l Bronstijd bijna geopend Frank Vanderhaegen sneller dan Jerry Cooman V.K. Aalst schitterend Opwarming voor winteractiviteit Eerste nederlaag van Sparta B.C. Alloo - Juwelen De Meersman - Blomberg alleen leider. Volleybal Nieuwe Gazet van Aalst - 14 oktober 1983 - 15 Boze tongen beweren dat Guy Van Melckebeke met pingpongballetje en paletten gaat slapen, maar uit welingelichte bron vernemen we dat dit een misvatting is. Nochtans moet er toch "iets" zijn tussen deze 24-jarige Aalstenaar en die sportartikelen... Tenslotte word je niet voor niets op de preselektie gezet voor de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles!... Vorig jaar reeds brachten we een pri meur over zijn ervaringen op de Wereldkampioenschappen in Enge land, en intussen heeft Guy de tafels bepaald niet van zijn smashes be spaard. Naast de geleidelijke opgang in de hoogste rangen van het nationa le eersteklasse-pingpong voor an dersvaliden, springt zijn recentste prestatie op de Stoke-Mandeville- games (Engeland) wel het meest in het oog. Nipt naast de bronzen plak' geklopt in de eigen klasse (indeling volgens handicap door medische nor men), in de landenkompetitie (Davis- Cup-systeem) gewipt door de latere kampioenen (de Fransen), en tenslotte in de open klasse tot in de kwartfinales geraakt (daar was de Ier Cunningham, 5e op de wereldrang lijst, nodig om Guy de toegang tot de halve finales te beletten). Maar we laten Van Melckebeke zelf aan het woord over deze wereld beroemde sportmeeting voor anders validen. Hé zeg, dat moet nogal wat anders zijn dan Aalst-kermis zeker? Ach, er zijn wat verschillen, ja. Zo waren er dit jaar delegaties uit zomaar eventjes 38 verschillende landen. Ter illustratie: Australië, Bahrein, Bangla- desj, Brazilië (BrrezillllColumbia, Egypte, Ecuador, Guatemala, Hong DE TOEKOMST - AALST LAND VAN AALST Vlucht uit Quiévraln, 10 oktober 1983 2' ROZENVLUCHT 90 oude 1- jaarlingen snelheid 1' duif 1877 m De Nul J enzn Lebbeke. 2 3 HeremHn M Moorsel, 4 De Brandt F Moorsel. 7 9 21 Wachteleer Roger, Nieuwerkerken, 10 16 Royier3 W en zn Hofstade, 12. Roelandt Richard, 1.7 De Grom Kamiel, Erembodegem 180 jonge snelheid V duif 1880 m 1 14. Hereman M Moorsel; 2 Meert P., Moor sel, 3 De Wolf Frangois. Moorsel, 5 Hennmckx Frans. 6. Cooreman gebr Moorsel, 10. Elskens Edgard. Moorsel. 11 V D Steen Alfred. Moorsel; 13. Ringoet Roger, Moorsel; 16 Roelandt Richard; 18 Pauwels Jan, Moorsel. 19 Brisard M Hofstade; 20 23 28 De Man Raym 25 E H De Gendt E 26 V.D Eede J Moorsel. 27 Van Cauwenberg M Moorsel. 29 Raes Frans. Moorsel; 30 V D Steen Alfr Moorsel RAP ZIJN WINT - BAARDEGEM Vlucht uit Quiévraln, 10 oktober 1983 51 oude snelheid 1' duif 1839 m. 1 Cassaer Marce; 2. Van Ransbeeck Gust Bug- genhout. 3 4 Van Lembergen Arthur. 5 Van Ransbeeck Gust Buggenhout 205 jonge snelheid 1' duif 1844 m. 1 +2 8. Van der Jeught Frans; 3 Van der MeirscheSav., Moorsel, 4 Van Lembergen Arthur; 5 Teerlinck Marcel; 6. Beeckman Maunts, Mel- dert; 7 Desamblam Jozef, Meldert; 9 De Wever Louis, Meldert, 10 Everaert Jos, Moorsel DOOR EEN0RACHT GROOT - EREMBODEGEM Vlucht uit Quiévrain, 10 oktober 1983 31 oude snelheid 1« duif 1827 m. 1Sonck Florent; 2 3 4 7. V.D. Steen Gus- taaf; 5. De Grom Kamiel; 6 8. Van Nuffel Willy. 126 jonge snelheid 1[ duif 1828 m. 1+9. Ruysberger Roger, Moorsel; 2 4 7 V.D. Steen Frangois, 3 16 Arijs Frangois. Aalst; 5 8 10 De Schrijver Frangois. Aalst. 6. Vercauteren Guido. Aalst. 11 De Coninck Jozef. Aalst; 12. Droessaert Alf Nieuwerkerken, 13. Cobbaert Jos DE JONGE LIEFHEBBER - HERDERSEM Vlucht uit Quiévrain, 10 oktober 1983 124 jonge snelheid 1* duif 1865 m. 1 Beulens Maurice; 2 Sens Octaaf. Wieze, 3 De Nil Maurits.Denderbelle. 4 Raes Pierre. 5 De Nijs Theo; 6. De Schrijver Hendrik, Wieze. 7 De Nijs Theo, 8. Van Boven Jozef, Wieze, 9. De Cock Alfons; 10 De Nijs Theo. Kong, Iran, Japan, Korea, Kuweit, Zuid-Afrika en vele andere naties waren aanwezig om testrijden voorde sportieve eer. Zo 'n letterlijk en figuurlijk veelkleurig gezelschap gaf nog een extra dimensie aan de op zichzelf al onvergetelijke gebeurtenis. Stoke-Mandevlllegames... Wat houdt dat eigenlijk in Ik kan me inbeelden dat weinig lezers er reeds iets over gehoord zullen hebben. Tja, de totale desinteresse van de media ten overstaan van de gehandi captensport zal daar wel niet vreemd aan zijn. Dat zal dan wel weer het gevolg zijn van het algemeen ver spreide beeld de andersvalide niet voor "vol" te aanzien.. Waarschijnlijk devalueert jouw artikel nu ook wel meteen van zodra het woord "gehan dicapten" of "minder/anders-validen" valt. Zoiets als "een Aalstenaar mis schien naar de Olympische Spelen? Wat is dat Oh, maar 't is enen in een rolstoel"... Maar kom, dat is een ander verhaal. Je vroeg naar die Games dus.. Wel, die worden gehouden in elk niet-Olympisch jaar, terwijl bijna alle Olympische sporten vertegenwoor digd zijn, waaronder ook tafeltennis waarvoor ik dus was afgevaardigd. Het is een uitermate sterk tornooi met een voortreffelijke bezetting Het is namelijk zo dat die S M.-Games in de Ken je ook wantoestanden in Groot Aalst Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u, en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. pre-Olympische jaren (volgend jaar zijn er ook O.S. voor gehandicapten in de V.S.) beschouwd worden als een laatste internationale test voor de grote gebeurtenis, 't Wordt wel alge meen als een ernstige waardemeter aanvaard, een soort officieuze wereld kampioenschappen in feite... En... eh... waren er felle porren?... Excuseer, laten we terzake'blijven, vertel eens wat over je avonturen daar. Misschien eerst een woordje uitleg over de gehandicaptenklassen. Geen twee mensen zijn gelijk, en dus ook geen twee gehandicapten 't zijn toch ook mensen nietwaar... Daarom worden de atleten in vier medische klassen ingedeeld. Ikzelf werd inge deeld in klasse 2 (de op één na "zwaarst getroffen" groep). Daarin bereikte ik de halve finale, na een Koreaan, een Deen en een Fransman te hebben uitgechakeld. Zelf moest ik ook dat lot ondergaan op een nogal lullige manier. In feite een wedstrijd die ik nooit had mogen verliezen. En in de match met de derde en vierde als inzet, werd ik verdiend geklopt door een Koreaan, zodat ik net buiten de prijzen viel. Dat was wel zwaar pech, als je weet dat een medalle kwasi zeker een ticket voor de Olympische Spelen had betekend. Mijn droom dus... En in de open klasse liet je je ook niet kennen Nee, daarin won ik van een Ameri kaan, een Noor en in mijn beste wed strijd van een Koreaan die heel wat hoger genoteerd staat Tegen hem was het erq spannendhij krijgt twee matchballen die ik kan neutraliseren, en ik haal het tenslotte nog in drie sets. Daarmee had ik in feite mijn doel be reikt: ik zou uitkomen tegen een wereldvedette in de kwartfinale, de Ier Cunningham (2e op de wereldrang lijst in klasse 3 en 5e in open klasse op de waardelijst...). Ik verloor natuurlijk van hem, maar het resultaat was bemoedigend 21-14 en 21-18... In die open klasse kom je dan wel uit tegen veel lichter gehandicapte top sporters, maar dat zoiets voor jou niet al te veel obstakels inhoudt, kunnen de niet-gehandicapte pingpongspe- lers in de Belgische clubs wel getui gen. En in het Aalsterse ben je niet Juniores te Erembodegem De organisatoren van de eerste grote prijs bouwwerken Johny Meuleman kregen 42 deelnemers aan de start, nog een vrij behoorlijk aantal omdat naar het einde van het seizoen toe vele renners vroegtijdig stoppen met koersen. Zo ontbraken de Moorselaars Ebraert en Pauwels op het appel. Jerry Cooman en Frank Vanderhaegen beiden geselecteerd voor het wereld kampioenschap waren wel van de partij Deze wedstrijd was voor hen ongetwij feld riog als laatste test bedoeld voor de afreis naar Nieuw-Zeeland. Na wat schermutselingen kreeg men dertien renners aan het kommando. Christian Desaeger, Jerry Cooman Danny De Wagter, Rudi Ameye, Patrick Adriaenssens. Charles De Caluwé, Jo- han Jacobs, Frank Vanderhaegen, Lau- renzo Lapage, Rudy Vermeylen. Benny Temmerman, Thierry Couteriaux en Franky Van Puyenbroeck maakten deel uit van deze kopgroep. Er kwam nog wel reactie van het peloton maar de kloof was geslagen. De dertien- Na een uur en driekwartier schitterend volleybal heeft V.K. Aalst tegen White Star Sint-Amandsberg een derde opeenvolgende thuisoverwinning behaald.V.K. won met 3-1. De wedstrijd kende een spannend scoreverloop met dikwijls lange balwisselingen. het wat later zelfs op voorsprong 9-7. V.K. startte nochtans met al te best Het geraakte slechts moeizaam op gang en keek al dadelijk tegen een met meer te overbruggen achterstand op V.K. ver loor de eerste set met 11-15. In de tweede set domineerde de thuis ploeg van begin tot einde V.K nam di- rekt een 6-1 voorsprong, maar White Star kwam tot 6-5 terug Toch liep V.K verder uit tot 9-5 en even later tot 12-7. De smashes van Mare Philips waren steeds goed voor een punt. Sint- Amandsberg gaf zich echter nog met ge wonnen. Het kwam terug tot 14-10 en even later zelfs tot 14-12 Toch haalde V.K. deze tweede set binnen met 15-12. In de derde set ging de stand van 0-2 en t-3 naar 5-3 en 9-5 voor de thuis ploeg Maar weer kwamen de bezoekers terug 9-8. Het werd toen 12-9 en 13- 11 alvorens V K ook de derde set met 15-12 binnen haalde In de vierde set zag het er aanvankelijk slecht mt voor V K Hel keek al snel tegen een 1 -6 achterstand op Maar onder im puls van een sterk spelende trainer Pas- kiewiiz kwam V K terug tot 5-7 en klom Het werd nu erg spannend Het werd 10-10, 11-11 en 12-12. Het leek erop of V K bij een 14-12 stand de wedstrijd zou uitmaken, maar White Star gaf zich ook dan nog met gewonnen. Verscheidene matchballen werden teniet gedaan en het werd nog 14-13. Uiteindelijk smashte «ouwe taaie» Paskiewitz de wedstrijd uit Sint-Amandsberg erkende in V.K de beste ploeg. V.K. gaf grif toe dat dit White Star tot nog toe de beste ploeg was waar reeds tegen gespeeld werd. Een pluim voor de bezoekers Provinciale uitslagen -HEREN Tweede B Denderwindeke - Kangoe roes Aalst 3-0 Derde C Kuklos Aalst - Meerbeke 3-1 Vierde C Meerbeke - V.K. Erembode gem 1 -3 - DAMES Derde A Meerbeke - Danny Hofstade 2-3 Schellebelle - Aalst3-1 Vierde C V.K. Aal$t - Appelterre A 3-2 onbekend in de jeugdhuistornooien. Ja, in alle bescheidenheid mag ik wel zeggen dat men dikwijls opkijkt (voor de verliezersop de neus kijkt) van het niveau van de gehandicaptensport. Die onderschatting zal ook wel ergens haar wortels hebben in de onverschil ligheid van de media... Als je ziet dat nu ook al de duivensport in Sport weekend voorrang krijgt op wat zin nige informatie over de andersvali- densport! Ik herinner mij nog wel die reportage van de BRT over de Olym pische Spelen '80 in Arnhem dat was net een documentaire over "Bosjes mannen in het Amazonegebied' "enigzins anders", dus... Tja, als het waar is dat de sport een projektie is van het maatschappelijk beeld, dan heeft de gehandicapte nog een heel lange weg af te leggen... Hopelijk worden de oogjes dan toch geopend bij Los Angeles '84, wanneer er eens een Belgisch, wat zeg ik, een Aalsters atleet het erpodium mag op rollen... Hoe zit het trouwens met die toekomst Wel, nu in oktober komt het Europees Kampioenschap in Duitsland, waar ik met hart en ziel mijn kansen op een medaille, en natuurlijk ook op een definitieve selektie voor de Spelen zal verdedigen. Ik heb mijn jeugd als voordeel mee, voor zo'n plaatsje in de ploeg, maar ja, veel zal ook afhangen van de financiële middelen van hoger hand. Dat geldt trouwens voor alle atleten hé. Hoewel ik nog niet precies weet hoeveel er mee geslekteerd zijn, is het feit dat ik erbij ben alvast een hoopvol teken. Na dit interview konden we in jeugd huis Terlinden (fans, voor handteke ningen, allen daarheen) een matchje pingpong niet laten, waarbij we natuurlijk op onze overmoedige don der kregen met cijfers die we liever zelf censureren. De tijd dat Guy daar ge woon een balletje klopte met "zijn lief voor één avond" als inzet, is lang voorbij. Het lief is een verloofde geworden (sorry, meisjesen de inzet is de eer geworden of een ticket voor Los Angeles... (LDC) Atletiek De herfst is nu wel definitief in het land, en dit betekent dat ook de atletiekliefhebbers veranderen van decorin oktober maken zij de overstap van de pistewedstrijden naar het veldlopen. De oefenveldlopen zijn daartoe een ideale aanloop. Voor de atleten wordt het stilaan de tijd om het schoeisel te voorzien van lange pinnetjes want de oefenveldlopen mel den zich aan. De eerste maal worden de wit-zwarten het veld ingestuurd te Nieu werkerken op 16 oktober. In de omgeving van de Haaltertstraat heeft daar de tradi tionele oefenveldloop plaats. Initiatief nemer Kamiel Roelandt staat er borg voor een vlotte organisatie. Er zijn wed strijden voor alle reeksen meisjes en jon gens pupillen, miniemen, kadetten, scholieren, juniores seniores en vetera nen. De eerste start wordt gegeven om 14.30 Twee zondagen later, op 30 oktober ver huist Eendracht Aalst naar Herdersem waar WTC De Trekvogels voor onderdak zorgt. De wedstrijden hebben plaats op een omloop aan de Aartstraat Deze wedstrijd staat bij de meeste atleten, vooral bij regenweer, als zeer zwaar geboekt. Ook in Herdersem openen de pupillen het spektakel om 14.30 u. Deze oefenveldlopen zijn een ideale ge legenheid om als niet-aangeslotene ken nis te maken met de atletiek. Ter gele genheid van deze wedstrijden kan men ter plaatse inschrijven bij Atletiekclub Eendracht Aalst (PVB) Handbal tallige kopgroep bleek nog te omvangrijk te zijn en na enkele demarrages viel de beslissende ontsnapping te noteren Christian Desaeger, Jerry Cooman, Dan ny De Wagter, Charles De Caluwé en Frank Vanderhaegen bouwden een vei lige voorsprong op zodat er van terug komen uit de achtergrond geen sptake kon zijn. Cooman en Vanderhaegen wer den uiteraard getipt als voornaamste kanshebbers op de zege Vanderhaegen zette van heel ver de spurt in, Cooman drong nog wel aan maar de Zandberge naar haalde het vrij vlot. Meteen zijn vier entwintigste zege van het seizoen. De saeger werd verdienstelijk derde. De Wagter finishe vierde en De Caluwé ein digde vijfde. (JVL) Vierde Nationale Sparta Aalst - Kortrijk 13-16 In zijn eerste top-match tegen titelcon- current Kortrijk heeft Sparta de grote verwachtingen niet kunnen inlossen. De thuisploeg ging erg zenuwachtig van start, maar kon toch een 1 -3 stand ombuigen tot 5-4 in de 19e min De bezoekers repliceerden echter op hun beurt en leidden aan de rust met 6-9. In de tweede helft leek Kortrijk zijn schotvaardfgheid in de kleedkamers te hebben gelaten en via een uitste kende Frank Bomon ging Sparta in één ruk naar 11-9 (12e min.) Toen stokte het Aalsterse aanvalsspel, wat de bezoekers toeliet een 0-4 te plaat sen en met 11-13 de teugels in han den te nemen. Dit, samen met een gemiste penalty, brak de weerstand bij de thuisploeg die in het wedstrijd einde geen vuist meer kon maken Voor Sparta: S Bomon 1; F. Bomon 7; V. Snick 1; Corthals 2; Rottiers 1; V. Temseke 1 Derde Nationale Heusden - Eendracht Vrij Aalst 17-21 In een gelljkopgaande eerste helft hielden twee uitstekende doelmannen de score erg laag en we moesten zelf 10 min. wachten op de openingstref fer van D. Eckaert. Tot 4-4 in de 1 7e min. kon Heusden gelijke tred hou den, maar moest toen toezien hoe Eendracht een kleine 6-9 rustkloof sloeg Na de herneming bleef het spannend tot 10-12 in de 10e min. Toen plaatste de jarige Roger V. Her- reweghe 3 verschroeiende kaarsjes in de muit van de thuisploeg en met 10- 15 na 15 min. leek de wedstrijd dan ook gespeeld. 5 min. later had de thuisploeg echter orde op zaken gezet en met 14-15 was alles te herdoen. Eendracht vond net op tijd het goede ritme terug en kon in vijf spetterende slotminuten definitief afstand nemen. Het blijft daarmee ongeslagen alleen aan de leiding. Voor Eendracht: Mertens en V. Malde- ren; V Malderen G. 3; Baeyens R. 7; Steemans 1V. Herreweghe 5; Baeyens M. 1; Eckaert 4; Meert, De Doncker en Cooreman. Eerste provinciale: Denderbelle - Eendracht Vrij II 15-22 Voor Eendracht: V. Pottelbergh en Coen, De Man 6, V. Herreweghe D. 4: D'Hondt 4: V. Herreweghe P. 2; De Letter 1; Corthals 4; V. Eeckhaut, De Gendt en ArIJs. ReservenHeusden - E.V.A. 20-10 Voor Eendracht: V. Malderen en Mer tens; V.D Bossche 1; De Troch 1; Arijs 1. Cooreman 3, V. Herreweghe R 4; Kiekens, De Troyer en Corthals. Vrouwen tweede nationale: Heusden - Eendracht Vrij 10-13 Voor Eendracht: Wijnant 4;Simal K 4; Coen 2; Bascour 2; De Schrijver 1 Buyl, Lievens, Moens en Simal Cl. (Tejo). Bowling BC. ALL00-CENTRE II 4/0 Amper drie speeldagen heeft het geduurd alvorens de Aalsterse toonaangever in de bow- lingsport, alleen op de leidersplaats versohenen is. Het zag er nochtans niet goed uit voor de Aalstenaars. toen men vaststelde, dat mannen als kapitein Roger Cardon en Johnny De Bock forfait moesten geven. BC. Alloo bewees echter ook over zeer sterk vervangmaterieel te beschikken. Roland Van Vaerenbergh en Yvette Pie- ters; die aan- haar eerste optreden toe was in kompetitieverband met de basis- ploeg deden het zelfs heel schitterend. Yvette bereikte 512 kegels of ruim 170 gemiddelde. Een resultaat om veel van haar mannelijke kollega's te doen blo zen. Voorzitter Bruno Rossi stak ander maal boven vriend en tegenstander uit met 581 kegels of een gemiddelde van bijna 194, met een hoogste reeks van 223. Willy De Ridder was de tweede bes te perfomer met 526, terwijl Peter Pieters als altijd regelmaat was. BC. Alloo won van Centre II met 2550 kegels tegen 2237. Daarmee is B.C. Alloo alleen leider geworden daar aichtervolger Zulte één game liet teloorgaan, en zodus op de tweede plaats komt met 11 punten Door nik is derde. (AVH)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15