voor The Tower zegevierde verlengingen, waarin voornamelijk Guy Thys de grote bezieler was met 6 punten in 3 min. De Wezenvrienden werden door een verwoede Aalsterse pressing totaal van de kook gespeeld, zodat zij zo maar eventjes 16 maal balverlies leden Hopelijk betekent deze zege voor The Tower het einde van een zwarte periode vol tegenslag en kwetsuren. Aan de ploeg om dit te bewijzen aanstaande zondag in de eigen sporthal tegen Dein- ze om 20 uur. V.S.T.V. Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 tr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN carte aan matige prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 4 verdedigende rebounds konden pluk ken na de pauze. Dit was dan ook een van de voornaamste oorzaken van een met 79-90 verloren wedstrijd. Al met al zal er dinsdagavond een «har tig» woordje gesproken zijn opdat derge lijke wedstrijden zich niet meer zouden voordoen. Er is alleszins goed nieuws voor de ploeg en de supporters, vermits Schmitt inzoverre is hersteld dat hij vo! gende zondag waarschijnlijk reeds van de partij zal zijn op Grivegnée na eerst een laatste test te hebben afgelegd met de beloften (max. 21 jaar). V.S.T.V. Basketbal - Aalsters Liefhebbersverbond 3de klasse Osiris begint stilaan zijn titelambities kracht bij te zetten. Temeer daar alle spelers er enorm gemotiveerd bijlopen, want indien de gekwetste Hendrickx terug speelklaar komt, zal er moeten gevochten worden voor een plaatsje in de basis vijf. laatstgenoemde tijdens de tweede spel- Telden we vorige week nog drie ongeslagen ploegen - Cockpit had toen weliswaar slechts één wedstrijd gespeeld - dan werden die thans door de nederlaag van laatstgenoemde tegen Car Service herleid tot twee. Niet toevallig de twee grootste titelkandidaten De Hoorn en Olfit. periode fysisch wat tekortschoot (trai ning Uiteindelijk werd de wedstrijd zoals ge kend, gewonnen met 77-87 (Ruststand 38-45). Volgende wedstrijd moet partij gegeven worden'in de eigen vertrouwde omgeving, aan de ploeg die Osiris de ne derlaag toediende in de Beker van België nl. Pitzemburg, zodat een sportieve re vanche het minste is wat er te betrachten en gezien het huidige spelpeil misschien te verwachten valt V.S.T.V. De «grote drie» hadden het tijdens de afgelopen kompetitieweek niet moeilijk. De Hoorn tegen Diversi. Olfit tegen De Villa en St.-Antoon tegen Paco Milou wierpen overtuigende cijfers bij elkaar. Van de twee laatstgenoemde verliezers werden toch eervoller cijfers verwacht. De Hoorn zat onder impuls van M. Sterck, die een 4 op 5 lukte, reeds ge zegd 25-37. Na de rust leden beide ploegen heel wat balverlies maar toch bleven de kampioenen rustig domineren. Wat hen uiteindelijk overtuigende 57-84 eindcijfers opleverde. Cijfertaal Diversi24 op 75, 9 op 19 vw. Troch 17, Muylaert 14, H. Stassijns 11, J. De Vleeshouwer 6, Van Den Eeckhout 5, De Paepe 2, P. De Vleeshouwer 2. De Hoorn 35 op 78, 14 op 19 vw.. P. Van Keymeulen 26, L. De Schaepdrij ver 16, P. Van Der Speeten 12, M. Sterck 11, H. Van Keer 10, Van Der Linden 5, F Thijbaert 2. M De Smet 2. De Villa kon slechts tot in de zesde min. gelijke tred houden met Olfit. Een tempo versnelling van D'Herdt en Van Cromp- hout die samen met Steenhout een 0-10 plaatsten deed de deur dicht voor het traag spelend De Villa. Rust 23-37 Na de kampwisseling kon Olfit alle beschikbare spelersmateriaal van de bank halen en kreeg iedereen de kans wat punten te sprokkelen. Uitslag 58-80. Puntenverdeling Voor De Villa Van Der Haegen 20. De Wolf 17. Van Dries- schel 2, Ghijsbrecht7, Cornelis 2, Troch. Voor OlfitD'Herdt 22, Schollaert 20, Van Cromphout 14, Van Callenberghe 8, Steenhout 6, De Wilde 4, Verbeken 2. De Saedeleer 4, Van Der Ghijlen. In de wedstrijd Cockpit-Car Service moesten de bezoekers het stellen zonder H. Impens (legerdienst) en J. Geerinckx (studies). Aanvankelijk leek de thuis ploeg vooral dank zij F. Van Den Hauwe vlot van haar tegenstrever te zullen weg lopen (18-10). maar onder druk van L. Lefèvre kwam Car Service meer en meer in de match (28-27). Nog eenmaal kon Cockpit zeven punten uitlopen maar B. Borms kon net voor de rust milderen tot 34-31Op dat ogenblik had R. Vermoe- sen. de enige grote jongen van Car Ser vice, reeds vier fouten achter zijn naam Na de rust was de felle kampgeest van het geestdriftig Car Service opmerkelijk. In de 3e min. kwam het voor de eerste maal, maar tevens definitief op voor sprong (36-38). Onder impuls van een ongrijpbare B. Borms (24 p. in de 2e helft) en van de rebound-sterke R. Vermoesen (16 p.). die de kunst verstond ondanks zijn vier fouten de 20 min. uit te spelen, liepen de bezoekers verder weg van een verzwakkend Cockpit. Van 38-46 liep de stand naar 54-68. Het pressend Cockpit kwam langs W. Possé en F. Van Den Hauwe wel nog terug tot 61 -70. Car Service hield evenwel de teugels strak in handen en kon dank zij een spet terend wedstijdeinde nog overtuigende winstcijfers op het bord brengen. Puntenverdeling Voor CockpitF. Van Den Hauwé 24. W Possé 16, D. Corthals 8, M. De Wuffel 7, G. Van Den Hauwe 6, J. Rasschaert 4. Voor Car Service B. Borms 35, R. Ver moesen 18, L. Lefèvre 14, P. Bonner 4. J. Tembuyser 4, R. Van Den Bossche 4. Met spanning wordt nu uitgekeken naar de belangrijke wedstrijd De Hoorn-St. Antoon van zondag a s. St. Antoon mag zich geen nederlaag meer veroorloven. Het zou de ambities een ernstige knauw bezorgen. Intussen wacht men bij De Hoorn nog steeds op het volledig herstel van H. Van Keer Herman speelt wegens zijn kniekwetsuur nog steeds niet op zijn normaal peil. En wanneer men weet wat hij voor zijn ploeg betekent... (Tejo) Basketbal Aalsters liefhebbersverbond Uitslagen van de 3de speeldag Diversy - De Hoorn Cockpit - Car Service De Villa - Olfit Terlinden - Nachtwacht Paco Milou - St. Antoon Snoepertjevrij Rangschikking na de 3de speeldag 57-84 65-79 58-80 20-0 FF 52-87 1De Hoorn 3 3 0 243 152 91 6 p. 2. Olfit 3 3 0 253 210 43 6 p. 3. St. Antoon 3 2 1 269 182 87 4 p. 4. Car Service 3 2 1 242 215 27 4 p. 5. Cockpit 2 1 1 130 119 11 2 p. 6. Snoepertje 2 1 1 131 149 -18 2 p. 7. De Villa 3 1 2 184 197 -13 2p. 8. Paco Milou 3 1 2 158 198 -40 2 p. 9. Terlinden 3 1 2 109 157 -48 2 p. 10 Diversy 2 0 2 103 192 -89 Op. 11Nachtwacht 3 0 3 87 138 -51 Op. 2de provinciale Voortgaande op de reeds gespeelde wedstrijden kunnen we B.B.C. Erembodegem noegenaamd niet als een home-ploeg bestempelen, vermits reeds drie maal thuis verloren werd en daartegenover beide verplaatsingen werden gewonnen. Weliswaar slechts met één puntje verschil. Tegen Red Boys werd gestart zonder speler-trainer Marcoen die het eens ging «bezien» van op de bank, om uit te vissen waarom zijn ploeg minder waardig presteerde. Een 5 op 5 van Red Boys tijdens de wedstrijdaanhef zorgde er echter voor dat BBC-Erem- bodegem onmiddellijk kon beginnen denken aan achtervolgen (na 5 min. 14-8). Marcoen liet vervolgens over gaan naar een 3-2 zone om aldus de vijandelijke schutters beter te kunnen af blokken, zodat na 12' reeds een 24- 24 stand afgetekend werd. Ruststand 30-41Tijdens de eerste vijf minuten na de koffie werd dan nog verder uit gelopen tot 32-47 vooral onder impuls van Praet (15 p.) en Nevens (12 p.), beiden gestalterijke spelers terwijl ook Triest (11Barré (9) en De Mangeleer (8) vrij goed speelden. Het laatste kwartier echter begon Red Boys vanuit een hardere verdediging lang zaam aan zijn achterstand te knagen waardoor Erembodegem steeds zenuwachtiger begon te akteren Inzo verre dat zij zelfs verplicht waren om tijdens de laatste minuut al het moge lijke te doen teneinde de bal in eigen gelederen te bevriezen en zodoende nog één schamel puntje over te hou den van een riante 15-punten voor sprong. Marcoen (4) heeft nog wel getracht de bakens te verzetten, maar miste duidelijk het spelritme zodat hij niet meer in de match kon komen. Zondag aanstaanae hoopt B.B.C. Erembodegem in de gemeentelijke sporthal op een eerste thuisoverwin ning tegen Bazel. Aanvang te 19 uur. VSTV 1ste Klasse Deze wedstrijd was een getrouwe kopie van de vorige week gespeelde bekerwedstrijd tegen datzelfde Amicale. De Gentenaars laten echt niet toe spektakulair basket te brengen, wat trouwens hun goed recht is, aangezien iedereen moet roeien (basketten met de riemen die hij heeft. Het is namelijk zo dat Amicale aanval lend zeer zwak is, waardoor het aksent steeds gelegd wordt op keihard verdedi gen. Dergelijke wedstrijden zijn echter een rij ke leerschool voor de nog jonge Aalste- naars, die naast een goed georganiseer de verdediging ook meer attraktief en snel basket willen en kunnen brengen. Daan/oor beschikken zij naast de twee geroutineerde speelsters. Van den Bos sche (13 p.) en Heireman (10 p) nog over een zevental gelijkwaardige jonge speel sters. Dit snelle, fysisch veeleisende en harde basket heeft ook Amicale Gent tij dens de tweede spelperiode de das om gedaan. Dames Basket club Aalst won dus met 47-36 na tijdens de rust te heb ben gemediteerd over een 22-24 achter stand. Volgende week mag DBC naar het uit tweede klasse gepromoveerde Jam bes reizen en zonder aan zelfoverschat ting te doen. moet men toch bij machte zijn om ook hier de beide puntjes mee naar huis te brengen VSTV 3 klasse Osiris dames verslaan Sipiba Gent in eigen vesting. Sipiba Gent, een verplaatsing waar men voorwaar niet met een gerust gemoed naartoe ging. aangezien zij slechts door het verliezen van een testwedstrijd vorig seizoen de promotie nipi aan hun neus zagen voorbijgaan. Onder impuls echter van.neofiete Roselaer met 10 dakgoten en 10 punten en motor Naessens (16 pn) die zich na een stroef begin prachtig heeft herpakt, bleven Mortier (14 p). De Moor (10 p) en Claessens (8 p) gedurende de ganse wedstrijd de leiding in handen houden. Aan de rust telde men reeds een 19-28 voorsprong, die nog verder aangroeide naarmate de wedstrijd vorderde mede dank zij de sterke kollektiviteit. Eindstand 39-58. VSTV

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14