aalsters Gazet van Qal>t The Coffee Wine Bar' DE KLOK Van ruïne naar juweeltje 2 Nieuwe Gazet van Aalst 14 oktober 1983 Stuurgroepen Aalsters auto-experiment De Bolster Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Hospitaal nioucoGL JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Koffie wijnen likeuren honing Molenstraat 77, AALST 21 40 66 café Molenstraat 1, Aalst Vervolg van blz 1 We schrijven anno t-978 toen Amede Van Durpe, èeHstandig zetelgarnier- der. het pand n; 37 in de Pontstraat aankocht. Voordien was het eigendom van de familie De Vis en werd het bewoont door een zonderlinge bejaarde dame. Oorspronkelijk dacht A Van Durpe het krotje want zo zag het er uit met de grond gelijk te maken en een nieuwe woning op te trekken Bij de diensten voor Stede- bouw en Monumentenzorg vernam hij echter dat de enige, reglementair toe gelaten bouwstijl in de Pontstraat een huis is met één verdieping en een schuin hellend dak Wie de moeite, doet om in de straat even rond te kij ken zal zelf kunnen vaststellen dat deze reglementering reeds meerdere malen met voeten getreden werd, doch de nieuwe eigenaar wou zich aan de regels houden. Stilaan ont stond echter het plan om het huis te verbouwen en in zijn oorspronkelijke toestand te brengen. De voorliefde voor oude meubels en andere antikwi- teiten was hierbij enkel een stimulans. Gevel Alhoewel hij op het vlak van verbou wingen ervaring noch scholing had begon dhr. Van Durpe, hierbij fel geholpen door de rest van het gezin, aan zijn onderneming. Zijn inzet werd al snel beloond, want van onder de vervallen laag pleister kwam een enige gevel te voorschijn. Daar het pleister werk nooit echt goed aangebracht was, waren de stenen niet aangetast. Een zandstraling bracht ze opnieuw tot hun oorspronkelijke schoonheid. Onder de gevel zat een eiken onder stel, doch dit was niet meer te redden, zodat men met oude balken voor ver vanging diende te zorgen. De vroe gere verhoudingen en maten werden echter volledig behouden. Interieur De achterbouw van het huis werd heropgericht want dit deel was te ver verkrot om het te behouden Steeds werden echter zoveel mogelijk oor spronkelijke materialen gebruikt. De oude balken die in het huis aangetrof fen werden, kwamen ook in de nieuwe aankleding van pas. Een rustieke vloer en een passende sierpleister- wand naar eigen fabrikaat liet het huis herleven en opnieuw tot zijn volle recht komen. Lachende aannemer Dhr. Van Durpe mag fier zijn op zijn werk. Daar waar vele restauraties slechts slagen (on)dankszij de inzet van architekten, aannemers en vooral van veel geld, is hij er in geslaagd met beperkte middelen, zonder deskun digheid een unieke restauratie te doen. Het feit dat hij als zelfstandige weinig vrije tijd heeft dwong hem om vaak op zondag en zelfs in de late avond zijn werk verder te zetten. Daar door is de afwerking van het huis in feite nog steeds bezig, al is er hele maal geen haast bij. Het zijn immers kleine details die op voltooiing wach ten. Amede vertelt graag over zijn rea lisatie en vooral over de moeilijkheden die hij moest overwinnen Zo diende hij de gevel op een bijzondere manier te stutten om deze niet te beschadi gen. Een aannemer die in de buurt aan het werk was, verzekerde hem dat alles zou instorten, doch niets was minder waar. De konstruktie hield standde gevel vertoont geen enkel barstje Uithangbord Een wens heeft onze restaurateur nog om zijn werk helemaal te voltooien. Op een oude foto is te zien dat een uithangbord de gevel sierde. Een haarkapper ontplooide er immers zijn aktiviteiten. Het oorspronkelijke bord is echter momenteel in een Brabantse dancing te bekijken. Mocht hij het ori gineel niet kunnen bemachtigen, dan hoopt hij een kopij te kunnen maken. Vervolg van blz. 1 Als men nu de lijst overschouwt van de aangeduide leden blijkt van deze belofte weinig in huis gekomen te zijn Noch Ral des, noch WLA noch de Werkgroep Stadsherwaardering, noch de Werk groep Bomen-Park-Osbroek kregen een afgevaardigde in de stuurgroepen Jan Louies (Werkgroep Stadsherwaarde ring) maakt wel deel uit van de stuur groep Linkeroever, maar dan als sekre- taris van de dekenij de Ridderstraat Opvallend is wel het groot aantal politie kers en stadsambtenaren, die aangeduid werden. Voorzitter van stuurgroep Lin keroever werd Wim Verleysen oud- CVP-senator en wonende in de Hoese straat. Andere politiekers zijn Herman Goossens. Alois Adriaenssens Roger D'Hondt, Willy Alloo en Ghis Willems, weliswaar als bewoner van de Korte Zoutstraat. Verder treft men zomaar eventjes 12 stadsambtenaren aan, op een totaal van 34 leden. Volgens Raldes alleszins van het goede teveel Ook de middenstanders komen ruim aan bod met 5 vertegenwoordigers, waarvan 4 leden van dekenijen en 1 afgevaardigde van de middenstandsraad. Ook de ver tegenwoordigers van de bevolking zijn evenveel in aantal Bij dit alles komt de Gentenaar, Victor Coolens, deskundige op het vlak van de stedebouw en archi- tektuur, en vier afgevaardigden van de sociale bouwmaatschappijen, waaron der Wim Verleysen namens Kleine Land eigendom en Eddie Monsieur namens Dewaco Ook Edmond Nijs namens Vei lig Wonen en Maurits De Smet namens Goedkope Woningen staan op de leden lijst ingeschreven Rechteroever De samenstelling van de stuurgroep rechteroever komt grotendeels overeen met deze van de linkeroever, en vele namen komen dan ook terug Denken wij maar aan de 12 stadsambtenaren en de vier vertegenwoordigers van de sociale bouwmaatschappijen Ook de naam van Victor Coolens vinden wij opnieuw Bij de politiekers komen wel andere na men voor tenzij bij de PVV: die opnieuw Alois Adriaenssens afvaardigde. Ditmaal wordt hij bijgestaan door zijn kollega's gemeenteraadsleden Paul Stockman, Dany Denayer en Dolores Baïta. De vertegenwoordiging van de midden stand werd ditmaal beperkt tot drie met name één afgevaardigde van de deke nijen Molendries en Moorselbaan en één van de Middenstandsraad. Het aantal in woners van het betrokken herwaarde ringsgebied bleef ditmaal beperkt tot drie, terwijl er verrassenderwijze wel twee ambtenaren van de RVA in de stuurgroep zitten Vermeiden wij tot slot nog dat André De Ceuninck. voorzitter van de werkgroep Aalst-Rechteroever eveneens voorzitter wordt van de gelijk namige stuurgroep en dat verrassender wijze in tegenstelling met de linkeroever ditmaal geen afgevaardigde van het OCMW benoemd werd Ook het feit dat de NMBS niet in de stuurgroep Rechter oever zitting heeft kan vragen oproepen, terwijl de NMBS toch een belangrijke in breng kan geven in de beoogde herwaar dering Hoeft eraan herinnerd dat ook hier de be langrijkste Aalsterse leefmilieuverenigin gen geweerd werden door het Aalsters stadsbestuur (MP) Luisteren en kijken Het is onvoorstelbaar hoe een man. zonder specifieke opleiding, in staat is geweest deze prachtige restauratie te voltooien. Mevrouw Van Durpe ver klapt echter reeds vlug het geheim van alle kennisoveral goed rond kijken en luisteren. «Overal waar we komen gebruiken we onze oren en onze ogen, er valt steeds wel wat op te ste ken» Daardoor kan men heel wat be sparen en zelfs waardevolle zaken ontdekken. Door het geduldig bekij ken van de verschillende mogelijkhe den en vooral door het eigenhandig uitvoeren van de werken ontving dhr. Van Durpe geen enkele peperdure kostennota. Hij bewijst dat restauratie echt niet duur hoeft te zijn, de enige voorwaarde is dat men van wanten weet WAK Het huis werd natuurlijk opgemerkt door VVAK-voorzitter Jan Van der Hulst. Hij was het die er dhr. Van Durpe toe bracht zich kandidaat te stellen voor de Aanmoedigingspremie voor Restauratie-architektuur' Het zal ons verwonderen mocht deze realisa tie niet bekroond worden. (PVB) Vervolg van blz. 1 Maanaemange gesprekken, maar vooral jarenlang wederzijds respekt en vertrouwen hebben er de heren Eelbode en De Ruysscher uiteindelijk toe aangezet deze (pioniers)stap, althans voor Aalst, te wagen Op die manier denkt men beter aan de eisen en belangen van 3 partijen tegemoet te komen 1 Deze van de invoerder: zelfs in kri- sistijden, erg scherp aangevoeld in de automobielsektor, vragen invoerders steeds hogere verkoopcijfers, moder nere instellingen, betere ligging, fraaier imago De solidaire en loyale samenwerking tussen voornoemde garages zal dit voortaan mogelijk moe ten maken eeh gezamenlijke capaci teit van 30 werkstanden, een kon stante en komplete keus in de show rooms, een volledige wisselstukken- stock. 2 Het belang van de klant, die nu aan beide zijden van de stad een service punt treft. 3 Het belang van initiatiefnemers dit «apart samengaan» is zonder meer een verdedigingsrefleks van een KMO t.o.v. de invoerder én t.o.v. het krisis- monster. Het spreekt vanzelf dat een dergelijke onderneming (in een kleine stad) niet door alle automerken kan overwogen worden. De VAG-groep, tiet hoogste geguoteerd automobielcentrum in Europa, kon dit wel. En toch blijft het afwachten Vooral voor Autobedrijf De Ruysscher dat weliswaar het volste vertrouwen kreeg van de VAG-groep, maar zelf toch a.h.w. met een nieuwe lei begint Al heeft men met de volkrijke rechter- oever-Aalst en het Faluintjes-hinter- land eigenlijk weinig te vrezen. Wie er meer wil over weten kan dit weekend, zoals gezegd in beide garage terecht (N.B. én De Ruysscher en Eelbode zijn reeds aan de derde generatie toe op 15 en 16 oktober van 10 tot 20 uur. Vervolg van blz. 1 Het terrein van De Bolster ligt echter vol ledig in de landbouwzone, zodat er op het wettelijk vlak dus geen enkel bezwaar is, dat de sleufsilo's daar opgericht werden. Anderzijds weze eveneens vermeld dat sinds kort het schepenkollege autonoom de toelating verleent tot het bouwen van dergelijke veevoederoprlagplaatsen. Op langere termijn schijnen de ^itbaters De Bolster de bedoeling te hebben om gans hun veebedrijf bestaande uit stal len, woning voor de uitbaters, enz., naar Moorsel over te brengen. Meteen zal het probleem van de firma De Bolster in Erembodegem voor goed tot de geschiedenis behoren en zal WLA dat zelf de verhuis voorstelde van de installa ties naar Moorsel, waar er geen enkele hinder kan zijn voor rechtstreeks omwo nenden, van het zoveelste milieudossier verlost zijn (MP) Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geraardsberqsestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77.62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: vzw Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr 6 maanden 550 fr 3 maanden 300 f Prijs per nummer: 25 fr. Geïnspireerd door een interpellatie van Van Mossevelde tijdens de jongste ge meenteraadsvergadering had ik het in deze veertiendaagse rubriek vandaag willen hebben over het hospitaal En een steen gooien in de beschermde kik kerpoel van artsenSommige artsen hebben daar immers de vervroegde dood van menig patiënt op hun geweten door hem meer dan één reeks van pijnlijke maar volkomen nodeloze onderzoekingen te doen ondergaan. Gewoon voor de centen. Het is verbijsterend hoe in Aalst velen ingewijd zijn in weerzinwekkende situaties, maar hopen dat iemand anders er eindelijk iets durft aan doen. Over wantoestanden in het stedelijk hospitaal honderd maal deskundiger dan ik zelf, heeft advokaat André Bogaert nu standpunten verkondigd, die de volle aan dacht verdienen. De samenvatting vond u in dit blad op pagina vier van vorige week. Het is geen pleidooi pro domo van een belanghebbend advokaat die er beroepshalve vol fantasie mag op losslaan, maar een keihard relaas van vast stellingen en onthullingen. Men kan zich afvragen waarom Bogaert zolang heeft gewacht met de publikatie van zijn visie, maar ik wil die advokaat pro Deo verdedigen omdat aan de mening van partikulieren in Aalst slechts belang wordt gehecht als zij zich eerst op het podium hebben gewérkt. De onlangs uitgelekte heibel met zijn politieke partij heeft meester Bogaert blijkbaar aan het noodza kelijke podium geholpen en hij is onmiddellijk van leer getrokken Zoals elk wel denkend stadsgenoot mag hij op de steun van dit blad rekenen wanneer positieve bedoelingen aan de basis liggen Het hospitaal is de laatste tijd al een paar keren in opspraak gekomen maar deze keer wordt het met een grote borstel belaagd. Een resem ergerlijke feiten op elk niveau vormen de zwaarste aanklacht die te Aalst sedert jaren werd geuit. Ofwel overdrijft Bogaert. en dan moeten de politieke partijen maar uit hun schelp komen vermits ze allemaal betrokken zijn bij het aangeklaagde beleid van het OCMW. Ofwel heeft hij gelijk, en dan dient het «wingewest voor politiek dienst betoon» en de ganse Augiasstal met al die onbekwame politici dringend uit gemest De Panoramist OMIUnMblk «WMltti vö«i CiOot A»l<l - «- - - IK neem een abonnement van 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekeli|ks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr op rekening 001-1153969-36 van de v z w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Handtekening. mie de paepe 83/141 Snacks op elk uur van de dag

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2