Piet Louies, een Aalsterse dichtbundel Slierten van zinsverbijstering Nichtcapweldra nieuwe single en morgen in Kreja UdAU denderleeuw Wegens verbouwingswerken tijdelijk gesloten. De keukenafdeling blijft open. is de meubelafdeling Steenweg Aalst-Ninove 6 9470 Denderleeuw Tel. 053/66 86 45 Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. 't Soete Huijs 16 Nieuwe Gazet van Aalst 14 oktober 1983 Piet Louies, afwezig bij de Kreem de la kreem in Netwerk laatst nu helemaal weer opgeknapt, vertelt ons in zijn taal een impressie rond de nakende vredesbetoging. Haal ik morgen de tram Dat is het kleine probleem. Waar haal ik de bom vandaan Men moet de bom halen waar ze zit. Dat zegt de Ral en ik beaam dat volmon- Want de.bommen de bommen naderen de raketten worden ter plaatse getest. Reagan schudt en wij schudden tegen en een neger in de regen is slechts een zwarte stip tussen twintig witte stippen die veel kleiner zijn maar toch nog de baas spelen van ZIEDAAR hij smelt in het verre veld. Nochtans is een Chinees kleiner dan men dacht ook daar komt men niet overheen Rusland schopt en zij shoppen terug En wij schoppen doelpunten 's zondags en iedereen juicht. Maar op een betoging ontbreken zij - de supporters met de kleurrijke vlaggen Ze zouden kunnen in het teken van de vrede voetballen en zeggen schop nog een tederheidje in de goal Dat is natuurlijk te min. Halen wij de bom Dat is het grote pro bleem. dig. Waar zitten de bommen In bepaalde striptizieuzos milieuzos zitten natuurlijk een paar seksbommen Die men kan ont voeren met het risico van verbrande ze tels.. V Nu geen scheet, even konkreet. waar halen wij de bom Piet Ik doe met mee van VPRO pro gramma's. Daar word ik ook met voor betaald, vrienden Edoch, ik met mijn arm spaargeld, ik ben nog een edel mens. Ik die twee a drie. soms tot vier maal toe in de week, in de maand bedoel ik, niet ga doppen Ik jon de staat nog iets maar wat doen ze er mee 7 Zij drukken vierkleurendrukken, drukken zij drukken zij zich uit in deze Eveneens in de Belfortzaal, prachtig harmoniërend met de marmerskulpturen van Dirk De Middeleer, toont BART 'D EYCKERMANS een reeks etsen, ets-kollages en tekeningen. Evckermans werd in 1955 te Wilrijk geboren en volgde achtereenvolgens beeldhouwen aan de Academie voor Schone Kunsten te Mechelen en grafiek aan de Academie van Antwerpen. Het is vooral in de grafiek dat hij op zeer haalde hij een prijs in de «Selectie Jonge korte tijd een eigen specifieke artistieke Grafiek» en de Prijs Grafiek Round Table taal heeft weten te ontwikkelen in 1980 Bekroningen bleven niet uitIn 1982 be- Tevens sleepten hij de zo begeerde Prijs mÉs^mad toonzaal: open alle dagen van 10 tot 20 uur; ook zaterdag en zondag tot 18 uur maandag gesloten. maatschappij dei godverdomsche ral- dardei zeverderlapperij Het ministerie van defensie heeft gedrukt wij hebben het druk en ze liggen overal en ik pak ze mee en morgen in de bi bliotheek zeg ik "dezen boek een week in retard vijf frank 'dezen boek twee weken in retard tien frank' deze folder met in re tard ik pak ze allemaal mee en deel ze uit en smijt ze door mijn busken in men eigen gangsken Want dat mag allemaal met gebeuren wat er allemaal gebeurt V Wat vindt U van de NAVO in de bi bliotheek PietIk ben geen navostaarder Toch ben ik alleen Ik ben geen navostaarder en ik ga meteen Ik ga en glijd langs pa den en liggend in de zep Kan ik. getuigen mijn vrienden De poëzie ligt op straat Ik kan het weten want ik heb er ook gelegen (kan vervolgd worden) (gi) Hélène Goldmuntz in de wacht. Sinds 1979 is hij lesgever tekenen aan de Aca demie te Mechelen en grafiek aan de Academie te Antwerpen Afbraak der dogma's Eyckermans revolteert in zijn tekenin gen. Hij schokeert. Hij dwingt tot kijken. Hij rukt gesprekken open Hij stampt deuren in en ontmantelt een reeks heilige huisjes Pendelend tussen de irreële wereld van goed en kwaad en de zielige werkelijk heid van de ons omringende leefwereld, vertelt hij zijn eigen fantasieën die gestal te krijgen in zijn uiterst knap getekende ruimtes In deze ruimtes bewegen mensen en die ren en dingen, soms in een bizarre on derlinge relatie, telkens in een wisselend licht van zwarte en witte tinten. Regelmatig heeft de toeschouwer het gevoel alsof Eyckermans zijn eigen leef wereld. bijna sarkastisch. te grabbel gooit in werelden van goed en kwaad, werelden waar dogma's belachelijk wor den gemaakt, waar het onkruid van twij fel verwarring bombast en erotiek als in een heksenketel met elkaar in botsing komen Zelf zegt hij over zi|n ar'istieke bedoelin gen «Ik heb met de realiteit niets ge meen dan de materie en daardoor maak ik met mijn werken datgene uit mezelf zichtbaar wat voor anderen onzichtbaar is». Mooi en zoetgevooisd is het werk van Eyckermans niet. De ondertoon is met zwartgallig maar ze ker ook geen lofzang op het positivisme of heilvolle van onze toekomst Een echte doemdenker kan deze knappe grafikus niet genoemd worden, wel iemand die door de soms al te wrede en scheinheilige maatschappij zichzelf tot opsluiting dwingt in zijn eigen fantasieën- rijk. De boodschappen die hij vanuit deze overkant naar ons stuurt d m v zijn etsen en tekeningen stemmen tot nadenken De tentoonstelling is nog te bezichtigen tot 16 oktober, alle dagen van 10-12 h en van 14-18 h. Zaterdagvoormiddag geslo ten Norbert De Winne Piet Louies een plaatselijke legende Morgen zaterdag 15 oktober treed Nightcap op om 20 u. in zaal Kreja in de Driesleutelstraat. Daar er in Aalst nu niet precies elke week wat geprogrammeerd wordt en Nightcap zonder twijfel een eigen sound naar voor brengt, is dit evenement zeker aan te bevelen. Nightcap heeft tot hier toe reeds een sin gle uit«Feel the pain/Unicellular Nits». Een tweede schijf mag in de loop van nov.-dec. verwacht worden. De titels kunnen we je nu al verklappen op de A-kant komt «Song to a girl named Christmas» en op de flipzijde staat «No Future». De produktie is in handen van Jo Bogaert (He Bit Me), van wie ook eigen solomateriaal op stapel staat. Verder is Nightcap ook terug te vinden op «No Big Business II», een L P. met uit sluitend debuterende Belgische groe pen. Op de voorbije uitgave van Rock '83, een organisatie van Joepie, vielen zij net buiten de prijzen, maar de pers had wel een vette kluif aan haar (P B B.) L Rossignol (klarinet) B. Van der Vorst (klarinet-repliek) en J Moens (piano) open den het Laureatenconcert van de academie voor muziek, ballet en toneel der stad Aalst Het hoogtepunt van het laureatencon cert van de academie voor muziek bal let en toneel was het optreden van M. De Ro die de regeringsmedaille zang mocht ontvangen. J. Spinette. de jongste laureate, behaal de eveneens de gouden stadsmedaille. Op het laureatenconcert vertolkte zij een werk van L. Van Beethoven, Allegro en Rondo Allegro uit sonnate op 14. H De Vuyst die de gouden stadsme-. daille behaalde bracht een gedicht van Aragon. Haar voordracht was levendig- en kon appreciatie van het publiek los-, werken. Voeren Faience Gevelsteen Tapijten Toonzalen: Biezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u .30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak Eigen plaatsingsdienst. Jebron wist de Indische priester-danser Francis Dordoza naar de Begijnhofkerk in Aalst te halen. Er waren stoelen te kort om de geïnteresseerden toe te laten om de Evangelische boodschap in symbo liek en met muziek bi/ te wonen De wes terse, of beter de Vlaamse cultuur stond oog in oog met de uitgebreide gebaren taal welke nieuw ontwikkeld werd op basis van eeuwenoude dansfiguren welke door de danser voor zijn nieuwe visie ontwikkeld werd Om ons niet he lemaal in het ongewisse te laten kregen de toeschouwers wel een stoomcursus in de gebarentaal van de danser en ge noten dan van de vloeiende bewegin gen met in 't achterhoofd de diepere be tekenis van het geboden spektakel. Bclhiinclaan 45 Genlsestraal 70. AALST Tel. 053/21 47 26 Rijke keuze aan antieke en landelijke meubels in eik, olm, fruithout en alle soorten den: o.a. vitrine-, boeken- en kleerkasten, commodes, dressoirs; tafels, stoelen en banken, bedden, enz... uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16